O tuo metu Britanijoje…
Draudimo kompanija Lloyd’s of London ruošiasi mūšiui dėl 8 mlrd. GBP kompensacijų už „Putino pavogtus lėktuvus“.
Draudimo kompanija bandys teisiškai „nuneigti“ 500 Rusijos konfiskuotų orlaivių savininkų pretenzijas. Šiam tikslui 336 metus gyvuojanti draudimo kompanija pasamdė advokatų kontorą Clyde & Co, kuri turi patarti, ar Lloyd’s gali „nuneigti“ pretenzijas dėl prarastų lėktuvų, kurių vertė siekia maždaug 8 mlrd. GBP.
Dabar Kremlius į Rusijos registrą perkelia apie 500 komercinių orlaivių, kurie priklauso užsienio lizingo bendrovėms. Pasak ekspertų, šis vienašalis žingsnis yra visiškai neteisėtas ir reiškia, kad Rusijos valstybė tiesiog „pavagia“ lėktuvus, priklausančius lizingo bendrovėms.
Tuo tarpu Dubline įsikūrusios AerCap, didžiausios pasaulyje orlaivių nuomos bendrovės žvilgsnis nukrypo į vadinamąjį Magic circle. Jam priklauso penkios prestižiškiausios ir „kiečiausios“ Londone įsikūrusios tarptautinės advokatų kontoros. AerCap pasisamdė Clifford Chance, todėl tai bus Premier lygos teisinis mūšis dėl 3,5 mlrd. GBP.
Didžiausias išmokas Lloyd‘s savo istorijoje turėjo išmokėti 2005 m., praūžus uraganams JAV. Tuomet jos siekė 2,9 mlrd. GBP.
Rusai bando išsiaiškinti, ar britų SAS, kaip teigiama žiniasklaidoje, tikrai „organizuoja sabotažą Ukrainoje“.
Priminsiu, kad SAS yra Didžiosios Britanijos kariuomenės specialiųjų pajėgų pulkas, vienas geriausių pasaulyje. Jo kariai pasižymi ne tik didžiuliu profesionalumu, bet ir gebėjimu laikyti liežuvį už dantų, todėl apie SAS šių dienų operacijas praktiškai nieko nežinoma.
Rusijos žiniasklaida citavo Rusijos saugumo šaltinį, teigusį, kad apie 20 SAS komandosų buvo dislokuoti Lvovo regione, netoli sienos su Lenkija. Rusijos tyrimų komitetas dabar tiria, ar, pasak pranešimo, SAS tikrai padeda Ukrainos specialiosioms pajėgoms organizuoti sabotažą laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.
Karas karu, bet gyvenimas nestovi vietoje ir progresyvioji beprotybė nestabdo. Naujas su mokslu ir sveiku protu niekaip nesuderinamas „rekordas“ pasiektas Škotijoje, Napier universitete. Ten akušerijos studentai mokomi, kaip padėti gimdyti… vyrams.
Oficialiai – jie mokomi rūpintis „gimdančiu asmeniu“, turinčiu vyriškos lyties organus. Britanijoje neįprasta kalbėti tiesmukai, tačiau vadovėlyje, kaip įspėjo sveiko proto dar nepraradę ekspertai, yra gausu anatominės fantastikos ir nesąmonių.
Ten be kita ko rašoma (atsiprašau, bet nežinau, kaip šioje situacijoje taisyklingai vartoti lietuvių kalbos gimines): „Svarbu atkreipti dėmesį, kad nors dažniausiai gimdantis asmuo turi moteriškus lytinius organus, jums gali tekti slaugyti nėščią ar gimdančią asmenį, kuri pereina iš vyro į moterį ir vis dar gali turėti išorinius vyriškus lytinius organus“.
Vadove aiškinama, kad „vyrų kateterizavimo“ procedūra gimdymo metu dažniausiai naudojama atliekant cezario pjūvį skysčių pertekliui pašalinti“ ir aiškinama, kad būtina užtikrinti, jog „kapšelio sritis būtų uždengta“.
Akušerijos studentams patariama, kad „vyrai turėtų būti įspėti apie diskomfortą“, susijusį su prostatos liauka…