Visuomenininkai kviečia piliečius pasirašyti dėl valstybinės kalbos statuso išsaugojimo

Lietuvos piliečių sudaryta iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) užregistravo įstatymo projektą, kuriuo numatoma, kad pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje. Siekiama pasinaudoti Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise ir pateikti Seimui šį siūlymą svarstyti privaloma tvarka. Tam reikia, kad šią iniciatyvą savo parašais paremtų 50 000 šalies piliečių.

„Manome, kad per ilgai užsitęsę svarstymai apie asmenvardžių rašymą ne valstybine kalba kiršina Lietuvos visuomenę, kenkia dvišaliams santykiams su Lenkija ir turėtų būti išspręsti vadovaujantis valstybės interesais ir tarptautinės teisės reikalavimais. Būtent todėl siūlome šį Latvijoje priimtą ir pasiteisinusį kompromisą – piliečiui pageidaujant leisti asmenvardžius nevalstybine kalba dokumentuose rašyti ne pagrindiniame puslapyje, – siūlymo motyvus aiškino akademikas istorikas Eugenijus Jovaiša. – Matydami Seimo neryžtingumą išspręsti šį klausimą demokratiškai atsižvelgiant į piliečių valią, tikimės pasiekti, kad tautos atstovai būtų įpareigoti balsuoti dėl šio projekto“.

Iniciatyvinės grupės nariai įsitikinę, kad diskusijos dėl asmenvardžių rašymo nevalstybine kalba Lietuvoje apipintos mitais, kurie klaidina politikus ir visuomenę.

„Pamirštama, kad įrašai vien nevalstybine kalba akivaizdžiai prieštarautų Konstitucijai. Teigiama, kad egzistuoja teisė savo vardą rašyti ne valstybine kalba. Tačiau Europos Žmogaus Teisių Teismas yra ne kartą išaiškinęs, kad valstybės to leisti neprivalo, priešingai, asmenvardžių rašymas turi būti reguliuojamas daugumos piliečių patogumui. Teigiama, kad rašyti pasuose nevalstybine kalba įpareigojo 1994 m. Lietuvos-Lenkijos sutartis. Tačiau joje sutarta rašyti originalią pavardę valstybine kalba pagal skambesį. Būtent tą mes ir siūlome daryti. Tačiau jei dalis Lietuvos piliečių jaučia poreikį matyti savo vardą ir pavardę parašytus jų gimtąja kalba, galima tą padaryti papildomų įrašų puslapyje“, – į populiarius mitus dėmesį atkreipė Vytautas Rubavičius.

Projekto iniciatoriai kviečia piliečius nelikti abejingais ir pagal galimybes prisidėti įgyvendinant iniciatyvą. Pasak politologo Vytauto Sinicos, iniciatyvinė grupė visus prisidėti norinčius asmenis ir organizacijas kviečia tą padaryti ne tik pasirašant, bet ir renkant parašus, viešai išreiškiant savo paramą iniciatyvai ir kitais pasirinktais būdais.

„Šią iniciatyvą matome kaip geranorišką ir telkiančią, o ne skaldančią visuomenę. Nepaisant skirtingų pažiūrų kitais klausimais, prie parašų už valstybinės kalbos statuso išsaugojimą rinkimo kviečiame prisidėti visus Lietuvos piliečius, organizacijas ir politines partijas. Esame tikri, kad ypač politinės partijos šiuo atveju turi progą pademonstruoti pagarbą arba abejingumą Konstitucijai, valstybinei kalbai ir jos vartojimo ribų išsaugojimui. Jų pasirinkimas prisidėti prie iniciatyvos ar ją ignoruoti Lietuvos piliečiams labai daug pasakys ir apie pačių partijų požiūrį į valstybinę kalbą“ – teigė Vytautas Sinica.

Projektą užregistravusioje iniciatyvinėje grupėje – rašytojas dr. Vytautas Rubavičius, Panevėžio vyskupas emeritas J.E. Jonas Kauneckas, istorikai akad. prof. Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys ir Mindaugas Nefas, aktorius Gediminas Storpirštis, režisierius Jonas Vaitkus, kalbininkas habil. dr. Kazimieras Garšva, politologas Vytautas Sinica, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila, kultūros mecenatas, agronomas Ramūnas Karbauskis, verslininkas Mindaugas Karalius ir kiti.

