Vilniaus forumo kreipimasis: Įveikime baimę

Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvyko Vilniaus forumas tema „Inteligentijos vaidmuo Lietuvai iškilusių geopolitinių grėsmių akivaizdoje“. Šis forumas – visuomeninė ir patriotinė iniciatyva, kuria siekiama atvirai ir aiškiai įvardyti XXI a. pradžioje Lietuvai iškilusius iššūkius ir ieškoti kelių jiems įveikti. Forumą paskatino pilietinis susirūpinimas dėl Lietuvos nepasiruošimo užtikrinti tautos ir valstybės išlikimą pasaulyje didėjant geopolitinei sumaiščiai ir iš jos valstybėms kylančioms grėsmėms. Šalyje tvyro susvetimėjimas ir nepasitikėjimas tarp valdžios ir piliečių. Turtinės nelygybės ir socialinės atskirties mastai yra vieni didžiausių ES, o lietuviai – viena sparčiausiai nykstančių Europos tautų. Palaipsniui faktiškai praradusi suverenumą Lietuvos valstybė yra periferinis ES kraštas, kurio turimos saugumo garantijos nėra besąlygiškai tvirtos. Forumo dalyviai įsitikinę, kad Lietuvos valstybės išsaugojimas turi būti ne tik valdžios, bet ir tam tikslui susitelkusios visos šalies visuomenės uždavinys. Organizuojant pilietinį forumą siekiama neleisti pasikartoti istorinei klaidai, kai Lietuvos visuomenę tragiški 1940 m. įvykiai užklupo nepasiruošusią laiku sudalyvauti sprendžiant šalies likimą. Šios nuostatos atsispindi forumo dalyvių pasirašytoje deklaracijoje.

Nėra abejonės, kad Lietuvos ateitimi susirūpinusių šalies piliečių yra kur kas daugiau nei Vilniaus forumo dalyvių. Mums visiems reikia surasti vieniems kitus ir telktis tolesniems žingsniams. Vienas iš būtų tai padaryti – išreikšti pritarimą ir paramą forume priimtos Deklaracijos nuostatoms ir sekiams. Todėl kviečiame pasirašyti šią Deklaraciją visus jos turiniui pritariantiems ir su artimiausiais Seimo rinkimais jokių naivių pokyčių vilčių nepuoselėjančius geros valios Lietuvos piliečius. Tą padaryti galite tiesiog parašydami „pritariu deklaracijos tekstui“ elektroniniu paštu tinklas2015@gmail.com. Informuodami apie savo pritarimą deklaracijos tekstui, kartu esate kviečiami ir pagal galimybes įsitraukti į planuojamą tolesnę tautos politinio ugdymo veiklą.

Suprantame, kad tai nelengvas ir atsakingas apsisprendimas. Lietuvos visuomenė, o ypač tautiškai ir valstybiškai sąmoninga jos dalis ne pirmus metus yra skaldoma ir žeminama. Šalyje kuriama nepasitikėjimo ir baimės atmosfera, lemianti, jog daugybė žmonių priversti palikti savo pažiūras ir įsitikimus kaskart peržengdami namų slenkstį. Viešas pritarimas Deklaracijai gali būti pilietinės drąsos reikalaujantis žingsnis.

Tačiau kartu toks viešas veiksmas gali tapti būdu atgauti neretai trypiamą žmogiškos savigarbos ir orumo jausmą. Vyresnieji gerai pamena, jog slogiais sovietinės okupacijos metais mažaraščiai „šviesaus komunizmo rytojaus“ propagandininkai nepavargdami tyčiojosi iš tariamai „tamsios“ ir „atsilikusios“ lietuvių tautos ir visuomenės. Šiandien tą patį daro tokią pat panieką savo tautai jaučiantys ir demonstruojantys, nors ir naujomis etiketėmis apsikaišę vedliai į „europinę gerovę“. Nebeleiskime jiems iš savęs tyčiotis. Nebijokime ir telkimės.

