Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Schäuble) interviu laikraščiui „Bild am Sonntag“ išdėstė poziciją, jog norėdama susidoroti su saugumo iššūkiais viduje ir užsienyje, ES privalo turėti bendrą kariuomenę vietoje 28 nacionalinių kariuomenių. Jis taip pat sakė, kad ES turi labiau įsitraukti į Vidurio Rytų ir Afrikos krizių sprendimą.
„Mes turėsime išleisti daugiau lėšų bendroms Europos gynybos iniciatyvoms“, – sakė Vokietijos federacinis finansų ministras ir balsingas konservatorių politikas.
„Galiausiai, mūsų tikslas turi būti bendra Europos armija“, – sakė jis savo poziciją argumentuodamas tuo, kad 28 ES šalių gynybos išlaidos „kartu būtų panaudotos kur kas efektyviau“.
„Vokietijai tai reiškia, kad mes turėsime mūsų užsienio ir saugumo politiką remti stipriau, negu, ko gero, mums patinka“, – pasakė jis minėdamas Vidurio Rytus ir Afriką kaip galimus Berlyno įsipareigojimo regionus. Stipresnis Europos įsipareigojimas yra reikalingas šitų regionų stabilizavimui, pridūrė jis.
Per pastaruosius penkerius metus Vokietijos politiniame isteblišmente vyko ginčai dėl aktyvesnės užsienio politikos, paremtos stipresne kariuomene, sugebančia veikti bet kur pasaulyje. Tokios idėjos kritikai sako, kad šalis dėl savo militaristinės praeities, pasireiškusios per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, turėtų visą laiką likti nemilitarizuota.
Vis dėlto Vokietijos kariuomenė buvo dislokuota keliuose pasaulio karštuose taškuose, tarp jų – Afganistane ir Malyje, bei dalyvauja paskutinėje „paramos misijoje“ Sirijoje.
ES neturi bendros armijos, pagal bendrą saugumo ir gynybos politiką ES tik tam tikrais atvejais gali padėti NATO operacijose.
Vienintelis atvejis, kai ES veikė kaip gynybos aljansas buvo Prancūzijos karinės pagalbos prašymas po teroro atakų Paryžiuje šių metų lapkritį.
Šaltinis: rt.com
valdovai tiesiog nepasotinamai trokšta karo. Prieš ką gi eis toji armija?
Prie ko čia bendra ES kariuomenė?! Juk esame suverenių valstybių sąjunga, o ne viena valstybė.
Prieš ką toji armija eis? Atsakymas: prieš ES valstybes, nenorinčias priimti pas save kolonistų iš Azijos ir Afrikos.
Sajūzo politbiurui prireikė vidaus kariuomenės, nes pradeda atsirasti nepaklusnių respublikų. O dar prisiminkim to paties politbiuro iniciatyvą „saugumo vardan” perimti sajūzinių respublikų sienos kontrolę be jų sutikomo… 🙂
P.S. O pareiškimo „Juk esame suverenių valstybių sąjunga, o ne viena valstybė.” naivumą užskaitau! Šiaip jau, anas sajūzas irgi buvo „sajūz nerušimy respublik SVABODNYCH”, jeigu ką. 😉
Oficialiai (ne faktiškai) lyg dar esame suverenių valstybių sąjunga. Ar aš klystu?
Taigi aname sajūze irgi juk buvome „Oficialiai (ne faktiškai)”. 😉
kad tas ministras žydochazaras. Vat kuom baigėsi Vokietijos klupdymas prieš holokausto altorių.