Vidas Rachlevičius. Negrįžimo taškas pasiektas. Ką darom?

delfi.lt

Likus metams iki Lietuvos Prezidento rinkimų, pats laikas mesti šalin sektantišką požiūrį, smulkmeniškumą, mitus bei prietarus ir būtina pradėti kalbėti apie šios valstybės likimą iš esmės. Yra terminas „negrįžimo taškas“. Jis reiškia tašką arba ribą, nuo kurios prasideda negrįžtamas procesas. Šis terminas vartojamas įvairiose srityse, jis taikytinas ir kalbant apie visuomenės bei valstybės raidą.

Nebūtinos sudėtingos studijos, reikalingas tik sveikas protas bei kritinis mąstymas ir tuomet įrodymų, kad valstybė sparčiai nyksta ir degraduoja visais aspektais, daugiau nei pakanka. Yra daug indikacijų, kad Lietuva jau stovi ant negrįžimo taško slenksčio, tuo tarpu skeptikai teigia, kad tą tašką jau kirtome.  Kad ir kaip būtų, kirtus tą tašką, prasidės sniego gniūžtės arba domino efektas – virtinė valstybę naikinančių reiškinių, kurių nebebus įmanoma sustabdyti.

Vis dėlto, aš manau, kad viską dar įmanoma pataisyti, bet apie tai – vėliau. Pradžiai – kodėl dabar arba niekada?

Rekordinė infliacija, ekonomika recesijoje, visuomenė supriešinta, tvyro nepasitenkinimas, demografinė situacija nežada nieko gero. Liberalioji demokratija, arba kitaip tariant, kultūrinis marksizmas, kurį uoliai stumia ir finansuoja ši Vyriausybė, sistemiškai puola Bažnyčią, šeimą, lietuvių tradicijas ir kalbą – pamatus, ant kurių buvo atkurta ir stovi Nepriklausomybė.

Tradiciškai santūrūs ir korektiški investuotojai šios Vyriausybės mokesčių reformą įvardija tragikomedija. Balandį fiksuotas 7,1 proc. metinis pramonės nuosmukis, pramonininkai gerų naujienų šiems metams neturi ir svarsto, kad einama banaliai populistiniu keliu, pykstantis su ekonomine logika ir atimant iš visų Lietuvos žmonių gerovės perspektyvas.

Smulkiųjų verslininkų ir individualiai dirbančių asmenų žodynas gerokai spalvingesnis – mokesčių reforma yra primityvaus buhalterinio mąstymo triumfas. Tuo tarpu jau treti metai ore kabo nepanaudotų 1,6 milijardo eurų Europos paramos lėšų klausimas, jas naikina infliacija ir kol kas jokių vilčių, kad tie pinigai bus įlieti į Lietuvos ekonomiką.

Prisimenate, kažkada nuolat buvo kalbama apie sveikatos apsaugos sistemos reformą?

Niekas nevyksta, tačiau biurokratai sistemiškai terorizuoja moksleivius ir vairuotojus. Mokyklose fiksuojami smurto protrūkiai, bendramoksliai vieni kitiems rengia egzekucijas, apsinuodijimai narkotinėmis medžiagomis ir jaunuolių mirtys nuo jų tapo informacine rutina. O juk tas jaunimas ateis į darbo rinką ar universitetus, kurie taip pat degraduoja, talentingiausi jaunuoliai išvyksta studijuoti į užsienį ir daugelis nesiruošia grįžti.

Kalbos apie dvigubos pilietybės naudą tėra tik gudrauodegių planas, o „Globali Lietuva“ – tuščias oro virpinimas. Žmonės masiškai važiuoja apsipirkti į Lenkiją, Rusiją ir Baltarusiją. Tai visai nestebina, nes Vyriausybei rūpi ne žmonių interesai, o aklas Europos Sąjungos (ES) perteklinių reguliavimų vykdymas.

„Valstybė yra suinteresuota prekybą degalais mažinti, o ne didinti, vien tik tam, kad būtų surinkta daugiau mokesčių. Tad nieko blogo nenutiks, jei, pavyzdžiui, dyzeliną sunkiasvoriam transportui verslas pirks ne Lietuvoje, o Lenkijoje“, – rimtu veidu kalba ministras Simonas Gentvilas.

Kad ministras susipykęs su ekonomine logika ir sveiku protu – vienas klausimas, kad ši Vyriausybė susitapatino su valstybe – kitas, bet niekas jo viešai nepaklausė svarbiausio: „Pone ministre, o kam jūs dirbate?“

Lietuva, kaip bandoma teigti, yra laimingiausių šalių dvidešimtuke, tačiau kažkodėl tik 30 proc. jos gyventojų pasitiki valdžia – tiek pat, kiek ir Kolumbijoje. Kodėl?

Nesenas faktas puikiai iliustruoja valdžios požiūrį į dirbančius žmones ir biurokratijos bukumą. Eurolygos finalo ketverto metu, per patį darbymetį, Kauno kavines, restoranus ir barus užplūdo ne tik Valstybinės mokesčių bei Darbo inspekcijų, bet ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, kurie rengė patikrinimus ir buvo paralyžiavę darbą.

Lietuva nesugebėjo išsaugoti nacionalinio oro vežėjo, per tris dešimtmečius nesugebėta nutiesti nei europinės geležinkelio vėžės į užsienį, nei greitkelio į Lenkiją. Šios Vyriausybės ministrai yra savo kuruojamų įmonių akcininkai, Lietuvos paštas praktiškai sunaikintas, premjerei atrodo visiškai normalu, kad rekordinius pelnus fiksuojantys bankai uždarinėja skyrius provincijoje ir tūkstančiai gyventojų tampa atkirsti nuo galimybės tiesiogiai gauti finansines paslaugas.

Ar dar prisimenate nesenus svaičiojimus apie gerovės valstybę? Tuo metu, kai pasaulyje vyksta technologijų revoliucija, kvantinės kompiuterijos proveržiai, kai įvairiose šalyse valstybiniu lygmeniu diskutuojama apie dirbtinio intelekto įtaką, daugelis Lietuvos gyventojų, palinkę ties telefonų ir kompiuterių ekranais akylai seka Suodaičių muilo operą ir skaičiuoja, kiek mokesčių mokėtojų pinigų nušvilpė savivaldybių tarybų nariai.

Visišką šios ir ankstesnių valdžių neįgalumą geriausiai simbolizuoja keli dalykai: nacionalinio stadiono šmėkla ir griūvantys tiltai. Logiškas rezultatas. Apskritai daug kas Lietuvoje, kaip sakoma, laikosi ant garbės žodžio, net ir krašto gynyba. Mano nuomone, visuomenės būseną ir nuotaikas geriausiai iliustruoja situacija vyrų krepšinio rinktinėje. Prisimenate 1992-ųjų Barseloną ir Lietuvos vyrus su „The Grateful Dead“ marškinėliais? Tuomet buvome jauni, alkani, drąsūs, veržlūs, nepaisantys taisyklių bei autoritetų. Ta rinktinė ir daug ką šokiravę marškinėliai buvo tuometinės atgimusios Lietuvos simbolis.

2023-iaisiais, artėjant pasaulio čempionatui, visas būrys geriausių krepšininkų ieško pasiteisinimų, kaip išsisukti nuo rinktinės. Juk puikiai suprantame, kad tai – ne apie sportą, tai – dabar valstybėje ir visuomenėje tvyrančio moralinio klimato atspindys.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
164 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vilniškis

Auksinė žuvelė jau išpildė trečią prašymą Kauno junguvai.

Žąsine,

tu pirma straipsnį perskaityk, o po to pulk trolinti.

Vilniškis

O jūs, savo ruožtu, nurimkit. Ir vaikui aišku, kad priimant teisingus, dorus sprendimus viskas turi klostytis gerai.

Dėl žąsino. Ką, aš nacistas ar rasistas, kad būčiau žąsinas. Kaip vyras vyrui (jei jūs vyras), ar drebate nuo juodbruvių, kaip tą daro rasistiniai bailiai šiuolaikinėje “Lietuvoje”? Taigi, ar neapykanta galvoje, o blyksinčios pėdos tikrovėje, kaip elgiasi “Lietuvos” nacistai ir rasistai, išvydę mane? Ką? Tai kaip? Bijo “Lietuvos” nacistai ir rasistai kiek senstelėjusio, bet vis dar stipraus juodbruvio!!! Visuomet galima gyvai pakalbėti, bet naciai ir rūšiuotojai dreba iš baimės, tik už nugaros šnabžda… Nagi?

Jules

Kuo pačiam prasikalto žemaičiai? Nagi išvardink visas žemaičių ydas, blogus įpročius ir tradicijas bei tendencijas, gal pasitaisysime, juodbruvi? Fiziškai silpnesni žemaičiai visada yra įpratę suktis tarp fiziškai stipresnių personų – gebančių dideliu kumsčiu duot per makaulę arba „kuvalda” silpnesniam, kaip tas Prigožinas. Žinai, pamenant sovietų kariuomenės laikus, kai labai okantni būdavot fiziškai silpnesnius engti, bet kai patys patekdavo ir dar stiprenių būrį, kaip ne keista, jiems putos iš burnos pasipildavo, o silpnesniems – ne. Ne todėl, kad jie buvo įpratę suktis tarp begemonų. Jei ne paslaptis, ką veikei iki Gorbio, kai šis ir tokiems stipruoliams, kaip Jūs, neleido? Dovanokit, bet turėjau garbės stipruolį patrukdyt, voilà!

