Vidmantas Valiušaitis. Nustebčiau, jeigu bent vienas iš šių atvejų baigtųsi teisiniu procesu

Atrodo, kad Gretos Kildišienės atvejį greitai teks minėti su pagarba. Kaip aukštą pilietinio susipratimo ir politinio padorumo atvejį. Paslydo, pargriuvo, atsikėlė, nusipurtė, atsiprašė, išėjo.

Palyginkim, kaip atrodo šitam kontekste kiti: Eligijus Masiulis, Gintautas Kėvišas, Mindaugas Bastys, Gintaras Steponavičius?..

Čia gi ne kažkokie lapės kailiniai! Ir net ne krokodilo odos batai! Čia operacijos, apie kurias sakoma, kad niekas taip nesuvienija žmonių, kaip pinigai, nelegaliai perduodami iš rankų į rankas.

Bet jie neprisipažįsta. Laikosi „didvyriškai“, iki paskutinio šovinio! Ir „plikom rankom“ jų nepaimsi.

Kadangi žaidžiama čia jau „kitoje lygoje“. Ir galioja čia jau ne moralės, bet jėgos dėsniai, t.y. ne padorumo imperatyvas, bet galios potencialas. Galios rodyti tariamą teisuoliškumą (advokatų teisinės ekvilibristikos dėka) ir galios generuoti „įvaizdį“ (žinių sklaidos kanalų patarnavimu).

Net ir visiško moralinio kracho atveju, kaip tai nutiko ponui Masiuliui, turint tam tikrą „socialinį ir ekonominį potencialą“, galimas bent dalinis „reputacijos atsiskalbinėjimo“ procesas – tą ir matome viešojoje erdvėje.

Laikui bėgant žmogaus įvaizdis palaipsniui „taisosi“: apmiršta „neapdairiai“ pasielgęs politikas ir prieš mūsų akis stojasi „sumanus, perspektyvus“ jaunas verslininkas…

Nustebčiau, jeigu bent vienas iš šių atvejų baigtųsi teisiniu procesu. Manau, kad tai prieštarautų „instrukcijoms“. Teisiniai procesai yra skirti „apatinės lygos“ žaidėjams. Čia ne tie, kuriuos tai liestų. Kodėl?

Nuobodu kartotis. Rašiau prieš penkerius metus. Niekas nepasikeitė. Tad ir rašyti iš naujo neverta.
Tada atkreipiau dėmesį, kad ypač vertas dėmesio punktas dėl partijos paskirtų vadovų, „kurie padarė žalą mūsų reikalui arba sukėlė pavaldinių pasipiktinimą“ – jų „negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn“.

Ką su jais daryti?

Instrukcija paaiškina: „Dėl stambių pažeidimų juos reikia skirti į kitą panašų ar dar aukštesnį postą. Blogiausiu atveju juos reikia skirti į kokias nors vadovaujamas pareigas ir laikyti kadrų rezerve.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius Puras

Prie tų antrų pavardžių misteris „pamiršo” paminėti Kildišienės rėmėja Karbauski. Beje pastarasis toje istorijoje dar ir apsimelavo. Bet kas jam. Kepure tik užsimaukšlino ant akių. Pilnos pinigų kišenės ir pilni pakampei pakaliku. Karbauskiui tai tik gyvenk ir žvenk.

Dzeikas

Laisvajame pasaulyje veikia tam tikri padorumo filtrai.Tokie masiuliai jeigu ir issukti advokatu nuo kriminalines atsakomybes tai tampa socialiai raupsuotais ir KAS JUOS PALIECIA – socialiai patenka i „neaiskiu tipu” kompanija.
Lietuvoje sis filtras neveikia.
VeikE bendradarbiavimo su KGB ostrakizmo filtras, pamenate , kaip Tetusis soko salin tarsi derva apipiltas nuo „apsisvietusio” V.Cepaicio.O Juk pastarasis ragais zeme are Nepriklausomybes dirvonuose. Bet ir tas filtras atrofavosi:p.Grybauskaite i kaltinima bendradarbiavimu su burokevicininkais atreze trumpai – „nekalbesiu”.
Patenkinti? tada eikite dirbt.Ne cholopu reikalas ponu nuodemes.

