Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus steigiami pabėgėlių integracijos centrai

BNS

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus steigiami užsieniečių integracijos centrai, trečiadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Ji paskelbė konkursą nevyriausybinėms organizacijoms dėl šių centrų įsteigimo.

Anot SADM, centrai bus steigiami miestuose, kur užsieniečių skaičius yra didžiausias.

Numatoma projektų trukmė – nuo 3 iki 3,5 metų. Jie bus finansuojami Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014–2020 metų nacionalinės programos lėšomis.

Integracijos centruose bus organizuojami lietuvių kalbos ir pilietinio orientavimo mokymai, teikiamos teisinės, psichologo konsultacijos, vykdomos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo, kitos socialinės pagalbos veiklos bei priemonės, kurių pagalba leidimą gyventi Lietuvoje turintiems trečiųjų šalių piliečiams palengvinamos galimybės įsilieti į darbo rinką.

Integracijos centruose paslaugas galės gauti leidimus gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai, įskaitant ir tuos asmenis, kurie dėl migrantų krizės bus perkelti į Lietuvą iš Italijos, Graikijos, Vengrijos ar trečiųjų šalių.

Iš viso Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 asmenis iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AAA

Ar Eritrėjoje vyksta karas, kad jie laikomi pabėgėliais, bet ne ekonominiais imigrantais??

Paskutinis štrichas naujame peizaže

Betrūksta dar įkurti ir lietuvių oficialaus deportavimo iš Tėvynės centrus. Kažkaip nesolidžiai valdžia elgiasi. Išgujo 1 000 000 lietuvių lauk neoficialiai, neorganizuotai, mėgėjiškai. Negerai,negražu. Norint laiku ir pagal grafiką atlaisvinti Lietuvos teritoriją nuo lietuvių reikia delituanizavimo programą viešai paskelbti valdžios prioritetu ir skirti deramą finansavimą.

Dajoššš !!!

Ei, valdžkibirgalviai!!!
Jei jau taip be muilo sueuropejote į vieną skylę, kad net kaip judai balsuojate už taikymą dešimtimis milijonų skaičiuojamų baudų MŪSŲ VISŲ, NE JŪSŲ, BALVONAI, nuosavai Lietuvai, tai tenka priminti, jogei ta pati gražiai suokianti Europa draudžia diskriminaciją visokiausiais įmanomais pagrindais, – rasės, tautos, tikėjimo, lyties, amžiaus, etc.
Jeigu ketinate teikti kožnam importuotam musulmonui 600 eurų išlaikymą mėnesiui, NEDISKRIMINUODAMI IŠMIGRUOJANČIŲ NUO BOLŠEVIKŲ GENOCIDO LIETUVIŲ PRIVALOTE LABAI STAIGIAI ATIDARYTI KIOSKUS VILNIAUS IR KARMĖLAVOS ORO UOSTUOSE, kur bėgantiems nuo genocido lietuviams išdavinėsite kukliai gyvenimo pradžiai svetimose karalystėse kuklius 3 x 600 eur pirmiems trims mėnesiams…
Aūūūūū, besibalotirantai!!! Rinkimai artėja…
Oi prisimins tauta savo lietuviškuosius judus iskarojotus, oi nepamirš braukydama biuletenius…

Pastebėjimas

Įdomu kokia kalba juos konsultuos? Nesuprato – pats kaltas? O didžiulės lėšos bus sėkmingai įsisavintos…

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top