Kaip skelbia oficiali Kremliaus svetainė, praėjusią savaitę susitikęs su Rusijos jaunaisiais istorijos mokslininkais ir dėstytojais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė: Molotovo-Ribbentropo paktas, Sovietų sąjungos pasirašytas su Hitlerio Vokietija, nebuvo „nieko bloga“.
Atsakydamas į susitikimo dalyvių klausimą, Putinas apkaltino Vakarų istorikus, kad šie neva nutylintys „Miuncheno suokalbį 1938-aisiais“. „Štai Čemberlenas grįžo, popierėlį pakratė ir sako: aš parvežiau jums taiką, – tada, kai grįžo į Londoną po derybų. Į tai [reaguodamas] Čerčilis, kiek žinau, siaurame rate pareiškė: štai ir viskas – karas neišvengiamas. Todėl kad taikstymasis su agresoriumi – Hitlerio Vokietija – vedė prie didelio karinio konflikto, ir kai kurie žmonės tai suprato“, – dėstė savo istorijos supratimą Šiuolaikinės istorijos muziejuje susirinkusiems jauniesiems istorikams V. Putinas.
V. Putinas, nusprendęs, jog jau laikas bendrapiliečius pamokyti tikrosios Rusijos istorijos, ir pats ėmėsi mokyti: „[…] iki šiol ginčijasi dėl Molotovo-Ribbentropo pakto ir kaltina Sovietų Sąjungą dėl to, kad pasidalijo Lenkiją. O pati Lenkija ką padarė, kai vokiečiai įžengė į Čekoslovakiją? Užgrobė dalį Čekoslovakijos. Tai ji pati tą padarė. O tada gavo atsakomąjį „įvartį“, ir [su ja] įvyko tas pats“, – tęsė Putinas.
Rusijos prezidentas buvo atviras: jis „nebenori nieko daugiau čia kaltinti, bet rimti tyrimai turi parodyti, kad tada buvo tokie užsienio politikos metodai“.
„Sovietų Sąjunga pasirašė nepuolimo sutartį su Vokietija. Kalba: ak, kaip tai blogai. O kas čia tokio bloga, jei Sovietų Sąjunga nenorėjo kariauti? Kas gi čia tokio blogo?“ – klausė jaunųjų mokslininkų Putinas.
Jo paties įsitikinimu, ši sutartis su Vokietija SSSR buvo reikalinga bet kokia kaina, mat „reikėjo daugiau laiko modernizuoti kariuomenei. Reikėjo įdiegti naują apginklavimo sistemą. Kiekvienas mėnuo turėjo savo vertę“ – tuo metu vadinamųjų „katiušų“ ar tankų Т-34 sovietų kariuomenė turėjo vienetus, o reikėjo tūkstančių. „Todėl visi tie tušti svarstymai, plepėjimai apie tai politiniu lygiu gal ir turi prasmės, kad būtų apdorota visuomenės nuomonė, bet tam turėtų būti priešpastatyti rimti, gilūs, objektyvūs tyrimai“, – sakė Putinas.