Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės provokacinio elgesio

Nepaprastajam ir įgaliotam Izraelio valstybės ambasadoriui J.E. Yossef Levy,

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos žydų bendruomenėms

Lietuvos visuomeninių organizacijų

PAREIŠKIMAS

Dėl Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės nederamo (arba provokacinio, neapykantą kurstančio) elgesio

2020 m birželio 2 d.
Vilnius

Lietuvos valstybės istorija neįsivaizduojama be žydų indėlio. Žydų išsilavinimas, verslumas, talentai žymiai praturtino visos Lietuvos kultūrą. Mes gerbiame senas žydų kultūros tradicijas, pradėtas atgaivinti kartu su mūsų valstybės nepriklausomybe. Džiaugiamės aktyvia Lietuvos žydų bendruomenių veikla ir matome, kad daugeliu atžvilgių ji galėtų būti pavyzdžiu daugeliui kitų etninių bendrijų ir kultūros organizacijų. Tačiau pastaraisiais metais vis labiau ima kristi į akis ir kelti visuomenės nepasitenkinimą kai kurie keisti ir nederami (nepateisinami) Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkės Fainos Kukliansky pareiškimai ir veiksmai. Viešojoje erdvėje skelbiami LŽB pirmininkės pasisakymai ne tik supriešina visas Lietuvos žydų organizacijas, bet ir kenkia jų geriems santykiams su visa visuomene.

Praėjusių metų rugpjūtyje mėnesį pirmininkė pranešė, kad Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė neribotam laikui uždaro Vilniaus choralinę sinagogą ir savo būstinę. Tokį veiksmą esą lėmė tai, kad ji gaunanti daug grasinančių laiškų, žinučių ir telefono skambučių, todėl Vilniaus sinagoga negalinti užtikrinti joje besilankančiųjų žmonių saugumo. Kadangi jokių įrodymų nei teisėtvarkos institucijoms, nei visuomenei ji pateikti nesugebėjo, kilo stiprus dalies visuomenės nusivylimas ir nepasitikėjimas. Daugelis Lietuvos žydų ir kitų organizacijų F.Kukliansky sprendimus dėl sinagogos ir būstinės patalpų uždarymo pavadino nekorektiškais ir nepateisinamais.

Ir tai suprantama. 2018 metais Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės žydų bendruomenės, vienijančios absoliučią daugumą Lietuvos žydų, išreiškė nepasitikėjimą šia bendruomenės pirmininke. Tais pačiais metais Lietuvos Respublikos Vyriausybės būstinėje įvykusiame susitikime LŽB atstovai apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos, dėl teismuose vykstančių tarpusavio ginčų. Daug Lietuvos žydų išreiškė nepasitikėjimą LŽB pirmininke F.Kukliansky.

Pažymėtina, kad F.Kuklianksy ilgą laiką bylinėjosi su Vilnius žydų bendruomene dėl pastarosios surengtos konferencijos teisėtumo, tačiau visų teismų instancijose šią bylą pralaimėjo. 2019 m. liepos 5 dieną Vilniaus Apygardos Teismas pripažino VŽB Konferenciją ir jos sprendimus teisėtais. Šie pirmininkės veiksmai sumenkino VŽB įvaizdį, griovė ilgus metus kurtą pozityvius ir geranoriškus santykius su skirtingomis institucijomis ir visuomene. Tai pripažino ir patys LŽB nariai.

Ypač liguistas buvo LŽŽB pirmininkės F. Kukliansky įsivėlimas į standartinį Seimo opozicijos konfliktą su pozicija, kai Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Audrys Šimas, balsuodamas NSGK posėdyje neva padarė gestą, kuris esąs panašus į hitlerinėje Vokietijoje nacių naudotą pagarbos Hitleriui išreiškimą. Keistai atrodo tai, kad tą kelių sekundžių šį balsavimo gestą nei iš šio, nei iš to nepagrįstai viešojoje erdvėje apskelbė keli opozicijos atstovai, kurių elgsenos bruožu nuolatinis ir dažniausiai nepagrįstas priekabiavimas jau yra tapęs įprastu reiškiniu. Tik naiviai patikėję šiuo kaltinimu arba piktybiškai nusiteikę žmonės galėjo viešoje erdvėje teigti, kad Seimo narys taip tyčia pakėlė ranką, neva primindamas nacistinio režimo laikus.

Nors niekas nesuprato, kuo čia buvo dėta žydų tauta, LŽB pirmininkė F. Kukliansky dėl šių Seimo nario judesio kreipėsi į Seimo pirmininką ir komitetą, prašydama ištirti vaizdo įrašą, kuriame matomas balsavimo metu galimai saliutuojantis Seimo narys. Anot F.Kukliansky, toks gestas asocijuojasi su brutaliausiu būdu menkinama, žudoma ir žeminama žydų bendruomene. Be to, bendruomenės pirmininkė net kreipėsi ir į prokuratūrą, prašydama ištirti šį tariamai skandalingą įvykį.

