Vokietijos Bažnyčios aukščiausieji hierarchai nori daugiau migrantų

propatria.lt

Vokietijos įtakingiausios krikščionių organizacijos sužaidė svarbią rolę, skatinant masinę migraciją į Europą. Du didžiausių Vokietijos bažnytinių organizacijų atstovai kreipiasi į naują šalies valdžią – kuri tikriausiai bus formuojama socialdemokratų, žaliųjų ir FPD – priimti pataisas, kurios palengvintų migraciją į Vokietiją ir Europos Sąjungą.

Vokietijos vyskupų konferencijos (DBK) ir Vokietijos protestantų bažnyčios (EKD) lyderiai pristatė 214 puslapių pranešimą „Formuojant migraciją humaniškai“. Šis yra vadinamas „etinės migracijos kompasu“. Jame teigiama, jog migracijos politika turėtų būti pakeista taip, kad migracija taptų lengviau prieinama, o migrantai – labiau integruojami.

Tokios programos pristatyme Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininko pavaduotojas Franz-Josef Bode ir Vokietijos evangelinės bažnyčios tarybos pirmininkas Heinrich Bedford-Strohm agitavo vadinamai „šviesoforo“ koalicijai, kuri skatintų migrantų asimiliaciją ir leistų dirbantiems ir prieglobsčio siekiančiams migrantams tapti Vokietijos piliečiais.

Taip pat Bedford-Strohm situaciją Lenkijos-Baltarusijos pasienyje pavadino „netoleruotina“, pridėdamas, jog Vokietija ir Europa turėtų suteikti paramą nelegaliems migrantams. Be to, EKD tarybos pirmininkas pasisakė už tokią sistemą, kur migrantai būtų paskirstomi po ES valstybes nares. Visgi tokiai sistemai įnirtingai priešinasi Višegrado šalys.

Abu minėti lyderiai pasisakė už „bažnytinį prieglobstį“ – kuris suteiktų migrantams prieglobstį ir užkirstų kelią deportacijai.

Nors migracijos klausimas yra formuojamas kaip humanitarinė problema, Bažnyčios lyderiai nepripažįsta, jog Europa išgyvena krizę, kur teroristinės atakos, seksualiniai išpuoliai, kitos tragedijos čia paliko gilius randus. Nepaisant šių realijų, vyskupas Franz-Josef Bode teigė, jog Bažnyčia palaiko migracijos poziciją ir stovi „nuskriaustųjų“ pusėje. Jis taip pat pasisakė už tai, kad bažnyčios Vokietijoje turi atgaivinti „priėmimo kultūrą“, kuri buvo gaji prieš kelerius metus.

Pabrėžtina, jog migracijos klausimais Vokietija yra pasidalinusi – visgi dauguma vokiečių pasisako prieš migrantus, kurie atkeliauja iš šalių už Europos ribų.

Vietoje to, kad būtų kalbama apie didelį nusikaltimų skaičiaus išaugimą, terorizmą, seksualinį smurtą prieš Europos vaikus ir moteris, kuriuos sukėlė migrantų krizė, Bode teigia, jog „dešinieji kelia grėsmę atvirai visuomenės idėjai“.

„Bažnyčia visad buvo migrantų bendruomenė, migrantams ir už migrantus“, – teigė Osnabriuko vyskupas pridurdamas, jog Biblija yra „migracijos literatūra“.

Visgi katalikų Bažnyčios lyderių rolė ties migracijos palengvinimu Europoje yra didelė. Praeitais metais katalikų Bažnyčios galva Popiežius Pranciškus ragino krikščionis artimiau priimti kitus – ypač migrantus. 2021 metais per „Migrantų ir pabėgėlių dieną“ jis ragino visus „dirbti kartu, kad nebeliktų daugiau sienų, kurios mus skiria, kad neliktų „kitų“, tačiau tik vieningas „mes“, kuris aprėpia visą žmoniją“.

