Vidas Rachlevičius. Mes niekada daugiau nebesusikalbėsime

delfi.lt

Pasaulis eina šuniui ant uodegos, nes realybėje veikia tik durniai, o visi išmintingi persikraustė į FB. Tai vieno „Facebook“ bičiulio įrašas. Nuomonė kategoriška, bet daugelis patyliukais turbūt pritariame jai.

Ar pastebėjote, kaip ryškiai pradėjo skirtis nuomonės ir požiūriai, kaip mes jokioje srityje nebegalime rasti bendrų ir protingų sprendimų? Ar prisimenate bent vieną, bet kokios srities projektą, kuriam viešoje erdvėje ar privačiuose pokalbiuose pritartų absoliuti dauguma?

Bet kokia iniciatyva ar veiksmas susilaukia griežto atoveikio, visuomenė skyla į stovyklas.

Užuot užsiėmęs protinga kuriamąja veikla bei sąžiningu pridėtinės vertės kūrimu, visas mūsų mažas kaimelis skęsta nesibaigiančių aferų bei rietenų liūne.

Svarbiausia, kad tai vyksta nuolat, be jokių pertraukų, nes jau daug metų vieną susipriešinimo temą labai sklandžiai pakeičia kita. Jeigu rietenose išliejamas emocijas būtų galima paversti kokios nors rūšies energija, Lietuva, skaičiuojant vienam gyventojui, turbūt būtų pasaulio čempionė atsinaujinančios energetikos srityje.

Prisimenate Žaliojo tilto skulptūras? Net nebuvo apie ką diskutuoti, tik vienas paprastas klausimas – kodėl jos ten taip ilgai riogsojo? Tačiau, anot klasiko, išmintis liejosi siautulingu domkratu: kalbos, diskusijos, konferencijos, seminarai.

Ūžė visuomenė, socialiniai tinklai, žiniasklaida. O kiek sovietinės nostalgijos būta, protingų kalbų ir žodžių išsakyta, pavyzdžiui, apie „paveldo dekontekstualizavimą“, „deformuotą urbanistinės aplinkos suvokimą“. Vau!

Galų gale įvyko tai, kas seniai turėjo būti padaryta, o kiek tuščiai iššvaistėm laiko, išeikvojom energijos, susigadinom nervų, tuo pačiu – susitrumpinom gyvenimą. Ir visa tai dėl visiškai akivaizdžių dalykų!

Tai jau praeitis, o ką gavom vietoj to? Štai ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškyla instaliacija „Šeima“. Menas – specifinis reikalas, jis gali patikti arba ne, tačiau kiekvienas praprusęs žmogus sugeba atskirti gerą meną, kuris jam nepatinka, nuo paprasto šlamšto. Ir štai vietoj sovietinio totalitarinio šablono ant Žaliojo tilto atsistoja modernaus meno balvonas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kaip

visada, gero lygio ir daug pasakantis Rachleviciaus straipsnis.Aciu.

Teisingas

Pastebėjimas,tikrai niekada, nors niekada ir nesusikalbėdavom, vienintelis susikalbėjimo atvejis būna, kada visiems bus blogai, tada atsiranda susikalbėjimo tikimybė.

pažangus pilietis

Kur žiūri Cenzūra?! Juk tokie staipsniai tiesiog griauna mūsų Santvarką!
Privalome duoti ryžtingą Leudies ir Vyriausybės atkirtį atskalūnui.

kas tas rachlevičius? komuniaga...

1979 m. baigė Vilniaus S. Nėries vidurinę mokyklą, 1984 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę.

