Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Joks Vilniaus meras per tris dešimtmečius nebuvo taip supriešinęs miesto visuomenės, kaip tai padarė R. Šimašius. Politiko uždavinys – ne „ekspertauti“, įrodinėti visuomenei, kokia ji „beviltiška“, bet girdėti visuomenės balsą ir veikti taip, kad politiniai jo sprendimai atlieptų visuomenės lūkesčius. Išmintingas politikas, padaręs stambią politinę klaidą, kokią padarė Vilniaus meras (į tai ne kartą buvo atkreiptas jo dėmesys, pateikti argumentai, mandagiai prašyta to nedaryti), į pasmerktus, perspektyvų neturinčius ariergardinius politinius mūšius nesiveltų, bet tiesiog vyriškai pripažintų: norėjau gero, bet neapskaičiavau, kad toks sprendimas nuvils per daug žmonių; noriu mieste santarvės, pritariu prezidento moratoriumui dėl atminimo ženklų, atstatom status quo.

Gautų daug politinių pliusų.

Bet ne. Jis ir toliau laikosi įsikabinęs savo klaidingo, visuomenę suskaldžiusio ir supriešinusio politinio sprendimo, kabinasi už „šiaudo“ aiškindamas apie „teisinį nihilizmą“ (ČIA), kai teisinį nihilizmą būtent jis pats savo veiksmais ir sukėlė. Visų pirma, sprendimu Vilnius m. taryboje dėl K. Škirpos alėjos (procedūrinius ir kitokius pažeidimus konstatavo opozicija, jos argumentų nebuvo klausoma, stumta buldozeriu, tad byla keliasi į teismus), o po to „naktiniu reidu“ prieš Generolo Vėtros lentą.

Todėl Prezidentas G. Nausėda čia visiškai tikslus: „Kartais vaikai išpila rašalą ant sienos ir sako: tėveli, ateik, tave mokytoja kviečia į mokyklą. Šiuo atveju, galiu pasakyti tik vieną: sprendimas neišmintingas, sukiršinęs visuomenę. Mes rasime šio sprendimo būdus, kaip padaryti taip, kad istorinė atmintis būtų gerbiama“.

Nepaisant to, R. Šimašius „pralaimėjęs nesijaučia“…

Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..

Žinių radijo klausytojų auditorijos nuomonė, tegu ir nėra labai reprezentatyvus rodiklis, bet tam tikras orientacinis visuomenės nuotaikų vektorius vis dėlto yra.

Ir ką jis rodo? 78,4 proc. žmonių nenori, kad naujai pakabintoji lenta J. Noreikai-Generolui Vėtrai vėl būtų nukabinta, ir tik vos 14,4 proc. tam pritartų (daugiau žr. ČIA).

Panaši proporcija buvo ir diskusijoje apie K. Škirpą bei mero iniciatyvą pakeisti K. Škirpos vardo alėjos pavadinimą: 85,9 proc. Žinių radijo klausytojų tam nepritarė ir vos 9,09 proc. tam pritarė (daugiau žr. ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pone Valiušaiti

O čia nuomonė reikalinga tik vilniečių, ar turi teisę ir visos Lietuvos piliečiai?

   tyli delfiai, bėenesai, tyli ėLėRTė

Šįsyk puolimo smaigalyje latviai, nors žydšaudžių pačioje Rusijoje ne tik, kad netrūko, bet ir buvo gerokai daugiau nei Baltijos šalyse. Ir Zurofas jau skuba FSB į pagalbą. O kur visi lietuviškieji Kremliaus kėslų demaskuotojai? Aūūū!!! smile “Охотник за нацистами” готов сотрудничать с Россией в их поиске 17:53 04.09.2019 (обновлено: 18:28 04.09.2019) Глава иерусалимского отделения Центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф ТЕЛЬ-АВИВ, 4 сен — РИА Новости. “Охотник за нацистами”, глава иерусалимского отделения центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф выразил готовность в случае обращения российской стороны сотрудничать в поиске нацистских преступников. Управление ФСБ по Новгородской области в августе обнародовало список карателей, которые в годы Великой Отечественной войны уничтожали мирное население в деревне Жестяная Горка и селе Черное. По архивным данным, в окрестностях этих… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

