Vokietija nori Lenkijos kaip kolonijos, sako Lenkijos konservatorių lyderis

Vokietija nori kontroliuoti Lenkijos vyriausybę, sako du svarbiausi Lenkijos konservatorių vadovai.

Ir Lenkijos valdančiosios partijos vadovas, ir šalies teisingumo ministras kaltina Vokietiją norais kontroliuoti Lenkiją ir nuversti jos vyriausybę.

„Iš pat pradžių sakiau, kad mes negausime pinigų iš ES Atsigavimo fondo, nes Vokietija yra pasiryžusi padėti Tuskui grįžti į Lenkijos valdžią, į kolonijinės administracijos vadovo pareigas,“ – sakė Teisingumo ministras Zbignevas Ziobro (Zbigniew Ziobro) savo interviu didžiausiai Lenkijos radijo stočiai RMF FM.

Šiame interviu Ziobro sakė, kad jį nustebino, „jog Lenkijos vyriausybė paskutinius dvejus metus nuolaidžiavo, ir kad partija, kuriai jis vadovauja [Lenkijos Solidarumas, priklausantis valdančiųjų blokui], apie tai įspėjo bei įtikinėjo Premjerą Mateušą Moravieckį (Mateusz Morawiecki) vetuoti tuo metu, 2020 metais prezidentavusios ES Vokietijos stumiamas sąlygų naudotis ES Atsigavimo fondo lėšomis.“

Birželio mėnesį Europos Komisija priėmė Lenkijos pasiūlytą veiksmų programą, susietą su ES Atsigavimo fondo lėšų suteikimu. Tačiau realus išmokėjimas buvo gretinamas su numatytų gairių įgyvendinimu, kas apėmė ECJ (Europos Teisingumo teismo) sprendimų dėl Aukščiausiojo Teismo drausmės rūmų panaikinimo įvykdymą. Buvo priimtas įstatymas, tačiau Komisija dabar teigia, kad šis įstatymas nepakankamai garantuoja teisėjų nepriklausomybę nuo drausminių veiksmų, ir kad Lenkija privalo pilnai įgyvendinti ECJ sprendimą, įskaitant teisėjų, kurie buvo nubausti panaikintųjų drausmės rūmų, sugrąžinimą.

Teisingumo ministras kalbėjo, kad realizuojamas scenarijus yra skirtas dabartinės Lenkijos vyriausybės nuvertimui, ir apkaltino Vokietiją vadovaujant šiai operacijai. Įstatymo viršenybės principas buvo naudojamas kaip dūmų uždanga ir pasiteisinimas dėl kolonializmo įgyvendinimo. „Vietos Lenkijos suverenumui nebebus,“ – įspėjo Ziobro, pridurdamas, kad „su tokia tvarka dabartinė vyriausybė niekada nesutiks.“

Pasak Ziobro, Donaldas Tuskas (Donald Tusk) yra žmogus, Vokietijos norimas matyti Lenkijos Ministro Pirmininko pareigose. Štai kodėl Ziobro yra įsitikinęs, kad Lenkija negaus lėšų iš ES Atsigavimo fondo. Jis įžvelgė sąlygų mechanizme, dėl kurio buvo susitarta 2020 metais, Vokietijos „intrigą.“

Ziobro žodžius savaitgalį išplėtojo valdančiosios Įstatymo ir teisingumo partijos vadovas Jaroslavas Kačinskis (Jarosław Kaczyński). Kalbėdamas mitinge pietų Lenkijoje jis apkaltino pagrindinės opozicinės partijos vadovą Donaldą Tuską noru, kad „Lenkija būtų pavaldi ne tiesiog ES, tapusiai Vokietijos įrankiu, bet pačiai Vokietijai.

Jis tikisi, kad Lenkija, kaip ir visos kitos šalys, turi kovoti gindamos savo interesus ir nesikliauti, kad tą darbą nudirbs kažkas kitas.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Teisingai,

nes nėra ko nachaliavai babkes imt iš vokiečių ir vaizduoti šikantį katiną. Na, o lietuviai patys nori būt Žečpospolitos vergais, ypač baigę Kapsukę su Skvernu ir Šmikyte priešaky.

julius kapsuke

vel sedo balnan ant mylimo kuinelio.Da zdravstvujet xunveibyny.Sun xui v cai,visun suxim.Doloj univerkes,ura rabfaku…Ot idiotas.

Kas pačiam nepatinka

dėl Kapsukės? Negi dezistu dirbi LRT arba toje pačioje Kapsukėje ir varai dezi propagandą kiaurą parą? Maustai runkeliokus ir kitus vakcinuotus-edukuotus ir nerausti? Dalyvauji baltųjų žmonių pamažinimo akcijoje už Pasaulio kunigaikštį, tiesa?

