Visiška priklausomybė nuo Briuselio: kadenciją baigiantis Lenkijos premjeras Moravieckis įspėja apie pasekmes, jei bus pakeistos ES sutartys

Mateušas Moravieckis pareiškė, kad dėl Europos Parlamento siūlomų ES sutarties pakeitimų Lenkija bus visiškai priklausoma nuo Briuselio užgaidų energetikos, mokesčių ir sienų kontrolės srityse

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateušas Moravieckis (Mateusz Morawiecki) įteikė atsistatydinimo pareiškimą Lenkijos parlamentui po pirmojo posėdžio, įvykusio po rinkimų. Tai padaryti jį įpareigojo konstitucija, tačiau vėliau vakare prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda) jo paprašė pabandyti suformuoti vyriausybę.

Ši misija beveik neabejotinai žlugs, nes šiuo metu parlamentinę daugumą sudaro Donaldo Tusko liberali Pilietinė koalicija (KO), Trečiojo kelio aljansas ir Kairiųjų partija. Ji pasirašė koalicinę sutartį ir pirmadienį iš savo tarpo išsirinko parlamento pirmininką.

M. Moravieckis kreipėsi į parlamento narius apibendrindamas savo darbo laiką vyriausybėje ir įspėjo apie pavojus, kylančius dėl siūlomų ES sutarties pakeitimų, kuriuos šiuo metu svarsto Europos Parlamentas (EP). Jis priminė, kad tik jo vadovaujamos konservatyvios PiS partijos vyriausybės ryžtas išgelbėjo Turovo anglies kasyklą ir elektrinę nuo uždarymo, kas būtų sumažinę Lenkijos elektros energijos pajėgumus 6 %.

Kadenciją baigiantis premjeras teigė, kad siūlomos sutarties reformos atimtų iš Lenkijos galimybę pačiai spręsti dėl savo energijos rūšių derinio, o ES galėtų savo nuožiūra uždaryti Lenkijos kasyklas ir elektrines, todėl šalis būtų priversta importuoti elektros energiją. Jis taip pat sakė, kad pasiūlymai leistų ES nustatyti naujus mokesčius valstybėms narėms, o valstybės narės negalėtų jų vetuoti.

Be to, pasak M. Moravieckio, sutarties reformos leistų kitų šalių policijos pajėgoms imtis veiksmų Lenkijos teritorijoje, o Lenkija neturėtų tuo klausimu jokios įtakos. Jis taip pat įspėjo, kad Lenkijos sienas galėtų kontroliuoti užsieniečiai, o pasienyje su Baltarusija pastatyta siena galėtų būti išardyta.

M. Moravieckis teigė, kad siūlomas balsavimas kvalifikuota balsų dauguma taip pat reiškia, jog iš tikrųjų ES valdys Vokietija, Prancūzija ir jų partnerės, ir pridūrė, kad daugelis ES vadovų atvirai kalba apie būtinybę atsisakyti nacionalinių valstybių.

Šaltinis: Remix News

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Na, žinoma, Lietuva turėtų priklausyti tik nuo Lenkijos, kaip Vilnija šiandien.

stasys

Vilnius tautų mišrainė ir Jis visada toks buvo .

Multi - Kulti

Valio…

blue yellow zov marinie

…tu rek….urrrraaaaaa…bus tiksliau.Matai,Stasel,kas tave palaiko…neobolsewikai.

žuvis pūva nuo galvos

Visos daugiataučių valstybių sostinės yra tautų mišrainės. Vilniaus atveju tiesiog buvo prieita iki absurdo, kada valstybę įsteigusi tauta buvo išstumta iš savo sostinės „taikių” atėjūnų .Daugiausiai nuveikė lenkai, lenkindami vietinius Vilniaus lietuvius. Abejingai į tai žvelgiant lietuviškos kilmės sulenkėjusiai Žečpospolitos diduomenei.

stasys

Blogai kai valstybėje nėra reformų o jos ekonominis vystymas priklauso nuo siaurų partinių interesų . Pas mus Lietuvoje jaučiamas politinis įšalas ir jis daug pavojingesnis visuomenei nei Lenkijos vyriausybės kaita . Lenkai turi kuo pakeisti ‘pavargusius politikus’ o pas mus visi buvusieji ir kuopelė vatinukų vis dar žiūrinčiu į rytus kur ten xuilo besileidžianti saulė . Lenkija svarbi saugumo partnerė Lietuvai ir su tuo faktu reikia skaitytis .