Vilniškis

Žemaičiai ne tarmės požiūriu, o savo laikysena neigiant daugiatautės Lietuvos šaknis, darbus bendram labui. Tie mano įvardinti žemaičiai (paprastai ir patys tapatina save su tuo) Atkurtą Lietuvą siekia paversti gentainių kraštu, paneigiant čia gyvenančias įprastines tautas, taip pat įvairioms tautoms priklausiusių asmenybių įdirbį tėvynei. Juodas plaukas, rudos akys – nelietuvis. Akibrokštas! Siauroje tėvonijoje gal ir taip, nors irgi abejotina. Bet LDK mintijimu – visiška nesąmonė. Jei jau “juodas plaukas” toks svetimas, kodėl galvojama, kad su pilku plauku tai galima išvykti gyventi visur? O reiktų suprasti, kad jei lietuviai nori gyventi Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, JAV ar kitur, tai ir tų šalių piliečiai gali atvažiuoti čia! Nepagalvojote apie tai? Ar į “jūsų žemelę” – ne, tik patys galite duotis, kur tik pageidaujate?… Skaityti daugiau »

Jules

Pone Vilniški, visose tautose, jų valstybėse, gyvena įvairių tautų žmonės, turintys savo tėvynes kitur – dideles, labai dideles imperines, kaip rusai, lenkai, vokiečiai, prancūzai, anglai, kinai arba labai mažas, kaip karaimai. Nėra grynųjų tautų, bet tautos turi prigimtinę teisę turėti savo valstybę, kalbą ir savo nacionalinį – egzistencinį saugumą ir, žinoma, nacionalinį orumą. Jei demokratija, tada privaloma laikytis pariteto tarp tautų ir jo nepažeidinėti. Europoje yra dvi didelės tautos akivaizdžiai vykdžiusios etninį valymą. Jo pavyzdys Rytų Prūsija. Būta ir kitur. Daug tautų išnyko ir dar daugiau tautų laukia toks pats likimas. Va, konservatorių Ožkelytė laukia lietuvių tautos išnykimo. Mums LDK palikimas apgailėtinas – tik du milijonai vienokių ar kitokių lietuvių su Kauno Lietuva ir jos apgailėtina 55 tūkst,kv.kilometrų ploto teritorija.… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…tak ono to tak…..kaip turetu but dar T.Moras kalbejo,bet tu pamirsai viena maza smulkmenele….realybe,kuri su tavo pasakojimu nesisieja…..ta realybe gerai nupasakoja Mikalauskas Gorienej….nors,pripazistu,daznai suima siutas nuo tu jo pagarbiu xuilo ivardijimu,kazkokio visko tempimo i ta puse,kad riuzzkiu myras yra didis ir nenugalimas.Mikalausko durnium tikrai nepavadinsi,bet ctoi to nie to….,;o kas ne to….niekaip nesuprantu…

Jules

Protingi artistai, režisieriai ir dainuškininkai dirba sau, bet ne mums. Jis prorusiškas lietuvių artistas. Vien toks Juozapaitis ko vertas ir kokią naudą ar nenaudą mums duoda, būdamas Lietuvos konservatorių, labiau apsišaukėlių, partijoje.

blue yellow zov marinie

…na neee,Juliau,negi lyginsi parsidaveli/podurni/ juozapaiti su Mikalausku….nesulyginami dydziai intelektu…..cia siaip sutapimas,kad artistai/anas lyg ir rezisierius/…..Kazkaip ji vadint prorusisku man tai liezuvis nesivercia,gal ,nebent,koks tai pokvapis butu,vos vos…grynai kacapo Goriene nesikviestu/ypac taip daznai/.

blue yellow zov marinie

…prasau pasakyti,kada ir koks buvo priimtas….teisingas ir doooras sprendimas….Kazkaip ilgai ir itemptai bandziau prisiminti,deja….o vat lenkijos ar Vengrijos lengvai…….

Jules

Dovanokit, kad įsiterpiau be leidimo, nekultūringas, anot Vilniškio, bet norėčiai jūsų, „Mėlynai geltonos bangos”, paklausti ar tas teisingas sprendimas buvo Pietryčių Lietuvos okupacija arba Tešyno atplėšimas nuo Čekoslovakijos ir anglų Karo garantija Lenkijai 1939 metų kovo 31 dieną?

blue yellow zov marinie

..ne,Juliau,isiterpti cia normalu,nes vis kazkaip idomiau,gali zodziu kitu persimest,o ne paklodes varinet…O siuo klausimu neatsakysiu,nesu zinovas…,ko nezinau pakankamai,nepliauskiu bile ko..,tai pardon.Sekmes.

Dzeikas

O ar teisingas sprendimas buvo Memelio okupacija ir atplesimas 1923m?
Atsakę i si, atsakysite ir i jusu pateiktus?
Cieszyne gyveno ir gyvenA daugumoje lenkai beje ir cekiskai ten kalbama tik oficialiose istaigose.Ne gatveje.
Dar.Lenkija (ne komunistine) atsiprase Cekijos uz dalyvavime jos padalinime. Atsiprasymas priimtas ir tarp Cekijos ir Lenkijos dabar viskas lygu.
Ar Lietuva atsiprase Lenkijos uz bolševiku kariuomenes praleidima per savo teritorija 1920m , kas igalino Tuchacevskio vadovaujamai Raudonajai armijai smogti i lenku uznugari?

Jules

Žinai, dėl Klaipėdos (Memelio) turėtume būti lyg ir atsiskaitę vieni su kitais: kažkada jie, progai pasitaikius, netinkamai pasielgė su prūsais, o ir lietuviais, nelabai gerai – ir mes tą patį padarėme, progai pasitaikius. Turėtume susitarti dėl lygiųjų arba kažko va tokio ir ieškoti ateities kartoms sugyvenimo bendrojo vardiklio, kad abiejoms pusėms būtų naudinga. Tiesa, Klaipėdą gavome Berlyno pritarimu – sutikimu. Nei Londonas, nei Paryžius anei Varšuva šito nenorėjo. Tai tiek, jei trumpai.

Dzeikas

Berlyno pritarimu?
Parodyk koki nors dokumenta liūdyjanti tai.Yra toks?
Del prūsu. Tie prūsai igaliojo Lietuva kalbet uz juos? Negirdejau tokios zinios ir nemaciau tokio dokumento. Lygiai kaip Olandija neigaliojo Vokietijos kalbet uz ja NORS pagal lietuviska logika galetu nes net pavadinimai bendri Dutch – Olandija ir Teuten[toiten]- teutonai is ko kilo Deutschland.Ir abi tautos kilusios is teutonu genciu.
Man regis jie net nahier lietuvius nusiunte ir ant penio sukinejo, nes bendravo tik vieni pas kitus plesikaudami.
Beje, lietuviu Memelyje buvo mazuma (1923m) ir jokiu etnografiniu prielaidu lietuviai i Memeli neturejo. Jie ten buvo atvykeliai uzdarbiatojai is Rusijos imperijos kurios sudetyj tada buvo etnografine Lietuva.
Tad pasikelki kelnes ir eik dirbt.

Jules

O pats negali susirasti? Būtinai reikia su pirštu parodyt? O dokumentų ir kur kas rimtesnių, įtariu, nesi matęs, nes tingi ieškoti. O kaip tampama mažuma pats nežinai? Arba išvis nebelieka. Kita vertus, ką pats galėtum rasti, jei Maskvos ir Londono archyvai pačiam ir man uždaryti?

Dzeikas

T.y. girdejai pletka, kad Vokietija tyliai pritare kad Lietuva uzgrobtu Memeli (atsiimt lengviau negu is lenku).
Ir as girdejau, bet jokia valdzia savo prote tokio dokumento neduos. Jo ir nera , yra tik Lietuvos URM klerku memuarai.
Tai gali seilemis spjauti ant ju, nes be Vokietijos valstybines istaigos dokumentuotu liudyjimu tai tera pletkai ir nieko daugiau.
Tad Memelio krastas desiniajame Nemuno krante yra Lietuvos tiek, kiek galioja Helsinkio 1975m aktas del neprievartinio sienu keitimo Europoje.
Ir apie pietryciu Lietuva reiktu suraukus subine sedet, nes jei Lenkija grazina Suwalki, tai Lietuva grazina Memeli(Lenkijai, jeigu ši laimi ginca del Rytu Prusijos)
Reik buti nuosekliems.

