Vidaus reikalų ministras paragintas siekti tiesos ir priešintis policinės valstybės kūrimui

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas kviečiamas nutraukti kovą su buvusiais FNTT vadovais, ištirti gegužės 17-osios masinio smurto aktą, pasirūpinti Garliavos mergaite, sustabdyti politinį vaikų persekiojimą.

Šiandien, vasario 1-ąją, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijoje su ministru Dailiumi Alfonsu Barakausku susitiko Seimo nariai Aurelija Stancikienė ir Naglis Puteikis bei Lietuvos Sąrašo pirmininkas Darius Kuolys. Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie tuos Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžios policijos veiksmus, kuriais yra paminamas teisingumas kaip civilizuoto bendrabūvio pamatas, o pati Lietuvos Respublika stumiama policinės valstybės link. Kalbėta apie valdžios susidorojimą su FNTT vadovais, masinio smurto aktą Garliavoje, pirmąkart Lietuvoje „valstybės paslaptimi“ paverstą ir valdžios socialiai izoliuotą mergaitę, politinį vaikų persekiojimą dėl kreidelėmis rašomo „Tiesos“ žodžio.

Vidaus reikalų ministras buvo paragintas nutraukti iki šiol valdžios tęsiamą kovą su buvusiais FNTT vadovais – atsiimti iš teismo apeliacinius raštus, kuriais liberalcentristo Artūro Meliano vadovauta ir jo paties vadovaujama ministerija apskundė aukštesniam teismui Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis, pripažinusias, kad buvęs ministras Raimundas Palaitis generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą praėjusių metų vasario 15 dieną atleido neteisėtai. Ministras D. Barakauskas teigė, kad teismo nutartį V. Gailiaus byloje jo pavaldiniai apskundę be jo žinios ir sutikimo, ir pažadėjo išsiaiškinti galimybes atšaukti ministerijos pareigūnų pateiktas apeliacijas.

Ministrui D. Barakauskui kartu su Visuomeninės komisijos išvadomis buvo įteiktas raštiškas kvietimas pačiam sudaryti darbo grupę ir nuodugniai ištirti smurtinius policijos bei kitų specialiųjų padalinių pareigūnų veiksmus, kurių šie ėmėsi prieš taikius piliečius 2012 metų gegužės 17 dieną Garliavoje. Ministrui buvo perduota ir masinį smurtą bei sadistinius policijos pareigūnų veiksmus liudijanti vaizdo medžiaga.

D. Barakauskas paragintas asmeniškai pasidomėti ir pasirūpinti jam pavaldžios tarnybos iš gimtųjų namų daugiau nei prieš aštuonis mėnesius išvežtos ir iki šiol socialinėje izoliacijoje laikomos Garliavos mergaitės būkle ir sveikata. Ministrui priminta, kad teisėjas Vitalijus Kondratjevas savo nutartimi ne motinai, bet Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdybai patikėjo užtikrinti Garliavos mergaitei gyvenimo sąlygas – taigi už šias sąlygas ir pats vidaus reikalų ministras esąs atsakingas.

A. Stancikienė, N. Puteikis ir D. Kuolys taip pat paragino vidaus reikalų ministrą kuo greičiau sustabdyti politinį vaikų persekiojimą – pasiūlė jam nutraukti Kauno policijos teismams rašomus skundus, kuriais valdžia siekia nubausti moksleivės Elenos Narkevičiūtės mamą už tai, kad jos dukra kreidelėmis Nemuno krantinėje pernai vasarą rašė „Tiesos“ žodį.

Ministras D. Barakauskas pažadėjo pats išsamiau susipažinti su aptartais klausimais bei perduoti juos išnagrinėti savo komandai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top