Vidmantas Valiušaitis. Britai turi gerą posakį: niekas tiek nepasako apie žmogų, kaip tai, iš ko jis juokiasi

Veidaknygė

Labai tikslūs situacijų apibūdinimai – ačiū Arnoldui Valkauskui.

Niekada nesupratau šitos „šventės“ prasmės. Kai vienąsyk pasitaikė būti Amerikoje per Heloviną, negalėjau atsistebėti suaugusių žmonių suvaikėjimu.

Dabar žiūriu – Lietuvoje irgi proces pašol. Vakar jau sutemus atlėkė gatvės vaikai. Nemoka net gražiai kreiptis, mandagiai pasibelsti – apsitaisę griaučiais, išsisuodinę daužo duris, spardo: „Duok saldainių“… Jokios žaismės, jokio žaidimo žavesio, tik tamsus gaivalas, nešiojantis po kiemus nežinančius kur save padėti jaunus žmones.

Prisimenu Atgimimo pradžioje išpopuliarintą „Anties“ dainą „Zombiai atrieda, atidunda“. Man ji niekad nepatiko: nei melodija, nei žodžiai, nei atlikimo maniera. Bet žmonės su ūpu dainavo. Kai kas ir iki šiol apie tai blatnai padainuoja. Lyg kviestų, lyg lauktų, lyg šauktųsi tų „atridenimų“ iš požemio ir tamsos karalystės…

Vakarykščiai jaunieji svečiai, apsireiškę su trenksmais ir reikalavimais, yra tik švelni ir palyginti „nekalta“ visuomenės pasvirimo zombėjimo kryptimi forma. Žymiai rimtesni dalykai vyksta viešojoje erdvėje, ypač – socialiniuose tinkluose. Matyti, kad reikšminga visuomenės dalis, įskaitant žinomus ir šiaip jau pagarbos vertus vardus, nebeįstengia bendrauti su kitais žmonėmis vieni kitų neužgauliodami ir nežemindami.

Jeigu tik pajuntama, kad žmogus turi kitą nuomonę negu jis pats – argumentai nereikalingi ir jų niekas neklauso: tuoj duodamas titulas „vatniko“ arba „megztos beretės“ ir toks žmogus „siunčiamas“ toli.

Ir mūsų vadinamasis elitas tai demonstruoja pirmiausiai. Mokyklose išplitusi patyčių kultūra yra tik pasekmė politikų ir žurnalistų tyčiojimosi iš tų, kurie nepatinka.

Tyčiojamasi jau ir iš kapų, jų „nekenčiama“. Šaipomasi iš pagarbos mirusiesiems tradicijos ir šio kilnaus, šimtmečius trunkančio papročio. Kitiems tai sudaro daug juoko. Bet britai turi gerą posakį: niekas tiek nepasako apie žmogų, kaip tai, iš ko jis juokiasi.

Ir tada staiga pagalvojau: o jeigu dabar būtų karo metas? Ir jeigu tie „linksmų plaučių“ publicistai, švelnias lakštingalų treles dabar leidžiantys tiems, kurie turi politinės ir ekonominės jėgos, bet intelektualiniais rimbais kruvinai kapojantys tuos, kurie tos įtakos neturi, taptų karinės komendantūros atstovais spaudai ir konkrečiai parodytų „vidaus priešą“, kurį reikia kuo greičiau išskirti, izoliuoti ir „padėti saugiai“, kad „netrukdytų“? Ar nesame buvę tokiose situacijose 1926, 1940, 1941, 1944 metais? Ir galime būti tikri, kad tai nepasikartos? Į duris tada belsis tikri zombiai, ne vaikai.

„Esu visiškai suglumusi, – prieš porą dienų parašė ant mano FB sienos viena išmintinga ponia. – Tokio nevaldomo purvino pykčio lavina internete iš gyventojų? Ar tikrai tiek tamsos mūsų krašte? Tikiuosi, kad didžiuma jų troliai. Viešpatie, apsaugok šalį, ji baisiame pavojuje.“

Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius Puras

” Prisimenu Atgimimo pradžioje išpopuliarintą „Anties“ dainą „Zombiai atrieda, atidunda“. Man ji niekad nepatiko: nei melodija, nei žodžiai, nei atlikimo maniera.” Kaušpėdas sudainavo savo versija tos dainos bet daina visiškai ne apie tai. Kad tai suprasti reikia žinoti kalbas kaip ir pažynti ir suprasti žmonių kultūrą. O tai liksime visiems laikams provencialai „švenčiantys” rimties ir susikaupimo „šventes”. Išrauta lietuviuose švenčių šventimo papročius Landsbergis atsodino bet atsodino savaip. Tai yra vadas švenčia o visa likusi banda rimtai susikaupusi žiūri.

Ši zombių kultūra keliasi ir į kapus.

Staigus ir nevaldomas plastikinių gėlių gausėjimas rodo,kad tapome abejingi,nelieka jausmų,tingisi lankyti amžino poilsio vietas,geriau jas užbetonuoti ,apdėti palstikinėm gėlėm ir kad netrukdytų gyventi ir linksmintis.Inteligentija kad ir kapų priežiūros kultūros,laidojimo ir tradicijų klausimu turėtų žmones šviesti.Nes tai ne vien gėlių darželiai-tai atmintis,pagarba,istorija,tautos paveldas.Įsiveržė naujos mados,jas reiktų aptarti,nes tai vidinės kultūros dalis.Tai saugumo dalis.Nors atrodo iš pirmo žvilgsnio labai nekaltai.Mirusiajam nesvarbu,kaip jį laidos,-su šermenimis ar be jų,- o mums?