Tautos „auklėtojai“ visada drąsūs žeminti susiskaldžiusią ir privačiuose gyvenimuose užsidariusią visuomenę. Atsiskyrę vieni nuo kitų, dažnai net nežinome, kiek daug yra atsakingai mąstančių apie Lietuvos būklę ir jos ateitį žmonių. Deklaracijos pasirašymas yra būdas mums išeiti į viešumą ir atvirai pasakyti: NE. Esame dar gyvõs ir norinčios gyventi, laisvõs ir oriõs Tautos vaikai.

Pasirašydami deklaraciją ir asmeniškai įsipareigodami pagal asmenines išgales prisidėti prie jos tikslo – sąmoningos politinės lietuvių tautos ugdymo ir jos suvereniteto atkūrimo – įgyvendinimo įgyjame galimybę dar kartą tapti istorinio likimo saistoma vieni kitiems įsipareigojusių žmonių bendruomene. Deklaracijos pasirašymas turi būti asmeniškas, laisvas ir atsakingas apsisprendimas. Todėl prieš ją pasirašant prašome kiek įmanoma kruopščiau susipažinti ne tik su Deklaracijos tekstu, bet ir svarbiausiais Vilniaus forumo idėją ir tikslus atspindinčiais kitais tekstais ir dokumentais.

Vilniaus forumo organizatoriai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Mielai pasirašyčiau, jei ten nebūtų mantros apie demokratinę Lietuvą. Dvasinis „atsinaujinimas”, kada tiesos ir dorovės klausimai sprendžiami „balsų daugumą”, nereikš nieko kito, kaip vien grįžimą prie senų vėmalų. Atsinaujinimas įmanomas tik tikybinės krikščioniškos revoliucijos forma, analogiška islamiškai. Krikščionims jau seniai atsitraukiant visais frontais, šiame pasaulyje tik nuoseklus salafitų islamas neišsižada nė mažiausio savo tikybinio postulato (neminėkite man provokatoriškos ISIS, kuri tam ir sukurta, kad gamintų iš islamo baubą pagal globalinių banditų poreikius, kad jie „gintų” nuo baubo totaliai pavergiamą žmoniją). Sugebėjimas priešintis globalinei agresijai rodo, kad D-vas tokį sukilimą palaiko (mažesniu mastu plg. krikščionišką ukrainiečių Maidaną). Demokratija nesuderinama su atsidavimu D-vo įstatymams, bet ne žmonių daugumos priimamiems: iškart po Kim Davis atvejo Prancūzijos prezidentas viešai pareiškė, kad esąs katalikas, bet… Skaityti daugiau »

Julius Puras

Teisingai Letai. Yra interesų konfliktai ir kaip jie bus išspręsti nuo to priklausys tolesnė Vilniaus forumo ateitis.

Joffe

jau daug daug per pastaruosius 20-25 m. būta panašių šauklių inicatyvų: Ateities forumas, Piliečių chartija, Birželio 3-osios judėjimas…. etc. etc. etc. Ir kas iš to? Žvelgdamas į pastaruosius iniciatorius, turiu pastebėti, kad tai pats silpniausias bandymas tien intektualine tiek organizacine prasmėmis. Čia tiesiog perdaug tuščiavidurių plepių, Kai kurie dar ir su gana prastu estetiniu skoniu. Dauguma pernelyg susiraukę melancholikai. Nepasitikiu. Kai kurie į politines vežėčias bando ropštis jau daug metų. Dauguma. be to, dar ir politiniai mažaraščiai. Taigi reziumuojant: dar viena kalvio Ignoto teisybės paieška….

Šiandien Anglijai perskaičius

kaltinimą Rusijai ir Putinui,ir aiškiai ištarus,kad jis pedofilas,peršasi daug klausimų apie Lietuvos Garliavos bylą.Ar scenarijus nebuvo pamėtėtas iš Rusijos?Ar Kedį ir kitus liudininkus nenužudė KGB rusiški agentai?Kodėl su Rusijos KGB bendradarbiavo Lietuvos spec.tarnybos,kodėl tai dangstė konservatoriai,gal ir jie…Kodėl leido tiek daug žudyti ir ar pabūgo Putino,kad ištirti pedofiliją,tai sumerkė galus į vandenį.Didieji „kovotojai „su Rusija?

