Vengrija yra suplanavusi organizuoti referendumą „Vaikų apsaugos mokyklose įstatymo“ klausimu balandžio 3 d. kartu su parlamento rinkimais.
Praėjusio sausio 11 d. Janošas Aderis (János Áder), Vengrijos prezidentas, paskelbė visuotinius rinkimus balandžio 3 dieną. Dabartinis Ministras Pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orbán) sieks ketvirtosios iš eilės kadencijos, jei laimės jo partija Fideš (Fidesz).
Prieš šiuos rinkimus 2022 m. kovo 10 d. vyks prezidento rinkimai. Fideš taip pat pristato kandidatą šiems rinkimams.
Vaiko teisių apsaugos įstatymu siekiama užkirsti kelią nepilnamečių indoktrinacijai homoseksualizmo propagandos ir lyties keitimo klausimais, taip pat apsaugoti nuo pedofilijos ir pornografijos, ginant tėvų teisę ugdyti savo vaikus.
Šis įstatymas apima švietimo sektorių ir teigia, kad lytinio švietimo pamokos mokyklose „negali būti skirtos skatinti lyčių segregaciją, lyties keitimą ar homoseksualumą“.
2021 m. liepą V. Orbanas atsakė į Europos Komisijos išpuolius prieš įstatymą, paskelbdamas referendumą: „Jie nori, kad LGBT aktyvistai galėtų laisvai lankytis mūsų mokyklose ir darželiuose, ir to nebus“.
Premjeras taip pat patvirtino, kad planuojamas referendumas įvyks tą pačią dieną kaip ir parlamento rinkimai. Tam tikra prasme Orbanas savo likimą susiejo su šiuo klausimu tautai, kurį jis sutapatino laike su jo mandato pratęsimu.
Planuojami klausimai yra šie:
– Ar pritariate seksualinės orientacijos užsiėmimų organizavimu nepilnamečiams valstybinėse mokyklose be tėvų sutikimo?
– Ar pritariate lyties keitimo procedūrų propagavimui nepilnamečiams?
– Ar pritariate, kad nepilnamečiai turėtų galimybę naudotis lyties keitimo procedūromis?
– Ar pritariate neribotai nepilnamečių prieigai prie seksualinio pobūdžio žiniasklaidos turinio, turinčio įtakos jų raidai?
– Ar pritariate žiniasklaidos turinio lyties keitimo tema filtravimui?
Prieš šio referendumo organizavimą nukreiptus skundus nagrinėjo Konstitucinis teismas. Pastarasis neseniai atmetė visus šiuos skundus ir priėmė nutarimą, kad parlamento sprendimas atitinka Magna Carta, šalies konstituciją.
„Vengrijos piliečiai gali priimti sprendimus klausimais, kurie turi tiesioginės įtakos jų ar jų vaikų gyvenimui, tokiais kaip vaikų lytinis švietimas, lyties keitimo operacijų skatinimas ir žiniasklaidos turinys“, – komentavo Alapjogokért tyrimų ir teisinės analizės institutas.
Šaltinis: fsspx.news