Vladimiras Putinas: Molotovo-Ribbentropo paktas – „nieko bloga“

Kaip skelbia oficiali Kremliaus svetainė, praėjusią savaitę susitikęs su Rusijos jaunaisiais istorijos mokslininkais ir dėstytojais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė: Molotovo-Ribbentropo paktas, Sovietų sąjungos pasirašytas su Hitlerio Vokietija, nebuvo „nieko bloga“.

Atsakydamas į susitikimo dalyvių klausimą, Putinas apkaltino Vakarų istorikus, kad šie neva nutylintys „Miuncheno suokalbį 1938-aisiais“. „Štai Čemberlenas grįžo, popierėlį pakratė ir sako: aš parvežiau jums taiką, – tada, kai grįžo į Londoną po derybų. Į tai [reaguodamas] Čerčilis, kiek žinau, siaurame rate pareiškė: štai ir viskas – karas neišvengiamas. Todėl kad taikstymasis su agresoriumi – Hitlerio Vokietija – vedė prie didelio karinio konflikto, ir kai kurie žmonės tai suprato“, – dėstė savo istorijos supratimą Šiuolaikinės istorijos muziejuje susirinkusiems jauniesiems istorikams V. Putinas.

V. Putinas, nusprendęs, jog jau laikas bendrapiliečius pamokyti tikrosios Rusijos istorijos, ir pats ėmėsi mokyti: „[…] iki šiol ginčijasi dėl Molotovo-Ribbentropo pakto ir kaltina Sovietų Sąjungą dėl to, kad pasidalijo Lenkiją. O pati Lenkija ką padarė, kai vokiečiai įžengė į Čekoslovakiją? Užgrobė dalį Čekoslovakijos. Tai ji pati tą padarė. O tada gavo atsakomąjį „įvartį“, ir [su ja] įvyko tas pats“, – tęsė Putinas.

Rusijos prezidentas buvo atviras: jis „nebenori nieko daugiau čia kaltinti, bet rimti tyrimai turi parodyti, kad tada buvo tokie užsienio politikos metodai“.

„Sovietų Sąjunga pasirašė nepuolimo sutartį su Vokietija. Kalba: ak, kaip tai blogai. O kas čia tokio bloga, jei Sovietų Sąjunga nenorėjo kariauti? Kas gi čia tokio blogo?“ – klausė jaunųjų mokslininkų Putinas.

Jo paties įsitikinimu, ši sutartis su Vokietija SSSR buvo reikalinga bet kokia kaina, mat „reikėjo daugiau laiko modernizuoti kariuomenei. Reikėjo įdiegti naują apginklavimo sistemą. Kiekvienas mėnuo turėjo savo vertę“ – tuo metu vadinamųjų „katiušų“ ar tankų Т-34 sovietų kariuomenė turėjo vienetus, o reikėjo tūkstančių. „Todėl visi tie tušti svarstymai, plepėjimai apie tai politiniu lygiu gal ir turi prasmės, kad būtų apdorota visuomenės nuomonė, bet tam turėtų būti priešpastatyti rimti, gilūs, objektyvūs tyrimai“, – sakė Putinas.

kremlin.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vien tik melu gyva Landsbauskaitinė propaganda

„Sovietų Sąjunga pasirašė nepuolimo sutartį su Vokietija. Kalba: ak, kaip tai blogai. O kas čia tokio bloga, jei Sovietų Sąjunga nenorėjo kariauti? Kas gi čia tokio blogo?“ Patys pacitavot ką pasakė Putinas. Tuo tačiau pavadinime didžiulėmis raidėmis parašėt ko jis nesakė. Švlyščiausia šiame reikale, kad vienas šmeižikiškiausių, melagingiausių portalų pasivadino tokiu skambiu pavadinimu. Na bet aferistams taip įprasta. Taigi, kas blogo, kad Tarybų Sąjunga nenorėjo kariauti su Vokietija? Primenu, kad dar 1938 m Miunchene buvo pasirašyti dokumentai, kurie sudrąskę Čekoslovakiją. Dalį jos pasiėme Lenkija. O kas dar dalyvavo Miuncheno suokalbyje? Landsbauskautė neleidžia minėti tų šventų karvių? Taip pat primenu, kad 1945 m. Potsdame Lietuva buvo paskirta Stalinui, o tai savo parašais patvirtino JAV ir DB vadovai. Potsdamo aktas galiojo 45-ius… Skaityti daugiau »