O ir toliau vaizduojama teisinė

valstybė,žinant,kas suorganizavo pedofiliją Lietuvaitikslu visus sukiršinti,kankinama sąžininga gydytoja po teismus,kai politikai bijo Putino ir slepia mergaitę,Putino pedofilijos auką?

Juozapas

Mano pozicija šiuo atveju praktiškai sutampa su gerb. dr. Leto Palmaičio išsakytu požiūriu. Bet kuriuos atveju, kol kas Forumą vertinu kaip pozityvų reiškinį. Jeigu forumiečiams yra nors kiek svarbi tokių karčių krienų kaip mudu su gerb. Letu parama, maloniai lauksime Forumo papildomo protokolo dėl krikščiško Tikėjimo į mūsų Viešpatį ir atsidavimo JO įstatymams ir valiai nekvestionuojamą prioritetą, kaip esminį visko Pamatą. Forumo deklaracijoje yra paminėtos krikščioniškos vertybės kaip svarbios, bet to tikrai negana. Reikalingas ne pasakymas tarp kitko, bet iškirtinis specialus požiūris – bazinė mato norma, pagal kurią bütų pasveriami sumanymai ir vykdomi darbai. Bent jau mano ranka yra pakibusi virš deklaracijos pasirašymui. Laukiu tik labiau aiškios žinios dėl Forumo idėjų, planų ir darbų pagrindinio vertybinio dėmens ir vardiklio. Tėvynė,… Skaityti daugiau »

Julius Puras i Joffe       2016-01-21 19:26

Nemanau kad tai idėjiniu požiūriu silpniausias sąjūdis. Atvirkščiai.

kitas

Neturiu emeilo nuo tada, kai kai kas bandė man atsiųsti Golghota kopiją. Ir nebegaliu atstatyti. O vakar buvo interneto serveris užlūžęs. Per radiją pranešė, kad ne tik man, bet kad buvo užlaužti „kultūra” portalai. Ar tai nesusiję su šiuo forumu? Audaces fortuna uvat – drąsiesiems padeda laimė. Bet. Negana drąsos, reikia ir žinojimo. . Štai info tv Užkalnis su Kasčiūnu nagrinėja neva svarbiausią naujieną – anglų teismas po dešimt metų pripažino Putiną prisidėjus nunuodijant poloniu Litvinenką. . Dabar seku kas vyksta Davose. Manau, kad būtent tai yra svarbiausia naujiena. Putinas neatvyko. Jo finansų ministras, pranešė, kad sankcijos Rusijai iš jos naftos piniginių bilijoninių atsargų gali kainuoti net 1.5 procento. Tų bilijonų gali užtekti keliems metams, o ne keliems mėnesiams, kaip… Skaityti daugiau »

Vaterlo

Taigi, Davosas. . Boomber’as rašo, kad Trampo šmėkla kelia nerimą Davoso biznieriams. Trampo siekis statyt sieną tarp JAV ir Meksikos ir nelegalių musulmonų pabėgėlių išprašymas neva nepatinka milijardieriams. Tik nenurodo kuriems. Juk ten ir Soros. Kaipgi be jo. Kanados finansų dienraštis CBC kur kas daugiau prasitaria. Prieš Kanados premjero Trudow kalbą Soros su juo šnabždėjosi. Žurnalistei paklausus, ką jie ten aptarė, Soros atsakė – jis man patinka. Trudow kalba sukėlė tikrą furorą. Jis kalbėjo apie tai, kad radikaliai keis savo šalies kursą, kad jo tikrieji resursai tai Silicio slėnio išugdyti ir t.t. Aplamai iš šios spaudos susidarė toks vaizdelis: Sorošas rengia kažką panašaus kaip Rotschildai po Vaterlo mūšio. Tada buvo paskleistas gandas, kad Napaleonas ne pralaimėjo mūšį, bet laimėjo. Rotschildas,… Skaityti daugiau »

kodėl KGBistai tokie debilai?

rašo visokius kvailus komentarus kaip „Vaterlo” – kad žmonių dėmesį nutraukti.