Papildomai informacijai:

Vytautas Sinica
+370 616 19357
vytautas.sinica@gmail.com

Eugenijus Jovaiša
+370 686 07444
ginasjovaisa@gmail.com

* * *

LIETUVOS RESPUBLIKOS
ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖS IR PASO ĮSTATYMO NR. XII-1519
5 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTAS

2015 m. d. Nr.
Vilnius

1 straipsnis. Įstatymo 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Duomenys asmens tapatybės kortelėje ir pase įrašomi valstybine kalba. Piliečio vardas (vardai) ir pavardė įrašomi valstybine kalba – lietuvių kalbos abėcėlės 32 raidėmis pagal tarimą. Drauge su šiais privalomais užrašais valstybine kalba, piliečio pageidavimu jo vardas (vardai) ir pavardė gali būti užrašyti ir kita kalba lotyniško pagrindo rašmenimis arba perrašius juos lotyniško pagrindo rašmenimis pagal piliečio pasirinktą transliteravimo sistemą (jei piliečio pageidaujamoje kalboje naudojami ne lotyniško pagrindo rašmenys). Šie užrašai kita kalba pase rašomi kitų įrašų skyriaus pirmajame puslapyje, o asmens tapatybės kortelėje – kitoje kortelės pusėje.

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija iki šio įstatymo įsigaliojimo priima jo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Papildyta

„Rugsėjo 2 d. yra numatytas VRK posėdis, kuriame turėtų būti priimtas sprendimas inciatyvinei grupei „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ išduoti parašų rinkimo lapus. Tikimasi, kad parašų rinkimo lapai bus išduoti apie rugsėjo 5 d. Tuomet ketiname kviesti visas visuomenines bei politines organizacijas prisijungti prie parašų rinkimo talkos. Visus galinčius prisidėti prie iniciatyvinės grupės veiklos jau dabar kviečiame rašyti mums el. paštu talka.kalba@gmail.com, “ – sako iniciatyvinės grupės narys, politologas V. Sinica.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pritariu

Paprastai ir aiškiai.

Neprieštaraučiau, jei už papildomą mokestį papildomame lape galima būtų įrašyti, kad ir kinietiškais heroglifais arba marsiečių kalba, jei būtų suteikta marsiečiui Lietuvos pilietybė arba kas nors ištekėtų už marsiečio. Net tiuteišius su perbraukta L raide patenkintume.

Dabar mekenantis Sabatauskas bando prastumti anlišką-amerikietišką transkripciją (juk Sabatauskas yra pasaulio pilietis). Vėliau būtų žengtas žinksnis tiuteišių perbrauktos L raidės atsiradimui dokumentuose ir tuo pačiu visur kitur.

Papildomas įrašas lape būtų, kaip kito standarto elektros rozetės adapteris Lietuvoje naudojamoms elektros rozetėms. Tai juk taip paprasta. Juk nepuolame keisti bute rozečių, jei iš Londono atsivežėme virdulį.

Letas Palmaitis: KRETINAI

Idiotai!
Reikia išsaugoti pirmiausiai VALSTYBĘ, garantuojančią asmens, šeimos ir tautos laisvę. Kas čia „KKKonstitucijos” „projekte” pabezdėta apie „pasą” ir „asmens kortelę”, kur „duomenys” šūdui reikalingi, nes VISAIS svarbiais atvejais elektroniškai nuskaitoma tik lagerininko numeris ir biometrinė informacija totaliniam sekimui, yra paskutinių kvailių energijos nukreipimas į tuštumą, į 1918-uosius metus. Ryt poryt baigta, kretinai, skaitykite bent Orvelą!
Jūsų vaikai bus atimami sodomitų poroms, nes nereikalingų idiotų skaičių nutarta mažinti, kad nesidaugintų.
Štai jūsų „laisvė” ir „nepriklausomybę”, kur esate registruoti ir iš kur kiekvieną galės pričiups norint ir elektroniškai nutaikomu ginklu (jau neminint „kortelės” ar „šūdelės” blokavimo, kai grynųjų nebeliks):
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2015/08/19/109973/demokraticheskaya-slezhka–IT-korporatsii-shpionyat-za-vami-v-polzu-fbr-fsb-tsru-mossada….shtml

Vytautas Ju.