Nuo 1980 m. laikraščio „Tiesa“ redakcijos teletaipininkas, budinčiojo sekretoriaus pavaduotojas, nuo 1982 m. – Užsienio informacijos skyriaus korespondentas, 1986–1987 m. – vyresnysis korespondentas. 1987–1990 m. laikraščio „Komjaunimo tiesa“ Užsienio informacijos skyriaus vedėjas, nuo 1990 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, 1990–1991 m. priedo jaunimui „Mes!“ redaktorius, 1995–1997 m. dienraščio „Laikinoji sostinė“ vyriausiasis redaktorius. [1] 1998 m. „Lietuvos žinios“, vėliau „Verslo klasė“, nuo 2006 m. žurnalo „Versus“ redaktorius.
——
čia tipinis komuniaga – tiesos.lt tokius garbina

Pritariu

Rašo lyg ir teisingai, bet kas rašo ir kodėl taip rašo ir dar Delfi leidžia, čia yra klausimas. Gali būti, kad auginamas naujas švilpukas garui nuleisti. O gal per stebuklą atsivertė?

Deivis

Vistiek jis komunistų išpera.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

to „kas tas rachlevičius? komuniaga… „. Tamsta teisingai darai išvadą: „čia tipinis komuniaga – tiesos.lt tokius garbina”.
Įrodymas: Tokio straipsnios tiesos.lt nespausdina:
http://www.ekspertai.eu/valdas-vasiliauskas-isismarkavo99906/
Nes komunistinis mąstymas yra kritikuojamas.
Susikalbėti su komuniagomis neįmanoma, nes jie specialiai prieš Valstybę. Konkrečiai jau visi 7 Seimai yra antikonstituciniai, yra atimta iš LR piliečių jų konstitucinė teisė rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, nors tai yra įtvirtinta Konstitucijoje.

Jascha

Geras tekstas Vidai protingos sveikos mintys, kilnūs tikslai, bet… kas iš to???
Šiandien LT reikia jau ne tekstų, o DARBŲ.

Žmones jungia

vertybės,draugystė,nuoširdumas,atvirumas,pasitikėjimas,padorumas,atjauta…-tada norisi kalbėtis iki paryčių.O „žiurkių lenktynės’ dėl daiktų ir prestižo skiria.Dabar žmonės ,o ,kaip gaila,ypač jaunimas pradėjo sirgti prestižu.

Teisingos įžvalgos

Straipsnį verta perskaityti visą. O sektų ir sektantų Lietuvoje vis daugėja. Štai pavyzdžiui viena senesnių konservatoriai. Kad ir kokias aferas bevarytų, kad ir kiek milijardų ištratintų, vis tiek už juos balsuos bent 15-20%. Ir kai bandai išklausti eilinį ištikimą sektantą, kuo jam taip įtiko tie konservatoriai, kokius kalnus jie yra nuvertę ar verčia … pasirodo laisvę iškovojo. Ir to pakanka. Ir turbūt pakaks iki grabo lentos. Gali su sektantu kartu dirbti, sutarti šimtais klausimų, tik neliesk jo religijos. Nebent nori įsigyti priešą. Iki tos pačios grabo lentos… Ar sektantai gali išspręsti problemas? Ne, jokiu būdu. Nebent kokiame kare sunaikintų vieni kitus, o su jais nusineštų ir tuos prieštaravimus. Atrodo, kad pasaulis kaip tik ritasi į naują bedugnę, į dar vieną… Skaityti daugiau »

Todėl ir pasakyta:

„Budėkite”…Sutarimui reikia geros valios ir moralės iš visų pusių ,kaip sakydavo vienas smetoniškas žmogus.O tai sunku.Lengviau plaukti pasroviui.Labai tiksliai pasakyta-sektos.Jos atsiranda,kai nusilpsta krikščionybė.

ah1

menas degeneracinis – degenracinimui. Jei norite vystyti protą – duokit žmogui aukštą skonį, auklėkite jį muzika, daile, rūbais, filosofija, valgiu…Norint pažemint protą – duokit žemą skonį, žemą filosofiją – tas skonis prasiskverbs į protą, ir žmogus jam paklus, silpnės, degraduos – dėl to kad valdoma skoniu ir tikslu naudojant gamtos dėsnį „panašus traukia panašų”. Hitleris net parodas rengė degeneracinio meno… Kam įdomu pasieškokit internete. Ar ne laikas įkurti degenracinio „meno”muziejų Lietuvoje ir eksponuoti kiek už tą „meną” suplota mokesčių mokėtojų/ proletraito pinigų

> ah1

Taigi jau seniai yra – ŠMC. Šūdino meno centras.