Juozapai

kas gi Jums dar neaišku? Juk parašyta: „esate kviečiamas įsitraukti į: planuojamą – tolesnę – tautos – politinio – ugdymo – veiklą”. Jums siūloma „politiškai ugdyti” tautą. Galvoti pačiam juk nereikės. Jūs tiesiog ugdysite tautą pagal Planuotojo planuojamą planą. Nebijokite. Mozė savo tautą išvedė? Išvedė. O kuo Jūs prastesnis? Negi nesugebėsit „vykdyti Planuotojo planuojamo plano”? Sugebėsit. Todėl dėkit parašą. Pradžiai. Gera pradžia pusė darbo.

@ Šiandien Anglijai perskaičius

Bingo! Džiugu išgirsti,kad vis daugiau žmonių ima suvokti,jog Garliavos įvykiai-Lubiankos remiamų Kremliaus klapčiukų Lietuvoje numalšinta „spalvotoji” (violetinė) revoliucija.Netgi,tuomet dar negirdėtoji,Olgino trolių kontora intensyviai trolino už Stankūnaitę komentaruose laužyta lietuvių kalba arba publikuodami iš Lietuvos atsiųstų šablonų kopijas.VSD tą informaciją turėjo,bet ko buvo vertas VSD balsas po gėdingų skandalų virtinės ir juodinimo bangos viešojoje erdvėje? Ateis laikas dar.

Kažkam 23:41

Dēkui uż patarimą. Gana sėkmingai ironizuojate, bet gal liksiu prie savo nuomonės. Yra dalykų kur kompromiso negaliu daryti. Paksikartosiu- Forumo atsiradimą vertinu labai pozityviai. Tačiau tarp empatijos kažkam ir ryžto vardan kažko aukotis yra tam tikra distancija.
Todėl norėčiau turėti aiškesnį kelio žemėlapį.
Man tikrai patinka Breigelio tapyba, bet nenorėčiau būti vienos alegorijos iliustracija. Ar norėti aiškumo yra blogai? Ar vyksta kažkokios lenktynės kas greičiau?
Jeigu taip, tuomet esu nelabai tinkamas socialistiniam lenktyniavimui kaip nepatasisomas antitarybininkas.
Jeigu viskas yra gerai su ideologija, tuomet juk nesudėtinga ryškiau pabrėžti dalykus dėl kurių nūnai prašome patikslinimo.
Nereikalaujame, gražiai, mandagiai, draugiškai teiraujamės.
Kame problemos?

Al.

Jei organizatoriai kviečia nebijoti,tai kodėl gi jiems patiems neišdrįsus įkurti visuomeninę televiziją vietoj užgrobtosios LTV ? Laikraštį ? Žinių agentūrą ?
Ar yra koks nors Vilniaus Forumo ryšys su Lietuvos Ateities Forumu ? Jei taip, tai koks ?

VaidasVDS

Dėl Leto Kodėl atsitraukia krikščionys? Tai, kas nėra gryna tiesa, tas visada atsitraukia. Taip yra ir su krikščionimis. Imperatorius Konstantinas įtraukė krikščionis į politiką, bet iš esmės sugriovė (realybėje pradėjo griauti) tikrąją krikščionybę. Biblija buvo aprobuota jau beveik politiškai. Iš viso to nauda buvo tik ta, kad Biblijoje vis dar galima rasti ir tuos tikrus Jėzaus mokymus, ir geriausius dvasinius apreiškimus per kažkiek žinomą žmonijos istoriją. Didžiausia tariamų krikščionių klaida yra mylėti (tikėti į) Bibliją labiau, nei patį Dievą. Ir tokia klaida būdinga tiek judėjams, tiek islamistams. Tikrasis Dievas vis dar yra nuošalyje. Ir išgelbėjimas tikrai nėra islame. Nes islamas – tai sugrįžimas į tai, kad Dievo įstatymų laikymasis užtikrinamas tokiu barbariškumu, kaip užmėtymas akmenimis. Šis pasaulis matė labai daug… Skaityti daugiau »

