Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Norisi pasveikinti kaimynus baltarusius, rugsėjo 1-ąją dieną Slonimo mieste atidengusius įspūdingą paminklą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleriui Leonui Sapiegai (1557–1633). Bronzos skulptūros aukštis drauge su postamentu – 4 metrai. Autoriai – Ivanas Misko, Vladimiras Pipinas ir Sergejus Logvinas.

Rekomenduojant L.Sapiegai, Slonimas 1591 metais gavo Magdeburgo teises. Šis Gardino srities miestas pasitenkinti Sapiegos skulptūra neketina – Slonime bus atidengtas biustas Mykolui Kleopui Oginskiui.

Užbaigiant šią džiaugsmingą istorinę seriją, dar reikėtų pridurti, jog už trijų dienų – rugsėjo 7 dieną – Lydos mieste atidengiama 3 metrų aukščio raito Gedimino skulptūra.

Naugarduke apsispręsta statyti paminklą karaliui Mindaugui, o Diatlove iškils paminklas miesto įkūrėjui etmonui Konstantinui Ostrogiškiui.
Sveikiname ambicingus kaimynus. „Dėkojame“ Lietuvos politikams, jaučiantiems neįveikiamą alergiją istorijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vaivorykštinės vertybės ir simboliai

Šimašius neabejotinai įsitikinęs, kad straipsnyje minimi LDK kunigaikščiai ir didikai buvo naciai bei fašistai. Liberastai mums kasdien įrodinėja, kad svarbiausi jiems yra fylingas, žolė (negi ponu Masiuliu netikėtume?) ir antro galo reikalai. Tuo metu, kai jie pradėjo baubti apie G tašką, staiga persmelkė suvokimas, kad vamzdis yra liberaliojo meno vyriško organo interpretacija. Galime būti visiškai ramūs, kad prieš tokią vaivorykštinę vertybę ponas meras vandalo su kūju niekada nepasiųs.

habilitās

Gudai savinasi lietuvių istoriją. LDK pilis ir tvirtoves jie po truputį jau atstatinėja, užvakar istorikas Bumblauskas „Ekspedicijos“ laidoje per LRT tai patvirtino. Laikui bėgant apstatys šalį Lietuvos istorinių asmenybių paminklais ir tai bus dar vienas faktas, kuriuo kai kas galės pasinaudoti, teigdami, kad Lietuva kaip valstybė neegzistavo ir 1990 m. neturėjo teisių į jokias pretenzijas. O mes „gėrėsimės“, vamzdžiais, skaldysime atminimo lentas ir skuosime prie balsadėžių, kad koks nors mulkis neliktų be jo didenybės rinkėjo balso.

iš gudų turėtumėme tik mokytis...

Manyčiau, kad gudai nesisavina mūsų istorijos, o gerbia ir atkuria savo istoriją. Juk L. Sapiega suteikė Slonimui Magdeburgo teises, miestas galėjo vystytis. Ir M. K. Oginskis susijęs su Gudijos kraštu, be to tai buvusi bendra valstybė su Lietuva, tad kodėl jiems nepagerbti Mindaugo ar Gedimino? O, kad mes nesirūpiname savo valstybės istorija, ją visais būdais triname iš atminties ir niekiname – čia jau mūsų nelaimė. Užtat Vilniuje ir ne tik, kaip grybai po lietaus, dygsta paminklai žydams ir tai tik parodo mūsų valstybinį „subrendimą”. Apibendrinant: Nepriklausomybės paskelbimas buvo naudingas tik dideliai daliai gobšuolių, kurie tapo milijonieriais, nuskurdinę šalį, išvarę iš jos jaunimą ir šiandien džiaugiasi savo darbo vaisiais: nors pagal visus parametrus esame Europos uodegoje, bet Vinius savo pragyvenimo lygiu… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Dieve, kokią dabar turime dvasiškai ubagišką tautą. Pavydas jau tampa vos ne nacionaliniu lietuvio bruožu. „Gūdai savinasi lietuvių istoriją” – verkšlena komentatorius „habilitās 2019-09-5 12:51”. Ir pats pamiršta tą istoriją, kai tada buvo ne Lietuva, o Samogitia, kuri ir apėmė beveik visą dabartinės Lietuvos teritoriją. Komentatorius „habilitās” audrinasi ir dėl „vamzdžio”. Na, skulptorius visiškai teisingai pavaizdavo tuos tautos reikalus. Petkevičius tai prilygino „Durnių laivui”, o V. Urbanavičius, galimai, prilygino dabartinių politikų veiklą (o ypač konservatorių) beprasmybei. Pažiūrėkite į Seimo ir LRT „bendradarbiavimą” ir tai yra „vamzdis”, vyriausybės ir LRT bendradarbiavimas irgi yra „vamzdis”, referendumas, kurio įgyvendinti neįmanoma irgi „vamzdis”. Švietimo ministerijos virš 25 metų reformos irgi „vamzdis”. Ir tas „vamzdis” nėra tuščias reikalas, nes mes sparčiausiai nykstanti tauta (po Sirijos)… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Kam lemta buti sliuzu – tas neskrajos. Atsiduskime ir eikime dirbt.

