Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

laikmetis.lt

Vengrija šeštadienį išreiškė palaikymą Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimui, kuriame ginčijama Europos Sąjungos teisės viršenybė, ir paragino Bendriją gerbti narių suverenitetą.

Lenkijos Konstitucinis Tribunolas ketvirtadienį priimta nutartimi atmetė ES teisės viršenybės principą nacionalinių įstatymų atžvilgiu. Joje nurodoma, kad dalis ES sutarties straipsnių yra „nesuderinami“ su šalies Konstitucija.

Teismas taip pat įspėjo Bendrijos institucijas „neperžengti savo kompetencijos ribų“ ir nesikišti į Lenkijos teismų sistemos reformas – šios yra pagrindinis Varšuvos ir Briuselio nesutarimų objektas.

Vyriausybės dekrete, kuriame išreiškiamas pritarimas teismo nutarčiai, Vengrijos premjeras nacionalistas Viktoras Orbanas paragino Briuselį „gerbti valstybių narių suverenumo ribas“. Apie tai pranešė jo spaudos tarnybos vadovas Bertalanas Havasi (Bertalanas Havašis).

V. Orbano pasirašytame dekrete ES kaltinama „bloga praktika“, kuria siekiama „atimti“ narių teises „slapta plečiant įgaliojimus“.

„ES teisės viršenybei gali būti teikiama pirmenybė tik Europos Sąjungos kompetencijos srityse“, – sakoma dekrete.

V. Orbano kabineto vadovas Gergely Gulyasas (Gergejas Guliašas) apkaltino Europos institucijas „bandant neteisingai interpretuoti aiškų sprendimą“, kurį priėmė Lenkijos Konstitucinis Tribunolas.

Lenkijos dešiniųjų premjero Mateuszo Morawieckio (Mateušo Moraveckio) sąjungininkas V. Orbanas dažnai nesutaria su Briuseliu teisės viršenybės, pabėgėlių ir kitais klausimais.

Teismo nutarčiai, kuri, ekspertų nuomone, galėtų išprovokuoti „Polexitą“ – išstojimą iš Europos Sąjungos, – sulaukiant vis daugiau neigiamos reakcijos, Lenkijos vyriausybė penktadienį patikino norinti, kad šalis liktų Bendrijoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Gal ir palaiko Orbanas Lenkija , vienok tuos klausimus ir nesutarimus turėtu spręsti Europos teisingumo teismas . Aikčioti visi moką ir tas pats Orbanas , bet jei jau Lenkija bendrijos narė jos Konstitucija privalėjo stojimo metu buti sederinta su ES bendrijos teisinėmis normomis . Daugiabūtyje gyvenantis net nekelia klausimo kieno viršenybė ir kaip ji taikoma ginant savo nuosavybę . Man atrodo vaikiški tie politiniai žaidimai tarp ES ir Lenkijos , na ne Briuselis deda taška ginčuose ir visi ta supranta bei žino bet vistiek staseliui į smegenis ‘kapina’ str. ta negatyvą .

Avinas > Stasiui

Nei vakaru ES, nei Lenkijos ar Vengrijos konstitucijos neturi būti suderintos su ES teise. Ir iš kur jus toks bukas? Gal nepamaišytų pasitikrinti žodyne, kas ta konstitucija?
Vergu ir versiu tauta, tegul ji buna prakeikta.

stasys

Avinas ..nežinau ka Avinu Konstitucija tuo suderinamumo klausimu sako , bet Lenkija ir Lietuva stodamos į Europos bendrija privalėjo ta suderinamumą atlikti . Gal tas stasys bukas ir ka maišo ..
– gal ten Baltarusija su Lukašenka stojo į Europos bendrija o Lietuva tuo metu putinui panagęs krapštė ..balai žino . Tai paaiškintu kodėl baltarusai ‘geriau gyvena’ nei mes .

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top