Verta prisiminti. Margaret Thatcher: tegul patys žmonės sprendžia, kiek savo laisvės ir vardan ko atsisakyti

1997 metais vykusi dvylikos Vidurio ir Rytų Europosvalstybių ir vyriausybių vadovų konferencija tapo svarbiu įvykiu ir pačioms valstybėms, ir visai Europai.

Joje demokratijos ir reformų kelią pasirinkusios valstybės, siekusios integruotis į euroatlantines struktūras, kalbėjo apiebendradarbiavimo, geros kaimynystės ir valstybių draugiškų santykių plėtrą. Vilniaus konferencija tapo tradicija – Vidurio ir Rytų Europos valstybių lyderiai į Vilnių suvažiuoja kasmet.

Šiandien siūlome Lietuvoje mažai žinomą ilgametės Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Margaretos Tečer (Margaret Thatcher; 1925 m. spalio 13 d. – 2013 m. balandžio 8 d.) laišką, skirtą Vilniaus konferencijos dalyviams.

Šiame kreipimesi „Geležinė ledi“ kvietė laisvę atgavusių tautų vadovus būti atvirus su savo piliečiais ir jais pasitikėti – suteikti jiems informaciją ir kviesti į diskusiją, ką ir vardan ko verta rinktis. Iš laiko perspektyvos matome: valdantieji į tokį raginimą neįsiklausė – jis tebėra ne mažiau aktualus ir šiandien.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top