Vilniečiai sukilo prieš A. Zuoko savivalę

Tomas Juškėnas | Alfa.lt

Trečiadienį priešais Vilniaus miesto savivaldybės langus surengtas jungtinis mitingas dėl sostinės mero Artūro Zuoko vykdomos viešojo transporto reformos. Prieš tai, kad gatvėse nebevažinės privatūs mikroautobusai, bus pradėtas troleibusų naikinimas, stipriai keičiama autobusų sistema, pasisakė įvairių judėjimų ir savivaldybės opozicijos atstovai.

Pasak partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narių, mitingas vykdomas tam, kad savivaldybėje būtų svarstomas „reformų“ atšaukimo klausimas. Naujoji tvarka turi įsigalioti nuo šių metų liepos 1 dienos.

Greito viešojo transporto kaina – atimtos eismo juostos iš automobilių ir daugiau avarinių situacijų

„Reikia daugiau skaidrumo priimant sprendimus dėl privačių vežėjų, reikia atsisakyti kvailos minties naikinti troleibusą, reikia iš naujo peržiūrėti ateities transporto vizijas, ypač dėl tramvajaus būtinybės“, – teigė judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ vienas iš mitingo organizatorių Tomas Tomilinas.

Esą, neatsižvelgus į visuomenės nuomonę, neatmetama galimybė pradėti rinkti parašus vilniečių referendumui rengti (visą jo pasisakymą klausykite video).

Mitingo organizatoriai teigia, kad kol lauks brangaus tramvajaus, „reformatoriai“ visiškai sunaikins elektrinį troleibusą, o praskolintame mieste tai neišvengiamai baigsis nauju bilietų branginimu, nors ūkiškai tvarkantis su esama transporto sistema galima ne tik nedidinti, bet ir sumažinti važiavimo viešuoju transportu kainą.

Maršrutinius taksi palydi „grabas“

Maršrutinių taksi vežėjai į mitingą atvyko ypač išskirtinai – priekyje kolonos važiuojantis katafalkas ir gale iš lėto riedanti maršrutinių taksi palyda neva atspindi privačių vežėjų nuotaiką.

Nors Konkurencijos taryba dukart pripažino Vilniaus miesto savivaldybę pažeidus Konkurencijos įstatymą, privatūs vežėjai negali jaustis saugūs – savivaldybė nesutinka su sprendimu ir teigia, kad nuo liepos mėnesio maršrutinių taksi Vilniaus mieste nebebus.

Ar išdrįs maršrutinių taksi vairuotojai išriedėti į sostines gatves kitą savaitę, pastarieji net bijo prognozuoti, esą viską nulems tolimesni teismo sprendimai.

Lietuvių potencialo nemato

Judėjimo iniciatoriaus, vilniečio Mariaus Markevičiaus teigimu, švarūs ir ekologiški troleibusai populiarėja visoje Europoje ir pasaulyje, tačiau Vilnius daro priešingai – ketina jų atsisakyti.

„Troleibusai kainuoja kur kas pigiau nei tramvajus, ir, svarbiausia, jie jau yra. Pavyzdžiui, visus esamus troleibusus, važinėjančius 22-uose maršrutuose, pakeisti naujais, patikimais lietuviškais „Amber“ troleibusais reikėtų apie 220 mln. litų per kelerius metus. Tuo tarpu viena tramvajaus linija kainuoja trigubai daugiau, neskaitant pačių tramvajų, kurio vieno kaina – nuo 7 mln. litų“, – teigė M. Markevičius.

Jis pastebėjo, kad, neskaitant pigesnės transporto priemonės, gaminant lietuviškus autobusus būtų sukurta papildomų darbo vietų.

„Zuokai, nemoki dirbti – pasitrauk“

Mitinguotai, prieštaraujantys mero rengiamai viešojo transporto reformai, negailėjo ir kandžių replikų, adresuotų merui. „Gėda, gėda… Zuokai, nemoki dirbti – pasitrauk!“ – po tokių pranešėjų replikų pasigirsdavo mitinguotojų ovacijų.

Prie mitinguotojų prisijungę TS-LKD bei Liberalų sąjūdžio nariai neslėpė, kad merui vertėtų pagalvoti, kad galbūt pats laikas trauktis iš mero posto. Vienas iš taip manančių – Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto tarybos narys Vidas Urbonavičius teigė, kad, tikint mero pasakojimais, po reformos viešojo transporto skola turėtų mažėti, deja, realybė tokia, kad skola gali tik padidėti.

Mitinge susirinkę dalyviai vylėsi, kad šiandien vyks savivaldybės tarybos posėdis, tačiau, jų teigimu, meras paskutinę minutę posėdį atšaukė, kad nereikėtų susitikti su nepatenkintais vilniečiais.

Alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top