Vidmantas Valiusaitis. Kaip būtų pakrypusi Europos istorija, jeigu prezidentas Zelenskis būtų tada pasinaudojęs „taksi”?

Kas šiandien neprisimena Zelenskio? Faktiškai, tapo mūsų laikų Winstonu Churchilliu.

Man vis dėlto įspūdingiausia akimirka buvo vasario 25-osios naktį, kai YouTube kanale pamačiau trumputį, asmenukės formato, vos 33 sekundžių trukmės, mobiliuoju telefonu nuflmuotą vaizdo įrašą su Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimusi.

Rusijos puolimas jau vyko plačiu frontu, Kyjivas buvo be paliovos bombarduojamas, apšaudomas raketomis, priemiesčiuose leidosi lėktuvai su rusų desantininkais, į Ukrainos sostinę, į Charkivą ir kitus miestus veržėsi tankų, šarvuočių kolonos…

Prezidentas, stovėdamas Kyjivo centre, greta šalies valstybingumą simbolizuojančių pastatų, pirmąsyk viešai pasirodė su šiandien jam jau įprasta kariškos spalvos apranga. Už nugaros stovėjo dar keturi vyrai.

Zelenskis pasakė vos penkis sakinius: „Frakcijos lyderis čia, prezidento biuro vadovas čia, ministras pirmininkas čia, Podoliakas [prezidento patarėjas – V. V.] čia, prezidentas čia. Mes visi čia: mūsų kariai čia, šalies piliečiai čia, visi mes čia. Giname mūsų nepriklausomybę, mūsų valstybę. Taip bus ir toliau. Šlovė mūsų gynėjams, šlovė gynėjoms, šlovė Ukrainai.“

Tai vyko tuo metu, kai amerikiečiai (tas faktas paaiškėjo vėliau), manydami, kad Ukrainos karinės pajėgos bus lengvai ir greitai sutriuškintos, pasiūlė prezidentui sraigtasparnį, ragindami skubiai evakuotis iš Kyjivo, supamo rusų kariuomenės. Zelenskis atsisakė, paaiškinęs, kad jam reikia ginklų, o ne taksi.

Kaip būtų pakrypusi Ukrainos, o gal net ir visos Europos istorija, jeigu tuo „taksi” prezidentas Zelenskis būtų tada pasinaudojęs?

4.4 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šiaip

Amerikiečiai, matyt, vasario 24 d., vis dar naktimis sapnuodavo Kabulo evakavimo košmarus, nepykime…

Dzeikas

Kosmaras buvo ne amerikieciams, kosmaras buvo tiems afganams , kurie tikejosi ant ju penio i roju nujoti. Bet amerikieciai ne tokie, mato kad „jojikai” subines nejudina – nahier lauk meto.Zinokites, mes JUSU reikalu netvarkysime. Todel mateme kraupius vaizdus, tiek Saigone 1975m, tiek Kabule kai zmogai kabinejosi i kylancio lektuvo shassi, o vietnamietes jega bruko savo vaikus, net kudikius amerikos kariams – isgelbekite nors juos. Ar tie zmogai kalti, kad ju vierchai tik apvaginejo amerikiecius ir nieko nedare sutvarkyt savo sali? Tiek pat , kiek litovcai kurie po Sovietijos zlugimo reikalavo ne laisves, o est. Vietkongo komunistai ir talibanas tokius pasere. Su Lietuva kol kas tamsu… Bet prie ko cia Amerika? Net ponas Dievas padeda tiems, kas pats sau padeda, o… Skaityti daugiau »

Šiaip

Apsižodžiavimai komentaruose rodo: reikalingas papildymas.
Atsargos generolai savo lekcijas visuomenei dažnai pradeda teiginiu, jog „kiekvienas naujas karas prasideda kaip ankstesnio k. tęsinys”… Tada 2022 m.vasario 24-oji, matyt, atrodytų taip:
Ru kariavo Krymo aneksiją; Ukraina – Donecko oro uosto gynybą (2014 m.), o amerikiečiai, kaip minėta, Kabulo evakaviną. Pykti nevalia, nes Ukrainos „kiborgai” laimėjo tądien, laimi ir dabar!