pastebėjimas

Kurį laiką skaitau komentarus ir stebiu, kaip po kiekvieno rimto straipsnio ar iškeliamos diskusijos pradeda rastis tam tikro, panašaus turinio komentarai, kurie rimtą dialogą paverčia nusišnekėjimu, nukrypimu, kaip liaudyje sakoma nuveda „į lankas”. Ir taip, manau, daroma tyčia tų pačių asmenų(jofių, pūrų, stasių ir t.t.) Tikslas tokių rašinėtojų vienas – trukdyti užsimegzti įdomiam dialogui tarp bendraminčių, viską subanalinti ir paversti rimtas temas jumoru. Kaip to išvengti? Manau yra tik vienas būdas – apeiti tokius „rašinėtojus”, neįsivelti į bevaises diskusijas ir lai jie rašinėjasi. Bet pripažinkime – tai yra apmaudu.

Konkrečiai

Viskas gražu, bet nėra klasinio: „objevite ves spisok, požaluista”. Yra tik „organizatoriai”. Norisi pro mikroskopą pasinagrinėti organizatorius, tada tik paaiškės jų žodžių teisingumas. Vien Radžvilą matyti neužtenka. Čia kaip skolinti įmonei, kai nežinai, kad jos akcininkai.

>konkrečiai

Pasiskaitykite Forumo rezoliuciją. Rezoliucijos gale yra ilgas pasirašiusiųjų sąrašas.

Konkrečiai

Atsiprašau, kažkaip praslydo tas sąrašas. Matosi žinomų iš geros pusės pavardžių,tačiau kaip ir visur galima rasti išimčių, kad ir ant bėgių neatsigulusią rašytoją iš Kauno. Nejaugi ir ji atėjo į protą ar tik niekur nepritapo.

Foxas

Kiek suprantu po Forumo dokumentais pirma pasirašė tik patys dalyviai.
Paskelbus internete, dabar tame pačiame sąraše pasirašinėja kas tik nori.
Forumiečiai (Redakcija taip pat) galėtų tiesiog užkirsti kelią spekuliacijoms ir manipuliacijoms – brūkšneliu atskirti grupelę Forumo dalyvių, o po brükšniu prie palaikančiųjų piliečių parašų aiškiai nurodyti, jog tai interetu pasirašiusiųjų palaikytojų parašai.
Nes publika musyse ganėtinai žiopla ir jeigu internetu pasirašys valerka ivanovas ar henka daktaras, tai tuoj pasigirs choras asilų klykiančių- žiuūūūrėėėkit, ar matot kokie tipai ten tame forume renkasi?!!!!!
To pakaks, kad būtų paskleistos insinuacijos.
Galima nepaisyti kuklaus foxo logiško patarimo, bet patirtis kužda, jog su sveika nuovoka nebūtina pyktis.

Juliud Puras i Foxas       2016-01-22 17:15

Pas jus tas didelis noras vadovauti. Nenumalsinamas.

Juliud Puras i @ Šiandien Anglijai perskaičius

Aš labai gerai tai atsimenu. Aš tada pasirasinedavau Dar Karta o tuos visus Stankunaites trolius vadindavau iš Voronezo. Beje jų blka buvo ideali tiksliau per daug ideali kad ją būtų galima vadinti lietuvių kalba.

vai me

Zmogzudziams ir vagims nusispjauti į jūsų deklaracijas. Puikus patarlės ” MOKSLAS PROTO NEDUODA, TIK IŠSILAVINIMĄ” pavyzdys.Savo deklaracija, galite drąsiai, pasišluostyti sau uzpakalį.

vai miui

kniaukly, pirma nusišluosyk sau
snarglį.

juozapams

Vilniaus Forumas yra politinis – tautinis susivienijimas, bet ne religinis sisivienijimas, kurį Lietuvoje atitinka katalikų Bažnyčia. Šis Forumas jungia dorus žmones, kuriems labai rūpi Lietuvos, kaip valstybės ir jos tautos kultūros, likimas. Būtent todėl forume religija buvo minima nedaug.