Mero darbas – ūkiniai miesto reikalai.Šiukšlės,duobės gatvėse,darbas be korupcijos,
palankių sąlygų sudarymas verslui,transporto srautų sutvarkymas,mokyklos,darželiai,
verslo pritraukimas,namų renovacija,rajonų namų ir gatvių tvarkymas ir kt.Merui
nepriklauso pilitikuoti.Vilniaus meras viršijo savo įgaliojimus kišdamasis į bendra-
valstybinius reikalus,t.y.istorijos,kultūros ir jų ženklų buvimą sostinėje.Vilnius
ne paprasta miestas ,o Lietuvos valstybės sostinė ir jam kištis į bendravalstybinius
reikalų sprendimus nevalia.

nieko nesupranta gerb. Vidmantas

žmonės turi klausyti, ką dievai (nomenklatūriniai komunistai-kgbistai) jiems šneka.
ir juos garbinti – su nusilenkimais, pritūpimais ir galvos daužymu į jų paklotą grindinį 🙂

Nebūkim naivūs

Žmonių balsą greičiau išgirs gatvės apšvietimo stulpas, nei liberalas ponas meras. Nematėte su kokiu pykčiu ir panieka apie tai jis kalba? Liberalų galvose yra tokia košė, kurią jie vadina liberaliąja demokratija. Šios esmė yra mažumos valios primetimas daugumai, kad galima tik viena tiesa ir viena teisinga nuomonė – liberalų. Jokiais prašymais, jokia morale liberalo nesugraudinsi. Tik masiuliškomis „paskolomis” nekilnojamam ar kitokiam turtui pirkti, arba jėga.

neišturėjo

visgi LRT neišturėjo neišsivėmus: Vismantas Žuklevičius, LRT.lt „Lietuvos nacionalistai marginalizuoja LGBT bendruomenę, Lenkijoje – pavojinga situacija”.

ah1

pone mere, klausykite tiesos balso -1941m. lietuviai šaudė žydus. Tiems kurie šaudė žydus, tiems kurie įsakė šaudyt žydus paminklai neturėtų būt statomi.

to neišturėjo

Jokioje filmuotoje medžiagoje ar nuotraukose tų LRT minimų vėliavų niekam nepavyko užfiksuoti. Tokių nuotraukų nėra ir pačios LRT straipsnyje. Tomis menamomis vėliavomis nebent viena kitai šmėžavo LRT delfidės Monika su Miliūte. Užtat LRT savo straipsnyje įdėjo nuotraukas iš nesusijusių pederastų paradų. Tokia lėkšta ir primityvi LRT propaganda yra ne kas kita kaip reakcija į patį mitingą, nes mitingo rezoliucijoje LRT įvardijama kaip antilietuviškos ir antivalstybinės propagandos šaltinis, bei reikalaujama LRT vadovybės pakeitimo. Damos LRT valdžioje nesugalvojo nieko gudresnio kaip pasielgti moteriškai – griebėsi keršto, melo bei intrigų.

stasys

Pramušus skylę istorinės TIESOS naratyve sveika tikėtis jog pasipriešinimas tam tikros visuomenės dalies bus sulauktas ..“Tikru istoriku“ kompetentingos nuomonės suformulavimui reikia laiko ir kaip tam dykumų kupranugariui dėl lėtos medžiagų apykaitos galvoje ..paprastai tokios išvados visuomene pasiekia tik įvykiams jau įpusėjus . Man lieka vis dar neaišku kaip viena atminimo lenta gali sukelti tokį valstybės erzelį ? ar tai nereiškia kad mūsų visuomenė turi bėdą kuria bando tušuoti tie viską žinantis ir kompetentingi moksliniais laipsniais istorikai ? .Nesiplėsiu ir aiškinat kaip, MANO supratimu, tie seni istoriniai naratyvai tampa visuomenės realaus gyvenimo dalimi ir kiek įsivaizduojamo skausmo sukelia visuomenei pabandžius į juos pažvelgti kitu kampu. Ar pakabinus į sena vietą nauja J.Noreikos atminimo lenta buvo pažeisti įstatymai ? Tik tie kuriais… Skaityti daugiau »

Bankrotas?