Jules

Pradžioje edukuotieji tai vadina pliatkais, gandais, neapykantos kalba, šmeižtu, sąmokslų teorijomis, atviru melu, diletantizmu, o po kiek laiko pasirodo, kad tai tiesa. O šiaip pats ir pripažinai, kad nėr amžinų dalykų ir po Ukrainos pergalės Lenkija purtys Lietuvą labai, labai stipriai. Tam rengiamasi. Mažoji imperija eis į savąją plėtrą.Sakai, nori dokumentų, bet pats kažin kodėl nevažiuoji ten pasiraust tuose vokiškuose archyvuose, kodėl? Į Londono ir Maskvos archyvus pačio neįleis, bet Berlyne galėtum pasirausti, kodėl gi ne, ką manai? Gal rastum ir maršalo Pilsudskio popierkas bei laiškus į Paryžių greičiau jau net 1933 metais suduoti Vokietijai mirtiną smūgį, bet žalčiai prancūzai kažkodėl uždelsė ir gavosi taip, kaip gavosi. Buvo paveluota. Londonas tik 1939 metais tokią garantiją tesuteikė, vadinasi, išdavė Lenkiją.

Dzeikas

Nesusilaikei ir perejai i kliedesi. Galima pavyzdziu kai suokalbio teorija pasirode tiesa. Rusu sociologe , turinti „uzsienio agento” statusa Jekaterina Šulman, nors moteris labai santuri isvadino suokalbio teoriju skleidejus p…dukais, vaikysteje be priezasties daznai musamus per galva ir nevalgiusiu saldumynu. „Pripazinai , kad nera amzinu dalyku” – melas. As to pasakyt negalejau, nes taip negalvoju. Dievas yra amzinas. „Lenkija papurtys Lietuva” – pi…duko ismislas, nes Lenkija aplamai padejusi skersa ant Lietuvos ir pelnytai laiko lietuvius Judo paderme su kuriais nera apie ka kalbeti. Tos pozicijos jie laikosi nuo bendros AE statybos aptarimo laiku, kai Lietuvos delegacija nemirktelejusi keisdavo sutartus terminus ir salygas. Po Ukrainos pergales Lenkija mato karines ir ekonomines sajungos su Ukraina perspektyva.Lygiagreciai, o veliau ir atskyrai nuo NATO… Skaityti daugiau »

Milaiti,

o kur lietuviškos raidės? Tu ką, moki tik tris raides?
Šulman…
„galįs…
išduoti…
šuniui…”
Ką, Bugeniuose daugiau nemokė?

Jules

Langų majore, nebeturi darbo, užsakymų? Nebegauni „zadanijų”? Pačio šefas pavargo, užmigo ar labiau nuseno ar ko nors išsigando? Gal prezidento Kenedžio sūnėno ir gręsiančios atsakomybės?

Kreipiausi

į Dzeiką, o ne Jules, ko taip susijaudinai Milaiti? Gal Dzeikas pasamdė tave į advokatus?!
Tarp kitko, taip ir neatsakei į daug kartų užduotą klausimą, kas tas tavo majoras ir kas tave su juo sieja? Ir nesuk uodegos į Amerikos prezidentus bei jų giminaičius.

Jules

Klausk savęs, majore, ir susižinosi.

Milaiti,

Kalbėjimasis su savimi yra šizofrenijos ar net paranojos simptomas, tiek kai klausi savęs, tiek kai rašai sau komentarus, todėl klausiu tavęs, nes tik tu vienas žinai tą majorą, apie kurį pastoviai kalbi.

Jules

Čia jūs apie save taip išraiškingai? Koks oras Rakiškyje?

Čia tu Milaiti

keiti „sijonėlius“, kaip koks transvestitas. Čia tik tu vienu metu ir Jules, ir Dzeikas, ir DD plius DD, ir Kis, ir Vardas, ir dar koks nors Papa Borgia. O kiek dar be „sijonėlių“, tiesiog rodai visiems pliką kagebisto užpakalį ir kaifuoji. Čia tau reikėtų domėtis oru „Rakiškyje“.

Jules

O kuo pačiam nepatinka Renesanso kultūros ir meno mecenatas papa Borgia? Kas pradėjo šv.Petro Baziliką statyt, nežinai? Rokiškėnai nesakė?

blue yellow zov marinie

….vis tebeieskai siknoj dantu,prielipa….

Tavo

šiknoje vien tik tryda. Raustis po ją gali, nebet koks Diedas, Pamastymas ar dar koks daunas, nemokantis rašyti lietuviškai.

blue yellow zov marinie

…jei pats,varguoli,megejas raustis savo siknoj/gejiskoj,matyt/….tai neperkelinek savo pomegio ir potyrio i cia….Savo landynej nors ir negyvai uzsipisk,tik pasidziaugsim…

Tu

jau, – užsi…, net WC dangtis kilnojasi.

blue yellow zov marinie

…MALONEKIT eiti nax…..

Jules

Ne lietuvio vergiška prigimtis, o tai, kad lietuvių tik du milijonai, manau, supratote? O kad Lietuva yra Vokietijos išlaikytinė arba Kaizerio produktas, beje, kaip ir Lenkija taip pat, bet tik dar labiau nedėkinga nei mes. Ne Lenkija ir ne lietuviai supylė carinės Rusijos imperijos galybę Antrajame Žalgiryje 1914 metais vasaros pabaigoje, ar supratai? Anglija ir Prancūzija tuo metu buvo Rusijos pusėjė – buvo viena iš Antantės, iš tos Troikės. Kad lietuviai Kaizerio produktas man pirma kartą tai pasakė lenkų prostitutė Sodų gatvėje 1977 metais Vilniuje. Labai graži ir gana protinga. Tada tokia paslauga kainuodavo 10 rublių, nežinai? Na, ir žinai, ji iš dalies buvo teisi – Kaizeris pirmasis pripažino mūsų valstybę ir padėjo jai atsikurti bei dar anksčiau išsigelbėti lietuviškai… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…lt neturi jokiu geopolitiniu interesu,nes ji ne Lietuva/valstybe/,o,kaip zinoma,tik valdoma teritorija.Vot i fsio,riebjata….tolimesnis disputas beprasmis…………Gero salto sekmadienio,kuri tesusildys karsto viralo bliudas,popietinis viskaaariaus bokalas ir vakarinis cigaaaaras….Tik tiek dziaugsmu ir belike sios Dieviaus apleistos teritorijos gyventojams……….

Al.

,,Lenkija aplamai padejusi skersa ant Lietuvos ir pelnytai laiko lietuvius Judo paderme su kuriais nera apie ka kalbeti.” -Tai kodėl tu kalbi, Saliamono aini ? Kam gaišini savo ir kitų laiką ? 

Dzeikas

Jus apsispreskite kas as, rusas ar zydas😄
Nes nebezinau kaip jums atsakineti, kirilica ar jidish.
Siaip etnografinio paveldo Rytu Prusijoje Donelaitis ir Co, issaugojimo prasme geriau butu jeigu si zeme atitektu lenkams arba ten butu bendras su Vokietija dominionas, tada tarp ju butu konkurencija.
Jei , o stebulle, tai atitektu Lietuvai – sritis virstu maxi Didziasaliu, kad tenyksciai rusai sniurais emigruos i Lenkija ar Vokietija, o Karaliaucius virstu miestu vaiduokliu kuriame gyventu gauliaiteriai is Lietuvos ir ju aptarnaujantis personalas – keli tukstanciai zmoniu.
I Tilze perbegtu bomzai is Taurages.

Al.

Ar tu rusas, ar žydas man nelabai įdomu. Mąstymas, požiūris į aplinkinius ir kalba rusiška, o onoras toks, lyg būtum Saliamono palikuonis. Kodėl tie tavo rusai iki šiol šniūrais emigruoja ne iš Lietuvos, o į Lietuvą?

Tu

Žydas, Juliau Milaiti, pats tikriausias, iš Bugenių, Mažeikių raj., kaip ir visi kagėbistai, gali nieko neatsakinėti, viską žinome.

Vilniškis

Galiojanti Konstitucija, pavyzdžiui. Kiek paikokas klausimas, nes tokio gerbūvio Lietuvoje dar nebuvo, be ginčų. O kad galime atsimušti į ledo lytį, tai taip – puikybė, išsiaukštinimas ir kitų niekinimas prie gero nepriveda.

blue yellow zov marinie

…tamistai,…galiojanti konstitucija….,turbut yra realios valstybes pamatas,kur ir ta konstitucija,ir valstybe yra bobules su languota skara saaaapnas,parukius garmoskes kostmonautines zoles…

Naivuolis esate

Oi, nesi dar tamsta matęs tų juodbruvių paauglių,kai jų būna kokia banda sulipa į viešajį transportą,tikros džiunglės prasideda..rėkia,staugia,karstosi,stumdosi,susikelia kojas ant keleivių sėdynių,jei ką valgo pridergia,primėto maisto,prišiukšlina.. tikri laukiniai

Vilniškis

Jeigu ką, nesiekite mane su kokiais nors mūrininkais, ropliais ar kitais baubais. Aš paprastas krikščionis ir matau, kokias niekšybes kuria buvusios taip vadinamos “Žemaičių kunigaikštystės” pavaldinių ainiai.

Prierašas: tai mano asmeninė griežta bei pamatuota nuomonė, kurios drausti neleistų teisėtų pasisakymų laisvė.

Straipsnio tęsinys

Oops! That page can’t be found.

