Ar tai tendencijos pradžia?
Diuseldorfo mieste atsirado pirmasis Vokietijoje gatvės pavadinimą nurodantis ženklas arabų kalba, o islamo asociacijos ir Žaliųjų partija giria šią naujovę.
„Dvikalbiai gatvių ženklai taip pat yra simbolinė socialinės įtraukties išraiška. Jie rodo, kad žmonės susitapatina su savo rajonu ir jo įvairove,” – rašoma miesto Žaliųjų partijos pareiškime.
Žaliųjų partija rašo, kad rajone gyvena daug jau kelių kartų Maroko ir Magrebo kilmės žmonių, šeimų ir prekybininkų, kurie padėjo kurti Vokietiją, ir priduria, kad „jie nusipelno pagarbos, susižavėjimo ir atstovavimo”.
Vokietijos musulmonų centrinės tarybos pirmininkas Aiman A. Mazyek Tviteryje rašė, kad Diuseldorfas demonstruoja „įvairovę ir išreiškia pagarbą imigrantams vokiečiams”.
Kai kurie Tviteryje kritikavo šį sprendimą, o Ali Utlu parašė: „Eller gatvė Diuseldorfe/Oberbilke. Vyksta Vokietijos arabizacija. Vokiečių kalba yra vienintelė oficiali kalba Vokietijoje. Ne klingonų ir ne arabų”.
Maroko generalinė konsulė Lalla Loubna Ait-Bassidi taip pat gyrė šį procesą: „Esu dėkinga, kad integracija išreiškiama taip, jog 20-ies arabų tautų žmonės galėtų skaityti ir suprasti. Šis ženklas simbolizuoja, kad migrantai yra pripažįstami, ir reprezentuoja Diuseldorfo, vieno iš labiausiai įvairialypio Šiaurės Reino-Vestfalijos miestų, įvairovę.”
Planuojama pastatyti dar dešimt gatvių pavadinimą žyminčių lentelių. Daugiakalbių ženklų yra ir kituose Vokietijos miestuose, įskaitant Diuseldorfą, kuriame pastatytas ir japoniškas gatvę nurodantis ženklas.
Pew Research ekspertų grupė nurodo, kad per ateinančius 30 metų Europos musulmonų populiacija gali patrigubėti ir išaugti iki 75 milijonų. Panaši padėtis yra ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ispanakalbių gyventojų dalis smarkiai išaugo, o ispanų kalba paplito Arizonos, Kalifornijos, Floridos, Naujosios Meksikos ir Teksaso valstijų dokumentuose bei kelio ženkluose. Tokios raidos gali sulaukti ir Europa, jei išliks tokios pačios žemyno gyventojų skaičiaus kitimo tendencijos.
Neseniai vokiečių – iraniečių rašytojas ir komentatorius Behzad Karim Khani pareiškė, kad migrantai ne tik pasiliks Vokietijoje, bet galiausiai „paveldės Vokietiją” iš etninių vokiečių, kurie „išmiršta”.
Šaltinis: Remix News