Geriau būtų narkomanas išskridęs mslūndpsrniu

kur-va kur-va, o dabar, kai pagalvoji, dėl vieno supisto narkomano žydelio užgaidų beveik milijonas ukrainos vyrų jau po velėna guli…

Ayn Rand

O jūs tikrai nepainiojate kažko? Gal nors žodį apie seną kagėbistą pasakysit taip pat?

Tik nereikia čia lia lia

Išdavė ir pardavė žydera Zelenskis šalį, pasirinkęs dolerius ir vakarietiškas vertybes.

Kukis

Saunuolis Zelenskis !! Beveik kaip Prezidentas Landsabergis. Musiskio padetis buvo sunkesne palyginus su Zelenskiu , taciau jis sugebejo isvyt ruski. Taip pat bus su Ukraina.
Maskolius tures grizti i alkana Rusija

Dzeikas

Su pamusta akimi ir nistardamas garso f dal priekiniu virsutiniu dantu stokos😃

Olegas Chomiakas (Grem)

Психолог объяснил, что произошло с Арестовичем, зачем нужны увольнения в Украине, что с Герасимовым
Psichologas Olegas Chomiakas (Kijevas) interviu Graham papasakojo, kas, jo nuomone, atsitiko Aleksejui Arestovičiui, kodėl Vladimiras Zelenskis pradėjo didelio masto atleidimus Ukrainos valdžios institucijose, ką planavo Putinas keisdamas generolus. INTERVIU.

https://www.youtube.com/watch?v=D_bT15eJHzo&ab_channel=%D0%98%D0%93%D1%80%D1%8F%D0%BD%D1%83%D0%BB%D0%93%D1%80%D1%8D%D0%BC

Leonas Vainšteinas

Rusų penktoji kolona Ukrainos vadovybėj ? /
931: Разведчики Украины утверждают что в офисе президента их страны орудует Росийский шпион

https://www.youtube.com/watch?v=Fj6Oupq2Oww&ab_channel=LeonWeinstein

Grigorijus Judinas (CIVILNET)

Rusija ruošiasi dideliam karui su NATO / Россия готовится к большой войне с НАТО:

https://www.youtube.com/watch?v=Kq4Pbr5TC3c&ab_channel=CIVILNET

Dzeikas

Kad Maskvai ismatos varva i klesne del karo su Ukraina, koks dar cia NATO😄

Dzeikas

Klausimas uz milijona doleriu.
Rusai, jei isliks vientisa valstybe rasys knygas, tema kas butu jei Zelenski neutralizuotu ta diena.Panasiai kaip jie kurpia istorijas kaip koks patriotinis rusas patenka i Sovietija prieskar,j ir perspeja Josifa Stalina apie ‘perestroika”.ir kara.
Kas butu?.
Ukraina visvien kautusi. Tragiskas tai butu puslapis jos istoririjoje.Keletas miestu taptu stalingradais.
Zelenskis gi jei butu issaugojes nors krisla sazines tyliai nusisautu.
Lietuvoje kiltu dar viena emigracijos banga pasiliktu kam „ir prie ruso gyvent galima”.
Lenkija skubiai kurtu branduolini ginkla.

stasys

apokaliptinis vaizdelis .

???

O kas tai Lenkijai,kazin kas ten, leistu kurti kazkoi tai ,,branduoli ginkla,,?Visa branduoliniu ginklu kurima ypac grieztai nustato ir kontroliuoja tik JAV.

Dzeikas

Lenkija turi SAVO nuomuone ir savo politika. Ir ji priklausytu nuo JAV elgesio.
Jeigu amerikieciai ima issigastu ir imtu atitraukineti pajegas is Lenkijos – lenkai padeje skersa ant ju imtu skubiai kurt branduolini ginkla – kapeiku jam jie turi pakankamai. Amerikieciams tada nebutu JOKIO intereso priestaraut.
Jeigu amerikieciu reakcija priesinga – staigiai ima didinti savo pajegas , sunkiaja ginkluote ir strategini branduolini ginkla Lenkijoje – tada Lenkijai nera reikalo kurti branduolini ginkla.