Niekinga provokacija, kurios tikslas — precedentas. Jei bus vienas precedentas, bus ir kitas ir dar kitas. Jei jau nepavyksta iškastruoti (atsiprašau už leksiką) lietuvių kalbos raidyno, tai imamasi iniciatyvos prieš pačią lietuvių kalbą, t. y. jos, kaip valstybinės kalbos, statusą. Tai pirmas žingsnis į dvikalbystės, o gal ir daugiau, įteisinimą.
Valstybingumo ir politinio savarankiškumo atsisakėme, savarankiškos finansų politikos niekada neturėjome, net simbolinį litą iškeitėme. Kas toliau?!

Apuokiukas

Po to, kai atkreipiau dėmesį, kad lietuvių tautos patriarchas, leisdamas laikraštį ,,Auszra” pasirašė kaip J. Bassanawiczius, raidžių problema man, bent jau kol kas, neatrodo labai aktuali.

pensininkas

Pasirašysiu ir kitus kviesiu. Dėkoju už iniciatyvą.

Nesupratau

dėl valstybinės kalbos statuso išsaugojimo? Bus konkrečiai tokia formuluotė? Bet juk tai APGAULĖ (apgaulingas klausimas).

Kodėl balsuojame

Už visokius sabatauskinius, kirkilinius, pavilionienius ir dar daug kitų svoločių, kurie nori Lietuvą paversti kažkieno užkampiu. Va kaip tik šios gaujos nori susivienyti per ateinančius rinkimus ir nori mus paversti zombiais

Dviguba pavardė?

Rašant nelietuvišką pavardę originalo kalba tapatybės kortelės kitoje jos pusėje , gautųsi pastarosios pavardės sureikšminimas. Todėl manau, jog nelietuvišką pavardę originalo kalba būtų galima leisti tik paso „Kiti įrašai” puslapyje. Kas norės matyti savo pavardę įrašytą nelietuviškai, galės išsiimti pasą su tokios pavardės įrašu atitinkamoje paso vietoje.

Klausimux

O LS su Kuoliu po medžiu stovi?

Stasys

Taip.supratom, būtina pasirašyti !

Letas Plmaitis dėl Vytauto Ju.

Tikrai taip: reikia precedento. Po to prasideda pakeitimų grandinė. Tačiau šiuo atveju galima tik stebėtis, kaip gudriai išpučiamos problemos atitraukia dėmesį nuo esminių. Nenorima suvokti, kad dabartinis „pasas” nebepriklauso nei jo „savininkui”, nei valstybei, bet yra eklektroninio sekimo priemonė, pateikianti visus duomenis apie „pilietį” globalistinės kontrolės tinklui. Deja, lietuviai įstrigo 1918 metais ir niekam nė galvon neateina, kad VISAIS esminiais atvejais niekam nerūpi, kas ten kokiomis raidėmis parašyta: esminė lagerininko informacija, pradedant nuo jo numerio, nuskaitoma tik elektroniškai! Sistemai tobulėjant, pagal visokių google’ų surinktus duomenis ir žmogaus kišenėje esantį (arba jau implantuotą į kūną) „pasą” galima identifikuoti jį minioje, galima net nukrepti į jį elektroniškai valdomą šaudmenį. Jau neminiu paprasčiausio būdo: užblokuoti „nepageidaujamą „pasą””, kuris greit bus kartu ir banko… Skaityti daugiau »

lietuvis, kuriam atsibodo lietuvybės fanatikai

Durniai su iniciatyva. Nelietuvių pavardės nėra lietuvių kalbos objektas. Faktas. Kada paskutinį kartą matėtė užrašyta Barakas Obama? Visur rašoma Barack Obama. Lietuvoje yra šimtai žmonių kurių pavardės užrašytos taip: Shishkov, o ne Šiškov. Yra net su W. Lietuvybės fanatikai, jūs tik trukdote žmonėms gyventi.

