Vokietijos generalinė prokuratūra nutraukė tyrimą dėl „valstybės paslapčių išdavimo“

Vokietijos generalinė prokuratūra pirmadienį paskelbė nutraukianti protestų bangą dėl žiniasklaidos laisvės varžymo sukėlusį tyrimą dėl „valstybės paslapčių išdavimo“, pradėtą Netzpolitik.org tinklaraštininkų atžvilgiu.

Savo sprendimą Generalinė prokuratūra motyvavo tuo, jog kartu su Teisingumo ministerija nusprendė, kad portalo paskelbtoje medžiagoje apie Vidaus žvalgybos agentūros planus išplėsti sekimą internete, nėra „valstybės paslapčių“.

Tyrimas, pradėtas prieš skaitmeninių pilietinių teisių tinklaraštį Netzpolitik.org, praėjusią savaitę generaliniam prokurorui Haraldui Range (Haraldą Rangę) kainavo postą – teisingumo ministrui Heiko Maasui (Heikas Masas) pareiškus neapsitikėjimą H. Range ir jo priimtu sprendimu šis buvo priverstas anksčiau laiko išeiti į pensiją.

Generalinės prokuratūros išplatintame pareiškime pažymima, kad tyrimas dėl to, kas nutekino tą medžiagą, bus tęsiamas ir perduotas vietos prokuratūrai, kuri vykdys tyrimą dėl „profesinės paslapties atskleidimo“.

Netzpolitik.org įkūrėjas Markusas Beckedahlis (Markus Bekedalis) pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė: „Nenustebau, kad tyrimas nutrauktas, nes tai buvo absurdiškas teisinis konstruktas“.

„Dabar mes reikalaujame skaidrumo dėl to, ar tyrimo metu prieš mus buvo naudojamos sekimo priemonės“, – pridūrė jis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top