Vis šokame ir dainuojame – ar liks jėgų mokytis?

Milda Kniežaitė | „Lietuvos žinios“

„Galima sukurti patrauklią mokymosi aplinką ir mokytojas gali būti charizmatiškas, bet pagrindas – vaikai, ir atskaitos taškas – turime pradėti mokytis, ir aš iš jūsų turiu reikalauti, kad parodytumėte savo žinias ir gebėjimus“, – sakė Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Prieš 25 metus įkurtam Vilniaus licėjui istorikas S. Jurkevičius vadovauja 21 metus. Mokykla išleidžia bene daugiausia perspektyviausių abiturientų šalies mastu. Apie 35 proc. Vilniaus licėjaus auklėtinių išvažiuoja studijuoti į užsienio universitetus, tačiau didžioji dalis lieka Lietuvoje. Dalis išvykusiųjų taip pat grįžta į gimtąją šalį.

Neskendint pseudoteorijose

Gerai parengtiems Vilniaus licėjaus auklėtiniams garantuotas didelis pasirinkimas stojant į aukštąsias mokyklas. Kaip vertinate dabartinę Lietuvos švietimo ir aukštojo mokslo sistemą? – teiravomės Sauliaus Jurkevičiaus.

Geras mokymasis suteikia galimybę įgyvendinti savo svajonę ir tikslą. Daugelis mūsų mokinių renkasi tas studijų programas, kurias norėjo, planavo pasirinkti, į kurias sunkiau patenkama. Tačiau įstoti į aukštąją mokyklą šiais laikais nebėra kriterijus. Lietuvoje atsirado tiek daug aukštųjų mokyklų ir aukštojo mokslo vertė taip smukusi, kad, drįsčiau sakyti, dauguma abiturientų tiesiog tęsia mokymąsi.

Apskritai visa Lietuvos švietimo sistema kelia lengvą pašaipą. Vidurinis mokymas tapo beveik privalomas visiems, jo nebaigti turbūt nebeįmanoma. Aukštasis mokslas devalvuotas iki tokios ribos, kad, mano supratimu, jau kelia grėsmę valstybės egzistencijai išleidžiami nekvalifikuoti specialistai. Žmonės, baigę aukštąsias mokyklas, prastai rašo, tiesiog neturi rašymo įgūdžių, ir apskritai žinių lygis gana abejotinas.

Reikia ką nors daryti, nes tai iš esmės savinaikos kelias. Aukštųjų mokyklų rektoriai mato, koks ateina kontingentas. O aukštosios mokyklos, susietos su krepšelių sistema, yra patekusios į tokią aklavietę, kad žmonės gana lengvai baigia studijas. Bakalauro darbai kartais tiesiog juokingi. Jei patikrintų nepriklausoma komisija, turbūt neatlaikytų kritikos, kaip galima baigti aukštąją mokyklą tokiu darbu.

Ką reikėtų, jūsų manymu, daryti?

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA
.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top