Vienos iš daugelio „žaliosios energetikos“ aferų galas

Audriaus Bačiulio veidaknygė

Nepaisant to, kad šiam kadaise novatoriškam ekologiško vandenilio projektui buvo skirta milijoninė valstybės parama, jis buvo nutrauktas.

„Westküste 100“ Vokietijoje turėjo pakeisti pilkąjį vandenilį, naudojamą vietinėje naftos perdirbimo gamykloje, kuri dabar pasirinko dar didesnį projektą.

2019 m. buvo paskelbta apie kadaise novatorišką ekologiško vandenilio projektą „Westküste 100“, pagal kurį planuota iki 2025 m. nepriklausomoje naftos perdirbimo gamykloje „Raffinerie Heide“ šiaurės Vokietijoje sukurti 30 MW elektrolizės pajėgumus, o iki 2030 m. juos padidinti iki 700 MW.

Tačiau nepaisant to, kad Vokietijos federalinė vyriausybė patvirtino 30 mln. eurų (32,6 mln. JAV dolerių) finansavimą ir uždegė žalią šviesą 2020 m. pradėti statyti tai, kas turėjo būti vienas pirmųjų pasaulyje didelio masto atsinaujinančio vandenilio projektų, 89 mln. eurų vertės pirmasis etapas ir visas projektas dabar buvo nutrauktas – po to, kai jo kūrimo konsorciumas, kaip pranešama, jau išleido 1 mln. eurų.

Pasak vietos naujienų stoties NDR, konsorciumas, kurį sudarė „Raffinerie Heide“, Danijos energetikos įmonė „Ørsted“ ir Prancūzijos komunalinių paslaugų bendrovės EDF Vokietijos vandenilio vystymo padalinys „Hynamics“, savo sprendimo priežastimi nurodė dideles statybos išlaidas.

„Westküste 100“ atsisakymas taip pat reiškia, kad baigėsi plėtros partnerės „Stadtwerke Heide“ planai išbandyti vandenilio maišymą į savo dujų tinklą, kuris būtų tiekęs 20 proc. vandenilio mišinį maždaug 200 namų ūkių.

„Pykstu ant federalinės vyriausybės, nes 2020 m. buvo įgyvendinama federalinės vyriausybės vandenilio strategija, kuriai įgyvendinti iš viso skirta 7 mlrd. eurų, kad būtų skatinami tokie projektai kaip čia, Heidėje“, – NDR sakė „Stadtwerke Heide“ stebėtojų tarybos pirmininkas Andreasas Heinas.

Jis pridūrė, kad žaliojo vandenilio projektų teisinė sistema vis dar nėra pažangesnė nei prieš trejus metus.

Tačiau kai kurios konsorciumo įmonės nukreipia savo pastangas į kitus, didesnius projektus, kuriais siekiama pakeisti Heidės naftos perdirbimo gamykloje naudojamą „pilkąjį“ vandenilį ir gauti didesnes subsidijas.

Bendrovės „Hynamics“ ir „Raffinerie Heide“ yra kito 500 MW galios žaliojo vandenilio projekto „HyScale 100“ partnerės, kuriam Šlėzvigo-Holšteino žemės vyriausybė 2023 m. biudžete jau skyrė 194 mln. eurų subsidijų, nors neaišku, kiek pinigų projektas iš tikrųjų gavo.

Projektas taip pat įtrauktas į 2021 m. federalinį kandidatų į svarbius bendro europinio intereso projektus sąrašą – ES schemą, pagal kurią būtų galima gauti dar didesnę valstybės pagalbą.

Projekto „HyScale 100“ tikslas – iki 2026 m. Heidės naftos perdirbimo gamykloje įdiegti 500 MW galios elektrolizerių pajėgumus, o ekologišką vandenilį sujungti su CO2, sugautu netoliese esančioje cemento įmonės „Holcim“ gamykloje Lagerdorfe, ir gaminti „e-metanolį“.

Ši cheminė medžiaga būtų naudojama naftos perdirbimo gamykloje, kurioje iš metanolio gaminamas olefinas, arba parduodama rinkai kaip degalai.