Vasia

Geriau, Valiušaiti, pagalvok, ne kas būtų buvę, o kuo viskas baigsis.

stasys

Gal taip ir būtų nutikę , jei ne Ukraina palaikančiu valstybių parama , tokiu kaip Lietuva . Juk Smetona brido per upelį , kai Lenkija jau buvo pasidalinta per puse ir okupuota . Taip kad situacijos skirtingos ne tik politine potekste , xuoilososija realiai neturėjo su kuo ,tam momentui, sudaryti nauja ribentropo-molotova paktą dėl Ukrainos , o va ir kąsnis tapo per didelis tam kad atkandus jį sukramtyti (za tri dnia), praryti ir galiausiai suvirškinti . Iš komentaru vėliau tapo aišku jog puolimo galimybė nebuvo naujiena ir tas sprendimas likti ar išvykti jau senai buvo iš anksto apkalbėtas jo artimųjų . Be abejo niekas tuo nebuvo tikras šimtu procentu .

Dzeikas

Jei Smetona butu ne snarglys ant betono atokaitoj, o nors pusie Churchillio, jis ne iki upelio bridimo vilkintu (tas atsitiko birzelio 15 1940m) , o butu puoles Vokietija iskart po to, kai UK ir Prancuzija paskelbe kara fiureriui (rugsejo 3d ,1939m).
Trumpalaikeje perspektyvoje su 90% tikimybe Lietuva gautu i liuili nuo Vermachto ir skaudziai. O Smetona esesmanai pakartu ant pianino stygos.Ilgalaikeje – Lietuva butu ne SSR, o „liaudies demokratija” su placia autonomija. Potsdamo konferencijoje Churchillis greztu smegenis tiek Rooseweltui ,tiek Stalinui apie Lietuva LYGIAI greta Lenkijos.Nes tai butu SAJUNGININKAS, o ne „zertvele” pati i Sovietija istojusi.
Bet kam lemta sliauziot, tas neskraido.
Smetona shiko ir tapshnojo ant tautos ir valstybes likimo.

Al.

Lenkija gavo Rusų kolonijos statusą ne dėl to, kad kovėsi su Vokietija. Lygiai kaip rytinė Vokietija atiteko rusų pavaldumui ne dėl to, kad buvo blogesnė, o kad buvo arčiau Rusijos. Vengrija ar Rumunija kovėsi Vokietijos pusėje, bet gavo tą patį statusą, kaip ir Lenkija. Vokietijos sąjungininkės Italija ir Japonija išvis liko nepriklausomos.

Tas, kas ,,shiko ir tapshnojo ant tautos ir valstybes likimo”, lengva ranka tai priskiria ir kitiems.

Prašalietis

Vidmantas Valiušaitis gana vėlai pastebėjo Zelenskyje „mūsų laikų Winstoną Churchillį”. Didesni „patriotai”, prisiminę ką matė ne vienus metus iki „Zaikos” prezidentavimo, suprato, kad Zelenskis iki prezidentavimo kolegų pravardžiuotas „Zaika”, pasirodė tikras „prezidentas Reiganas”, kai vaidino 95 kanale prezidentus, scenoje grojantį kartu su kolega, tokiu pačiu „Churchiliu”, grojantį nusimovus kelnes vyriškais „anais” ant pianino… Jei Zelenskis „Zaika” būtų Valiušaičio minimu laiku pasinaudojęs „taksi”, tai „Zaikai” Bidenas paskutiniam vizitui į Všingtoną nebūtų pasiūlęs, „kaip mūsų laikų Churchiliui”, nemokamo krovininio traukinio bilieto(Churchilio „inkognito” užtikrinimui, kad visi priešai ir draugai galvotų jog traukinio vagonuose yra transportuojami tik kroviniai ir gyvuliai) iki Lenkijos. Iš Lenkijos „mūsų laikų Chechiliui” buvo suteiktos JAV karinio transporto lėktuvo nemokamos paslaugos daskristi iki Vašingtono. Vašingtone „Zaikos” atvežimui iš karinio oro… Skaityti daugiau »

stasys

ir ne keista visiems jog draugas Prašalietis taip gerai informuotas apie taksi paslaugas į baltuosius rūmus ? O gal jam į ausį personališkai solovjovas paaiškino kokio patogumo būna tos suteiktos paslaugos . Iš esmės , pasak Prašaliečio visai nėra jokio skirtumo į kurią pusę važiuoti , xuilo sibiro avia linijos ne ką daugiau suteikia patogumo jomis naudotis. Va kaip nutinka , žmogus nesėdo į taksi o xuilo kleksai jau žino kur Jis išlipo ir koks ten servisas buvo .:) sovietiniai ‘žiniukai’ valdo ir jie jėga .:))))) aš čia aišku ne rimtai .