Krikščionys privalo „stengtis panaikinti sienas, kurios skiria mus, išpažinti mūsų tarpusavio ryšį, statyti tiltus, kuriais susitiktų kultūros“. Taip pat jis pridėjo: „Šiandien migracijos judėjimai mums suteikia galimybę peržengti savo baimes ir leidžia praturtinti žmoniją skirtybių dovanomis.“

Panašios žinutės buvo ištransliuotos ir kitų katalikų Bažnyčios aukščiausių galvų. Spalio mėnesį, kai migrantų krizė prasidėjo ties Lenkijos-Baltarusijos pasieniu, kardinolas Jean-Claude Hollerich, Europos katalikų vyskupų konferencijų prezidentas, davė pranešimą spaudai, kur jis pasmerkė Europos Komisijos perspėjimą, jog nelegali imigracija yra mechanizmas, kuris „destabilizuoja Europą“.

Nepaisant to fakto, jog didžioji dalis migrantų, kurie plūsta į Europą, nėra pabėgėliai, jėzuitų kardinolas sakė: „Jų teisė siekti prieglobsčio turi būti ginama ir valstybės privalo gerbti principą, kuris neleidžia deportuoti tų žmonių, kuriems gresia pavojus tėvynėje.“

Vis daugėja žmonių, kurie kritiškai vertina Popiežių Pranciškų. Pavyzdžiui, populiarus prancūzų autorius Eric Zemmour teigė, jog popiežius yra „Europos priešas“.

„Mes turėjome du puikius popiežius – Joną Paulių II ir Popiežių Benediktą XVI. Vienas buvo lenkas, kitas vokietis, todėl abu tikri europiečiai, stipriai prisirišę prie savo identiteto, tikintys europietiškomis valstybėmis.“ Zemmour taip pat pridėjo: „O dabar turime žmogų, kuris atkeliavo iš Pietų Amerikos, kuris menkina Europą, taip pat nekenčia Prancūzijos. Iš čia ir plaukia jo universalistinis diskursas, kuris yra grįstas nevalstybinėmis organizacijomis.“

išversta iš rmx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ert

Savižudžių pozicija, nes tai tiesus kelias į savo valstybės ir krikščionybės sunaikinimą. Kodėl musulmonams ir įvairiems migrantams nepasinaudoti „naudingais id…..s“?

Taip jau yra

Kad jei nenusižudai, tai gali gyventi toliau.

amam

Kazkas nesuvokiama.Gi negali buti, kad VISI baznytininkai beprociai.Popiezius psixinis,nebestebina,bet visi kiti…Prisipazistu,nebesuprantu..

ah.ą

va, va Germanija turėtų tiesiogiai migrantus skaraidintis iš Irako ir pasiimti visus iš Baltarusijos, Merkel, bažnyčios aukščiausieji hierarchai, germanai nori migrantų o migrantai nori Germanijon. Be to nereikia pamiršti kad Germanija okupuota americos, o americoje bideno politika taip pat priimti kuo daugiau migrantų- ta pati politika migrantų atžvilgiu tiek Bideno tiek Merkel tiek bažnyčios aukščiausių hierarchų… pamenate kaip popiežius atėjūnams negrams kojas mazgojo?
kaip turėtų elgtis Lenkija ir Lietuva? Ogi netrukdyti prisiimant tranzitinės valstybės statusą ir nereikalauti iš migrantų dokumentų – eina Germanijon – lai eina, lai Germanija ir rūpinasi atėjūnais.

Nusibodo

viskupais buti,dabar norim but mulom.

dauguma

kunigu nebeina Jezaus keliu,jie pasirenka Baraba,nieko keisto nes ir jie iš to pačio molio nulipdyti kaip ir visi mirtingieji.Vienetai kurie atsidave Dievui ,visi kiti eina Judo keliu.

