Vilniaus universitetas prisipažįsta esąs kuruojamas spec.tarnybų

Kaip rašėme, „Tie-SOS!“ akcijos dalyviai antrą kartą kreipėsi į Vilniaus universiteto rektorių ir į Kriminalinės policijos biuro vadovą prašydami leisti susipažinti su dokumentais, susijusiais su slaptos stebėjimo kameros Filosofijos fakultete pastatymu ir eksploatacija. Atsisakymo atveju „Tie-SOS!“ akcijos dalyviai prašė šių įstaigų vadovus teisiškai pagrįsti nenorą viešinti šiuos dokumentus.

Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis, matyt, vis dar pluša prie atsakymo teksto. Gerbiamo kriminalistų vado prašome pasiskubinti, nes įstatymais nustatytas terminas, per kurį jo kontora turi atsakyti į piliečių paklausimus, jau yra praėjęs.

Vilniaus universitetas atsakymą atsiuntė. Šiuo raštvedybos perlu galite pasigrožėti straipsnio apačioje. Naivūs „Tie-SOS!“ akcijos dalyviai nesulaukė nei leidimo susipažinti su Vilniaus universiteto dokumentais, nei kokio nors paaiškinimo, kodėl tai padaryti negalima. Vietoj to rašte skaitome: „Jūsų pašymas PAGAL KOMPETENCIJĄ persiųstas nagrinėti Lietuvos kriminalinės policijos biurui“ (išskirta mūsų). Perskaitykite dar kartą šią formuluotę, kurią piliečiams siunčia rektoratas, universiteto autonomiją siekiantis įtvirtinti specialiu įstatymu.

Šioje formuluotėje slypi bent du dalykai:

1) Vilniaus universitetas pripažįsta neturintis kompetencijos paviešinti net savų dokumentų;

2) Vilniaus universitetas pripažįsta esąs kuruojamas ir pavaldus vienai iš spec. tarnybų – Kriminalinės policijos biurui.

Norėtume priminti, kad Vilniaus universitetas praeityje jau buvo kuruojamas: nuo 1824 metų iki uždarymo 1832 metais universitetą kuravo ir rusifikavo specialiai tam tikslui paskirtas carinis činovnikas Nikolajus Novosilcevas. Sovietmečiu universitetas buvo akylai kuruojamas visur esančios KGB. Atėjus nepriklausomybei tikėtasi, kad tokių kuratorių niekados nebebus. Atrodo, klydome.

Tad smalsūs piliečiai ir klausia:

1. Kam Vilniaus universitetui autonomija, įtvirtinta specialiu įstatymu, jei rektorato supratimu universitetas yra pavaldus Lietuvos kriminalinės policijos biurui?

2. Ką apie tokį rektorato vergišką paklusnumą galvoja akademinė bendruomenė?

3. Kokias bendros veiklos paslaptis uoliai slepia Vilniaus universitetas ir Kriminalinės policijos biuras?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top