Foxas velnio advokatui

Esi nepakartojamas.
Kongenialus!
Siūlai rūpintis Lietuvos ir Tautos likimu apsieinant su „nedaug” Dievo?
Mmmmmm, sakyk, mielas šmaikštuoli- o tuomet su kokio „daug” ingrediantu siūlysi maišyti stebuklingo vaisto receptą, a?
Kas bus rišanti ir cementuojanti medžiaga statant Naujos Lietuvos rūmą?
Biskį to, biškelį ano, šapų-lapų, šiaudų ,vandenio ir…taip bus gerai?
Nif Nifo žagarų trobelė bus pagal tavo projektą su „nedaug” Dievo.
Pasiklydus tyruose, iš didelės bėdos, gal ir galima vienai nakčiai prisiglaust. Kad bent formaliai nesijaust benamiu. Bet augint razlivo šalaše vaikus, gyvent gyvenimą ir oriai padenti – fu, tavo bedieviškoje valkataujančių šunų pašiūrėje, dėkui- nesinorėtų.
Tad, kaip sakoma, ačiú už pasiúlymą, bet nepasinaudosiu.
Tikiuosi Forumas tavo „iniciatyvomis” nesusižavės.
Labai tikiuosi kad bent jau nedaug kas.
Labai labai nedaug kas.

Užbaigimui

Kaip sakė blogio klasikas ir kuriam todėl pasisekė: kadrai lemia viską. Nekreipkite dėmesio su kuo einate obuoliauti ir jokios deklaracijos nepadės. Neišsirinkinte, kaip tautininkai buvusių Rudžių, kaip drąsos kelias Vasiliauskų, nesusidėkite su Rolandais (jo bedražyge Jasukaityte) ir t.t. Deklaracijų prirašyti galima kiek nori, o parodyti brandumą kasdieniame darbe sunku. Norėčiau palinkėti nedaryti naivių sprendimų aplinkos pasirinkime. Nusistatykie gerą filtrą ir neaikčiokite iš laimės, kai pradės plūsti visokie, kad pastumtų jus į šoną. Sėkmės.

Foxas- Užbaigimui

Geras. Labai.

stasys

– pirmas pareiškimas aiškiai skiriasi nuo to kas čia publikuojama, pirmu atvejų buvo atsiribojama nuo bet kokiu politiniu ideologijų ir ateinančiu rinkimu į Seima..Ši deklaracija aiškiai politizuotą ir nukreipta į politine kovą siekiant visai kitų tikslų ..Prie ko prives toks blaškymasis ? prie nieko . Diskusija Lietuvos ateities klausimais bus apsunkinta taip kaip suksis vis tame pačiame ‚rutų‘ ratelyje..kokius seniau esame mate ..tik jau su kitais veikėjais ..siūlau prisiminti praėjusius rinkimus į Prezidentus ir tam skirtus diskusinius renginius ..ir kas iš viso to išėjo . .Beje Radžvilo str. paaiškino ir ko norima iš to forumo . Ar toks forumas turi teise vadintis Vilniaus forumu ? čia dar didelis klausimas . (skeptikas).

> Foxas velnio advokatui

Kad pas patį taip pat nėra daug Dievo. Jeigu būtų daug Dievo, tai dabar nesėdėtum šiltame bute prie kompiuterio, rašinėdamas komentarus, bet, išdalinęs visą savo turtą vargšams, sėdėtum šaltame bunkeryje prie žvakės ir karštai melstumeis prieš Dievą. Todėl ne tau (ir ne kam nors kitam) siūlyti Lietuvai daug Dievo, kad ji taptų pirmąja pasaulyje ir pirmąja žmonijos istorijoje vienuolių – atsižadėjėlių „valstybe”.

