Vidaus reikalų viceministras Mindaugas Ladiga kaltę dėl Garliavos šturmo permeta policijai

Pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyviai, klausę vidaus reikalų ministro Artūro Meliano, ar jis įsakė 240 policininkų šturmuoti Garliavą, vakar sulaukė viceministro Mindaugo Ladigos antrojo laiško. Jame buvęs VSD pareigūnas vėl teigia, kad užpulti gyvenvietę ir prieš taikius žmones naudoti dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias smurto priemones policijai paliepusi antstolė. Taip pat viceministras rašte mėgina piliečius įtikinti, kad tokias masinio smurto akcijas, antstolei nurodžius, policija Lietuvos Respublikoje rengianti be vidaus reikalų ministro žinios.

„Vidaus reikalų ministras nesprendžia klausimų, susijusių su Policijos departamento prie VRM organizuojamos konkrečios operacijos vykdymu”,- rašo M. Ladiga. Viceministras taip ir nedrįso atsakyti piliečiams į jų klausimą, ar apie rengiamą Garliavos smurto akciją žinojo pats vidaus reikalų ministras A. Melianas, ar jis buvo apie ją iš anksto pranešęs ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui, Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, Seimo vicepirmininkui Algiui Čaplikui, Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, ar pats ministras ir aukščiausi valstybės pareigūnai smurtui prie taikius piliečius pritarė.

Piliečiams taip pat lieka neaišku, kas juos klaidina – Prezidentūra ar Vidaus reikalų ministerija. Prezidentūra raštu teigė, kad Garliavos šturmo klausimas „pagal kompetenciją priklauso vidaus reikalų ministrui”. Tuo metu vidaus reikalų ministro pavaduotojas visuomenei aiškina, kad šis klausimas priklauso ne ministrui, bet antstolei ir policijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top