Vokietija: išlaidos užsieniečių pašalpoms išaugo iki 15,4 milijardų eurų per metus, nes nuo 2010 m. užsieniečių pašalpų gavėjų skaičius padvigubėjo

„Federalinės vyriausybės įvestos piliečių pajamos veikia kaip imigracijos magnetas,“ – pastebėjo vienas AfD partijai priklausantis parlamento narys.

Vyriausybės duomenys atskleidė, kad nuo 2010 m. socialines išmokas gaunančių vokiečių skaičius sumažėjo perpus, o socialinę paramą gaunančių užsienio tautybių skaičius padvigubėjo.

Šie duomenys paaiškėjo iš Federalinės Darbo ir socialinių reikalų ministerijos parlamentinės valstybės sekretorės Anetės Krammės (Anette Kramme) atsakymo į partijos Alternatyvos Vokietijai (AfD) parlamento nario Renė Špringerio (René Springer) užklausą.

Jis atskleidė, kad Vokietijos piliečių pašalpos gavėjų skaičius sumažėjo beveik perpus – nuo 5,2 mln. 2020 m. iki 2,9 mln. 2023 m. vasario mėn. Tuo tarpu užsieniečių – socialinių pašalpų gavėjų skaičius padvigubėjo nuo 1,3 mln. 2010 m. iki 2,6 mln. šiuo metu.

Kadangi per 2015 m. migrantų krizę ir tebesitęsiantį konfliktą Ukrainoje gavėjų skaičius šovė aukštyn, tai reiškia, kad Vokietijos mokesčių mokėtojai kasmet sumoka apie 15,4 mlrd. eurų socialinių išmokų gavėjams užsieniečiams, t. y. 122 proc. daugiau nei 2010 m. (6,9 mlrd. eurų).

Komentuodamas šiuos duomenis, Špringeris paragino „vykdyti griežtą imigracijos politiką, kuri veiksmingai užkirstų kelią imigracijai į mūsų socialines sistemas. Kita vertus, federalinės vyriausybės įvestos piliečių pajamos veikia kaip imigracijos magnetas“.

Daugelis užsieniečių – piliečių pajamų gavėjų yra Ukrainos pabėgėliai, iš kurių 707 000 prašo pašalpų. Po jų seka beveik 500 000 žmonių, atvykusių iš Sirijos, ir 200 000 turkų. Pašalpų taip pat prašo apie 176 000 Afganistano piliečių ir 115 000 irakiečių.

Visi karo pabėgėliai iš Ukrainos priklauso prieglobsčio prašytojų išmokų sistemai, ši kategorija nepriklauso piliečių pajamų kategorijai. Be to, būtina keisti prieglobsčio prašytojų išmokų sistemą į griežtą išmokų natūra sistemą,“ – pažymėjo M. Špringeris.

Galima tikėtis, kad šiemet šie skaičiai dar labiau augs, ir Vokietija tikisi, kad iki metų pabaigos atvykstančiųjų skaičius smarkiai padidės. CDU/CSU parlamentinės frakcijos atstovas spaudai Aleksanderis Tromas (Alexander Throm) neseniai laikraščiui Bild sakė, kad šalis „iki metų pabaigos tikisi sulaukti iki 400 000 žmonių, nes paprastai vasarą ir rudenį atvykėlių skaičius būna didžiausias. O migrantams prireikia šiek tiek laiko, kad iš Pietų Europos atkeliautų pas mus“.

Pasak Junge Freiheit, tai atitiktų bendrą Gelzenkircheno ir Ingolštato gyventojų skaičių, kuris yra 404 000.

Federalinės migracijos ir pabėgėlių tarnybos (BAMF) kas pusmetį pateikiamos ataskaitos duomenimis, sausio-birželio mėn. prieglobsčio Vokietijoje prašė 162 271 migrantas, t. y. 77,5 proc. daugiau nei per pirmuosius šešis 2022 m. mėnesius, kai buvo pateikti 84 583 prašymai.

Trys ketvirčiai visų prieglobsčio prašytojų buvo jaunesni nei 30 metų vyrai, o 70 proc. jų buvo islamo tautų kilmės.

„Esant tokios apimties srautui sėkmingos integracijos negalima tikėtis,“ – laikraščiui Bild sakė migracijos ekspertas Stefanas Luftas (Stefan Luft).

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top