Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Jūsų dėmesiui siūlome naujausią „Iš savo varpinės“ laidą, kurioje Vitalijus Balkus dar kartą aptaria Vilniaus miesto savivaldybės ryžtą, neblėstantį net per pandemiją, nutiesti šešių eismo juostų Šiaurinę gatvę, pirmuoju etapu sujungsiančią Vakarinį aplinkkelį su Ukmergės gatve, o vėliau – ir su Žirmūnais ties Valakampių tiltu.

Gliancinėse projektą reklamuojančiose vizualizacijose pabrėžiama sumanytojų rūpestis vietos gyventojais („Ilgą laiką pagrindinis gatvių tinklas sostinėje buvo išsidėstęs daugiausiai pietinėje miesto dalyje, todėl šiauriau gyvenantys vilniečiai dažnai patirdavo nepatogumų ir spūsčių. Nutiesus Šiaurinę gatvę, padidės automobilių pralaidumas“), tačiau visiškai nutylima, kad šis kelio ruožas eis per Šeškinės ozą ir sunaikins unikalų gamtos paveldo paminklą, gyventojų itin pamėgta žaliąją zoną. Tą pabrėžia ir V. Balkaus kalbinti pašnekovai – Fabijoniškių ir Šeškinės bendruomenių atstovai, pasiryžę savo teises ginti ne tik peticijomis.

Pristatydamas laidą V. Balkus atkreipia dėmesį į dar vieną detalę – projekto vertę (kone 90 milijonų eurų): „Įdomu tai, kad vos 3,5 km gatvės planuojami kaštai yra tokie, kad už pusę tiek pinigų galima užbaigti net 14 objektų, esančiu čia pat, Vilniuje, tarp jų ir tokius anekdotais virtusius kaip tunelis po geležinkeliu ar „viaduką į niekur“…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top