Vokietijos kairieji stumia „nubudusiųjų” rinkimų įstatymo pakeitimus: bent 50 proc. partijų kandidatų turi būti moterys, balsavimo amžius sumažintas iki 16 metų

Vokietijoje būtų reikalaujama, kad „nubudusių” partijų sąrašuose būtų ne mažiau kaip 50 proc. moterų.

Remiantis nauju rinkimų reformos įstatymu, kurio siekia Vokietijos kairiojo sparno socialdemokratai (SPD), dviem didžiausioms opozicinėms Vokietijos partijoms – Krikščionių demokratų sąjungai (CDU) ir Alternatyvai Vokietijai (AfD) – gali būti atimta teisė net kelti savo kandidatus į postus.

Vokietijos Bundestago pirmininkė ragina priimti radikalų „nubudusių” rinkimų reformos įstatymą, pagal kurį 50 proc. partijos sąrašo kandidatų turėtų būti moterys. Pagal Vokietijos rinkimų sistemą rinkėjai balsuoja už partiją, tačiau partija kandidatus renkasi pagal sąrašus. Tokių partijų kaip CDU/CSU sąraše šiuo metu yra 141 vyras ir 46 moterys, o AfD – 72 vyrai ir 11 moterų.

Naujoji reforma būtų didelis smūgis konservatoriams, kurie linkę kelti daugiau vyrų kandidatų. Reforma taip pat galėtų smarkiai pakeisti rinkimus, nes konservatyvioms partijoms būtų paprasčiausiai atimta galimybė dalyvauti rinkimuose arba bent jau būtų apsunkintas jų kandidatų iškėlimas.

Vokietija ką tik baigė keisti rinkimų įstatymą, kad sumažintų parlamento narių skaičių ir pakeistų patekimo į parlamentą pagal „tiesioginius mandatus” sistemą. Anksčiau partijos, gavusios tris tiesioginius mandatus, galėdavo patekti į parlamentą, net jei surinkdavo mažiau nei 5 proc. balsų. Dabar dėl šio įstatymo, pavyzdžiui, sudaromos nepalankios sąlygos daugeliui partijų, tarp jų ir prieš valdžią nusistačiusiai Kairiųjų partijai, o taip pat Krikščionių socialistų sąjungai (CSU), kuri gerai pasirodo Bavarijoje, bet realiai nedalyvauja kitose šalies vietose.

Bundestago pirmininkė Berbelė Bas (Bärbel Bas) (SPD), kuris stumia naują „nubudusiųjų” rinkimų reformą, taip pat nori sumažinti balsavimo amžiaus žemutinę ribą iki 16 metų.

Ji sakė, kad norėtų „per šį rinkiminį laikotarpį parengti balsavimo teisių paketą,“ apie kurį ji pasakojo laikraščiui Deutschlandfunk. Ji taip pat ragino „pratęsti įstatymų leidybos laikotarpį nuo ketverių iki penkerių metų”.

Iš esmės tai leistų partijoms išsilaikyti valdžioje ne ketverius, o penkerius metus, kaip yra dabar, todėl rinkimai vyktų rečiau, o vokiečiai turėtų mažiau galimybių balsavimu keisti vyriausybes.

Bas tikisi, kad „iki teisėkūros laikotarpio pabaigos mes taip pat priimsime nutarimą ir šiuo klausimu”. Tačiau ginčas „vis tiek bus sudėtingas,” sakė ji. Be to, kaip anksčiau pranešė Remix News, panašias moterų kvotas Brandenburgo ir Tiuringijos teismai panaikino kaip prieštaraujančias Konstitucijai po AfD partijos skundų.

Pažymėtina, kad Bas partija SPD buvo įsipareigojusi, kad vyriausybės kabinetą sudarys 50 proc. moterų ir 50 proc. vyrų. Tačiau buvusi šalies gynybos ministrė Kristinė Lambrecht (Christine Lambrecht) pasirodė šalyje esanti labai nepopuliari, todėl kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz), taip pat priklausantis SPD, vietoje jos paskyrė į šias pareigas Borisą Pistoriusą (Boris Pistorius). Nors šį žingsnį griežtai kritikavo kairieji, Pistoriusas pasirodė iki šiol esantis daug populiaresnis.

Šaltinis: Remix News

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AAA

0 procentų būtų moterys? tai jau diskriminacija, kadangi kaip bus su kitomis 71 lytimi? Taip pat turėtų gauti vietas juodaplaukiai, plikiai, mėlynakiai ir panašiai … Netvarka:)

AAA

Turėjo būti: 50 procentų būtų moterys

Nedavalgyta konsierva

Markso gimtinėjeeee.

blue yellow zov MARINIE

…marxas grabe ploja…,beje,frycuose yra da vienas marxas,tas gyvas ir tas pedrylu nesamones varineja kaip setonas….,gal rodnia koks…

Vaclovas

Vokietijos kairieji slepiasi už vaikų (paauglių) nugarų, reiškiasi jie yra … ?

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Vilnius ploja katutėm.
Lenino nebėra, reikia Lukiškių aikštėje nors ranką rodančią kryptį pastatyti.

blue yellow zov MARINIE

…tuoj ta ranka bus lenzburbejaus….

Stephen Kokx (Life Site News)

Ugandos parlamentas priėmė įstatymą prieš homoseksualumą, supykdydamas LGBT palaikančius Vakarus „Savo šalyje laikysimės savo dorovės. Mes saugosime savo vaikus. Šį įstatymą kuriame sau. Savo vaikams ir savo vaikų vaikams. Uganda, kurioje daugumą sudaro krikščionys, vienbalsiai priėmė „Antihomoseksualumo įstatymą“. Prezidentas Yoweri Museveni pareiškė, kad LGBT palaikantys Vakarai turėtų „nustoti švaistyti žmonijos laiką primesdami mums savo socialinius papročius“. Įstatymas buvo parengtas pagal 2014 m. įstatymą, kuris buvo panaikintas teisme, dėl tarptautinių pajėgų spaudimo. Be kita ko, antradienį priimtas įstatymo projektas Uždrausti bet kokius seksualinius santykius tarp tos pačios lyties asmenų. Neleisti niekam laikyti save lesbiete, pederastu, translyčiu, kyr arba bet kokia kita lytine tapatybė, kuri nėra vyriška ir moteriška. Siūlyti mirties bausmę visiems, kurie užsiima homoseksualumu sunkinančiomis aplinkybėmis. Siūlyti kalėti iki gyvos… Skaityti daugiau »

Tarptautinių pajėgų spaudimas

Ar Uganda turi atominį ginklą.Jei neturi atominio ginklo ,tai nuo lgbt ideologijos kalbomis ir įstatymais neapsigins.

Conservative Advocacy

Dr. Rachel Levine, pirmoji atvirai translytė JAV vyriausybės darbuotoja Konektikuto vaikų medicinos centro Pediatrijos sesijoje gyrė augantį „lytį patvirtinančio gydymo“ pripažinimą, o tai reiškia, kad chirurginiu būdu keičiama vaiko lytis greitai gali tapti norma.
Dr. Rachel Levine sakė, kad vaikų lyties keitimas yra svarbiausias Baideno administracijos prioritetas.
https://conservativeadvocacy.com/transgender-biden-official-changing-kids-gender-is-a-priority/

Daily Caller
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top