lietuvis, bet lietuvybės fanatikai atsibodo

Nelietuvių pavardės nėra lietuvių kalbos objektas. Faktas. Kada paskutinį kartą matėte užrašytą Barakas Obama? Visur tik Barack Obama. Antra, Lietuvoje jau tra šimtai piliečių kurių pavardės užraštos kad ir taip: Luzhkov vietoj Lužkov ar tuo labiau Lužkovas, arba Chernenko t.y. CH vietoj Č. Ką atimsit? Yra net su W raide. Kodėl jūs, fanatikai, taip lendant į kitų žmonių gyvenimą ir norite jiems pakišti kiaulę?

pilietė

o jūs gudruoliai pasakykit kaip neįžeidžiant kitos tautybės žmogaus pvz. kiniečio, tailandiečio ar kokios kitos tautybės žmogaus originalo kalba parašytą pavardę perskaityti nežinant tos kalbos. Pvz. Shishkov. jei nežinai kalbos tai turi tarti kiekvieną raidę. Ar ateis į galvą perskaityti Šiškov? tai ar ne žmogaus įžeidimas? rašant tai įžeidimas, o tariant vadinasi ne. Ar ne taip?

> lietuvis, bet lietuvybės fanatikai...

Blogus pavardžių rašymo pavyzdžius pateikei. Protingi žmonės (priešingai nei pats) mokosi ne iš blogų, bet iš gerų pavyzdžių. Beje, kodėl tau geriau patinka neperskaitomos pavardės už perskaitomas? Ar todėl, kad jos užrašytos nelietuviškai? Ir nereikia rašinėti absurdą, kad užsienietiški asmenvardžiai nėra lietuvių kalbos objektas. Ivan (rus.) – Žan(pranc.) – Johan (vok.) – Džon (angl.) tinka, išskyrus, lietuviškas „Jonas”, kadangi tai hebrajiškos kilmės vardas, todėl neva nėra lietuvių kalbos objektas?!

gd

> pilietė

Lietuvis galės Zbignevą vadinti „Zbignju” pagal anglų kalbos žinias ir „w” raidės anglišką tarimą.

> lietuvis, bet lietuvybės ...

Svetimų tautų asmenvardžių rašybą apsprendžia, ne svetimųjų (ir jų sanbūrių) išgalvotos kažkokios taisyklės, bet tautos rašybos tradicijos, nes rašyba yra jos kultūros dalis. Pavyzdžiui, krikščionių šventųjų vardai kiekvienoje tautoje, dažnai ištariama ir rašoma netgi visiškai skirtingai. Taigi, viską lemia tautos tradicijos, kurias kiekviena tauta labai gerbia.

> 08-21 16:27

Tokia pavardė, kaip Shishkov yra tik anglosaksiška rusiško pavardės transkripcija. „Mastytojas”, kuriam atsakau galvoja, kad anglosaksiška transkripcija turi būti viršesnė už lietuvišką transkripciją Lietuvoje. Jei jau taip nori anglosaksiškos transkripcijos, tai iniciatoriai tau ją pasiūlo turėti kitame lape. O jei jau būti iki galo teisingiems, tai antrame lape gali būti parašyta originali pavardė ir jos angliška transkripcija. Tada būtų paenkintas visas pasaulis. Juk mūsų naujalietuviams labai svarbu įlįsti pasauliui į išangę.

Dabar sarkazmas:
Gali nesirūpinti viskas bus,kaip Butkevičius, Kubilius, Masiulis ir Tomaševskis nutarė. Senelis ir anūkelis irgi nepasisako šia tema. Juk tai nesvarbi aktualija. Mes čia sukelsime keletą dulkių ir viskas bus, kaip tu nori.

Letui

Letai gerai, kad švieti žmones, bet mes dar tik pirmokai ir nesugebame susitvarkyti su net paprastesniais uždaviniais. Kam mums abiturientų užduotys. Išspręskime nors paprastą lygtelę. Gal jos sprendimas padės patobulėti. Jei jos neišspręsime, tai „kodų kaktoje” ar visuotinio sužymėjimo tikrai nesuvoksime.