Dzeikas

Ir jeigu autoriaus implikacijos teisingos – priesnuodzio ar vaistu tam beveik nera.Labai sunku pagydyti organizma, kai nuodai neisvemti, o praeije skrandzio, kepenu ir zarnu filtrus pasklido po visa organizma, visas jo sistemas iki pat lasteliu (pastarasias nepavyko apnuodyti visas, totaliai.Ta rodo toiu straipsniu pasirodymas) imtinai.
Kalbant analogiju kalba, arba jus multimilijonierius galintis uzmoketi uz supermodernia klinika kuri jus metus kaip klecka vartytu ir superbrangiais vaistais ir priemonemis reabilituotu, pvz.kasdien 100% kraujo keitimas metu begyje, – arba sukelt apnuodyto organizmo temperatura ant audiniu atrofijos ribos 42-43C su viltimi, kad nuodai susiskaidys ir pasisalins patys is nepalankios terpes.

Juliui P.

Pakampei rašosi taip: pakampiai gale iai.
Karbauskio pinigai smirdi kitaip negu šitų apie kuriuos rašo str. autorius.

Julius Puras

Yra dvi logikos. Garsų ir algoritminė. Garsų logika bendrinėje lietuvių kalboje yra devalvavusi. Jūs neskirete ia nuo e, ja nuo je kaip ir iai nuo ei. Tai kur jūs matote bėda?

Kalba ne apie pinigus kalba apie sąžine.

gal išties paskutinioji?

analfabetas Julius Puras postringauja apie garsų logiką bendrinėje lietuvių kalboje…
ir dar apie sąžinę, nors nieko apie tai neišmano…

situacija

Mano tėviškėje apie tokius personažus kaip išvardinti straipsnyje ponai sako taip(atleiskit už neliteratūrinį išsireiškimą): žiūri, kaip šikantis katinas.
Pritariu Dzeikui, kad reikėtų nusukti nosis, bet viskas yra apsivertę dėl aukščiausiųjų ir pagal pavyzdį tapo norma mažutėliams, kurių tik dalis atsparūs. Iš inercijos riedėsim ilgai, nes gėdos nebeturim.

Julius Puras

Kad žmogus nieko neišmano pasakyti reikia pačiam išmanyti. Tai kuom skiresi iai nuo ei pagal jūsų prota? Kur logika?

Julius Puras

Misteris Valiušaitis dar kai ką „pamiršo” parašyti kalbėdamas apie Kildišiene kaip vos ne apie garbingiause moteri Lietuvoje. Jis „pamiršo” parašyti kad Kildišienė vengia žurnalistų. Lietuvoje pasirodo jau kaip norma tapusi kada politikas venge žurnalistų. Ir vengia atsakinėti į žurnalistų klausimus. „Valstiečiai” skaidrūs kaip dumblas.

šlovė VSD ir KGB rebiatoms !!

puikiai dirba KGB ir VSD rebiatos – ruskeliai naikina Lietuvą kaip tik gali
(su labai didele nauda sau ir kolaborantams)

Pūrai

Su žurnalistais Lietuvoje nėra jokio reikalo kalbėti ir atsakinėti į durnus klausimus.

ruta

…jooo,Lietuvoje , Rusijoje , bendros politiku , valdininku , ………., vagystes, suartina ..

albina

Straipsnis dešimtukui!Auksinė išmintis:ką padarysi,yra kaip yra.Išdidų ŽMOGŲ patraukia nuošalėn už kailinukus,o MENKYSTOS išpučia žandus ir kiaulės akim aiškina,kokie jie švarūs.Jie netgi korupciją naikina,liaudžiai gerą gyvenimą žada!Stebuklas,kad dar ne Mockaus televizijoj savo švarką plauna Masiulis,maloniai klausinėjamas Žiemytės! Tiek supuvimo per ketvirtį amžiaus!

pritariu

Labai geras straipsnis. Pataikyta tiksliai. Aš taip pat manau, kad nei vienas iš šių ponų „nesės”, kaip „nesėdo” daugelis iki jų. Tokia praktika Lietuvoje įsitvirtinusi jau nuo seniai. Praeis daugiau laiko, šis reikalas užsimirš, užaugs jauna karta ir vėl bus galima išvysti šiuos ponus besipuikuojančius politikoje.

Agnė

Pasvajokim ir praeis. Aš netikiu.

Mazvaikis

tas Julius Puras.Ta pacia plokstelia puse metu suka.

Jei dėl

Basčio.Žinoma,jo flirtas su Rusija buvo pavojingas,bet ar čia tuo pačiu nėra konservatorių noras nusodinti socdemus ir koalicijoje užimti jų vietą nelabai tinkamu būdu.Labai pasibranginus?

baisiau už KGB

Pinigas veikia baisiau už kgb… Ir tie jų ėmėjai yra baisesni – viską parduos, apjuodins, save išteisins…

Tarabilda Redakcijai

Blokuokit pagaliau piktybinį kalbos įstatymo pažeidėją Julių Purą. Portalas gali susilaukti baudų iš Kalbos komisijos, jei nesiims deramų priemonių prieš tyčinį lietuvių kalbos darkytoją viešojoje portalo erdvėje.

