Verta prisiminti. Tyrimas, sudrebinęs klaną?

Jūsų dėmesiui siūlome prisiminti dokumentinį filmą, pasakojantį apie 2006 m. Seimo pavedimu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktą Valstybės saugumo departamento parlamentinį tyrimą, pradėtą siekiant išsiaiškinti aukšto VSD karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybes.

Netrukus nuskambėjo ir nerimą keliantys įvardijimai: „valstybės užvaldymas“, „klanai“… Tąkart bene pirmą kartą taip aštriai paklausta: kas vyksta mūsų valstybėje ir kas iš tiesų ją valdo: žmonių renkama valdžia ar įvairaus pobūdžio klanai? Ir kokią galią jie jau turi sutelkę, jei pareigūnas, ruošęsis apie juos prakalbti, netrukus iškrito pro Bresto viešbučio langą taip ir neprataręs nė žodžio? Kodėl Seimo komisijos, tyrusios jo žūtį, išvados, nors ir prilygsta įstatymams, iki šiol yra ignoruojamos, o žūties aplinkybės taip ir liko neištirtos?…

Ir nors prieš 12 metų vykęs tyrimas „sukrėtė klaną“ (kaip rašoma video prieraše, „tyrimas nustatė galimus VSD vadovų ryšius su „Dujotekana“ ir „Gazpromu“ ir tai, jog VSD gina ne valstybės interesus (galimai eina net prieš juos), o klano)“, tačiau ir teisėtai išrinkta valdžia, ir jos paskirti VSD vadovai į šį tyrimą reagavo visai ne pagal įstatymus – rašytus ir nerašytus („VSD pareigūnai pradėjo cinišką šmeižtą prieš V. Pociūną. Seimo vadovybė ir prezidentas V. Adamkus palaikė VSD savo pastangose viską nutildyti, neatsakyti ir likti anapus Seimo priežiūros, nors tai aiškiai pažeidžia Konstituciją“).

Tąkart liko nepaviešinta ir 12 garsiųjų pažymų – šitokiam viešumui ypač įnirtingai priešinosi VSD: neva tai susilpnins VSD, tačiau tikroji priežastis, tikėtina, buvo kita – buvo baimintasi, kad atsiskleis verslo, kitų interesų grupių ryšiai su politikais ir bandymai daryti įtaką politiniams sprendimams. Net tyrimą atlikusiam Seimo NSGK jos buvo ne iškart pateiktos.

Kaip LRT laidai „Savaitė“ sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, nors ir buvo siūlymų garsiąsias pažymas paviešinti dabar, po 12 metų, tačiau nuspręsta to nedaryti: „svarbesnė užduotis – apsaugoti šaltinius, pareigūnus, metodus“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Verta prisiminti. Tyrimas, sudrebinęs klaną?

Jūsų dėmesiui siūlome prisiminti dokumentinį filmą, pasakojantį apie 2006 m. Seimo pavedimu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktą Valstybės saugumo departamento parlamentinį tyrimą, pradėtą siekiant išsiaiškinti aukšto VSD karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybes. Netrukus

Tąkart bene pirmą kartą taip aštriai klausta: kas vyksta mūsų valstybėje? kas iš tiesų ją valdo: žmonių renkama valdžia, jiems ir atsiskaitanti, ar įvairaus pobūdžio klanai? kokią galią jie turi valstybėje, jei pareigūnas, ruošęsis apie juos prakalbti, netrukus iškrito pro Bresto viešbučio langą taip ir neprataręs nė žodžio, o Seimo komisijos, tyrusios jo žūtį, išvados, nors ir prilygsta įstatymams, iki šiol yra ignoruojamos?…

Ir nors tyrimas „sukrėtė klaną“ (kaip rašoma video prieraše, „tyrimas nustatė galimus VSD vadovų ryšius su Dujotekana ir Gazpromu ir tai, jog VSD gina ne valstybės interesus (galimai eina net prieš juos), o klano“), tačiau ir teisėtai išrinkta valdžia, ir jos paskirti VSD vadovai į šį tyrimą reagavo visai ne pagal įstatymus – rašytus ir nerašytus („VSD pareigūnai pradėjo cinišką šmeižtą prieš V. Pociūną. Seimo vadovybė ir prezidentas V. Adamkus palaikė VSD savo pastangose viską nutildyti, neatsakyti ir likti anapus Seimo priežiūros, nors tai aiškiai pažeidžia Konstituciją.“).

Beje, neseniai paviešinta VSD pažyma, paremta Tomo Dapkaus

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top