Tai ar norime išsaugoti valstybinę kalbą?

Straipsnio pavadinimas skamba vienaip, o įstatymo pakeitime jau rašoma visai kitaip. Tokio pakeitimo negali būti. Lietuvių kalbos statusa yra vienas ir nedalomas. Agituokime ir jeigu reikės balsuoti balsuokime prieš tokį pakeitimą. Dvilipystė neturi įsigalėti.

E.V.

Pastaba „Apuoliukui” rašančiam, kad J.Basanavičiaus „Aušra” buvo rašoma „Auszra”, o paties Basanavičiaus pavardė taip pat parašyta kitaip. Pagal tokią logiką, apskritai, mes turėtume rašyti slavų kalba, kuri LDK buvo kanceliarine rašto kalba. „Aušra” buvo leidžiama 1883-1886 m, o pirmoji lietuviška abėcėlė buvo parašyta Jono Jablonskio 1901 m. Diakritinius ženklus č,š, ž, paėmė iš čekų, norėdami atsikratyti lenkiškos „giminystės” ir dabar grįšti vėl į praeitį būtų kvaila. Nėra geresnės rašybos už dabartinę lietuvių, kur kiekvienas garsas turi savo raidę, kur rašyti gali pagal klausą. Užsieniečių asmenvardžių rašymas originalo forma – didelė nesąmonė. Visi lietuviai turėtų būti poliglotais. Jeigu Churchelyje dar galima atpažinti Čerčilį, tai mažai kas atspės, kad Jacques yra Žakas, o don Quijote yra mums visiems žinomas don Kichotas.Nei viena… Skaityti daugiau »

nuu

nu man tai keista kai kitose kalbose prirašoma raidžių ir jos netariamos. O anglų kalba tai iš viso … nera žodių – vienaip rašosi, kitaip tariasi, o tarimas dar kitaip rašosi… Mokslininkai galėtų duoti paaiškinimą – gal buvo Anglijoje šimtmečiaisas besitęsiantis llaikotarpis kai nuo cingos žmonėms dantys buvo išbyrėję ar kokia konspiracija…

Visuomenininkai kviečia piliečius pasirašyti dėl valstybinės kalbos statuso išsaugojimo

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) užregistravo įstatymo projektą, kuriuo numatoma, kad pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje. Siekiama pasinaudoti Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise ir pateikti Seimui šį siūlymą svarstyti privaloma tvarka. Tam reikia, kad šią iniciatyvą savo parašais paremtų 50 000 šalies piliečių.

„Manome, kad per ilgai užsitęsę svarstymai apie asmenvardžių rašymą ne valstybine kalba kiršina Lietuvos visuomenę, kenkia dvišaliams santykiams su Lenkija ir turėtų būti išspręsti vadovaujantis valstybės interesais ir tarptautinės teisės reikalavimais. Būtent todėl siūlome šį Latvijoje priimtą ir pasiteisinusį kompromisą – piliečiui pageidaujant leisti asmenvardžius nevalstybine kalba dokumentuose rašyti ne pagrindiniame puslapyje, – siūlymo motyvus aiškino akademikas istorikas Eugenijus Jovaiša. – Matydami Seimo neryžtingumą išspręsti šį klausimą demokratiškai atsižvelgiant į piliečių valią, tikimės pasiekti, kad tautos atstovai būtų įpareigoti balsuoti dėl šio projekto“.

Iniciatyvinės grupės nariai įsitikinę, kad diskusijos dėl asmenvardžių rašymo nevalstybine kalba Lietuvoje apipintos mitais, kurie klaidina politikus ir visuomenę.

„Pamirštama, kad įrašai vien nevalstybine kalba akivaizdžiai prieštarautų Konstitucijai. Teigiama, kad egzistuoja teisė savo vardą rašyti ne valstybine kalba. Tačiau Europos Žmogaus Teisių Teismas yra ne kartą išaiškinęs, kad valstybės to leisti neprivalo, priešingai, asmenvardžių rašymas turi būti reguliuojamas daugumos piliečių patogumui. Teigiama, kad rašyti pasuose nevalstybine kalba įpareigojo 1994 m. Lietuvos-Lenkijos sutartis. Tačiau joje sutarta rašyti originalią pavardę valstybine kalba pagal skambesį. Būtent tą mes ir siūlome daryti. Tačiau jei dalis Lietuvos piliečių jaučia poreikį matyti savo vardą ir pavardę parašytus jų gimtąja kalba, galima tą padaryti papildomų įrašų puslapyje“, – į populiarius mitus dėmesį atkreipė Vytautas Rubavičius.