Multi - Kulti

Globaliame pasaulyje visokie saugumo partneriai yra atgyvena. Globalus pasaulis be karų ir be saugumo partnerių.

pirma dieduko peklon

Nėra to globalaus pasaulio, kažkiek yra ūkyje. Kažkas paskelbė ir ėmė prievartauti nieko nežinančius, skelbdami kad jie pasirodo yra atgyvena

iš kur imti norinčių reformuoti

o ar prisimeni kaip Lietuvoje buvo sudoroti pirmieji reformatoriai? I r už ką. Pasirodo, neišmanėliai sugriovė visai gerą rusišką buvusią tvarką, kurią reikėjo tik pataisyti

stasys

Jei galima plačiau apie tuos pirmuosius reformatorius ?

amžina lenkų klaida

Jie savo Lenkiją laiko pasaulio bamba. O Briuselis bando vienyti Europą suprasdamas besikeičiantį jėgų santykį pasaulyje. Lietuva galėtų įsikišti ir garsiai visiems nurodyti dėl ko keičiasi jėgų santykis. DĖL BESAIKIO ŽMONIŲ DAUGINIMOSI PASAULINIO SKURDO KRAŠTUOSE. Dėl ko žmonių planetoje ( nuo pernai jų 8 mlrd) daugėja po milijardą kas 12 ar 13 metų. Kuomet ES viso labo 0,5 mlrd. Honoravą Lenkiją su jos 40 milijonų čia nėra ko nė minėti

Al.

Baik varyt savo komunistinę propagandą. Šalių nepriklausomybę naikina todėl, kad kuria komunosatanistinę despotiją. Nepriklausomai nuo to daugėja žmonių ar mažėja.

priklausomai

Priklausomai nuo to kad daugėja. Globalizacija ekonomikoje – iš kur? Žmonių daugėja, reikia didinti gamybą, negana, reikia gaminti kad skurstantys prasigyventų, toks tikslas. Iš ko savaime prašosi visų pasaulinių resursų apjungimas. o iš to savaime gimsta ir pasaulinės valstybės projektai. Komunistinės ar kapitalistinės – nesvarbu.

Al.

Pasaulinės valstybės projektas buvo sukurtas, kai gyventojų dar buvo 10 kartų mažiau.

Dronas

Viskas logiška. Sustabdyti vietinių išteklių naudojimą, kad jie išliktu ateičiai. Kada bus sunaikinti vietiniai gyventojai ir jų kultūra, bus galima atnaujinti gavybą. Juk negalima leisti, kad jie baigtusi iki tu tuos išteklius užgrobsi. Tak deržat tovaryšč.

iš kur feodalizmo sugrįžimas

Pamišimas dėl išteklių rodo feodalizmo sugrįžimą ir yra žmonių besaikio dauginimosi pasekmė. Žmonių daugėjant automatiškai kiekvienam žmogui mažėja išteklių, nes Žemė planeta lieka ta pati.. Mažėja žemės, miško, vandens, mažėja naftos dujų ir visų kitų požeminių resursų.. Daugėja užtai karų dėl to kas dar liko. Čia tu tovariščiau teisus. Kuo daugiau žmonių Žemėje,tuo didesnė dar likusių resursų vertė ir tarkim Rusija su užgrobtu Sibiru automatiškai darosi turtingesnė dėl to žmonių daugėjimo.

Paul Casimir

Tie ištekliai ir šiaip atsinaujinantys. Abiogenezė metano ir kitų angliavandenilių. Titanas ne veltui kaip tarpinė stotelė link Užribio.

Prašalietis

Rytų Europos, rusų… šimtus metų „besicivilizuojančių”, priverstinai civilizuojamų čiabuvių naivumas, nesuvokimas visuomet egzistavusių dalykų nebaigia stebinti… Visais istoriniais periodai, prie visokių santvarkų turėjo ir valdė imperijas, kolonijas, sojūzus.. stipriausi ir turtingiausi. Lenkija gavusi tiek kie visi kiti į eurosojūzą priimti nariai taip vadinamų europinių paramų, kurias sudarė didžiausių ekonomikų įnašai, kartas nuo karto besigiriančiai „savo ” ekonominiais, kariniais pasiekimais, niekados nebus leista pasiekti eurosojūzo stipriųjų lygio, pasidaryti realiu konkurentu… Šimtus metų kolonijas valdę vakarai moka sudaryti čiabuviams vaizdą, kad jie priimti į kompaniją „tampa” tokiais pat „baltaveidžiais”. Bet tai vyksta iki tol, kol tikri „baltaveidžiai” mato tam reikalą, naudą, prasmę… Juokinga yra klausyti naujų „galingų ekonomikų” kai Lenkija, Baltijos „tigrai”, kitų vidurio ir rytų Europos į sojūzą įsiprašiusių „pagąsdinimus”, kaip… Skaityti daugiau »

tvarka bloga, bet geresnės nėra

Ką turi daryti Vakarai kad įtiktų jei ne Afrikai, taip bent Europos rytams? Nėra atsakymo, nes dabartinė tvarka iš visų blogų geriausia.

