„Tai papildomai 200- 250 plynių (apie 3 ha ploto) visuose Lietuvos miškuose per 5 metus.“ (Gamtos fotografas Marius Čepulis pasakoja kaip kirtimų didinimas atrodytų vizualiai)
Dėl kirtimų didinimo sunerimusi visuomenė inicijuoja teisminį procesą
VISUOMENĖ KREIPĖSI Į TEISMĄ – ŠIANDIEN 2018 09 17 advokatas Saulius Dambrauskas padavė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui DĖL Vyriausybės kirtimų normos padidinimo NUTARIMO PANAIKINIMO
Mielas, pilieti, šiam teisiniam procesui reikės mūsų visų finansinio palaikymo, gink savo ir ateinančių kartų teisę į Mišką! Telkimės!
http://www.gyvasmiskas.lt/paremk/
<<< „Taigi, nagrinėjamu atveju Atsakovas privalėjo užtikrinti Suinteresuotos visuomenės teisę dalyvauti sprendžiant dėl naujai priimamų pagrindinių kirtimų normų, o kompetentingos
institucijos parengto projekto turinio pakeitimas be atitinkamos formos projekto parengimo laikytinas Orhuso konvencijos bei teisėkūros principų pažeidimu.’
„Todėl paneigus Suinteresuotos visuomenės teisę dalyvauti sprendžiant su aplinka susijusius klausimus buvo iš esmės pažeisti Suinteresuotos visuomenės teisės ir teisėti interesai bei tarptautinėje teisėje įtvirtintos garantijos.“
‘Suinteresuotai visuomenei ne tik nebuvo sudarytos reikiamos galimybės dalyvauti priimant sprendimus dėl šio reikšmingą poveikį aplinkai ir Suinteresuotai visuomenei turinčio projekto.
Atsižvelgiant į skirtingus paviešinto Nutarimo projekto duomenis, o vėliau – priimto skundžiamo Nutarimo duomenis akivaizdu, jog Atsakovas Suinteresuotą visuomenę nesąžiningai apgavo.“ >>>
PDF failas – 180917_Skundas_teismui
SOS! AR ŽINAI, KAD 2018 08 08 VYRIAUSYBĖ VIENAŠALIŠKAI, BE DISKUSIJŲ SU VISUOMENE, PADIDINO MIŠKŲ KIRTIMO NORMĄ 6 PROC., NORS 2018 gegužę atliktos APKLAUSOS RODO, KAD VISUOMENĖ NORI MAŽINTI KIRTIMUS IR ATSISAKYTI PLYNŲ KIRTIMŲ?
Didžioji dalis kirtimų bus orientuota į pokario senelių sodintus pušymus, kurie sulaukė komercinės brandos (tai neturi nieko bendra su gamtine medžio branda). Išsamiau:
Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)
Panorama, Navickas, miško kirtimų didinimas ir visa tiesa apie naikinamus miškus (VIDEO) 2018 08 20
ŽINIŲ RADIJO laida: Kodėl DIDINAMOS miškų kirtimo apimtys? (87 procentai klausytojų prieš didinimą)
„VILMORUS“ tyrimas miškų kirtimo klausimu: daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų pasisako už miško KIRTIMŲ MAŽINIMĄ ir PLYNŲ KIRTIMŲ atsisakymą (VIDEO)
Miškų konsultacinė ūkio taryba siūlo didinti miškų kirtimus 6%. Aplinkos ministerijos pareigūnų komentaras – „ministras šiam siūlymui nepritars“
Kiek gyvena miško ir miesto medžiai ir kodėl jie nesulaukia natūralios senatvės?
Plyni kirtimai Trakuose arba kirtimų didinimas: kaip masiškai iškirsti šimtamečius pušynus nešokiruojant visuomenės? (VIDEO ir Justinos istorija)
„Tai papildomai 200- 250 plynių (apie 3 ha ploto) visuose Lietuvos miškuose per 5 metus.“ (Gamtos fotografas Marius Čepulis pasakoja kaip kirtimų didinimas atrodytų vizualiai)
Kaip skaičiuojamas miškas ir kiek jo liko? Ar žinai, kad kirtavietė laikoma mišku? Andrejus GAIDAMAVIČIUS (VIDEO)
Aplinkosaugininkų koalicija: miškas valdomas netvariai, blogiausia situacija saugomose teritorijose – kuo pavojingi sanitariniai kirtimai. Žydrūnas PREIKŠA (VIDEO)
Ar kirsti brandžias girias ir sodinti naują mišką? Apie pasenusias klimato ir CO2 dogmas – Lietuvos Gamtos fondo vadovas E. Greimas
Apie anglį, klimatą ir senus medžius – iškirsti ir CO2 užkonservuoti balduose ar leisti senti?
Senų klimato dogmų pabaiga: 700 000 medžių tyrimas rodo, kad seni medžiai geresni anglies kaupikai nei jauni miškai ir plantacijos
Gamtininkas Andrejus GAIDAMAVIČIUS: kirtimai sukelia škvalus Dzūkijoje, jau sunaikinta trečdalis LABANORO – paskaičiuota, kad iškirtus 1 ha PLYNAI, namų gali netekti 300 porų paukščių
Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva, o kirtimų didinimas padės atjauninti Lietuvos miškus (komentarai) 2018 08 22
Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)
Aplinkosaugininkų koalicija: miškas valdomas netvariai, blogiausia situacija saugomose teritorijose – kuo pavojingi sanitariniai kirtimai. Žydrūnas PREIKŠA (VIDEO)
2015 03 06 Ar tikrai Lietuva – geriausiai miškus tvarkanti valstybė?
Dar kartą apie Jeilį ir šalies miškingumą Tikiuosi, kad jau nukabinome plakatus, skelbiančius, kad Lietuva – geriausiai miškus tvarkanti (kai kas rašė – sauganti) valstybė, giliai paslėpėme ta proga gautus apdovanojimus ir peržiūrėjome Jeilio universiteto tinklalapį, kuriame 2014 m. Lietuva iš pirmos nusirito į 84 vietą.