Projekto iniciatoriai kviečia piliečius nelikti abejingais ir pagal galimybes prisidėti įgyvendinant iniciatyvą. Pasak politologo Vytauto Sinicos, iniciatyvinė grupė visus prisidėti norinčius asmenis ir organizacijas kviečia tą padaryti ne tik pasirašant, bet ir renkant parašus, viešai išreiškiant savo paramą iniciatyvai ir kitais pasirinktais būdais.

„Šią iniciatyvą matome kaip geranorišką ir telkiančią, o ne skaldančią visuomenę. Nepaisant skirtingų pažiūrų kitais klausimais, prie parašų už valstybinės kalbos statuso išsaugojimą rinkimo kviečiame prisidėti visus Lietuvos piliečius, organizacijas ir politines partijas. Esame tikri, kad ypač politinės partijos šiuo atveju turi progą pademonstruoti pagarbą arba abejingumą Konstitucijai, valstybinei kalbai ir jos vartojimo ribų išsaugojimui. Jų pasirinkimas prisidėti prie iniciatyvos ar ją ignoruoti Lietuvos piliečiams labai daug pasakys ir apie pačių partijų požiūrį į valstybinę kalbą“ – teigė Vytautas Sinica.

Projektą užregistravusioje iniciatyvinėje grupėje – rašytojas dr. Vytautas Rubavičius, Panevėžio vyskupas emeritas J.E. Jonas Kauneckas, istorikai akad. prof. Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys ir Mindaugas Nefas, aktorius Gediminas Storpirštis, režisierius Jonas Vaitkus, kalbininkas habil. dr. Kazimieras Garšva, politologas Vytautas Sinica, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila, kultūros mecenatas, agronomas Ramūnas Karbauskis, verslininkas Mindaugas Karalius ir kiti.

Papildyta

„Rugsėjo 2 d. yra numatytas VRK posėdis, kuriame turėtų būti priimtas sprendimas inciatyvinei grupei „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ išduoti parašų rinkimo lapus. Tikimasi, kad parašų rinkimo lapai bus išduoti apie rugsėjo 5 d. Tuomet ketiname kviesti visas visuomenines bei politines organizacijas prisijungti prie parašų rinkimo talkos. Visus galinčius prisidėti prie iniciatyvinės grupės veiklos jau dabar kviečiame rašyti mums el. paštu talka.kalba@gmail.com, “ – sako iniciatyvinės grupės narys, politologas V. Sinica.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
L. Palmaitis "visuomenininkams"

Oficialiai prarasti statusą kalba gali tik tada, kada bus įvesta kita privaloma kalba, bet ne keletas raidžių į simbolinį paveiksliuką elektroniniame dokumente BE RAIDŽIŲ. Jei jau rūpi raidės, reikalaukite (kaip sėkmingai išsireikalavo graikai) tradicinio dokumento su RAIDĖMIS, bet ne su visur būtinu – nes VISAIS svarbiais atvejais tik ir nuskaitomu, o todėl tik ir reikalingu – elektroniniu kodavimu, toliau siunčiamu į ES VALSTYBĘ. Toje valstybėje lietuvių kalba turi tokį pat statusą, kaip ir eurai, pagaminti su Vyčio atvaizdu. Jums reikia Vyčio atvaizdo, bet ne laisvės, nes protelis jau atsisako funkcionuoti. Laukiniai yra paperkami blizgančiais „sumaniaisiais” stikliukais ir patogumais su elektroniniais kodais. Maskoliams visada svarbu išorė, bet ne turinys. Todėl nesuprato, kad iš vidaus sumaskolintiems lietuviams galų gale būtų užtekę Kudirkos,… Skaityti daugiau »

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top