Šventa pareiga – rūpintis savo tauta ir gerbti jos istoriją. Bet jeigu norima rimtai dalyvauti politikoje, privalu išsaugoti sveiką protą, kuris ribotų tokio pobūdžio fantazijas ir manipuliavimą asociacijomis.

Lietuvos žmogaus teisių ir kitos organizacijos nesiima spręsti, kokių materialinių ar politinių interesų vedina LŽB pirmininkė F.Kukliansky viešoje erdvėje nuolat eskaluoja tariamas grėsmes žydų bendruomenėms Lietuvoje, tačiau neabejotina, kad šie jos veiksmai nėra nukreipti Lietuvoje gyvenančių tautų tarpusavio pasitikėjimui kurti.

Dar daugiau, vertinant vykstantį intensyvų hibridinį karą, nukreiptą prieš Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes, kurio sudėtine dalimi yra demagogija ir melu paremta propaganda, nekyla abejonių, kad F. Kukliansky vieši nepamatuoti pasisakymai apie tariamas grėsmes Lietuvos žydų bendruomenėms neabejotinai pasitarnauja tokiai propagandai, siekiančiai įgyvendinti Lietuvos valstybei priešiškus tikslus.

Kadangi tokie veiksmai kelia didelį žmogaus teisių organizacijų ir visos pilietinės visuomenės nerimą ir susirūpinimą, kreipiamės į Jus, prašydami objektyviai ir visapusiškai įvertinti tokį LŽB pirmininkės F.Kukliansky elgesį.

Pagarbiai,

Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija- Romualdas Povilaitis
Lietuvos kultūros kongresas – Krescencijus Stoškus
Lietuvos žmogaus teisių asociacija – Vytautas Budnikas
Lietuvos vartotojų teisių gynimo federacija – Alvita Armanavičienė
Lietuvos mokslininkų sąjunga – Jonas Jasaitis

Bronius Genzelis – humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, profesorius, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ signataras, Valstybinės mokslo premijos laureatas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ant palinkusio

karklo visos ozkos lypa.Reikia isvadas daryt.

Kad būta

„juoko” saliutuojant naciškai, rodos, patvirtino pats posėdžio pirmininkas, priminęs, kad vyksta vaizdo įrašas. Kas buvo, tas buvo, nei pridėsi, nei atimsi.
Be to, kad ir kokie buvo naciai, tas jų sveikinimas (natūraliai mažiausiai „mielas” žydams) nebuvo joks pagarbos Hitleriui išreiškimas, bet paimtas iš sveikinimo senovės romėnų, kurių (vėliau germanizuotos) imperijos atkūrimo griebėsi naciai (plg. ir jų „romėniškus” štandartus).

Kis

zydai tarpusavyje nesutaria,kokio velnio prasideti,juk po to susivienis ir apkaltins semitizmu.nors ir cia yra vaistas-laisvoje visuomeneje laisve judeti kur akis veda.

Nepergyvenkim

Dar yra laiko – Šimas išmoks balsuoti.

Nuomonė

Pritariu straipsnyje išsakytoms mintims. Ponia Kukliansky pernelyg stengiasi pakenkti kraštui, kuriame gyvena.

ši ponia seniai

pasireiškia, kaip didžiulė šovinistė, stačiai nekenčianti lietuvių tautos, nors kažkodėl susigalvojo naujadarą- ,,esu lietuvė žydų kilmės”. Tai kas tie lietuviai, kurie gimė lietuviais? Lietuvis, lietuvių kilmės? Lietuviai – tauta, turinti savo, beje, valstybinę lietuvių kalbą. Kuklianskych manipuliuoja milijonais, kažkodėl ir kodėl Kubiliaus atseikėtus pinigus už žydų turto sunaikinimą??? Jei Rusija nesumoka kontribucijos už suniokotus žydų kulto pastatus, tai kodėl Lietuva turi mokėti iš mokesčių mokėtojų, o Kuklianskych remia Vanagaitės šmeižikišką knygą, duodama eurų jos išleidimui. Šioje knygoje, visi žino, Vanagaitė šmeižia lietuvių tautą.
Įdomus daiktas, kai kažkurioje TV laidoje, Kuklianskych, kalbėdama apie savo vyrą ar sugyventinį jį vadina ne ,,žemaičiu”, bet ,,žmudu”.. Kaip tas vyras gyvena su ja???

Jonas

manau, kad ponia Faina Kukliansky labai tiksliai ir jautriai reflektuoja pavojingus procesus Lietuvoje, įvairiuis antižydiškus išsišokimus, elgsenas balansuojančias ties antisemitizmo apraiškomis, heroizavimą istorinių asmenybių, kurios to nevertos nei lietuvių tautos atžvilgiu nei dar labiau žydų. Drąsi, ambicinga moteris. Drąsesnė už daugelį Lietuvos žeme vaikštančiųš kelnėtų vyrų. Na, o viešas pareiškimas šiame portale jai tik pridės drąsos, pasitikėjimo savimi ir tvirtybės kovą tęsti.