Jules

„Buvome jauni, alkani, drąsūs, veržlūs, nepaisantys taisyklių bei autoritetų” – kai Gorbis leido, o kai neleido, kas kuo tada iš mūsų buvo? Kuo buvome draugų Brežnevo, Andropovo, Černenkos diktatūrų ir totalitarizmo sąlygomis? Buvome mokslo pirmūnais, soc.lenktyniavimo nugalėtojais, zubrylomis, skundikais? Buvome Sovietijos fundamentų (Fundamentals of Soviet Law) zubrylomis Kapsukėje, kaip dabar, vėlgi, toje pačioje Kapsukėje, jų transformacijos į Neosovietijos fundamentus zubrylomis, tiesa? Oligarchomonopolinės „rinkas ikanomikos” pamišėliais dėl to pačio pasikabinimo sindromo ir karjeros, dėl aukštesnio socialinio statuso, dėl asmeninės gerovės kitų sąskaita ir kitų pikantiškų galimybių, ir privilegijų, žinoma. Tuoj pribėgs metikas per langus ir paneigs neišsilavinusio mažaraščio nuomonę. Majorui gi nepatinka ne zubrylos, nekilmingi diletantai, tiesa?

grįžimo taškas

Grįžimo taškas buvo pasiektas1992 metais per Seimo rinkimus, kada lietuviai patriotiškai pademonstravo savo nusivylimą „ne tokia” Lietuva ir grąžino valdžion komunistus. O toliau, kaip teisingai rašo Autorius, tik pakrikimas ir agonija be pabaigos, ES sudėtyje

Al.

Kumunistus valdžion grąžino ne lietuviai, o patys komunistai, remiami savo rezervistų armijos ir tiesioginių kremliaus agentų. Juk neteigsi, kad Lozoraitis pats nusprendė nusinuodyt ?

į SSSR nebegrįšime

Str Autorius žino kaip komunistų komjaunuolių gėbistų propaganda 1992 metais grąžino į savo glėbį nuo prasidėjusių permainų apdujusius lietuvius. O kas neprisimena, tegul paskaito dabartinį Autoriaus straipsnį, viskas matosi kaip ant delno. Viskas taip blogai (dabar ir per 30 metų prieš tai) kad net aiškinti nereikia , kad prie ruso ir komunisto lietuviams buvo geriau. O didžiausia bloga naujiena , kad , pasirodo, ir grįžti į SSSR laikus jau nebeįmanoma.

IP 88.118.83.153

„O kada nors vėliau negrauš sąžinė, kad nepabandėme?“

Negrauš, nes pirmus 20 metų nieko kito ir nedarėme, o tik bandėme. Bandėme ieškoti naujų (senų) „gelbėtojų“, aktyviai balsavome už juos, bet visada paaiškėdavo, kad tai buvo tik dar viena suskilusi gelda.
Net jei atsirastų lyderis, kuris turėtų gabumų vesti žmones paskui save, būtų nusodintas, nes čia Lietuva, ji turi savo „valstybininkus“, kurie sprendžia kas ir kuo bus arba kaip yra sakęs prof. A. Bolotinas: „aksakalų taryba gerai, bet svarbiau kas pinigus valdo“.

Tiesmukai

Rachlevičiaus straipsniai tikrai nėra lėkšti, (dar neskaičiau ir kažin ar skaitysiu) bet sprendžiant pagal komentarus šį kart Rachlevičius smarkiai ,,nugrybavo”. Jeigu rašytų KIETAI, jokie delfiai tikrai nespauzdintų! O komentarai, tiksliau komentatoriai TRAGIŠKAI BEVILTIŠKI !!! APGAILĖTINI !!! Autorius užkabino (pagal stripsnio pavadinimą) labai ir labai KIETĄ temą! Bet… Gavosi apgailėtinas skystimėlis… Čia tikrai ne tas atvėjis, kad apibendrintai – ,,myliu – nemyliu”. Čia būtina sukalti akcentus į visų ,,litvinų” (o gal be kabučių) makaules !!! Jūs visi apgailėtini istoriniai nebrendylos !!! 1. Kodėl manoma kad pasiektas negrįžimo taškas? Juk pradedant Gorbiu ir jo pateptaja* žmonele Raisa prasidėjo visokių ,,dugnų pramušimo” skaičiavimas. Ir šis Rachlevičiaus ,,blynas” tėra dar vienas lepsusas ilgoje loginių klaidžiojimų sekoje. Klysti žmogiška, bet nepripažinti klydimo jau yra šetoniška… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..nu ir pavarei..nei si,nei ta…ajajai,nesitikejau is taves…

Tiesmukai

Reikalauju konkretumo !!!

Nu šūdnarinui

Negi tas žydas komunistas marinas gali kitaip vertinti.

blue yellow zov marinie

…tamista prijauciantis kacapuasams….ar siaip,netycia i kelnes prikakojes ir del to labai sunerimeeeeees…

blue yellow zov marinie

…jei graziai paprasysi,gal ka ir pasakysiu….O tai tavo tiesmukumas,ziuriu,kazkaip i xamiskuma bevirstaaaas….

Ei tu, WC eketė

Pirma pašiki, o paskui reikalauji kad tavęs atsiprašytų… Tipiškai žydiška logika.

blue yellow zov marinie

..nea,as tik popieriaus mandagiai paprasau..

Zyklon B

Labai prašau.

blue yellow zov marinie

…kaip labai…

Jules

Ką ruošies labiau naikint? Blakes ar utėles? Girdėjau, kad blusos šito nebijo, ar tiesa?

Tiesmukai

O minusiukai vis auga.
Suskiai ir kutvelos žydpslaikiai ir žydpalaikių išperos. Ne ne, netie kur minusiukus dėlioja, o tie kur leidiža tokiems dėliotojams dėlioti.
Belieka šokti džiaugsmo šokį ant idiotų tautos kapo.

blue yellow zov marinie

…nesinervink taip jau labai.Salciau.Aplink pilna kacapuasu.Jie ir minusuoja.

Marius

Spaudžiu nuorodą norėdamas perskaityti tęsinį. Gaunu: „Oops! That page can’t be found.” Na susiradau per titulinį puslapį, bet ir čia pozicija.org tinklapyje yra nepilnas straipsnis. Nesuprantu kam duoti nuorodą į straipsnį kuri neveikia ir kam duoti į resursą kur vistiek nėra pilnas straipsnis? Pirminis orginalas yra čia: https://m.delfi.lt/ringas/article.php?id=93473451 Ar Rachlevičius teisus? Daug kur. Be abejo Gentviliukas yra kvailys. Šimonytė – paprasčiausia kvaiša. Nausėda yra visiškas niekas. Bet straipsnio gale Rachlevičius kažkaip miglotai rašo. Jei per 30 metų institucijos nesugebėjo, tai kaip dabar stebuklingu būdu persiauklės ir bus tie šviesuliai kurių trokšta Rachlevičius?

Paskutinį kartą redagavo 4 mėnesių prieš Marius
Šiaip

Autorius „peikiamojoje dalyje” parašė kaip visada – blogai, blogai, išties blogai… Žodžiu, sekimas Feliniu, žr. „O laivas plaukia”… Dalyje „Ką darom?” prisiminta „Autoritetų taryba”. Rašo lyg nežinodamas apie reiškinį PPI (Pasėdėjom Paplepėjom Išsiskirstėm). Juk ir Šimonytės suburtoji „Autoritetų grupė” siekia to paties… 🙂 Bet va, ar žiūrėjote kas tos grupės sąrašą? Matyt, jog ne – ten vieni „protuoliai” ir „Autoritetai pagal jų užimamų krėslų svarbą”. Tikras PPI: paposėdžiautų, papostrigautų ir išsiskirstytų, nes sąraše nėra asmenų, galinčių (pajėgiančių, turinčių laiko) tekstus rašyti… Kas juos rašytų? Matyt, kaip visada – pasamdoma firmelė ir jie surašo tekstus (svarbiausia) iš skambių žodžių! Manote „prezidentinėje Ateities grupėje” būtų kitaip? Pasvajokim… 🙂 O ir laikai dinamiški: kol ką kuria, rašo, ginčijasi, redaguoja padėtis pakinta, popiera pasensta dar… Skaityti daugiau »

Al.

Kvailių, niekšų ir jų kenkėjiškos veiklos aprašymas yra tik išorinių formų kontempliacija. Į bet kokią draugiją infiltruokit du tris kenkėjus ir nustebę pamatysit, kad ta draugija dėl nieko negali susitarti ir kryptingai dirbti savo pačios labui. Analitikai, įkyriai nepastebintys viso šio chaoso priežasčių, arba bijo arba turi kokį nors kitą tikslą. Bolševikai Lietuvoj paliko visą armiją rezervistų, perėmė turtą ir, pagaliau – visą valstybės galią. Ir visus šituos nepriklausomybės metus jie kryptingai užsiėmė lietuvių tautos ir valstybės naikinimu. Rusų okupacijos metais susidaręs kolaborantų luomas sudarė sąjungą su Vakarų komunistiniu pogrindžiu, mūsų akyse užgrobiančiu valdžią Vakarų šalyse ir pasaulyje- maoistais, trockistais, markuzistais ir atvirais satanistais. Karas vyksta visais frontais, visose šalyse. Lietuvių tauta buvo išsekinta karų ir okupacijų, o po masinio… Skaityti daugiau »

Marius

Sąmokslo teorijos Al.’ai. Populiari nuomonė, girdi, dėl visko kalti KGB rezervistai ir komunosatanistai. Dar reikėjo pridėti reptiloidus iš Nibiru planetos! Cha-cha! Tai visiška nesąmonė. Žmonės kuriems 1990 kovo 11 d. buvo 18 metų dabar yra 51 metų amžiaus asmenys. Ką Gentviliukas kagebistas? Kalti kiti tik ne mes patys…

Al.