Foxas---demagogijai

Kažkokius blėnis rašinėji. Dievas nereikalauja iš žmogaus išsižadėti gyvenimo pasaulyje. Tik gyventi Dievo sukurtame Pasaulyje pagal Dievo Įstatymus. Šnekos apie Tikėjimą kaip apie tikinčiųjų užsidarymus vienuolynuose yra visiškas marazmas ir pigus primityvizmas. Taip šneka tik visiški esmės nesuvokiantys glušai arba piktybiniai demagogai. Man asmeniškai, nėra didelio skirtumo kuriai kategorijai priklausai.

> Foxas---demagogijai

Tau siūlau susipažinti su krikščionybės pagrindų pagrindu – Evangelijomis.

Foxas - blėnims

Jeigu man reikěs patarimo, nesivargink – tikrai ne tavęs prašysiu.

Julius Puras

Foxas savo įsitikinimų efekto būsenoje. Kokie gali būti patarimai žmogui kuris randasi tokioje būsenoje?

asilui beraščiui

efekto ne tas pats kaip afekto
nori žongliruoti žodžiais- pirmiau pasitikrink žodyne reikšmes, durneli

Julius Puras

Oi atsiprašau kad despotui veidrodį parodžiau. Pažadu ir daugiau taip darysiu. Dėl kalbos tai nejaugi ne tas pats? Ir tai matau jūs būdamas-a efekto būsenoje mano atžvilgiu kažkokius tai fantomimus siunčiate. Ar jūs nebandete kur nors kreiptis kad jums padėtų išsivaduoti nuo tų emocijų?

Medardas

Visuomenė ir tauta gimsta tik tada, kai asmenys ieško to, kas juos jungia, o ne to kas juos skiria, kai ieško to, kas užtikrina tvarumą bei tęstinumą. Taip iš gyvenimo išeinantis net nereligingas asmuo yra užtikrintas, kad jo gyvenimas nėra betikslis ir turės tęsinį, pomirtinį gyvenimą.

Medardas

Mielas Letai ir Juozapai, ar abejonė Dievo buvimu turi ir gali atimti teisę jungtis į visuomenę bei tautą? Juk religinis tikėjimas remiasi tikėjimu, o ne žinojimu ir tuo jis nesiskiria nuo kitų „izmų”. Ko mes norime? Susireikšminimo savo išskirtinėse pažiūrose ar bendrumo, vedančio į tęstinumą ir išlikimą. Juk yra ištara, kad nežinomi Viešpaties Dievo keliai, vedantys į Tiesą ir Amžinybę, o ir ateistai logikai žino, kad teisinga išvada gali sekti ir iš klaidingų prielaidų. Tai ar neverta jungtis ir su „paklydėliais”, kad bendromis jėgomis pasiektume Bendrą Tikslą ir neeikvoti jėgų ginčams dėl prielaidų prasmių, nes jos neįrodomos. Jas gali patvirtinti arba paneigti tik pasiekti rezultatai. Nugalėtojų neteisia! Dievo, Tiesos bei Amžinybės nesukursime, bet valstybę ir tautą sukurti galime. Ar to… Skaityti daugiau »

Medardas

P.S.
Visuomenė nėra tik individų savartynas, kaip mano liberalai. Visuomene tampama, kai individai turi bent vieną bendrą tikslą, nežiūrint to, kad kiekvieno asmeniniai tikslai vieni kitus paneigia. Ar išlikimas, neatsiejamas nuo tęstinumo, nėra tas tikslas, kuris visus mus vienija?

Medardas

ES komisarai išsikėlė tikslą, kad mes, kaip tautos ir tautinės (nacionalinės) valstybės išnyktume. Kas jiems suteikė tokius įgaliojimus? Loginė tokios politikos baigtis siekti, kad išnyktume, kaip asmenybės, nes taip pat esame skirtybės. Tokios politikos kurso galutinė stotelė – vergija.
O gal tokia politika keis kursą, kai bus sukurta federacinė valstybė ir vėl reikės ją sugriauti, kaip Sovietų sąjungą, kad atgautume istorinį tęstinumą, laisvę ir nepriklausomybę? Bet juk ten mes jau buvome!

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top