Delfinariumo žinduolis

Stasy, jei neturi, ką pasakyti, tai geriau patylėk.

stasys

juk pasakiau , kas blogai ?

Prašalietis

Kai ką „putiniško” prasitaria ir koks Fox-as. Net ir kituose JAV pro demokratiniuose leidiniuose kartas nuo karto kai ką „prasitaria” vienas kitas į atsargą išėjęs buvęs nemažas JAV karinis veikėjas… Taip kad likusiame pasaulyje nemažai ką pasakoja ir rodo interviu ne tik „antitarybiniai agitatoriai ir propagandistai” kaip solovjovas, skabejeva…, bet ir kitų šalių visokie „informacijų ir dezinformacijų” skleidėjai. Aišku, lansberginio durnių laivo čiabuviams tai yra neprieinama. Vieniems „dizinformavimo” šaltinis tebuvo Rosijos su Baltarusija TV ir spauda(didelė dalis vyresnės kartos žmonių gerai mokėjo rusų kalbą), kurios TV lansberginiame durnių laive buvo užblokuota, kad vietiniams „čiabuviams” palyginus su vietine skleidžiama oficiale „informacija” nepasimatytų kur yra iš tiesų propaganda, o kur yra šiokia tokia tiesa… Kiti nemoka užsienio kalbų, dar kiti nemoka arba… Skaityti daugiau »

stasys

i Ukraina važiuoja 104 Leopardai 2 , įvairios modifikacijos, plius tie kurie bus duoti Suomijos ir Švedijos . Apie Abramsus tyliu sandėliuose Biden ju turi ne viena tūkstantį . Tie 31 .. na pabandyti juk nuo kažko reikia . Persiginklavimas vakaruose vyksta pilnu tempu., o kur tie Prašalieti bpm tipo 1040 po Rammsteino ? bijau taksi teks naudotis xuilo ir vykti XI ilgu atostogu .

Prašalietis

Kiek atsimenu Ukrainos banderiniai chalopai ir lansberginio durnių laivo iki klinikinio „patriotizmo dasixuilinę runkeliai” „alkaną be raketų ir šovinių xuilo su taksi ilgų atostogų pas Xi veža dar iš Mariupolio”… Taip kad lansberginio durnių laivo runkelių tolimesnis „pindosinis xuilinimasis” gali pradėti daryti jų sveikatai negrįžtamą degradaciją…, kurios kulminacija gali būti tokia, kaip savo laiku amerikinio pindostano gynybos ministras Niujorke šaukdamas rusai ateina iššoko pro dangoraižio langą ir užsimušė.. Lansberginiame durnių laive belieka laukti šio nuostabaus vaizdo, kai „papindosinti iki šios stadijos” vietiniai runkeliai masiškai pradės su tokiais pačiais šūkiais šokinėti pro langus…

stasys

Kol Prašalietis liežuvį patiesęs su popcorno dubenėliu ilgesingai dairosi , kada gi čia durniu laivo runkeliu pindosinimasis jam suteiks proga pasigrožėti ‚nuostabu vaizdeliu‘ , Ukrainos sbu pajėgos suteikia ir stasiui gražiu vaizdeliu apie susemiamus xuilo satrapus Dniepro daugiabučio  ‚navodčikus‘. Kas žino ? gal lietuviška saugumo ranka ant peties uždės savo sunkia letena ir pakvies Prašalieti pasidalinti savo popcornu ? vienam juk nuobodu ?