E951

nesuprantamas tas lenkų ieškojimas „š…je smegenų”,visi tie reikalavimai reparacijų už karą…taigi atriekė jiems Jaltos konferencija pusę Prūsijos, visą Sileziją, o kur dar vokiečių pinigais pastatyta ant kojų ekonomika, nutiestos autostrados (daugeliu atveju net geresnės už vokiškus autobanus). vis dėlto vaidingas tas lenkų šlėktiškas charakteris, nėra ko mums ten eit su jais į dideles draugystes, nusileidinėt, tik tiek kiek reikia.

to julius kapsuke

Univerkes reikia atlietuvinti – sueuropinti. Desovietizuoti, depolonizuoti ir derusifikuoti, ar supratai.

Kapsukė

pala, dar reiks ir mums mokėt reparacijas už Wilno okupaciją .

Žemyna

Vaje vaje, vargšai lenkai… Tik ar vokiečiai ne iš tų pačių lenkų ir mokosi? Kas visą laiką turi nuosavybės pretenzijų į Lietuvos teritoriją 🙁 ? Mat, lenkų supratimu, jei ji savo planuose turėjo ne dalį, o visą LT, BY, bei UA užgrobti, vadinasi, jos JAI „visada priklausė ir priklauso”. Kadangi dėl galių santykio su Lietuva paprasčiau, tai su Vilniaus kraštu nuo tarpukario elgiasi, tartum su savo nuosavybe. Jos požiūris į kaimynes identiškas Kremliaus požiūriui. Abiejų valdovai tartum dvynukai elgiasi.

Mes

Geriau Lenkija nesipriešintų Briuselio politbiurui,o būtų paklusni,kaip Lietuva.Tik jei visos ES šalys bus paklusnios,kaip Lietuva,tik tada sukursime ES federaciją su sava ES kariuomene.Reikia kuo greičiau nugesinti Lenkus,nes jie trukdo visiems.Lietuvai dabar puiki proga dar labiau įsiteikti Briuseliui padarant Lenkijai kažką negero.

???

ar tik žvalgyba ne bus sudirbusi apie dočių sapnus susigrąžinti 2 – jo pasekoje užimtas žemes? Xiena deda į kelnes?

Pirmiausia

tegu Lenkija pradeda mokėti reparacijas už trečdalio Lietuvos okupaciją. Žinoma, Kapsukės studentams šito nesuprast. Jiems lietuvių teisės ir garbė pofig. Svarbu, kad ateity galės runkeliokus balamutyt-engti.

antriausia

tik nereikia priešpastatyti tų dviejų teisingų Lietuvos atžvilgiu reikalavimų/norų,nes „kvapas” tai gaunas labai jau įtartinas.

Dzeikas

Pirmiausiam:
O tai kas?
Pasikviesime broliska Ta…tfu, Rusija ir kartu organizuosime zygi i VarsAva.Rusija islups is lenku suvalkija ir mum padovanos, brac!

Dzeikas

Vertinti ta ar kita reikia tureti informacija is abieju pusiu ir abieju pusiu argumentus.
Bendrai paemus lenku pretenzijos i reparacijas atrodo keistai – uz ta pati 2 kartus nebaudziama.Vokietija sumokejo savo teritorija ir bet kokias pretenzijas del 2 PK dera pamirsti.Byla uzdaryta. Bet gal mes kazka isleidziam is demesio , tiesos.lt turetu detaliau isdestyti lenku argumentus(ne pretenzijas, o argumentus).
Del Vokietijos noro Lenkija laikyti savo kolonija:
Sure nori.Kaip ir bet kuri salis nori buti pirmesne visame kame. Normali konkurencija.Ir kol to siekiama gerinant situacija savo salyj , o nekenkiant kaimynams, nematau tame nieko blogo.
Noretusi suzinot vel gi lenku argumentus , ka Vokietija daro blogai, ar kenkia Lenkijai.

Džeikai,

Lenkija su Rusija Rygos sutartyje pasidalijo Lietuvą, o ne atvirkščiai.

Taigi

lenkai kol kas rei6kia pretenzijas tik ukrams dėl Lvovo ,na ir čekams dėl kelių šimtų ha , na ir dar rusams ( kad jie atėmė iš jų Keningsbergą, Karaliaučių, Kaliningradą t.y. jų Krulavecą ) … Kas sekantis , atspėkit ?

Taigis

Vokietija nori Lenkijos kaip kolonijos, o Lenkija nori Lietuvos kaip kolonijos, ir ne tik jos…

Dzeikaa

Taigisui:
Tada kodel lenkai atsisake Putino pasiulymo pasiimti Lviva?(„pasiimkite ta savo Lvova”).
Ar lenkai idiotai nezinantys ko nori ar tu cia mus dusini rusiskais bezdalais?

kaimynėliai!

Vemt verčia nuo lenkų pretenzijų į viską, ką tik gali pasiekti savo kreivais čiuptuvais

Džeikai,

čia yra manančių, kad pats labiau prorusiškas, nes Rygos sutartimi gavai Pietryčių Lietuvą, kurios du trečdalius tebevaldai.

Dzeikas

Dzeikajui:
1) Kalbek ka PATS manai.”Manantys” lai patys uz save kalba.Ar tu tiems „manantiems” kandomu tarnauji?
2) Straipsnis ne apie mane.
Jei straipsnio tema neturi ka pasakyt,tai keliauk i siuksledeze, atidirbtas kondome.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top