Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

„Ar žinote, kad koronaviruso simptomas yra sumažėjęs apetitas? Ir sumažėjęs tiek, kad daržovių augintojai, saugotojai ir prekybininkai priversti kreiptis į valstybę ir prašyti kompensacijų, nes kitaip, jei jie negaus jų, jiems ims naikinti pernykštį derlių? Ir jei valstybė jiems nepadės, suprask, neišpirks, tai jie viską ims ir sunaikins. Aišku, dėl koronaviruso aš čia nerimtai, […] tačiau pati naujiena mane kiek nustebino, ypač dėl to, kad buvau ką tik grįžęs iš parduotuvės ir mano krepšyje buvo kiniškų česnakų, lenkiškų obuolių ir vengriškų svogūnų“, – taip savo naująją repliką „Iš savo varpinės“ apie maisto gamintojų keistoką elgesį matant, kad dėl pasikeitusių vartojimo įpročių ima rastis perprodukcija, pradeda Vitalijus Balkus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šiaip,

teisinga ir gera replika. Turime, ką turime, t.y. „laukinį kapitalizmą”.

ah1

nieko naujo, rinkos ekonomikoje ekonomika vystosi stichiškai, gaivališkai dėl ko atsiranda perprodukcija, perprodukciją lydi krizės ir bankrotai.

 brrrr......

išvada paprasta: planinei ekonomikai krizės nebaisios. Mitas, kad „prie socializmo” parduotuvėse buvo taip vadinamas deficitas pasitvirtina tik iš dalies : būtent dėl to,kad praktiškai visa produkcija PRIVALĖJO pasiekti vartotojus – jos kainos buvo nustatytos mikrono tikslumu . Todėl mėsos ,dešros,sviesto ,pieno gaminių ,velniai žino kiek rūšių žuvies šaldytuvuose namuose turėjom ,o parduotuvėse „medžiojom” vis tiek ir tarp tos gausybės pasitaikančių populiaresnių dalykų.Išvada: man patinka kiniečių ekonomikos modelis : rinkos socializmas .Ir nieks nesugebės priešgyniaut ,kad ši nesenai alkstanti šalis prieš gerą dešimtmetį patapo pasaulio ekonomikos stebuklu. Lietuva gi apsiskelbė kažkokiu „ekonomikos tigru” . Tik akivaizdu – tai buvo bene labiausiai nevykęs labiausiai nevykusių per visą Lietuvos istoriją „politikų” ….net nežinau kaip tai vadint . Tikrai „darbu”, „projektu” ar kokiu „produktu”… Skaityti daugiau »

-------

Esminis šiandienos skirtumas nuo anų laikų – dabar nebaudžiama už finansinius nusikaltimus. Ir apskritai laisvosios rinkos sąlygomis nėra jokių realių bausmių už kyšininkavimą, valstybės turto grobstymąir panašiai. Patys matote, kaip teismai simboliškai nubaudžia arba išvis teimso salėje paleidžia vagis, aferistus, kyšininkus, sukčius ir panašiai. Pagrindinis ,,laisvosios rinkos” taikinys yra ne pinigai, o teisėsauga: šiandien visi matome tragikomišką ,,klasinės visuomenės” kūrimą – uždara ir jokiems įstatymams nepasiekiama ,,elito” grupė, pgal banko dūdą šokantis ir labiau lėlių teatrą primenantis seimas, kiekvieną verslininkų įnorį beskubanti tenkinti ,,vyriausybė” ir taip toliau, ir taip toliau. Net ir aokaliptinius mastus įgavęs šiandienis melo malūnas visose taip vadinamosiose ,,ekonomiškaistipriose” šalyse jau nepajėgia užmaskuoti ,,laisvosios rinkos” fikcijų – ir aiškiai matyti, kad palaipsniui prasideda ,,tektoniniai syvravimai” visose visuomenės… Skaityti daugiau »

stasys

Nevartaliokim prielaidomis Balkau , žodis BEVEIK gali reikšti ir NIEKA o gali reikšti ir daugiau nei pusę . Be abejo kad žemės ūkio produkcija genda ilguoju laikotarpiu ir to negali įtakoti nei valdžios mokami pinigai išmokomis nei tas ūkininkas kuriam kainuoja tos produkcijos saugojimas visus metus . Tada savęs ir paklauskite ar apsimoka papildomai išlaidauti sandėliavimui ..neturint antrinio verslo tos produkcijos perviršiu perdirbant .Ne paslaptis jog nemaža dalis ūkininku geri agronomai bet iš ju verslininkai tik vienetai . Tam kad žemė butu dirbama o tas svarbus ūkis nemerdėtu ir mokamos tos subsidijos , aišku netoleruotina kai sukčiaujama išmokoms auginant orą . Valstiečiai ketverius metus valdžioje o nieko dorai tai įdingai sistemai pakeisti taip ir neatliko .. žiu į draugus lenkus… Skaityti daugiau »

štaziui

stasele, ir vėl pimpalų pilna burna kalbi? Sočiai dar neprisiragavai? Atsisukusi į čionai nekalbėk, gėdą prisidenk, bėgte iš čia į kokių ten „teisių” institutą. Be vazelino juos aptarnausi. Čia nebesirodyk.

manipuliuoja

Tema nėra iš piršto čiulpta, pats kanalas irgi neblogas, tačiau su tuo „turintiems galvą ir naudojantiems ją pagal tiesioginę paskirtį…” Balkus truputį manipuliuoja. Nes ne visada kanale skamba protaujančių žmonių mintys, o ir kovidiotizmo jame netrūksta.

Kis

Balkau,varykis arciau KLiveckos,ten ir euras ilgesnis ir nenervuosi su savo bukais klausimais.Niekas tau nesiruosia atsakineti,.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top