daugumai

Prieš komentuojant verta pasigilinti į tai, kas seniai žinoma. Pvz., nuo 1949 m. pagaliau žinoma, kad Baraba (išvertus iš aramėjų kalbos – Tėvo sūnus: Bar ‘sūnus’-Abba ‘tėvas’) – Paties Kristaus pravardė. Rankraščiuose jo vardas ir yra J-šūa. Taigi ne visi „žydai” šaukė „ant kryžiaus”, o prie pretorijos daugiau kaip šimtas žmonių vargu ar iš viso būtų sutilpę, – vieni šaukė „Ant kryžiaus!”, kiti – „Paleisk!” Kodėl Pilatas staiga pakeitė elgesį? Todėl, kad buvo kyšininkas ir jam pagrasino skundu į Romą. Iš paniekos žydams jis ir liepė pritivirtinti prie kryžiaus užrašą „žydų karalius”. Tai pasityčiojimas iš tautos. O tie Vokietijos hierarchai visiškai teisūs. Kristus pasiaukojo ne už „Europos kultūrą” ar nepaprastai gražią „baltąją rasę”, kuriai vargšytei gresia išnykimas (nebent nuo covido).… Skaityti daugiau »

stasys

ir ko čia taip visi jaudinasi ..kažkur Vokietijoje kažkokia tikinčiu grupė-s pasisakė UŽ liberalesnį požiurį į emigracija . Na žinant kiek jaunų vyrukų ten Vokietijoje ‘nusėdę’ tūpį ..netgi logiška būtų leisti jiems atvivežti savo žmonas ir vaikus . Jaunos vokietės nustotu bijoti vaikščioti naktimis . Aš tame matau tam tikra logikos grūdą .. jei jau leidai karta ir sukurei problema buk malonus ja išspręsti iki galo . To paskatinta Merkel ir skambino matyt Lukašenkai …

to  daugumai ir stasiui

Neišvedinėk čia savo teorijų, žinom mes ir kalno pamokslą ir apie Pontijų Pilotą. Jeigu katalikų tikėjimo ir sakykim Dievo pozicija būtu priimti VISUS, tada kam yra Dievo teismas ? kam yra dangus ir pragaras? Dievas pasigaili ir priima tuos kurie priima JI. O jeigu tai yra užkietėjes musulmonas kuriam krikščionys yra priešai? Isileisdami tokius žmones mes pastatome į pavojų savo vaikus ,savo moteris. Bažnyčios pozicija visais laikais buvo MISIJOS kai kunigai ir vienuoliai vykdavo į pagoniškus kraštus skleisti Dievo mokymo ir ten atversti į krikščionybę vietinius gyventojus. O dabar gaunasi atvirkščiai – prisikviečiame pas save priešiškai nusiteikusių kito tikėjimo ir kitos kultūros žmonių, ir bandome jiems įtikti o paskui stebimės kad jie mus terorizuoja ir mūsų negerbia. stasy , nėra… Skaityti daugiau »

amam

Oi,stasys vel atkrito,matyt visa buteli vakcinos bus islakes..

Vaclovas ing 9:24

Kad suprasčiau, ar jūs šį tą nutuokiate apie pasaulį, keli klausimai:
– kas yra chochlas?
– po “patriarchų” kudirkų ir visokių basanavičių (t.y. bastarnų) lietuvaičiui dar įmanomas koks nors pasaulio supratimas?
– kokiose trečiose pasaulio šalyse įmanomos misijos?

> to daugumai ir stasiui  2021-11-18 9:24

Malonu, kad jūs (visi MES) taip daug žinote – kad per vad. „krikščionybės” beveik 2000 metų svetimavimas neklestėjo, o klestėjo islame, nes ten leidžiamas!
Tokios žinios BUS įvertintos, nes juk aišku, kam tas pragaras:
nagi „jums visiems”, atmetantiems Kalno pamokslą atmetant meilės priešams reikalavimą.
Jei šitaip „priimate” D-vą, sveikinu laukiančių pragaro pagal Pačių žodį!

stasys

ačiu mielieji už išmintį ..

T0mas J.

Vokietijos Bažnyčios aukščiausieji hierarchai – išsigimėliai.

T0mas J. -> 7:38

„Vokietijoje kažkokia tikinčiu grupė-s pasisakė UŽ liberalesnį požiurį į emigracija”
(stasys)

.
Neklaidink žmonių , stasy.
Ne apie emigraciją kalbam. Apie IMIGRACIJĄ.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top