Šaltinis hydrogeninsight.com

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
skubos darbą velnias neša

ko norėti jeigu iki 8 milijardų pasidauginusiai žmonijai (daugėja ir toliau po + milijardą kas 13 metų) išgelbėti beliko keliasdešimt metų laiko

Kokie planai

Ką siūlote darayti per tuos keliasdešimt metų,iššaudyti visus nereikalingus milijardus?

uždavinėji vaikiškus klausimus

Taip yra dėl to kad problema nesvarstoma aukščiausiame lygyje. JT organizacijoje tyla. . Tempiamas laikas tikintis stebuklo, kad išgelbės elektromobilis ir žalia energetika. O kas dauginasi tegul dauginasi, geriau neprasidėti, būtinai liksi kaltas. Jei reikės, išmirs patys, kaip Australijos triušiai ar Afrikos skėriai. Kaltų nebus.

Atsakyk žinove

Ką JT turėtų daryti su nereikalingais žmonių milijardais taip ir neatsakei.

Dronas

JT komisija senai nustatė, kad artėja demografinis kolapsas, kada bus rimtas žmonių trūkumas. Tai yra jų dokumentuose ir tai nutiks 50 metų bėgyje. Dokumentai, didžiaja dalimi buvo skelbti viešai. Jau dabar dabar matomos aiškios tendencijos kur visu matosi lėtėjimas, o perspektyvoje ir minusas. Tai daugiausias žmonių kiekis planetoje, paskui bus mažiau, natūraliai, be jokio dirbtinio mažinimo. Tie kas bando mažinti, yra nusikalteliai.

pirma kolapsas

O paskui jau trūkumas. Pirma besaikis dauginimasis, paskui staigus išmirimas išsekus resursams, vadinamas kolapsu. Kaip teisingai sakai, kaltų dėl milijardų išmirimo nebus, nes niekas nebandys dirbtinai mažinti. Ne ne, mes ne nusikaltėliai.

stasys

pas mus butu išleidę visus pinigus ir tik vėliau pasakę op-nerentabilu . Mokslą reikia finansuoti o jei ne .. tos subsidijos bus panaudotos senoms sritims pašerti . Ar tai aferą ? abejoju . Juk tos statybos matyt nenutolo toliau popieriaus . 😂

Gausi i snuki, stasiuk

Galiu tau i snuki su vandenilio balionu ipisti.

stasys

🙂

GOJUS

„.. Lietuva taps vandenilio oaze, kuri aprūpins Europą žalia energija ir žaliais produktais. Kainų paaugimą atpirks tai, kad Lietuvos darbuotojai galės tikėtis dar didesnių pajamų, pramonė – didesnių užsakymų, o planeta bus švaresnė. Kas toliau naudos iškastinį kurą – pats kaltas.
Vandenilio centrai bus Klaipėda, Kaunas, galbūt Kėdainiai”

Kokio svaigalio čia žodžiai?
Taip, čia mūsų Lietuvos pramonininkų konfederacijos galvos V. Janulevičius neokomunistiški svaigalai.

Diedas

To ir reikėjo tikėtis. Naftos ir dujų magnatai sužlugdė konkurencijos užuomazgas.
Pasaulį valdo tie kas kasa naftą. Ir šito sosto greitu metu niekam neužleis.

neužleisime valdžios automobiliams

Pasaulį valdo kas augina arklius ir gamina karietas, ar ne?

Diedas

Valdo tie kas turi daugiausia pinigų.

arklių augintojų valdžia buvo didelė

kas valdo, tas daro klaidas ir piktnaudžiauja valdžia ir pavėluoja susidoroti su kylančia kita jėga

Tesla

ЭТО ИНТЕРВЬЮ НАШЛОСЬ СПУСТЯ 83 ГОДА! Никола Тесла о ЖИЗНИ ПОСЛЕ СМЕРТИ, Боге и Религии

https://www.youtube.com/watch?v=q1cylZTlxdQ

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top