Prašalietis

„Didžiausi Lietuvos žydai”: Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija- Romualdas Povilaitis Lietuvos kultūros kongresas – Krescencijus Stoškus Lietuvos žmogaus teisių asociacija – Vytautas Budnikas Lietuvos vartotojų teisių gynimo federacija – Alvita Armanavičienė Lietuvos mokslininkų sąjunga – Jonas Jasaitis ” grandiozinis žydas dar nuo Tarybinių laikų” Bronius Genzelis – humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, profesorius, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ signataras, Valstybinės mokslo premijos laureatas „už visus žydukus” Izraeio Ambasadoriui, Seimui, Žydų bendruomenėms rašo:”2018 metais Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės žydų bendruomenės, vienijančios absoliučią daugumą Lietuvos žydų, išreiškė nepasitikėjimą šia bendruomenės pirmininke….Ypač liguistas buvo LŽŽB pirmininkės F. Kukliansky įsivėlimas į standartinį Seimo opozicijos konfliktą su pozicija, kai Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Audrys Šimas, balsuodamas NSGK posėdyje… Skaityti daugiau »

tiesa

žydė -lietuvių kilmės ar lietuvė – žydų kilmės.
abiem atvejais – žydė.

Per spauda

Pati Faina pasakojo,kad sovietmeti dirbo prokurore,o ka ten ryre ir suiminejo nesake,nuomone

Kartą nusideginęs,

ir į šaltą pučia. Lietuvos žydų tautybės piliečiai prieškariu nelabai kreipė dėmesio į „Pakelk galvą, lietuvi” ir kitus antisemitizmo pasireiškimus, kol lietuviai pakėlė ranką prieš kito tikėjimo kaimynus, kada tik okupantai suteikė progą. Ir štai kyla vienam kitam lietuviui noras vėl kažkuo gelti išlikusiai žydų saujelei. Ir kada prie viso to tyčia ar netyčia pakilo ranka; primenanti kadaise numylėto fašisto pasveikinimą, mūsų žydija sukluso, ir atkreipia savo ir visuomenės dėmesį, kad gal čia skaudi praeitis po truputį atgimsta. Ir labai gaila, kad ir vienas kitas pagarbos vertas žmogus mato šios mažumos lyderės veiksmuose kažkokių baisybių. Kada veikia tik savisaugos siekis. Jūs tiek nenukentėjote, kiek ši moteris, tai tiesiog jos ir nesuprantate…

Rodos,

protingi žmonės, o pasirašo po tokiais niekais…

Žodžio laisvė...

Kremliaus vadų siekis kelti sumaištis visame demokratiniame pasaulyje pasitelkus vietos idiotus.Jei tarybiniais metais ši ponia buvo tardytoja,tai, vadinasi, buvo stipriai susijusi su sovietiniu KGB.Kaip Putinas sakė,kad buvusių kegebistų nebūna, tai šie šmėklos veikia ir toliau savo purviną veiklą…Jeigu poniai susireikšminusiai žydei vaidenasi Lietuvoje praeities šmėklos,tai gal jai čia pas mus blogai???Jei blogai,tai kelias atviras į visas keturias pasaulio puses,geležinė siena sugriauta ir sugriovė ją ne kas kitas ,o patys lietuviai.Ir šiandien Lietuvos žydai dėl to turėtų būti dėkingi,o ne kelti šurmulį.Juk tie patys žydai labai norėjo anuomet išvažiuoti į Vakarus.Ir važiavo,kai kiti tuo metu neturėjo teisės net ir pasvajoti.Kas norėjo žydai išvažiavo,o liko ,ko gero, tie kai kas,kurie turi Kremliaus pavedimus.Ar mūsų saugumiečiai „padiskutavo”su ponia Faina,kas jai leido parsikviesti Putino… Skaityti daugiau »

Nenutraukta kgb veikla Lietuvoje

Būtina išslaptinti kagebistinius veikėjus

Elena

taip, kgb būtina išslaptinti, nes jie dabar ypatingai suaktyvėję. O dėl šios moteriškės, tai tikrai reikia imtis priemonių, nes ji atvirai skatina neapykantą. Vien tas jos pareiškimas, kad žydai nekenčia lietuvių….Labai pritariu šiam pareiškimui

Janas

Ar tik ne tos ponios tėvas, būdamas prokuroru, buvo kunigų kaltintojas už Klaipėdos bažnyčios pastatymą 1960 m.?

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Žemyna

Gal kas pasakytumėte, kur prekiaujama šių laikų šventųjų paveikslais?

Žemyna

Ar svetainės šeimininkai pastebėjo, jog po straipsniais kai kuriomis temomis kažkodėl nelabai leidžiama balsuoti? – Po pora komentarų padedi balsą, o toliau po paspaudimo tik naują tuščią puslapį atidaro. Kad ir kaip rūpestingai taikaisi, skaičius nekinta, tik kt. psl. atidaro.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top