Tai Pociūnas buvo neteisus sakydamas, kad Lietuvoj valdžią perima tie, kuriuos ,,vienija kagėbizmas ir žydrumas” ? Ar dėl sąmokslo teorijos jį išstūmė per langą ?

Marius

Tai tokia pat sąmokslo teorija. Priedo panašu kad jūs nesuprantate kas ta sąmokslo teorija yra. Ok, aš supratau dėl Lietuvos bėdų kalti gėjai-kagebistai-komunosatanistai… cha-cha! Jei dar rimčiau tai lygiai toks pat rusiškas mąstymas: Rusijoje dėl visko kaltina žydomasonus ar žydobanderovcus. Kalti kiti, abstraktūs blogiečiai, bet ne mes patys.

Al.

O Vokietijoje dėl visko apkaltino nacius, ar ne ? Kalti hitleriai, gebelsai, bet ne mes patys ? Jau tas rusiškas mąstymas.

Marius

Koks jūs visgi primityvas! Tai dabar jau nukrypstate į vokiečius, bet ar vokiečiai turėjo įtaką Lietuvoje 50 metų? Ne. O va rusiškas mąstymas – taip.

Al.

Noras apvalyti šalį nuo marksistinės diktatūros – bolševikinės, nacionalsocialistinės ar panašios – yra rusiškas mąstymas ? Na, tu esi labai išmintingas. Tikras tikėtojas mokslu.

Jules

Ne kiaušinis vištą moko, o višta kiaušinius deda, o moterys, mūsų motinos, mus pagimdė ir gimdo, ar supratai? Sąmokslai, konkretūs sąmokslai, formuoja, kuria įvairias, kartais ir klaidingas, sąmokslų teorijas. Mes esame kilę iš moters lygiai taip pat, kaip sąmokslų teorijos iš sąmokslų. Nekartok čia mums tas nuvalkiotas, apgaulingas ir runkeliams bei zubryloms skirtas Lietuvos komsomolkės ir Kapsukės ar VDU prapiesorių išgalvotas klišes, naratyvūs ir nebuvusias istorijas. Eik prie priežasčių, o ne prie pasekmių – palik kiaušinius ramybėje. Tegu kalasi nauja gyvybė ir ilgai mokosi, pažįsta pasaulį, o ne jam vadovauja, skleisdama nesąmones.

blue yellow zov marinie

..tas maaarius yra neokomsomolcas,uzsimaskaves riuzzkas kancierwas……

Marius

Klysti blue-yellow šūdmarinai, esu žydomasonas, dirbu Latvijos žvalgybai!

blue yellow zov marinie

…ne,bjaurasnuki,kodie meluoji….tu dirbi baisiajai….estu zvalgybai.Uz tai mirtis…Smiertj estoniji..

Marius

Dar vienas patriotėlis pasirašinėjantis anglišku vardu mokina… Tamsta Juliau, prie ko čia moterys? Ką norite pasakyti? Ar aš pradėjau fantazuoti apie satanokomunistus? Juk tai idiotizmas. Komunistai buvo, ir yra ateistai, jie netiki ne dievu, nei velniu. Velnias, anot komunistų, yra praeities žmonių tikėjimų reliktas kurio vieta muziejuje. Visi šie paaiškinimai: kalti visi kiti, tik ne mes ir toliau lems, kad niekas Lietuvoje nesikeis, nes gi logiška – lietuviai a priori visada buvo teisūs, kalti komunistai, satanokomunistai, žydomasonai ir… reptiloidai. Reikia tik jų atsikratyti, na ir suklestėsime. Realybė yra kitokia, tokie paaiškinimai neveikia, 33 metus neveikia. Užaugo nauja karta, jau su vaikais ir anūkais nemačiusių Kapsukės ir neskaičiusių komsomolkės. Jau yra lietuvių gaunančių pensijas iš Anglijos ar Ispanijos, logišk, pradirbo nuo… Skaityti daugiau »

Jules

Na ir ką pats čia prišnekėjai? Ką su kuo palyginai? Čia yra nelyginamų dalykų, o pasibarti ar net supykti nėra jau taip blogai. Lietuviai nebuvo teisūs, nes jų valdovai kai kurie buvo tiesiog šikniai ir nesirūpino savo tauta, kalba, kultūra, o rūpinosi svetimaisiais ir jų kalbomis šnekėjo ir vaizdavosi, bala žino kuo, kol viską prarado. Net jūra jiems nerūpėjo, bet rūpėjo dukras už Kremliaus valdovų ištekinti arba Peterburgo gražuolių seksodromas, ne Lietuva, ne Lietuvių kalba, ne lietuviška civilizacija. Kalta ne tik Pasaulio Vyriausybė, bet ir mūsų rinkėjai, kurie renka jos paskirtus kandidatus į valdžią, o po to dejuoja ir visus keikia. Ir tai nėra tik mano tokia nuomonė, o žmonių iš viso pasaulio su moksliniais laipsniais nuomonė. Garsių, konkrečiai veikusių,… Skaityti daugiau »

Marius

Na va ir pripažįstate, kalti rinkėjai. Beje, jei esate Lietuvos patriotas kodėl gyvenate ir mokate mokesčius JAV?

Jules

Aš esu žmogus ir nelabai patriotas, nes domiuosi ir man patinka labai daug kas – net kitos civilizacijos, kultūros ir t.t. Bet Lietuvoje privalo dominuoti Lietuvių kalba, kultūra, menas, paročiai ir tradicijos, kurios, kaip ir Nicoje, à Cannes arba Atėnuose, Romoje yra europietiškos, ar supratai? Milane ir Paryžiuje, Berlyne ir Rygoje, Taline ir Klaipėdoje. Mentone ir Portofino taip pat arba San Reme.

blue yellow zov marinie

…jei tu ne estu agentas,tai reptiloidu,pats juos paminejei

Marius

Jūs dar priedo ir idiotas, nes nesupratote ironijos ir sarkazmo! Na bet ir tai buvo senokai aišku.

blue yellow zov marinie

..Marijos zemeje nebut idiotu yra mirtinai pavojinga,zinok,reptiloide.Isgyvena tik uzkieteje idiotai.Esme,kaip kas supranta ta idiotizma…….

Dzeikas

Techniskai autorius neteisus. Domino efektas , griutis prasideda ne praejus negrižimo taska, o (dazniausiai) kiek veliau.
Kaip gangrenuojanti ranka, sakykim, dar vykdo kai kurias funkcijas, bet griutis tai rankos atsiskyrimas nuo kuno.
Nesu eksperdas, nepasakysiu ar tas taskas ant Lietuvos pereitas.
Siaip buna, pasitaiko ir nekrozes apimti audiniai atgyja. Sakykim ranka pajuoduoja. Girdejau buvus atvejus kad dar audiniu funkcijos atstatomos. Bet jeigu narys ne tik pajuosta bet ir smarve skleidzia – tada ne.
Jeigu Lietuvoje socialiai nesmirda – vilties yra.
Nors zydai dar 91-ais sake , kad „iz etogo raja niepolučiš nix…ja”
Atsip uz mano Oxford English, bet zodziu is dainos neismesi.

blue yellow zov marinie

…man tai keista,kad Vidas,nedurnas zmogus,pradzioj pasako,kad jau pasiekem negriztamumo taska,o po to klausia,…ka darysim….Logiska,kad jau nieko nedarysim,jei perzengem sia riba……viskarius,cigaras ir plikos mergos saulelydy….fsio,the end,finita.KAPUT.

Valio

Sveikinu draugą Henrį Kisindžerį sulaukus 100 metų.Tikimės ir linkime sulaukti 100 metų ir V.L

blue yellow zov marinie

…valiotojau,jei tavasis v.l.sulauks 100 m.,tu ir tavo vaikiai ir 50 nesulauksit.Isgaisit badu,liksit bomzais,vaistu neturesit,busit berasciai…..sirgsit niezais ir rachitu,gyvenima baigsit patvory ar pagriovy/cia bus vienintelis pasirinkimas pagal individualu pomegi/……..Taigi,pries linkedamas,dar karta pagalvok/savisaugos inkstinktu/.

Tiesmukai

Perskaičiau. Straipsnis literatūriniu požiūriu imamtriai geras, bet tuom viskas ir pasibaigia. Jokios gelmės. Tad apgailestauju dėl ankstesnio savo komentaro. Reikėjo rašyti dar tiesmukiškiau !!! —– ,,Ką darom?” Nusimaunam kelnes ir pučiam prieš vėją. —– Neseniai viename savo komentare kėliau klausimą: kas yra ta alternatyvi žiniasklaida ir kam ji dirba? Dabar dar galiu paklausti, kas yra tokie rachlevičiai ir kam jie dirba? Po gražiu literatūriniu dėliojimu paslėptas smegenų bukinimas gražiai nuvedant NUO ESMĖS. Ar ne todėl tokius straipsnius spauzdina Delfis, a? Kas slypi po avių kailiais ir angelų plunksnom… ——- Užtenka faktų konstatavimo ir tuštybės vyniojimo į blizgantį popierėlį. Nedelsiant reikia realių veiksmų plano NUO PIRMO ŽINGSNIO, o ne hipotetinių tauškalų! Jeigu NS būtų TIKRAS, arba kita politinė jėga (aišku, ne… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..imamtrus tavo kalbejimas…kaip gegutes kukavimas..