Vytas

Straipsnis apie nieką

stasys

Konfliktu visuomenėje visada pasitaiko , o tai kad seniau to nebūdavo gali reikšti jog keičiasi visuomenė ir tai visuomenei kyla daugiau klausimu ir nenoro sutikti su bet kokia valdžios nuomone . Tai geras požymis , vienok reikia pripažinti kad mums dar reikia pasimokyti taikiai valdyti pyktį sulaukus kritikos . Autorius teisingai pažymį Lietuvoje nereikia ieškoti problemų jos kuriamos lygioje vietoje ar tai liestu J.Noreikos atminimo lenta ar ‚Žalio tilto‘ – „kultūros paveldo vertybes“ , tokiuose ginčuose visada lyderiauja valstybinė nomenklatūra kuri gali savarankiškai nuspręsti kas yra vertybė o kas ne .Štai Alfa.lt publikuojamas str. su Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorius Vidmanto Bezaro pasvarstymais apie P.Cvirkos paminklo likimą ir tas jo procedūras siekiu įteisinti ji kaip kultūros paveldo vertybe ..to dar… Skaityti daugiau »

Al.

Rašo tai, ko kiti kolaborantai pasakyti bijo, o nekolaborantų, kuriems tai seniai aišku, niekas neklausia. Kodėl nepasakoma kodėl niekada nesusikalbėsim ? Buvusiems komunistams taip sunku pastebėti, kad kominternas ir tie, kas stovi už jo kaip veikė, taip veikia. Žinoma, jiems ir reikia, kad mes ,,nesusikalbėtume”. Atrodytų, paprasta – žmonės apsvarstė ir padarė kaip nutarė dauguma. Dabar jau taip negalima, nes kažkaip nepastebimai demokratiją kažkas pakeitė liberaliąja demokratija, o Žodžio laisvę – pakantumu viskam, kas jai tarnauja. O kita nuomonė apšaukiama neapykantos kalba. Net jei ir vėlu, vistiek privalom atsimerkti ir pamatyti, kad čia ne kažkokie tai žaidžiantys naują madą leftistai, o tie patys komuniagos, nukankinę trečdalį ar daugiau milijardo civilių ir milijardus pavertę vergais, apsiginklavę Markso, Lenino, Trockio, Stalino ir… Skaityti daugiau »

Saunuolis

Rachlevicius – ne tik i desimtuka. JIs pataike i kraujuojancia Lietuvos sirdi – salis ivaryta i kampa – jai vadovauja issigimeliams atstovaujantys arba issigime patys. Geroves valstybe ?! Megstame pasakas, bet tokia valstybe sukurti gali tik stipri tauta ir stiprus jos prezidentas, patriotiski Seimo nariai. AUUUUUUUUUUUUUU?1 Ar tokiu dar yra ant Lietuvos?!

to Al

O Stalino bendrininkus ir sąjungininkus kažkodėl pamiršai, kodėl? Kodėl vietoj Dezinformacijos plėtros tėvo, Edward Bernays, išeivio iš Rusijos, pasaulyje ir jo fundamentalaus veikalo, kaip „Propaganda”, kuri lygi arba net lenkia „Fundamentals of Soviet Law” įkišai Gebelsą, kuris tik atkartojo tai, ką čia pačio paminėtieji nuolat darė? Veiksmas tolygus Atoveikiui, nežinai? Nemoki angliškai skaityti ir neįkerti į šį veikalą, kaip ir į fiziką, tiesa?

