Vidmantas Valiušaitis: „Jeigu valstybė neįstengia sureguliuoti eismo gatvėse, kas patikės, kad ji pajėgi pažaboti korupciją?“

Veidaknygė

Šįryt gaištant laiką kamštyje Ukmergės gatvėje toptelėjo atsakymas, kodėl bėga žmonės iš Lietuvos.

Be abejo, esama objektyvių priežasčių, susijusių su neatsakinga valstybės socialine politika, teisingumo pamynimu, nepateisinama Europoje socialine atskirtimi. Tai – neefektyvios politikos pasekmės.

Priežastys? Jos – filmuotame siužete.

Iš kur imsi geresnę valdžią, jeigu reikšmingai visuomenės daliai nusispjaut į įstatymus, taisykles, visiems bendras gyvenimą reguliuojančias normas? Ir valdžiai, ir piliečiams?

Dėl vienos taisyklės, regis, sutaria visi – nuo viršaus iki apačios: čia teisus tas, kuris įžūlesnis, agresyvesnis, turtingesnis, įtakingesnis, turi daugiau draugų „aukščiau“. O kas parašyta įstatymuose, Konstitucijoje, – laisvalaikio žaislas lengvatikiams.

Prieš dešimt metų rašiau, kad vadinamasis „karas keliuose“ – tai tik gyvenimo atspindys. Nesikartosiu, nuorodą prisegu. Praėjo dešimtmetis. Kas pasikeitė?

Tada dar nebuvo nei vakarinio aplinkkelio, nei viadukų ties Ukmergės ir Ateities bei Geležinio vilko gatvėmis, bet laiko trukmė atvykti iš Tarandės į miesto centrą ne ką sutrumpėjo.

Todėl kad gatvėse betvarkė. Eismo taisyklės kaip ir neegzistuoja. Kam braižyti tas ištisines linijas, jeigu jos nieko nereiškia? Kam atskirti autobusų ir specialaus transporto eismo juostas, jeigu jomis netrukdomai važinėja visi, kurie spjauna į nustatytą tvarką?

Jie atvyksta, žinoma, greičiau, bet tik sąskaita tų, kurie laikosi eismo taisyklių, mat ties Šeškinės kalnu jie jau įžūliai braunasi atgal į tas pačias eismo juostas, kurias „blatnai“ apšoko neteisėtai pasinaudoję visuomeninio transporto linija.

Kelių policija šiomis dienomis didžiavosi per TV savo nauju automobiliu be skiriamųjų ženklų, prifarširuotu moderniausios įrangos ir brangiai apmokėtu mokesčių mokėtojų pinigais. Dabar tai gaudys greitkeliuose eismo pažeidėjus!

O ant Šeškinės kalno užtektų pastatyti policininką su medine eismo reguliuotojo lazdele. Kaip mat atsirastų daugiau tvarkos ir žmonės, vairuojantys pagal eismo taisykles, greičiau pasiektų miesto centrą.

Ar ne taip, gerb. mere Remigijau Šimašiau? Prašau pažiūrėti šitą trumpą filmuotą siužetą. Tokia „sparta“, į visuomeninio transporto eismo juostą įšokę „gudručių“ automobiliai, lenkti „pinokius“, važiuojančius pagal eismo taisykles, pradeda jau nuo Ukmergės gatvės „Maximos“, „Senukų“.

Abejoju, ar turiu tarp savo FB draugų žmonių iš kelių policijos. Gal galėtų čia pagelbėti ir atitinkamais adresais šitą medžiagą nukreipti Vladimir Banel, Ramūnas Matonis, Vytautas Bakas?

Tiek daug pastaruoju metu moralizuojama apie nusikalstamumą. Pabrėžiamas ne tiek bausmės griežtumas, kiek jos „neišvengiamumas“. Žiovulys ima klausantis tokio gražbyliavimo…

Kas patikės, kad valstybė pajėgi užkardyti nusikalstamumą, pažaboti korupciją, jeigu neįstengia sureguliuoti eismo gatvėse?…

Jaunesni žmonės įrodymų nebelaukia. Kraunasi lagaminus. Kadangi čia šitaip „lenkia“ (iš dešinės) juos „gudručiai“ ne tik gatvėse.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
bet antipedofilus patvarkė

violetinius, patvorinius, kedofilus Valstybė ir Vyriausybė sutvarkė.
—-
moralas: Vyriausybė sutvarko, kas jai aktualu.
Emigracija, korupcija, kėvišai, atskirtis, teisingumo nebuvimas – tai Vyriausybės sėkmingi projektai.

Dzeikas

Stai matome sniurais pazeidinejancius taisykles gudrucius ir kantriai eileje stovincius „lochus”. Lietuvoje tie sniurais be eiles lendantys „moka gyventi” ir siaip neblogai vartosi.
Net tokiu nenaudeliu salyj kaip JAV , tokiems be gailescio kerta per nagus.Ir paradoksas.Maciau daug tokiu gudruciu is Lietuvos atsidurusiu JAV ir lygiai taip pat bandanciu „sustravoti”, apmulkinti, pralyst be eiles. Ne, jie ten irgi gyvena, sukasi , duonai , kita kart sviestui uzdirba. Taciau dugne: pas kokius lenkus sudverslyje parankiniais dirba uz $15/h , vokelyje arba cash, kaip sakoma ten.
Darykite vienzo isvadas ir elkites atatinkamai.Kitaip srebsite vargo vakariene.Arba bukite pirmas tarp tu izuliuju. Tada gereliau pagyvensite nors kuri laika, kol Lietuvos valstybe galutinai issiskaidys i elementus.

Vidmantas

Nieko nuostabaus, o gal netgi taip ir turi būti. Juk globalistams kuo mažiau valstybės, tuo jiems geriau.

Dzeikas

Vidmantui:
Prie ko cia globalistai? Kas trukdo priversti policija atlikti savo pareiga?
Kodel JAV , ypac XIX amz kolonizuojamose teritorijose apseidavo BE JOKIOS policijos? Issiaiskindavo 6-kulkio Colto pagelba.Serifas tik ziuredavo,kad dvikovos vyktu pagal taisykles.
Ir tvarka budavo.Nes net ir geras saulys pagalvodavo ar verta spjovus ant kitu list be eiles.Viena, kita karta pasiseks, o galiausiai paliksi nasle ir naslaicius.
Ka gina lietuviska valdzia? Tuos kurie bando patys apsigint.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top