Prašalietis

„Užtenka faktų konstatavimo ir tuštybės vyniojimo į blizgantį popierėlį..Nedelsiant reikia realių veiksmų plano NUO PIRMO ŽINGSNIO..” Senais „okupacinais” laikais net ir techninėse inžinierinėse aukštosiose mokyklose studentams teko visus 5 metus studijuoti mokslą, kurio vienas iš kūrėjų taip pat ragino „nedelsti ir imtis veiksmų, baigti tauškalus…, imperialistinį karą paversti proletariato revoliucija…, skelbė PIRMU ŽINGSNIU būtinybę įkurti savą laikraštį „ISKRĄ”,jame demaskuoti tuometinius „blogiečius”, burti būsimoms kovoms proletariatą, „pliekti” tuometinius „oportunistus” kaip Plechanovas…, kritikuoti „iš esmės pasiklydusių draugų smulkiaburžuazinius pasiklydimus…” Deja, Tiesos.lt ne „Iskra”, Radžvilas nei Leninas, nei Plechanovas, kaip sakė šiandieniniai „liaudies priešai” rusai- nei žuvis nei mėsa, kaip ir Radžvilo nacionalinis susivienijimas yra tiek „nacionalinis”, kiek Tichanovskaja yra Baltarusijos prezidentė ar V.Lansbergis „buvęs valstybės vadovas”. Po 30 metų „vakarietiško civilizavimo”, vargu… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..f periot,tavarisc,…iz iskry vozgarytsja plamia….prasalieioitysy fsiex stran,savakupliaitiesj….ura.

Tiesmukai

Galadrancy hov da hūčiū.

Tiesmukai

Pastaba mulkiams.
Sniego gniūžties ar domino efektas JAU VYKSTA 33 METUS, NET NUO 1917 -ųjų metų, kai didelių pinigų savininkai pradėjo trinti rankom.

blue yellow zov marinie

..pastaba ne mulkiui…..tai …gniuzte ar …gniuztie…..a,nemulki…

Ei tu, WC eketė

Ar tau karščio priepuolis, vėl šūdai suskystėjo. Išgerk feirio, sako kad tokiais atvėjais padeda.

blue yellow zov marinie

…asei seniai zinojau,kad tamista geriat isimtinai tik zibala,uzkandant solidolu……rezultatas toks,kad slapimas baisiai trenkia galvon….,ka ir akivaizdziai matom…..

Nu šūdnarinui

Ar tu šūdmarinas, ar sudmarinas, ar marinuotas šūdas.

Ei tu, WC eketė

Juk matai kad eketei vietoj mėnesimių šūdai susisuko. Nesitikėk atsakymo.

blue yellow zov marinie

…atleiskit,garbusai,gal teiksites paaiskint,….kas yra …menesimes….na kakoj rieci izvolitie razjasniatsja,golubcik…..

blue yellow zov marinie

…kaip tamistai skaniau….negi da taikstytis kiekvieno gavnajiedo skoniui….

gražių norų žala

Sąjūdžio metu patriotai vaizdavosi, kad susitelkę vienu mostu atgaus gražią klestinčią Lietuvą ir beliks toliau stebinti pasaulį tarybų Lietuvos laimėjimais ir lietuviškais lašiniais, taip stebinusiais visuomet alkaną rusą . Kad norint išbristi iš SSSR pražudžiusio ūkinio atsilikimo reikės dorą lietuvį taip papiktinusios privatizacijos,o paskui lauks ilgi kiniško darbo metai – apie tai Sąjūdžio metu galvoti nesinorėjo

pridursiu

tai ir buvo didžiausia (ir netikėta) Lietuvos patriotų dovana komunistų propagandai. Nusivylimas „Landsbergio” Lietuva. Taip taip , jūs lietuviai dideli patriotai, bet va ką tas Landsbergis padarė su jūsų numylėta tėvyne . O ką padarė? Ogi iš nuostabios ir klestinčios padarė Lietuvą plius minus tokią pat kaip kitos 14 SSSR respublikų, kartu sužlugusių su visa bendra didžiąja SSSR. O komunizmą stačiusi SSSR žlugo dėl ko? Landsbergis sugriovė, ar ne?

Prašalietis

V. Rachlevičius „metęs šalin sektantišką požiūrį, smulkmeniškumą, mitus bei prietarus ir pradėjęs kalbėti apie šios valstybės(Lietuvos) likimą iš esmės” pasakoja, šį tą kas mano nuomone visai „nesiriša”su realybe ,cituoju-” valstybės(Lietuvos) raida, valstybę naikinantys reiškiniai…” Atmetęs prietarus”, mėgstantis paskaitinėti praeities „protingų dėdžių filosofijas” diletantas tegali pasiūlyti nagrinėjantiems Lietuvos „valstybės raidos ir valstybę naikinančių reiškinių problematiką” šiuolaikiniams „mąstytojams”, prieš dėstant „valstybių problematiką”, paskaityti, aišku ne šiuolaikinių pseudo mokslininkų sumąstytą išmislą, valstybės apibrėžimą, kokie yra valstybei privalomi atributai(savų įstatymų viršenybė, nepriklausoma vidaus ir užsienio politika, savi pinigai, bankai…..), kad politinį-visuomeninį darinį tiktų laikyti valstybe. Rachlevičiau, kas suaugusio sąmoningo ir adekvataus žmogaus matė 1990 Lietuvos „valstybės atgimimą”, išgyveno „šaunius” iki eurosojūzinius laikus…, tai tavo konstatacija, kad šiandieninė „Rekordinė infliacija, ekonomika recesijoje, visuomenė supriešinta, tvyro… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..surykiavo,akademike prasalieioiti….surykiavo…..oi ei yk yk…tavo trik trak skaitant,galima patapt zayk yk ka……yk yk…..

Tiesmukai

Kad šio portalo komentarai didžiaja dalimi užvaldyti žydkomunių aišku net nesigilinant.

Kad mane minusuoja… O tai negi tie suknistais smegenimis žydkomuniai vertintų kitaip. Nei kiek nestebina.

Kad portalas mažai populiarus… Kad ir kokie tie litvinai, vistiek gojai. 95% tipiškų gojų užzombintom smegenim pasaulio suvokime sustoja ties visokiais delfiais.

Kad paspausti minusą lengviau nei parašyti ,,apgraužtą”, bet konkretų pasipiktinimą, irgi dar galima suvokti…

Bet kad VISI bijo patys savęs tai tikrasis galas. Tai jau ne pabaigos pradžia, tai pabaigos tiesioji…

Jūs mulkiai, pirdžiai, debilai, daunai, idiotai, niekingi menkystos jus visus alei vieno, kaip sakė filme ,,Miškais ateina ruduo”, apmyžt ir padegt. Nieko, greitai gojų vadeliotojai ne tik padegs, bet ir paspirgins…

Tiesmukai

Rupūžės, ar ilgai niekučius rašinėsit, ar pereisit prie esminės analizės.

blue yellow zov marinie

…nu ko tu cia selsti ir taip negraziai keikiesi….kas tau ka daro….Nurimk,jau viskas baigta,prazuvo kaip sapnas…..atsipalaiduok ir patirk malonuma…..viskis,bobos ir cigaras tau padetu gi…….

blue yellow zov marinie

p.s. tu man labai primeni Tiesose kadais buvusi komentuotoja,toki WC VALYTOJA….,tai tas irgi baisiai tuuuzdavo del minusu,klaikiai keikesi ir grasino iskviesias e policija,uzdarysias Tiesas….paskui dingo ir dingo….

blue yellow zov marinie

p.p.s. asei zinau,ka mes da galim padaryt…..tai prakalt tam izymiam NT vystytojui musu Stelmuzes azuolioka….tas jau patirties turi pjaustyme,daug lentgaliu pridarytu,o mums navaras butu,naxrien jis ten stypso dykai……

Ką darom?

pirmiausia vejam lauk nato iš Lietuvos ir skelbiam karinį Lietuvos neutralitetą,
antra vejam lauk ciekanovską kaip grėsmę Lietuvos saugumui

,ir

renkam Eduardą Vaitkų į prezidentus

blue yellow zov marinie

..o i premjerus liekstuti,seimo pirminykus ragielskyj,vice…svencioniene..ir bus ura,tavariscy….paskelbsim atgimusia LTSR.

paprastas visko išaiškinimas

Sąjūdžio metu dauguma dorų lietuvių iš nepriklausomybės tikėjosi rusiško socializmo pagerinimo. Sava lietuviška valdžia parūpins parduotuvėse daugiau mėsos ir gerų pigių užsieninių prekių, o mes , darbštūs lietuviai, atsakysime į tai stropiu darbu tose pačios paveldėtose sovietinėse įmonėse ir kolūkiuose. Kurių didėjantis atsilikimas, atmestinas žmonių darbas ne sau, o komunistinei valdžiai , ir sužlugdė SSSR ūkį ir pačią SSSR . Bet iš kur tą žinoti paprastam doram žmogui? Visoje SSSR ir Lietuvoje. Privatizacija, rinka buvo šokas doriems tarybiniams lietuviams ir tereikėjo komunistams parodyti pirštu į Landsbergį: štai jis , gražiausių jūsų vilčių neišsipildymo kaltininkas, ir darbas buvo padarytas. Komunistai tautos valia buvo grąžinti valdžion, Landsbergio klaidų žinoma neištaisė, tik ėmė vykdyti privatizaciją į savą kišenę… Sukrėsti lietuviai nuo tada daugiau… Skaityti daugiau »

Al.

