Vengrijos premjeras Orbanas skelbia referendumą dėl ES migrantų paskirstymo kvotų

BNS

Vengrija surengs referendumą, ar sutikti su privalomomis ES migrantų perkėlimo kvotomis, trečiadienį paskelbė šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, pasak kurio, Briuselis neturi teisės „perpiešti Europos kultūrinės ir religinės tapatybės“ paveikslo.

„Vyriausybė mano, kad iš Vengrijos parlamento negalima atimti teisės spręsti dėl privalomos (pabėgėlių) perkėlimo kvotos“, – V.Orbanas sakė žurnalistams, tačiau referendumo datos dar nenurodė.

„Niekas kitas negali (to) nuspręsti be Vengrijos parlamento“, – sakė V.Orabanas, kreipdamasis į įstatymų leidėjus.

Pasak jo, referendume rinkėjams bus užduotas klausimas: „Ar norite, kad ES paskirtų privalomą ne Vengrijos piliečių perkėlimą į Vengriją be Vengrijos parlamento pritarimo?“.

„Mes negalime per žmonių galvas, prieš Europos žmonių norus, priimti sprendimus, kurie rimtai pakeistų jų gyvenimą ir ateities kartų gyvenimą“, – pridūrė V.Orbanas.

„Šios kvotos gali perpiešti Europos kultūrinės ir religinės tapatybės (paveikslą). Nei Briuselis, nei jokia kita Europos organizacija nėra įgaliotos tai daryti“, – sakė jis.
V.Orbano vyriausybė balsavo prieš praėjusio rugsėjo ES parengtą planą paskirstyti 160 tūkst. prieglobsčio ieškotojų po ES valstybes pagal kvotas, tačiau planas vis tiek buvo patvirtintas.

Gruodžio mėnesį Vengrija kartu su Slovakija pateikė teisinį ieškinį prieš šį planą. Pagal pabėgėlių paskirstymo planą, Vengrija turėtų priimti 2 300 migrantų.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top