Vokietijos ir Austrijos naujienų portalai susitarė vienodai nušviesti „klimato krizę“

Pagrindinė žiniasklaida vieningai stumia nerimą dėl klimato keliantį pasakojimą ir net nebesistengia to slėpti

Austrijos ir Vokietijos pagrindiniai naujienų portalai susitarė beveik vienodai nušviesti vadinamąją „klimato krizę“ ir neleisti nukrypti nuo pagrindinio naratyvo.

Visiems, kas atkreipia dėmesį, tai jau kurį laiką buvo vieša paslaptis. Pagrindinė Europos ir Šiaurės Amerikos žiniasklaida vieningai stumia tam tikrus naratyvus; tiek „klimato kaita“, tiek COVID plandemija tai puikiai įrodė.

Tačiau jie nebesistengia to slėpti, ką rodo naujausi vokiškai kalbančio pasaulio pavyzdžiai. Daugelis pagrindinių Austrijos naujienų agentūrų sutiko pasirašyti „klimato kodeksą“, kuriuo įsipareigojo apie „klimato krizę“ rašyti taip, kad ji būtų vaizduojama kaip „labiausiai neatidėliotina šio amžiaus krizė“.

Už kodeksą atsakingas „Klimato žurnalistikos tinklas“ kartu su kolegomis iš „Klimato žurnalistikos tinklo Vokietijoje“ parengė „Klimato chartiją“, nurodančią, kaip nušviesti šią temą.

Šiame klimato kodekse teigiama, kad „klimato krizė“ yra pavojingiausia šio šimtmečio krizė, „kelianti pavojų mūsų pragyvenimo šaltiniams, ir todėl yra svarbiausias prioritetas“. Klimato kodekse taip pat teigiama, kad šį dokumentą pasirašiusios žiniasklaidos priemonės taip pat „pripažįsta mokslinius faktus apie klimato kaitą“.

Tai įrodo, kad didžioji žiniasklaida jau visiškai pritarė paniką keliančiam pasakojimui. Bet kurie šiam pasakojimui prieštaraujantys duomenys ar argumentai bus ignoruojamas arba nelaikomi „moksliniais faktais“.

Todėl su šia pozicija nesutinkantys autoritetingi mokslininkai, pavyzdžiui, fizikos Nobelio premijos laureatas daktaras Džonas Klauseris (John Clauser), klimatologė Džiudit Kari (Judith Curry))ar kiti CO2 koalicijos tyrėjai ir mokslininkai, pagrindinių žiniasklaidos priemonių žurnalistų bus ignoruojami arba diskredituojami – žinoma, visa tai daroma „mokslo“ vardu.

Austrijos „Klimato žurnalistikos tinklo“ kalbėtojas diskusijoje teigė, kad „klimato krizę“ reikia vertinti ne kaip dar vieną temą, o kaip „dimensiją“, kuri turėtų būti įtraukta visur. Austrijos visuomeninių transliuotojų tinklo ORF „tvarumo pareigūnas“ pritarė šiai minčiai, sakydamas, kad „klimato kaitos“ klausimas aptariamas ne tik žiniose, bet ir daugelyje kitų programų.

Paprasčiau sakant, jie pripažįsta, kad pagrindinės žiniasklaidos vartotojai visais lygmenimis bus nuolat bombarduojami panika dėl klimato, bet nesijaudinkite, visa tai daroma dėl didesnio gėrio – planetos gelbėjimo.

Pagrindiniai žurnalistai įsipareigoja „nemenkinti klimato kaitos“

Monitor, viena iš pagrindinių Vokietijos visuomeninio transliavimo tinklo ARD politinių naujienų laidų, kad „nesumenkintų“ klimato klausimų, pasiūlė vartoti naujus žodžius. Užuot sakius „klimato kaita“, kas, pasak Monitor, skamba nepakankamai bauginančiai, reikėtų vartoti „klimato krizė“.

Žodžių junginį „klimato skeptikas“, reiškiantį žmogų, kuris netiki, kad per artimiausius kelerius metus įvyks pasaulio pabaiga (bent jau ne dėl „klimato kaitos“, atsiprašau, turiu omenyje KLIMATO KRIZĘ), reikėtų pakeisti įžeidžiamiau skambančiu terminu „klimato neigėjas“.

Be to, pasenęs terminas „visuotinis atšilimas“, skamba Monitor pernelyg „patogiai ir teigiamai“, todėl nuo šiol jis bus pakeistas terminu „visuotinis užkaitimas“. Juokas juokais, nes Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres) jau yra vienu žingsniu aukščiau ant propagandos eskalavimo kopėčių, nes neseniai pareiškė, kad dabar įžengėme į „visuotinio virimo“ erą.

Klimato aktyvistės, megažvaigždės Gretos Tunberg (Greta Thunberg) žodžiais: „Noriu, kad panikuotumėte“.

Austrijos žurnalistams skirtame „klimato kodekse“ taip pat rašoma apie tai, kaip neleisti žmonėms pernelyg patogiai jaustis dėl „klimato krizės“.

Jame teigiama, kad pranešant apie „klimato krizę“ vartojami žodžiai ir vaizdai neturėtų sumenkinti masto ir pasekmių tų orų apraiškų, „kurios gali būti susijusios su žmogaus sukeltu visuotiniu atšilimu.

Taigi, nors pagrindiniai žurnalistai negali „sumenkinti“ jokio gamtos reiškinio, kuris gali būti siejamas su „klimato krize“, nėra sąlygos, kad jiems draudžiama gerokai perdėti tariamą visuotinio atšilimo (arba užkaitimo, arba virimo) poveikį tokiems reiškiniams. Kitaip tariant, galite kelti paniką dėl „klimato krizės“, kiek tik norite, bet nedrįskite sumenkinti jokio atvejo, turinčio ryšį su orais!

Šį veikimo būdą neseniai iliustravo pagrindinės žiniasklaidos priemonės, kurios dėl miškų gaisrų Kanadoje ir Graikijoje suskubo kaltinti „žmogaus sukeltą klimato kaitą“, nors, kaip patvirtino vėlesni pranešimai, daugumą gaisrų sukėlė padegėjai.

Manau, kad iš neįrodytų „sąmokslo teorijų“ sąrašo galime oficialiai išbraukti teiginį, jog pagrindinė Vakarų pasaulio žiniasklaida „klimato kaitos“ (ir daugelio kitų temų) klausimu veikia beveik visiškai vieningai, ir laikyti jį „moksliniu faktu“.

Straipsnio autorius Andreas Vailzeris (Andreas Wailzer) yra Vienoje gyvenantis austrų žurnalistas, rašantis portalui LifeSiteNews.

Šaltinis: lifesitenews.com

.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top