,,Komunistai tautos valia buvo grąžinti valdžion” – komunistai, suklastoję rinkimus, nepaliaujamai kitų lūpomis mums kala, kad pati tauta jiems atidavė valdžią ir turtą. Tiesiog pasitaikė tokia kvaila tauta, o jie ,,ne prie ko”.

Tiesmukai

Al., na tu igi apgailėtinas. ,,,,Komunistai tautos valia buvo grąžinti valdžion” Deja taip! Komunistai tautos valia buvo grąžinti valdžion. Kodėl… Persitvarkymo sąjūdiečiai daugumoje komunistai, tikrai nedirbo Lietuvai. Vien tai kad landzberginių partijos elitas iš tų pačių sąjūdiečių nuolankiai dirba žydiškam globalizmui, o ne tautai… Tada jie dirbo irgi ne tautai… Tauta nusivylė… O kur dar Janutienės minimas ,,partijos auksas ir pinigai”… O ir per visus 33 metus tie tėvynės ,,mylėtojai” dora netryško, kitaip šiandien nebūtume ten kur esame.Taigi, komunistams grįžti į valdžią puikų kelią nutiesė tėvynės ,,patriotai”, o partizanai, tremtiniai ir kitas brūdas (deja brūdas, nes neskyrė pelų nuo grūdų) tyliai kolaboravo su persivertusiais ne į tautos, o į globalizmo pusę. ,,– komunistai, suklastoję rinkimus,” Klastojimai yra rinkimų sudėtinė dalis,… Skaityti daugiau »

Al.

Tiesmukai, kur Basanavičius taip pasakė apie lietuvių tautą ?

Tiesmukai

Aš ne istorikas ir ne Basanavičiaus biografojos žinovas, tad negaliu pasakyti kokiom aplinkybėm tai buvo pasakyta. Kiek prisimenu per Šiaulų TV maždaug prieš 5 metus kažkuriame tuo metu rodytame dok. filme tai buvo išsakyta. Deja, to konkretaus filmo pavadinimo nepadakysiu, bet jeigu kur užtiksiu būtinai pranešiu. Aišku, jeigu manęs už tiesmukuma pirmiau nenukneksins.

Al.

Jei kažkas kažkada per kažkokią TV rodytame kažkieno filme kažkokią nuomonę priskyrė Basanavičiui, tai juk supranti, kad tai nebūtinai tiesa. Yra sakoma, kad informacijos šaltinis patikimas – kartu tuo pasakoma, kad yra ir nepatikimų. Pastaruoju metu net vedantieji žinių šaltiniai tapo nebepatikimi. Sikorskis kaip sovietinis nomenklatūrininkas gal ir galėjo. Bet Basanavičiui toks savo tautos vertinimas, manau, buvo svetimas. Kokių galų savo turtą leisti veršių tautos pasakų rinkimui ? Ir iš saulėtos Bulgarijos grįžti į imperijos užkampį ? Net ir kitų, dar labiau užspaustų tautų atstovų neniekino. Nemokamai gydė, skirtingai nuo Šabado, ne tik lietuvių varguolius.

Tiesmukai

Pasistengus, o kai kada ir be pastangų, bet kokią mintį ar idėja galima sudirbti iki purvo maišymo. Iš dalies, man nusišvilpt, kas kur kada ką pasakė, bet šiuo atveju esminis dalykas kad lietuviai yra mėmės, lopai, lūzeriai, ištižėliai, nevykėliai (veršiai!) man pakanka 33-jų metų pseudotautinės beprotybės. Ir šito fakto niekas nenuneigs. O dėl tautos veršiškumo, tai tik sąvokos gal termino kilmė. Ir dar, ‘tautos veršiškumas’ kur kas labiau tinkamas žydams… Aukso veršio tauta (be kabučių). Aš suprantu kaip čia jeigu ne visi, tai absoliuti dauguma manęs nekenčia, tad vieni kitus palaikydami daugmaž vieningai mane puola. Kažkaip keista kad manęs dar nekaltina dėl fakto – kad iš vis kažkada buvo toks Leninas, juk su juo garsiojo rasto kartu nenešiau. Man tinka… Skaityti daugiau »

Al.

Kai tavo tauta nusilpus, junkis į talką ją stiprinti, o ne keik. Panašiai kaip elgiesi su savo vaikais. Stiprink, mokyk, ugdyk, bet ne niekink. Nežiūrint, kad kažkoks žmogelis juos iškeikė.

blue yellow zov marinie

..jo,nieks cia nekeikia to Tiesmuko…ir net nesisaipo/nebent is berastiskumo/…ko jis cia traidalioja/o jau reakcija i minusus tiesiog sirdi veria,kazkokia patalogija/…..

Tiesmukai

Ai, koks širdį veriantis verdiktas. Kai 95% bijo mąstyti, tai apie tautos stiprinimą neverta net kostelėti! Ir tai taikytina visoms tautoms. Kitas dalykas dad tautos per amžius nebuvo naikinamos. Lietuvių tauta Rusijos imperijoje patyrė daug netekčių, bet viskas buvo ne dėl to kad sunaikinti lietuvius kaip tautą, bet kad išlaikyti paklusnius imperijai. Del lietuvių kalbos draudimo, tai vėl ne tautos naikinimas, o tik bausmė už nepaklusnumą imperijai. Lietuvių sulenkėjimu, tikrai negalime kaltinti lenkų. Nors šie, ir kiti faktai prisideda prie tautos silpnėjimo, bet visgi tai nebuvo tikslas sunaikinti tautą. Bet atėjo išrinktoji tauta su savo pretenzijomis pasauliui ir žmonijai, ir prasidėjo istorinis lūžis. 1917 m. ir vėliau Rusijoje ir plačiau pasileido žydiškas komunizmas tame tarpe ir su nuostata kad bus… Skaityti daugiau »

Al.

Pirmiausia, nuo apsivalymo. Kalbų ir minčių. Savo. Paskui – savo šeimos, draugų. Ir tada jau spręsti ar gali eit į aikštę plėšyti marškinių. Dirbti savo vietoje.

Tiesmukai

Al., tu esi patologinis ligonis ir labai tikėtina, dar ir su žydiška priemaiša. Prirašiau tiek punktų, o tu tesugebėjai apsimesti kad nieko nėra. Žydiškas gudrumas – žmogus tylėdamas protingesnis atrodo. Seniai pastebėjau kad žydiškos tematikos kategoriškai vengi, viską nusuki į komunosatanistus. Mai velniai… Tautos stiprinimą (čia tavo išsireiškimas), siūlai: ,,Pirmiausia, nuo apsivalymo. Kalbų ir minčių. Savo.” Kalbi kaip tikras religinis orakulas iš aukšto bokšto. Dar paminėk nirvaną… Klausiau apie tautą, o jis man kiša nuosavos skūros pirtelę… Galima pamanyti, kad pats tuos 33 metus vis valaisi ir valaisi…, bet nesimato! Kiek tas nuosavo esybės valymąsis gali tęstis? Tautą krato konvulsijos, o tu šūdą mali… ,,Paskui – savo šeimos, draugų. Ir tada jau spręsti ar gali eit į aikštę plėšyti marškinių.… Skaityti daugiau »

Al.

Antras patarimas – negaišk laiko su patologiniais ligoniais.

