Vokietija: 2024 m. rekordinė dalis, 57 procentai prieglobsčio prašytojų dar neturėjo asmens dokumentų

Rekordinis skaičius migrantų neturi pasų ar asmens tapatybės dokumentų, o juos deportuoti beveik neįmanoma

Šiais metais į Vokietiją ir toliau plūsta daugybė migrantų, tačiau rekordiškai daug jų neturi asmens tapatybės dokumentų, todėl deportuoti šiuos atvykėlius beveik neįmanoma.

Federalinės migracijos ir pabėgėlių tarnybos (BAMF) duomenimis, 2024 m. 57 proc. prieglobsčio prašytojų (2023 m. – 48 proc.) neturėjo tapatybę, amžių ar kilmės šalį patvirtinančio dokumento.

Vokietijos laikraščio Welt duomenimis, sausio-gegužės mėn. į Vokietiją nelegaliai atvyko apie 100 000 migrantų, iš kurių gerokai daugiau nei pusė neturėjo paso ar asmens tapatybės dokumento.

Asmens tapatybės dokumentų neturėjimas yra didžiulis privalumas nelegaliems migrantams, nes Vokietija beveik niekada negali šių užsieniečių deportuoti. Vokietijos valdžios institucijos paprasčiausiai nežino jų kilmės šalies, o šalys, iš kurių šie migrantai atvyksta, beveik niekada nepriima atgal savo piliečio, jei jis neturi paso.

Vokietijoje šiuo metu yra 250 000 migrantų, kuriuos norima deportuoti, tačiau nuo šių metų sausio iki balandžio mėn. iš tikrųjų deportuota tik 6 300 šių migrantų. Ne bėgančių nuo karo ar persekiojimo, tačiau beveik niekada nedeportuojamų.

Migrantus remiančios grupės teigia, kad bėgant nuo karo ar persekiojimo lengva prarasti pasą ar asmens tapatybės kortelę, tačiau Turkijos piliečių duomenys rodo ką kita. Tik vienam iš 10 Turkijos piliečių pareigūnai pasiūlo teisę į prieglobstį Vokietijoje, Priežastis? Didžioji dauguma jų nebėga nuo karo ar persekiojimo. Nepaisant to, 57,5 proc. nelegaliai į šalį atvykstančių turkų su savimi neturi jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Be to, turkai šiuo metu yra trečia pagal dydį nelegalių migrantų, atvykstančių į Vokietiją, grupė po atvykėlių iš Sirijos ir Afganistano.Su Welt, sutarus dėl anonimiškumo, kalbėjęs BAMF pareigūnas teigė, kad faktas, jog Turkija yra „ Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos bei NATO valstybė narė“, kurioje „daug piliečių neturi jokių asmens tapatybės dokumentų, yra absurdiškas“. Iš tiesų Turkijoje galioja griežtas įstatymas, pagal kurį „kiekvienas Turkijos pilietis privalo turėti asmens tapatybės kortelę“. Be asmens tapatybės dokumentų turkai taip pat negali naudotis paslaugomis ar leisti savo vaikų į mokyklą.

Kitas pareigūnas, užsiimantis deportacijomis, Welt sakė, kad dauguma turkų per apklausas dėl prieglobsčio „vargu ar gali pranešti apie ką nors reikšmingo“, kad įrodytų, jog jie bėga nuo persekiojimo. Tačiau kažin ar kuris iš šių turkų, negavusių prieglobsčio, kada nors yra deportuotas. „Kol mes negalėsime pateikti paso Turkijos pusei, nieko nevyks“, – sakė valdžios atstovas.

Kitas federalinių oro pajėgų karininkas, dirbantis migrantus deportuojančiuose skrydžiuose, sakė: „Sakau jums – jei nekreipsime dėmesio į tai, ką įsivežame, niekada to neišspręsime deportuodami, tai yra neįtikėtinai sudėtinga“.

Pažymėtina, kad kitos šalys, pavyzdžiui, Airija, susiduria su tomis pačiomis problemomis, o Ryan Air generalinis direktorius Maiklas O‘Lieris (Michael O’Leary) teigia, kad migrantai nuleidžia savo asmens tapatybės dokumentus į kanalizaciją skrydžių į Airiją metu.

Ryan Air generalinis direktorius aiklas O‘Lieris įvardija pabėgėlių sukčiavimą Airijoje?

Įprasta praktika yra tokia, kad migrantai, keliaudami į Europą, išmeta asmens tapatybės dokumentus, ir tai vyksta jau beveik dešimtmetį. Kaip 2020 m. pranešė Remix News, Vokietijoje yra 400 000 migrantų, kurių gimimo data yra sausio 1 d., nes visi šie migrantai į Vokietiją atvyko be asmens tapatybės dokumentų.

Migrantai taip pat pasinaudoja galimybe patiems nurodyti savo amžių – kai kurie iš jų teigia esantys nepilnamečiai, nors iš tikrųjų yra suaugę. Tokius migrantus dar sunkiau deportuoti, be to, jie įgyja galimybę gauti išsilavinimą ir socialines išmokas, kuriomis negali naudotis vyresnio amžiaus migrantai. Kai migrantus patikrina medicinos specialistai, daugumoje atvejų paaiškėja, kad jie yra vyresni nei jų nurodytas amžius.

Migracija Vokietijai kainavo milžiniškus pinigus. Alberto Liudviko universiteto Freiburge mokslo ekspertas ir ekonomistas profesorius Berndtas Rafelhiušenas (Berndt Raffelhüschen) atskleidė, kad dėl socialinės apsaugos, būsto ir kitų paslaugų imigrantai Vokietijai jau kainavo 5,8 trilijono eurų.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top