Jules

Žinot, tik tokie, kaip „Chomsky on Edward Bernays Father of Desipropaganda – just say what we know“ gali viešai pasakyti ir nebūti pasodinti ar supūdyti liberaliame kalėjime, ką nuo pat karo pabaigos gerai žinojo mūsų tėvai ir seneliai, bet jiems šito niekas neleido pasakyt ir dabar neleidžia – meta iškart iš darbo ir atima pragyvenimo šaltinį. Tik sąžiningesni žydų kilmės žmonės gali pradėti pamažu ir mums, runkeliokams, ir kvailiems univerkių mamyčiukams – studenčiokams atskleidinėti Tiesą, o kitiems draudžiama. Buvę privilegijuoti dezistai, dezi propagandistai, ir mūsų smegenų traumuotojai kažkodėl vėl eilinį kartą keičia kailį – pasako daugiau Tiesos, bet ne visą Tiesą, o tik tiek, kiek leidžia Hegemonas arba jo koks tai „načalnykas“ supremacis. Moksliukai, zubrylos ir bele ko kalikai vardan… Skaityti daugiau »

Istorija kartojasi,

t.y. sukasi ratu, tad atėjome vėl į tą vietą, kai tauta taip susiskaldžiusi, kad kenčia dėl to ir ne tik nuo savų, bet ir iš išorės. Prašykime Viešpats duoti mums tautos vienytoją Mindaugą.

Al. Juliui

Esi teisus. Ir dėl Bernio Propogandos – nepasitaikė progos. O dėl fizikos, tai apie Niutono dėsnius esu girdėjęs.

ah1

kai menas surūdijusi trūba tai jau tikrai nesusikalbėsma – skirtingi tikslai.

Kalašnikovas

Susikalbėsite kai pasieksite točkų nevozvratą ir mane užsitaisę išsišaudysite. Jau dabar yra žmonių kurie pasiryžę nuduobti po keliasdešimt banditų, kurie užėmė buvusių žudikų daktarų, dekanidzių vietą, tačiau veikia ne pakrūmėse, o valstybės vardu – savivaldybėse. Būkit prakeikti išgamos, sužlugdę tautos viltį turėti savo normalią valstybę!

kaip sakydavo

straipsnis nie dla durakov, ir ne troliams

taip ir yra

O pasekoje viešųjų ryšių agentūros auga kaip grybai po lietaus ir pampsta kaip paršai, vos ne kas savaitę atsiranda vis nauji, dar agresyvesni ir įžūlesni, viešųjų ryšių veikėjai, žūtbūt norintys įsitvirtinti ir gerai gyventi Vilniuje. Tokie pasiryžę bet kam. Užuot savo gabumus pritaikę gimtojoje provincijoje.
Jų veikimo schema labai paprasta: jeigu kas nors pasako A, tai viešųjų ryšių vertelgos iš piršto čiulptais „argumentais” ima staugti, kad tai jokia ne A, o Æ. Ir patyliukais siūlo A autoriui susimokėti, kad pradingtų Æ. Toks „inovatyvus” ir „aukštos pridėtinės vertės” verslas tikrai nekuria pastebimesnio BVP. Juolab, kad didesnė dalis viešųjų ryšių vertelgų honorarų yra ištaškoma alkoholiui ir narkotikams.

Citizen Go

The LGTBI lobby continues its campaign of intimidation against anyone who questions their rule. On the 15th of October, CitizenGO’s own Campaigns Director for the UK and Ireland, Caroline Farrow, had to appear in a court of law to defend her right to freedom of expression and to protect children from the radical transgender ideology. At this court session, the LGTBI activist, Stephanie Hayden, argued that our petition to support Caroline was another reason to put her in prison. Our support for Caroline is being used as a new attack on Caroline. And the judge demands Caroline return to court in January. The truth is, this is an open attack on all of us… an attempt to shut down the… Skaityti daugiau »

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top