modernus

nu, bet ustat mes turime dauk paminklu amerikieciu muzikantams ir dajnininkams

šaukštas deguto

Ne kažkoks Diatlovas, kaip kokiuose Maskolijos Tolimuosiuose Rytuose, kur rūdija ir berželiais bebaigia apaugti nebenaudojami Melo imperijos strateginiai bombonešiai, o gražus etninės Lietuvos miestelis ZIETELA!!!

Stase

Dekoju gerb. rasytojui uz sia zinute.Teko buti neseniai sioj saly,baltarusiai verti pagarbos.

Dzeikas

habilitui:
O gal jie teisus? Nes pagal veikimo buda sprendziant panasu,kad tai ju istorija. O jus tikite, kad toks chamu samburis kokiais siuo metu esame , galejo tureti tokia praeiti?
Nes jei ziuri uzrasa „Liutas” , o padaras narve mykia ir sieneli atrajoja tai susidvejini nezinodamas kam tiket: uzrasui, ar savo akims.

Per

prakeiktus globalistus ir liberalkomunistus, uzvaldziusius Vilniu ir Lietuva, mes palaipsniui prarandame savo istorija ir jos atminti.Kaip bebutu gaila, ta istorija palaipsniui perima Baltarusija.Musu istorikai, savanaudiskai perbege i neoliberastu ir globalistu stovykla, nieko nenuveike ir neveikia musu istorijos itvirtinimui.Jie yra savanaudiski prisitaikeliai.Vien tik Bumblausko ir i ji panasiu istoriku darbai ir ju garbibimas ka sako.

Belieka tik

pavydeti.

Raigerdas

Jūs pažiūrėkite, kas dedasi Lietuvoje. Štai jums faktai:1)”Niūri Kuodžio prognozė ateities kartai”; 2)”Ar pelnytai ant Valančiūno kariami šunys? Kleiza: Jono vietoje turėčiau, ką pasakyti”; 3)”Kova dėl generolo Vėtros lentos tampa nevaldoma, teko įsikišti ir policijai”; 4)”Edvardas Žičkus atvirai apie scenos žvaigždes: jos meluoja, kad atostogauja prabangiuose viešbučiuose”; 5)”„Ūkininko patarėjas“ išgyvena neramius laikus: pykstasi akcininkai, darbuotojams vėluoja atlyginimai” ir t.t. Čia tik vieno delfio.lt informacija. Jie save vadina žurnalistais, nors pagal savo esmę jie yra prekeiviais chaosu. Jie gyvena iš prekybos chaosu. O atrodo jie, kaip išsilavinę žmonės. Juk nepasakysi, kad jie kvaištelėję. Ar ne tiesa? Bet nepabijokime pažvelgti į juos ir iš sveiko proto pozicijų ir bent jau pasiaiškinti, ar iš tikrųjų jau taip yra, kad jie nėra kvaištelėję? Štai… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Raigerdai, idomia minti pametejai. Apibendrinus tavo koma,- turiu pastabu detalems, „prekyba chaosu” man pasirode per stipriai pasakyta, bet jeigu chapsas tai nuodai, o nuodai mazomis dozemis sukelia euforija ir PRIPRATIMA, tai pagal pozymius taip, tai auditorijos nuodyjimas, samones nuodyjimas, – idomu tas, kad primatu tu keli morale.
Cia tas punktas kur susikerta mano ir isiiautejusiu pastaruosius metus du siame portale patriotu.O gal provokatoriu is „meiles ministerijos” tycia pedaluojanciu ideja, kad tautiskumas yra auksciau morales ir morale tarnauja tautiskumui, o ne atvirksciai. Nes, „tai kas tautiska – tas ir moralu” patriotu motto pedaluojamas sitame portale.

Vamzdis - pinigų plovimo simbolis!

Sveiko proto ir padorūs žmonės pačioje sostinės širdyje nesugalvotų ir neišdrįstų tokio daikto padaryti. O visuomenė tiek ištižusi, kad pamekena ir su viskuo susitaiko. Šis vamzdis – paminklas Zuokui, bet per daug garbingoje vietoje.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top