  >8:38

Turite atsiklaupę bučiuoti V.Landsbergiui kojas, kad jis savo laiku nesukišo jūsų visų į tvartelį, kur jums, skeltanagiams ir dera mekenti, užsilipus vienam ant kito!

Beta

Beprotis ir tiek. KGB išartais smegenimis. Bėda, kad ir dauguma jo tautiečių tokie pat.

Beta to Vien tik melu gyva Landsbauskaitinė propag

Niekingas melagi, Potsdamo konferencijoje Lietuva NEBUVO paskirta Stalinui! Apie Rytų Europos ateitį buvo kalbėta, tačiau jokių susitarimų pasiekta nebuvo. Didžioji dauguma vakarų valstybių, tame tarpe ir Potsdamo konferencijoje dalyvavusios JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, nepripažino prievartinio Lietuvos įjungimo į SSSR. Potsdamo konferencijos turinys: „Potsdamo konferencija – 1945 m. liepos 17 d. – rugpjūčio 2 d. karą pralaimėjusios Vokietijos Potsdamo mieste vyko nugalėtojų – Tarybų Sąjungos, JAV, ir Didžiosios Britanijos vadovų konferencija. Svarstyti pokario Europos ir Vokietijos ateities klausimai. Numatyta, kad Vokietiją okupuos Tarybų Sąjungos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kariuomenės, o jų kariuomenės vadai sudarys atskirą administraciją, kuri demilitarizuos parklupdytąją Vokietiją. Numatyta nustatyti naują Vokietijos – Lenkijos sieną palei Oderį ir Neisę. Tarybų Sąjungai pavesta administruoti buvusią Rytų Prūsijos teritoriją tarp… Skaityti daugiau »

ruta

Pilka KGB-e ziurke Putleris nesugebejo net padaryti karjeros kgbine , ka jau kalbeti apie istorija , visiskas profanas , bet Rusijos chamams ir degeneratams tinka bet koks melas , svarbu nereikia patiems galvoti …

TO Vien tik melu gyva Landsbauskaitinė propaganda

Nemokate skaityti? O gal tiesiog nenorite matyti? Bet kuriuo atveju – apgailėtina.
Skaitykite dar kartą:

„Sovietų Sąjunga pasirašė nepuolimo sutartį su Vokietija. Kalba: ak, kaip tai blogai. O kas čia tokio bloga, jei Sovietų Sąjunga nenorėjo kariauti? Kas gi čia tokio blogo?“ – klausė jaunųjų mokslininkų Putinas.

Betai

Skaitykite vikipedijoje Landsbergio apdovanojimų sąrašą

Vytautas Ju.

Tai o kas čia blogo, kai šalys įsipareigoja 25 metus viena kitos nepulti?!
Ach taip, Europa buvo pasidalinta, o Lietuva mėtoma nuo Hitlerio prie Stalino kaip karšta bulvė. Tik keista, kai kalbama ir rašoma apie šią sutartį, juodas yra tik Stalinas, apie Hitlerį prisimenama, tik kai kalbama apie holokaustą.

senis

idomu, koks lietuvis, budamas Stalino vietoje, nebutu pasirases tos sutarties. Turbut tik toks, kuris siuo metu yra pskirtas gosdepo, arba istikimai tarnauja Ketvirtam Reichui, suteikusiam galimybe, prisijungtoje Lituvos teritorijoje, dirbti priziuretojais ir plesti valstybe.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top