Prašalietis

Šimtus metų kolonijose ir ne kolonijose čiabuvius valdę pragmatiški Vakarai visą laiką darė „ką reikia, kad įtiktų” čiabuviams, daro ir darys „ką reikia” per daug nekreipdami dėmesio į čiabuvių norus, nepasitenkinimus…, kurie niekados per savo istoriją neturėjo kur daugiau eiti „prie geresnės tvarkos civilizuotis”..

kur tavo sąžinė

norėtum i š pykčio Vakarams palikti negrus kaip senovėje, lankais i r ietimis medžiojančius liūtus ir raganosius

blue yellow zov marinie

…jo sazine bais raudoooona…

Prašalietis

Pragmatiški vakarai atsiradus galimybei Afrikos negrus pakeitė į labiau išlavintus, daugiau mažiau pripratintus prie darbo vidurio ir rytų Europos čiabuvius, pasiduodančius šiuolaikinėmis „civilizacinėms” ideologijoms(homo, gender…).Ko nepasakysi apie šimtus metų kolonijose laikytus Afrikos negrus. Rytinėje Afrikoje daugiau mažiau negrų reikalus tvarkė Prancūzija, kol Rusijos Putleris pradėjo ” negandinti” buvusių romių negrų… Be to kai tik „baltaveidžių” vadai palieps, europiniai pacivilizuoti paimti čiabuviai yra pasiruošę ginti, tą nuolat viešai kartoja „demokratiškai išrinkti” jų vietiniai genčių vadai, kiekvieną NATO teritorijos „colį” bet kuriame pasaulio krašte… Kaip tai demonstruoja, o gal net geriau, Okrainos besiprašantys „vakarietiškai pacivilizuoti” banderiniai chalopai, tik prieš 30-35 metus buvę rusais, nekalbu apie jų tėvus ar senelius.. Gali būti ramus, nes viskas eina pagal Vakarų baltaveidžių vadų numatytą planą..

blue yellow zov marinie

…ciabuvys sapoznykas atsiduso,islake paskutini pliskos lasa ir suprato,kad laikas eit uzsirasyt i BLM.

Šiaip

Vadinamoji „žiniasklaida” (Lietuvos ir ne tik) mums pranešė, jog Lenkijoje „besąlygiškai” laimėjo opozicija ir pamiršo pridėti, jog ta „dauguma” būtų tik sudėjus tuskinius (grupė iš 5 p.) su pora kitų… Iš viso rinktinė iš 7 partijų partijėlių (žodžiu vad. „mišrainė”).
Na o apie antrą Lenkijos parlamento dalį – Senatą – įžūliai visiškai jokios žinios! Galėtute kas mums išaiškinti, kaip ten yra.
Mat kai kokiu reikalu tvyro v.i.s.i.š.k.a tyla, norom nenorom dairaisi propagandai nemalonios tikrovės… 🙂

Šiaip

Papildymas. Pasak Viki, Lenkijos Senate daugumą gavo tuskiniai kartu su kitais,- minimas toks „Senato paktas-2023” iš 11(!) politinių darinių. Paktas yra neformalus susitarimas nekonkuruoti tarpusavyje (nekelti kandidatų į rinkimus r. apygardose). Jie turi 65 vietas iš 100.
Iš kur tokia vienybė? Kadangi Tuskas po rinkimų nuplasnojo Briuselin ir gavo viešą pažadą iš Von Layen „atidaryti” keliolikos milijardų (!) finansavimą Lenkijai ir taip „apsišvietė”, nebus didelė klaida paspėlioti apie „Ko negali pinigai, gali dideli pinigai, ko negali dideli pinigai, gali labai dideli pinigai”, kurie, regis, ir „Sujungė širdis ir pažiūras”…
Taigi, tokia ta ES „liberal-demokratiškoji” Realpolitic. (:

klausimas

ar nematėt gamadrilų su raudonom subinėm?

Paul Casimir

Kiek čia durnių…

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top