Tai jau KGB Čikagos biuras bankrutuoja, kad nesugeba išversti ne tik angliško, bet ir rusiško trolmėšlio? Džeikuti, galėtum tą padaryti ir nuotoliniu būdu, juk dabar tokios technologijos…

Laimei ar deja (žiūrint kam),

globaliu virtusio pasaulio sąlygomis jokių kompromisų galimybės, jokio vidurio tarp tiesos ir melo, gėrio ir blogio, grožio ir bjaurasties, šventumo ir nuodėmės nelieka niekam asmeniškai. Visi išbėgome į tiesiąją. Šventraštiškai tariant, visos kariuomenės juda link Armagedono ir ten jau užima pozicijas. Todėl ne metas brastoje keisti žirgus (pamatinius įsitikinimus, tikėjimą) . Šimašius, nors ir yra menkai reflektuojantis liberalas (=reliatyvistas), jau apsisprendęs instinktyviai (aišku, tariamai sau naudingai). Todėl jis elgiasi visiškai nuosekliai išpažįstamos neoliberalios ideologijos ir ją diegiančio pasaulinio tinklo atžvilgiu. Tad ar verta gaišti laiką ir švaistyti jėgas metai iš metų patarinėjant esmingai svetimos dvasios individams, personoms, užvaldytoms tokių ideologinių šmėklų (šito jie patys nepajėgūs įsisąmoninti), kaip elgtis yra teisinga, gera, gražu ir išganinga? Jie jau pasirinko kitą pusę, jiems… Skaityti daugiau »

Almantas

Nesuprantu rasanciu,kad Skirpos ar J.Noreikos-generolo Vetros klausimas supriesino visuomene.Uz J.Noreikos irSkirpos pagerbima pasisako 80% Lietuvos gyventoju ir tik 9% pries.Bet manau kiekvienoje Valstybeje atsirastu 10% padygniu kurie butu pasiruose isduoti-parduoti savo Valstybe.Tai apie koki cia zmoniu supriesinima gali eiti kalba.Tai yra LRT leksika uztai ji ir vadinama „purvasklaida”

stasys

– ponas meras neišgirdo žmonių nuomonės .Už nugaros teisiniai labirintai driekias kuriuose nesunku pradanginti tiek sena J.Noreikos atminimo lenta tiek procedūras kaip privaloma tokias lentas – turtu utilizuoti savo asmenine nuožiūrą ,,. O jei kas sugalvoja savivaliauti …savo lėšomis grąžinant lenta į vieta , ans prispaudžiamas pilnu teisiniu svoriu ., pasirodo , tam reikalingas ne tik suderinimas su tais kurie švarina Vilniuje orą, bet ir tais kurie mielai nuo tos lentos pasislėptu po antklode. Gal jau ir Vilnių ne rusai puola o plikai skustas ‚nusenes‘ nacionalizmas . Ką gali žinoti kas dedasi mero galvoje ..

Deivis

Koks jis ponas? Marksistinė žydoprostitutė tas Šimašius. Per daug garbės ponu vadinti.

>ah1

ryt per instruktažą pasiprašyk leitenanto perkeliamas į garažą mašinų plauti. Esi per bukas net trolinimui.

Sosnovskio barščiai

ah1 pagal rašliavos lygį ir turinį primena vinokurą,
bet nežinia kaip įsitikinti galutinai?

naivu

Valiušaitis tiesiog per geros nuomonės apie Šimašių. Pliurpalas Šimašius visišką savo impotenciją miesto reikaluose bando dangstyti vandališkais išpuoliais. Tik tiek.

Milaičiui(Bankrotas?)

Joks tai ne KGB Čikagos biuras, tiesiog tingėjau versti, nes per daug garbės. Juolab, kad ir taip daugelis rusų kalbą dar moka.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top