Julius Puras

” Dėl stambių pažeidimų ” ką galvoju kad nėra stambių arba smulkių pažeidimu. Tai yra vienas ir tas pats. Bandimas juos visuomenės akyse mažinti arba didinti tai yra visuomenės apgaudinėjimas.

Julius Puras

Pratesent jeigu žmogus yra apsimetėlis, melagis, nesąžiningas tai tarp didelio ir mažo nusikaltimo nėra jokio skirtumo. Tai vienas ir tas pats kriminalo protas.

Julius Puras

Pratesent tai nėra jokio skirtumo tarp Karbauskio Kildišienės Kubiliaus Landsbergio ir t.t. Lietuvoje nėra nei vieno politiko nei vieno žurnalisto nei vienos žiniasklaidos priemonės ir panašiai, kuriais būtų galima pasitikėti. Visi velnio nešti ir pamesti.

Bravo, Juliau Purai, logika geležinė

beje, o kam priskiriate save, jeigu visi visi (!) velnio nešti ir pamesti?

Julius Puras

Aktyvem komentatoriui kurem ne vienodai kas dedasi pasaulyje. Štai kas aš čia ir daugiau niekas.

Pasirodo, mūsų Purų Juliukas

ne tik geležinės logikos mažaraštis, galintis postringauti visomis temomis, bet dar ir kuklus bei sąžiningas – visų pirma, savo atžvilgiu.
Vadinasi, jo vertinimais galime pasitikėti, bo visi kiti, tai žinote, velnio nešti ir pamesti.
Štai taip.

Analitikas

O kyšininkavimas ar nera pats tikriausias tevynės išdavimas ir tarnavimas priešu interesams ?
Kodel niekas apie tai nekalba ? Priešu žiniasklaidai suteikiama neribota galimybė eskaluoti siuos faktus ir menkinti Lietuvos valstybe.Be to,uzsienio spec.tarnybos gauna dar viena iranki politiku santazui,ko pasekmes gali buti labai skaudzios. Kodel liberalai taip inirtingai neige pedofilijos egzistavima?
Gal todel,kad kazkas labai nenorejo ,jog sugriutu visas pedoinformatoriu tinklas,issipletojes valdzios strukturose. Jei siulas butu pradejes vyniotis, visa šita Lietuvos išdaviku slaptoji bendruomene butu apsišvietusi ir sugriovusi ilgai ir sekmingai veikiančia,kompromatu paremta agentura.
Iškrypimai ir korupcija yra pagrindiniai šantažo irankiai bet kokios žvalgybos rankose.
Todel ir kovos priemones turi buti adekvacios.Kaip už tevynes isdavima.

GED

O kur Maldeikienė?Aišku paltuko čia nėra,tai ir bobiško pavyko nėra.

Dzeikas

Analitikui:
jeigu jusu komentara laikyti tipiniu lietuvisku, tai galima pasidziaugti socialines idejos progresu Lietuvoje. Nutrukus sajudiniams nuo grandines „sajudinis uznugaris” laisvos Lietuvos ausroje buvo puiki indulgencija bet kokiam vogimui ir korupcijai.
„Vagis? Na ir kas.Taciau savas!” motto su kuria III Lietuvos respublika grizo i pasaulio istorija.Bande tiesa leisti SNO tribunoje dujas a la „morali politika”, bet po to kai KLR liepe pasirinkt ji ar Taiwanas buvo suvokta „gera proga patyleti” posakio ismintis.
Na per 25 metus daaugom iki idejos, kad vagis savas but negali.Yra pagrindo optimizmui.

Pavyzdys

E. Masiulio bute darant kratą STT atvažiavo su negaliojančiu kratos nutarimu: mat ten SĄMONINGAI buvo įrašytas kito žmogaus asmens kodas, ir kitas adresas. Masiulis per TV šaiposi ir džiaugiasi, kad bus išsuktas. Kratos veiksmai neteisėti, nes STT veikė ne pagal teismo nutartį, o savavališkai. STT tyčia sugadina tyrimus. Liberalai – angelai. STT – angelai. Prokurorai – angelai. Lietuva – rojus. Ir kodėl tie žmonės skundžiasi? Kodėl jie tūktančiais bėga iš tėvynės palikdami tėvelių kapus.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top