stasys

youtube.com/watch?v=QmlQwWHf4xE

Prašalietis

Dniepro daugiabučio „navodčikai” būtų tik juokas Lansberginiame durnių laive „pindosinantiems” vieni kitiems smegenis „stasiams”, jei jie pamatytų nufilmuotų tiek „xuilo-muilo”, tiek pačių banderinių chalopų dar „nuostabesnių vaizdelių” ( ce Ukraina) iš Soledaro, Ugledaro, Bachmuto… kokioje Telegram erdvėje, kur Ukrainos požeminių karinių pajėgų karžygiai krūvomis voliojasi „gimtuose” Ukrainos laukuose. Kaip „xuilo-muilo” iš laukų kažkiek parinkę sbu likučių krovininėmis mašinomis veža atiduoti saviems palaidoti. Patys chalopai rodo Užkarpatėje(ir „stasiai” sutiks, kad xuilo-muilo kol kas ten tikrai negali būti) stovinčius Europos Ukrainai pateiktus geležinkelio refrižeratorius, kur kiekviename sukrauta šimtai Ukrainos požemių kariūnų, laukiančių kokio nors palaidojimo…

stasys

Prašalieti traukia ne kova už Tiesa ir tautos laisve galu gale ne demokratija , o tos keistos nekrofilijos apraiškos ilgai apžiūrinėti žuvusius lauke už Ukrainos laisve , suskaičiuoti šaldytuvus vagonus kuriuose mirusieji laukia atgulti amžinam poilsiui , gal netgi juos liesti , o gal atvirkščiai  (čia aš spėlioju) .Tamsūs sielos užkampiai xuilo -satrapo ir Lietuvoje jie jau neturi sau vietos .

Tėvas

Jau 2022 m. vasarą chocholai skelbė kad žuvo apie 10 000 ukrainiečių. Vadinasi, jau 8 mėnesius fronte nepavyko nušauti nė vieno ukrainiečio.

???

0 tai kur dingo Valiusaicio,,didvyriai,,:Protasevicius,Saakasvilis,Savcenko ir kiti tokie patys?

!!!

O kur lektuvo ,,didvyris,,R.Protasevicius?!!

Smagu!

Pagoglinkit – “Ukrenergo“: per naujausią Rusijos raketų ataką Ukrainos elektros tinklams padaryta didelė žala”. /lrytas/
Per naujausią, ketvirtadienį surengtą masinę Rusijos raketų ataką Ukrainos elektros tinklams padaryta didelė žala. Su kiekviena Rusijos ataka elektros tinklų atkūrimas sunkėja ir ilgėja Tai pareiškė Ukrainos valstybinė elektros tinklų operatorė „Ukrenergo“, kurią cituoja transliuotojas CNN.

Belieka tik juoktis

Neūžauga narkomanas Zelenskis “prauostė” jau 126 milijardus paramos šaliai, o rezultatas kaip matome visiškas šūdas gavosi. Nebesidrąsinkit, patriotai-idiotai, tie papildomi 2,5 milijardo tam niūchui, tai kaip eilinė kokaino porcija, – sutraukęs net nepajus…

Nuogirda

Kalbama, kad rusai savo šunims ukrų kiaušius šeria ir šeria.

Pabudo snaudęs nacizmas

Sviatlana „Prezidentė” Tsichanovskaja pranešė apie bendražygio Eduardo Lobovo žūtį, kariavusio už Kijevo režimą. Lobovas prieš kelis metus buvo spalvoto chaoso Baltarusijoje (prieš A. Lukašenką) dalyvis, už šią veiklą nuteistas sunkiųjų darbų kalėjimui. Bet teisingumas įvyko daug greičiau..

Darijus

Istorija jį sunaikins.

Marius

Autoriau, jūs – kvailys. Panašu, kad sekantį kartą savo tėvą ir motiną įvardinsite tėvu Nr.1 ir tėvu Nr.2, nes jūs išsižadate lietuviško Kijevo pavadinimo – Kijevas, nes taip dabar madinga. Daugelis tautinio atgimimo lietuvių buvo baigę Charkovo universitetą, tokio miesto su tokiu pavadinimu „Charkivas” jie net nežinojo. Lenkai kaip vadina Kijevą – Kijów, taip ir tebevadina. Tas pats su Charkovu – Charków. Va todėl lenkai išdidi tauta, o ne bezdžioniaujantys, madų besivaikantys primityvai.

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top