Tiesmukai

‘Paprastas visko išaiškinimas’ puikiai nušvietė kaip smaukytis ir pačiam sau krušti smegenis! Nedakruštas idiote !!! ,,Sąjūdžio metu dauguma dorų lietuvių iš nepriklausomybės tikėjosi” … tikėjosi daugiau mažiau smetoninės Lietuvos, o nepagerinto kažkokio socializmo. O pagerinto socializmo tikėjosi kai Gorbis (su žmona žyde, kaip ir Lenino vyriausybėje rusai su zmonom būtinai žydėm) paskelbė apie pertvarką… ,,rusiško socializmo” NĖRA jokio rusiško ar kiniško ar dar kokio komunizmo… Yra tik žydiškas komunizmas !!! Ir visokios žydiško komunizmo atmainos yra tik sužmogintas komunizmas kuris smarkiai neatitinka pirminių sionistų sumanymo. Lietuvą ,,rusiškas komunizmas” pasiekė jau gerokai išsikvėpęs… kaip buvo po lenininio petversmo Rusijoje analogijas matome ES… Puspročiai! ,,atmestinas žmonių darbas ne sau, o komunistinei valdžiai , ir sužlugdė SSSR ūkį ir pačią SSSR .” Nu… Skaityti daugiau »

Tiesmukai

Kas per sistema.
Parašiau: Pasakei A, tai pasakyk ir B.
Išspauzdino: Pasakei A, tapasakuk ir B.
Kai kas kabinėsis prie raidžių, žinokit…

blue yellow zov marinie

..jo,kabinesis…spausdinti,…ne spauzdinti…

žmonės

susigrąžinkim iš kagotų – iš skruostų augančių ausų valdžią ir planetą

tai

tai žiūrim į ausis pirmiausia, ausų nepaslėpsi kaip viduramžiais po ausis slepiančiais perukais

ursule gabrei

pas ursulą ir gabrei ausys auga iš skruostų

Ei tu, WC eketė

O tau jau visai blgai, kad šaukiesi WC valytojo. Nebepadės.

blue yellow zov marinie

…malonekite….eiti nax……

Tomas Jakutis

(KGB + LGBT + VSD) x paslapčia = didelė jėga! Išmokime skaityti biografijas, ypač neskelbtas, išmokime atpažinti prisitaikėlius ir dalyvaukime stebėtojais skaičiuojant balsus.

ar Platonas buvo žydas?

komunistinę tvarką valstybėje iki žydų išgalvojo ir aprašė vis tik ne žydas, o Platonas

negrįžimo taškas yra globalinis

Pasaulyje nėra nė vienos valstybės kuri iš sumautos dabarties galėtų grįžti atgal į „aukso amžių”. Dar daugiau, visus atskirus negrįžimo taškus vienija globalinės klimato permainos ir jų pasekmės be proto besidauginančiai žmonių padermei

Paul Casimir

Jūsų pastaba turėtų būti taikoma tik Vakarų pasauliui (nors su tuo nesutinku). O apie klimatą kliedite.

Jules

Pamiršai, kad jau yra buvę ir ledynmečių, ir karštimečių? Valdai Žemę žmonių planetą, kaip tie trockistai į valstybės be sienų herbą įkėlę „Žemę žmonių planetą”, kurį dabar perėmė savo simboliu globali Pasaulio Vyriausybė? Tad visai tikėtina, kad ateityje vėl bus karštimečių ir ledynmečiu. Putinas gi viešai pasauliui sako, kad Rusija neturi sienų. Pasaulio Vyriausybė neturi ribų – neturi sienų.

per buvusius ledynmečius Žemėje buvo daug

Žmonių nebuvo visai arba gal milijonas . Taigi, iš ten kur per šalta galėjai pasislinkti paskui žvėris medžioti kur šilčiau, o per karštymečius atvirkščiai. Bet kur dabar dėsis milijardas indusų kai jiems pasidarys per karšta? Arba kai Bangladešą užpils ledynams tirpstant pakilęs jūros vanduo? Okupuos Sibirą? O kur dėsis kinai jeigu Sibirą užims Indai? Afrika Europoje irgi nesutilps i r t.t. Taigi, iš „taško” grįžti negali, bet ir pirmyn pasistumti nėra vietos.

per buvusius ledynmečius Žemėje buvo daug

…Žemėje buvo daug vietos

Jules

Tai dabar, matyt, visa Afrika arba Indija su Pakistanu sugužės prie Baltijos, kaip planuoja Pasaulio Vyriausybė ir mūsų pseudo elitas, tiesa? Ir kaltins mus fašizmu (Italija), rasizmu, nacizmu (vok. nacionalsocializmas), bet ne Maskvos ir jos sąjungininkių internacizmu (internacionalinis socializmas) ar kaip?

Paul Casimir

Geras straipsnis, ačiū Autoriui.
Valstybės susigrąžinimo pradžia galėtų būti išstojimas iš ES (nepainioti su NATO!) ir Lito susigrąžinimas (Litas svarbus, nors ir smulkmena išstojimo iš ES šviesoje).

blue yellow zov marinie

…Kazy,kam kalbet apie neimanomus dalykus….nu tu man pasakyk…kaip isivaizduotum ltexita….tik be fantaaaaziju…mes net lanzbletkistais/kaip utelem/ nusikratyt negalim…Be ES buvimo,natai but neimanomi/Turkijos nekaisiok/….

Paul Casimir

Labai įmanomus. Tai tik politinės valios (=elito sąmonės) dalykas. Kai elitą turėsime tokį, kuris išties mūsų interesus atstovauja, o ne parazitinius anūkus su gentviliukais, tada ir pavyks. Nieko tokio, lauksim lenkų judesio.

Jules

Be ES tokie kaip Kazimyras iškart atsidurtų Rusijoje arba Žečpospolitoje, kaip to nori skverniukai ir konservatoriai su laisvūnais – liberalais.

Paul Casimir

Durniau, gi tokiems kaip tu net parašiau, kad nepainiotų su NATO. Skaityt (=suvokt raštą) kada išmoksi?

Paskutinį kartą redagavo 4 mėnesių prieš Paul Casimir
Jules

Nesinervink, įkalk limonado – oras geras, saulė, pliažas ir daug žadantis nutikimas. Tiesa, tokie nutikimai bijo vėjo, o gaila.

blue yellow zov marinie

..bajorai artojai,nesipliekit,bendras priesas leftistiniai prokacapiski bolsevikai.Kazy,vos/teoriskai/ iseitum is ES,lektum ir is natu,kita diena buriatas,visas apsimyzes,sakytu tau…tavarisc fasist,atdai unitaz….

Paul Casimir

Kas jums taip pasakė? O ir Baidenas tuoj pasibaigs, ir Obola nebesugrįš.

blue yellow zov marinie

…smegenai taip kuzda…

Paul Casimir

Labas, durniau (C)

Jules

Priviet, Paul non Belmondo! Jei būtum nesutikęs su saviapgaule – Kapsukės, Poli, būtum nebaigęs, o dabar… Tu t’en iras „apsigavęs”, tikrai!

Jules

Tai ką, „l’apocalypse”? Abejoju… Les premier est stupide et le deuxième, encore plus, messieurs!

Bloga nuoroda
baisu

visi einam iš nato ir es dėl grėsmės lietuvių gyvybėms – nato neša karus , es neša pseudo skiepus

Tomas Jakutis

Įsisąmoninkit faktą, jog 1989-1990 revoliucijos nebuvo. Komunistai kaip valdė taip ir liko valdyti. Sąjūdžio vadovybė buvo pusiau komunistinė kolaborantinė, o pirmas ir antras seimai buvo daugiau kaip 50% tskpistinės kgbistinės smarvės pilni. Gal net ir trečiasis…
Ar galėjo tokie užtikrinti teisingą valstybės kryptį ir pamatus?
Šuva ministro poste geriau nei kolaborantas, t.y. komunistas = prisitaikėlis. Prisitaikėliai yra valstybės duobkasiai.

Tiesmukai

Panašu kad mąstai ir vertini padėtį kaip aš.
Ar aš klystu?

Tomas Jakutis

Įdomus klausimas 😉
Nesam pažįstami, nežinau kaip tamsta mąstai.

Tiesmukai

Mąstau tiesmukai…
Kad pažinti, nesiūlau kartu subalgyti pūdą druskos, siūlau paskaityti mano komentarus…

labai juokinga

bet jei Sąjūdyje ir pirmuose Seimuose (kodėl tik pirmuose?) būtų buvę vieni antikomunistai, rezultatas (privatizacija, rinka) daugumai tarybinės lietuvių liaudies būtų toks pat nuviliantis ir nepakenčiamas kaip ir realiai buvęs. Ir taip kaip dabar būtų grojama ant tos pačios vienos stygos: NĖRA TEISYBĖS LIETUVOJE.. Na dar: VALDŽIOJE VIENI VAGYS , DĖL TO NĖRA TEISYBĖS IR ATLYGINIMAI 10 AR TEN 5 KARTUS MAŽESNI KAIP AIRIJOJE IR ANGLIJOJE

tautos klaida

atgavę nepriklausomybę lietuviai manė, kad komunizmo statyba buvo paskutinis žingsnis prieš prasidedant Lietuvoje švediškam gyvenimui. O reikėjo manyti – po statybos žlugimo prasidės normalus kapstymasis iš komunizmo griuvėsių…

Kur įrodymai?

Kad komunizmas žlugo.

nesvaik

komunistinė kinija gamina baveik visam pasauliui baveik viską ir kaip gamintoja stato sąlygas, išskyrus žaliavų tiekėjui

klaidelė

ne Kinija gamina, bet kinų komunistų vergai

Jules

Su zubrylomis ir labai edukuotais sunku diskutuoti – jie užburti. Užsibūrę per nuolatinį dezi propagandos zubrijimą. Tai yra užsihipnotizavę vardan asmeninės gerovės – sutikę su saviapgaule, kad tik galėtų runkeliokus apgaudinėti, zombinti, engti, budulinti ir kvailinti.

Al.

Kokie lietuviai taip manė? Iš kur tokia tavo išvada ? O jūs, rusai, kaip tada manėt? Kad lietuviai dar pasigailės atsisakę tokių gerų šeimininkų?

164
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top