Vlad Mazeliui II

” O Lietuvoj prašom- nemokamos tribūnos Rusijos propagandistams…” O Amerikos propagandistams tribūnos mokamos?

kfc

tie „linksmų plaučių“ publicistai sėkmingai leistų lakštingalų treles naujiems šeimininkams. tokie greitai persiorentuoja. lankstūs ir mobilūs taip sakant.

Vakar per info TV

rodė filmą apie Vilko vaikus.Tikrai baisu,kas buvo.Prie ko priveda asmens kultas.Iš tiesų,konservatoriai turi krikščionėti ir ,kad ir kaip turi garbingų pavardžių,žinoti,kad Neturėk kitų Dievų,tik mane vieną…O jei apie kapines,laidojimo ir Visų Šventų paminėjimo kultūrą,tai delfi vis perša danų ir kitų skandinavų laidojimo tradicijas.Gal geriau mes turėkim savas,natūraliai susiklosčiusias ir uoliai atsiribokim nuo iš vakarų ateinančio kičo kapų puošyboje,helovynų ir visiško abejingumo kad ir misusiam artimui,kuris puoselėjo ir paliko verybes,kurios darosi mums nepatogios linskmintis.Nenustebtume,jei tuo artimo pelenus išpils į šiukšlių konteinerį?

jojo

tai jau tikrai… O ko verti amerikoniški filmai su ponu Bynu, linksmieji vaizeliai uždejus juoką kai žmogus krenta…

ruta

Aciu Autoriui , paliete aktualia tema , kai vyksta ne progresas , o regresas santykiuose tarp valstybes ir jos pilieciu , mokytoju ir mokiniu , darbdavio ir darbuotojo , tevu ir vaiku …., visur norima nesivarginant TIK greitu rezultatu , malonumu , pelnu .. , uzmirstant , kad yra ne tik materialus , bet ir dvasiniai dalykai , tautos identitetas , SAVO salies istorija , kultura .., be kuriu tu esi TIK rinkos vartotojas , su neaiske lytimi , tapatybe .. Dabar toleruojama , skatinama lipti visiems per galvas , nes reikia butinai , butinai buti lyderiu ..Tai dabar Lietuvoje reikia lyderiu net patyciose …, o vaikai ,tai visuomenes ‘produktas’ , kokia visuomene , tokie vaikai ..

Pikc

„amerikoniški filmai su ponu Bynu”?

Vis tiekEuropa, kad ir per

kizes, tobulės doros link.Tada gal ir liberalai taps padorumo visame kame šalininkais.

Vladas Maželis

Rusijoje dabar atkakliai visiems kemšama mintis, kad propaganda yra visur, kad tiek rusiška tiek amerikietiška propaganda yra lygios. Klaikesnės nesąmonės negali būti. Lyginti pasaulio laisvės ir gerbūvio šventovę – JAV su pasaulio diktatūros ir begėdiško melo srutų duobe – Rusija gali tik užzombinti besmegeniai bei apmokami Rusijos spec. tarnybų agentai.

Teko skaityti

,kad buvo tiriamas Čingischano kapas.Ir nustatyta,kad jis ir po šimtų metų skleidžia ypatingą energetiką,palyginus su paprastų žmonių kapais.Tai siejama su jo buvusia valinga,tvirta,galinga…asmenybe.Todėl gal ir mūsų kapai turi artimo žmogaus energetiką,norisi pabūti,pasimelsti.Čia metafizika,bet taip teko skaityti.

> Vladas Maželis

Nuo Kolumbo laikų „laisvintojai” laisvina teritorijas. Pirmoji „laisvintojų” misija gana sėkminga – iš užgrobtų teritorijų milijonais tonų aukso išvežta Ispanijos, UK, Prancūzijos naudai ir masiškai išžudyti vietiniai. Dabar krauju laistyta teritorija vadinasi USA (JAV). Jos „laisvi ir nepriklausomi” žmonės laisvina kitas tautas. Tęsiamos Ispanijos ir UK tradicijos. Prancūzijos okupantai aprimę, nes nuo Napoleono laikų ėję „laisvinti” Rusijos, gerai gavę į kailį nuo ruso įkūrė Strasbūro teismą. Nauji „laisvintojų” 2016 m žygiai matomi ir niekam ne paslaptis.Baik tu mazeli skleisti propagandą 🙂 ne tie laikai kai sėdėjom uždaryti ir nežinojom.Dabar skaitom angliškai,galime internete sekti naujienas ir pan.
Juokingai skamba : „pasaulio laisvės ir gerbūvio šventovę – JAV”

pritariu -

kai prie mano duru atkeliauja ,,trick and track” su krepsiais , as visada klausiu – o ka jus man uz saldainius? – Mokate eilerasti pasakyti, padainuoti, pasokti? Ziuri kaip i durna zmogeli, o as siulau obuoli ar banana, nes saldainiai gadina dantis. Jau antri metai, kai i mano durys nebesibeldzia. Ramu. Apie Kauspedo ,,dainavima”, tai pilnai pritariu autoriui – anei balso, anei melodijos. Pasaulyje tiek prikurta operu, o kiek isliko? kelios desimtys. Todel, kad muzika, melodija isimintinos. Visa kita jau seniai istorijos siukslyne. Stai ir Beatles dainos – juk daugelis is liaudies dainu, todel paprastos prisiminti, dainuoti kartu -melodingos!

Vladas Maželis kritikams

Tikiuosi pastebite, kad tiktai Rusija nekritikuojama. Dabar Lietuvoje masiškai atakuojama, keikiama Amerika, ES, Vakarų Europa, laisvoji rinka, kapitalizmasm neoliberalizmas, tačiau apie oligarchinę-kapitalistinę-teokratinę Rusiją arba gerai, arba nieko. Įdomu kodėl???

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top