Vokietijos kairieji stumia „nubudusiųjų” rinkimų įstatymo pakeitimus: bent 50 proc. partijų kandidatų turi būti moterys, balsavimo amžius sumažintas iki 16 metų

Vokietijoje būtų reikalaujama, kad „nubudusių” partijų sąrašuose būtų ne mažiau kaip 50 proc. moterų.

Remiantis nauju rinkimų reformos įstatymu, kurio siekia Vokietijos kairiojo sparno socialdemokratai (SPD), dviem didžiausioms opozicinėms Vokietijos partijoms – Krikščionių demokratų sąjungai (CDU) ir Alternatyvai Vokietijai (AfD) – gali būti atimta teisė net kelti savo kandidatus į postus.

Vokietijos Bundestago pirmininkė ragina priimti radikalų „nubudusių” rinkimų reformos įstatymą, pagal kurį 50 proc. partijos sąrašo kandidatų turėtų būti moterys. Pagal Vokietijos rinkimų sistemą rinkėjai balsuoja už partiją, tačiau partija kandidatus renkasi pagal sąrašus. Tokių partijų kaip CDU/CSU sąraše šiuo metu yra 141 vyras ir 46 moterys, o AfD – 72 vyrai ir 11 moterų.

Naujoji reforma būtų didelis smūgis konservatoriams, kurie linkę kelti daugiau vyrų kandidatų. Reforma taip pat galėtų smarkiai pakeisti rinkimus, nes konservatyvioms partijoms būtų paprasčiausiai atimta galimybė dalyvauti rinkimuose arba bent jau būtų apsunkintas jų kandidatų iškėlimas.

Vokietija ką tik baigė keisti rinkimų įstatymą, kad sumažintų parlamento narių skaičių ir pakeistų patekimo į parlamentą pagal „tiesioginius mandatus” sistemą. Anksčiau partijos, gavusios tris tiesioginius mandatus, galėdavo patekti į parlamentą, net jei surinkdavo mažiau nei 5 proc. balsų. Dabar dėl šio įstatymo, pavyzdžiui, sudaromos nepalankios sąlygos daugeliui partijų, tarp jų ir prieš valdžią nusistačiusiai Kairiųjų partijai, o taip pat Krikščionių socialistų sąjungai (CSU), kuri gerai pasirodo Bavarijoje, bet realiai nedalyvauja kitose šalies vietose.

Bundestago pirmininkė Berbelė Bas (Bärbel Bas) (SPD), kuris stumia naują „nubudusiųjų” rinkimų reformą, taip pat nori sumažinti balsavimo amžiaus žemutinę ribą iki 16 metų.

Ji sakė, kad norėtų „per šį rinkiminį laikotarpį parengti balsavimo teisių paketą,“ apie kurį ji pasakojo laikraščiui Deutschlandfunk. Ji taip pat ragino „pratęsti įstatymų leidybos laikotarpį nuo ketverių iki penkerių metų”.

Iš esmės tai leistų partijoms išsilaikyti valdžioje ne ketverius, o penkerius metus, kaip yra dabar, todėl rinkimai vyktų rečiau, o vokiečiai turėtų mažiau galimybių balsavimu keisti vyriausybes.

Bas tikisi, kad „iki teisėkūros laikotarpio pabaigos mes taip pat priimsime nutarimą ir šiuo klausimu”. Tačiau ginčas „vis tiek bus sudėtingas,” sakė ji. Be to, kaip anksčiau pranešė Remix News, panašias moterų kvotas Brandenburgo ir Tiuringijos teismai panaikino kaip prieštaraujančias Konstitucijai po AfD partijos skundų.

Pažymėtina, kad Bas partija SPD buvo įsipareigojusi, kad vyriausybės kabinetą sudarys 50 proc. moterų ir 50 proc. vyrų. Tačiau buvusi šalies gynybos ministrė Kristinė Lambrecht (Christine Lambrecht) pasirodė šalyje esanti labai nepopuliari, todėl kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz), taip pat priklausantis SPD, vietoje jos paskyrė į šias pareigas Borisą Pistoriusą (Boris Pistorius). Nors šį žingsnį griežtai kritikavo kairieji, Pistoriusas pasirodė iki šiol esantis daug populiaresnis.

Šaltinis: Remix News

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top