Vokietijoje pasirodė pirmas arabiškas kelio ženklas

Ar tai tendencijos pradžia?

Diuseldorfo mieste atsirado pirmasis Vokietijoje gatvės pavadinimą nurodantis ženklas arabų kalba, o islamo asociacijos ir Žaliųjų partija giria šią naujovę.

„Dvikalbiai gatvių ženklai taip pat yra simbolinė socialinės įtraukties išraiška. Jie rodo, kad žmonės susitapatina su savo rajonu ir jo įvairove,” – rašoma miesto Žaliųjų partijos pareiškime.

Žaliųjų partija rašo, kad rajone gyvena daug jau kelių kartų Maroko ir Magrebo kilmės žmonių, šeimų ir prekybininkų, kurie padėjo kurti Vokietiją, ir priduria, kad „jie nusipelno pagarbos, susižavėjimo ir atstovavimo”.

Vokietijos musulmonų centrinės tarybos pirmininkas Aiman A. Mazyek Tviteryje rašė, kad Diuseldorfas demonstruoja „įvairovę ir išreiškia pagarbą imigrantams vokiečiams”.

Kai kurie Tviteryje kritikavo šį sprendimą, o Ali Utlu parašė: „Eller gatvė Diuseldorfe/Oberbilke. Vyksta Vokietijos arabizacija. Vokiečių kalba yra vienintelė oficiali kalba Vokietijoje. Ne klingonų ir ne arabų”.

Maroko generalinė konsulė Lalla Loubna Ait-Bassidi taip pat gyrė šį procesą: „Esu dėkinga, kad integracija išreiškiama taip, jog 20-ies arabų tautų žmonės galėtų skaityti ir suprasti. Šis ženklas simbolizuoja, kad migrantai yra pripažįstami, ir reprezentuoja Diuseldorfo, vieno iš labiausiai įvairialypio Šiaurės Reino-Vestfalijos miestų, įvairovę.”

Planuojama pastatyti dar dešimt gatvių pavadinimą žyminčių lentelių. Daugiakalbių ženklų yra ir kituose Vokietijos miestuose, įskaitant Diuseldorfą, kuriame pastatytas ir japoniškas gatvę nurodantis ženklas.

Pew Research ekspertų grupė nurodo, kad per ateinančius 30 metų Europos musulmonų populiacija gali patrigubėti ir išaugti iki 75 milijonų. Panaši padėtis yra ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ispanakalbių gyventojų dalis smarkiai išaugo, o ispanų kalba paplito Arizonos, Kalifornijos, Floridos, Naujosios Meksikos ir Teksaso valstijų dokumentuose bei kelio ženkluose. Tokios raidos gali sulaukti ir Europa, jei išliks tokios pačios žemyno gyventojų skaičiaus kitimo tendencijos.

Neseniai vokiečių – iraniečių rašytojas ir komentatorius Behzad Karim Khani pareiškė, kad migrantai ne tik pasiliks Vokietijoje, bet galiausiai „paveldės Vokietiją” iš etninių vokiečių, kurie „išmiršta”.

Šaltinis: Remix News

3.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pypt

Pypt-pypt-pyyyyyyyyyyypt…

Pastabus

…dar galetu ir ruskai uzrasyt…

Tu vis nepraleidi progos patylėti

Nevaizduok suprantančio…

zov 'MARINIE'

gerai,netylesiu.

Apsišvietė

Komentaras buvo Pastabiam, o atsikirto
zov ‘MARINIE’.
Ką provokatoriau, susimovei…
Nepasikeitei Nicko.
Ar Dievulis protą sumaišė.

zov 'MARINIE'

..ale tu ir durnas,paprasciausiai tingejau,kur cia samokslas,kretine…

Diedas

Yra arabiškai, atsiras ir rusiškai. Rusų dabar didžiausias procentas tarp Vokietijos imigrantų.
Ir jie naglesni.

Gerai

Arabės gražios moterys.Kiek galima žėti į tas nusmurgusias,nusirūkėles,tatuiruotas,be etiketo vakarų paleistuves.Fui

zov 'MARINIE'

..man tai atrodo,kad rupuuuzes grazesnes uz arabes…

s.m.

kudenhove-kalergi pekloj kvatoja su liuciperiu apsikabinęs

stasys

eik graužti pupų s.m-esas. Tvarus bezdalas išvalo organizmą .

s.m.

o tu nepamiršk žąsų nueit prie Lašnos palesinti, tavaryščiau „šmaikštusis” atsargos kagebe jefreitoriau. Paukščių gaila.
Ta proga ir bezdalus prie upelio išsivėdinsi.

blue yellow zov MARINIE

…ponai,ponai..,kam taip ziauriai….

stasys

čia tik vietinės reikšmės konfliktas kai į anapus upelio kranto puse paleidį keletą smagiu replikų 🙂 Kaip matai ten irgi toks pat nepėsčias TUZAS sėdi . .

Euroatlantinis integratorius

Daugiau pagarbos! Čia mūsų supisti partneriai. Už Atlanto dar didesni partneriai. Neneškite šiukšlių iš savo namų. Susitapatinkite su partneriais, nes kažkaip nekaip atrodo, kai iš vienos pusės lojate, o iš kitos pusės lendate į užpakalį.

stasys

dešimt arabiškos kalbos lenteliu nesugriaus Vokietijos

deja,

su laiku sugriaus. Užsileisti migrantais, tai kaip ir vėžys, kuris po truputį ligonį sugriaužia, jeigu jį užleidžia ir negydo su chemijos terapija.

zov 'MARINIE'

…lasas po laso….ir ziurek,jau gatovas….,lentele prie lenteles…ir emyratai…

stasys

mes jau žinome kaip atrodo tokie rajonai , žių į Amerika . Viskas po šiai dienai stovi ir nepasakyčiau jog ten tokie rajonai problema . Jei Konstitucijos tekstas gerbiamas ir žmogaus teisės be policininko bananas tos baimės perdėtos . :))) Taip , nori to Vokietija ar ne , bet kuri laika ja kankins emigrantu asimiliacijos problemos .

Dekadansas

Yra katės, kurios gyvena šiukšlyne ir yra kurios kaime. Stasiui tas pats kuria kate būti.

stasys

tamsta esate homofobiškas.

Dekadansas

Užskaitau pagyrimą kaip bajerį.

s.m.

neįžeidinėkite kačių, – jos bent jau minkštakailiai žinduoliai, o ne infuzorijos…

stasys

jei jau prisižiovavai iki valiai tai jau gali ir keliauti sau iš kur atėjęs . Katinėliai kaip nors ir be tavęs suras namolio kelia. Lietsargi kokiam xuilo satrapui galėsi palaikyti ir su juo smagiai pa-pirsčioti ant Lietuvos žemelės.

Skubiai

Reikia kuo daugiau arabų LRT,nes ten klesti homofobija,užtildymo kultūra.Atėję arabai vyrai atneštų daugiau tvarkos.

Skaitytojas

Tas išsižiojęs jaunuolis gali užsinorėti ir Vilniuje kažką panašaus padaryti. Jo pirmtakas šimaškinas, atrodo, kažką panašaus ir buvo bandęs.

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top