Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

„Mes turime sudaryti galimybę žmonėms turėti daugiau nei vieną pilietybę“, – sakė federalinė migracijos, pabėgėlių ir integracijos komisarė Reem Alabali-Radovan.

Migrantai Vokietijoje turi įgyti pilietybę „geriau“ ir „greičiau“, kad Vokietija taptų „modernia imigracijos šalimi“, sakė federalinė migracijos, pabėgėlių ir integracijos komisarė Reem Alabali-Radovan, kas, jos teigimu, reikštų dramatiškai reformuoti šalies pilietybės įstatymą.

„Mes pradedame naują integracijos politikos etapą, solidarizuodamiesi su federaline, žemių ir vietinių vadovybių institucijomis. Mes norime būti moderni imigracijos šalis. Tai taip pat reiškia, kad pagaliau siūlome išeitį iš netoleruotinų „tolerancijos“ grandinių tiems, kurie daugiau nei penkerius metus gyvena čia Vokietijoje “, – sakė politikė antradienį vykusiame federalinės ir žemių vadovybių integracijos pareigūnų pavasario posėdyje Berlyne, teigiama Deutschland Funk radijo naujienų tarnybos pranešime.

Ministrė kalbėjo apie „toleruojamus“ migrantus šalyje, kuriems leidžiama likti šalyje, tačiau kurių prieglobstis nebuvo patvirtintas. Jei įstatymas būtų priimtas, 100 000 migrantų gautų pagreitintą nuolatinės gyvenamosios vietos vizą praleidę šalyje penkerius metus, o ne įprastus aštuonerius metus, o tai savo ruožtu leistų jiems gauti pilietybę kur kas greičiau.

„Mes neturime ir toliau versti juos tuščiai leisti laiką, tačiau turime suteikti jiems teisingą perspektyvą“, – tęsė socialdemokratė.

Vokietijos kairiosios pakraipos vyriausybė, sudaryta iš Žaliųjų partijos, Socialdemokratų (SPD) ir Laisvosios demokratų partijos ekonominių liberalų, jau seniai aiškiai parodė savo norą sustiprinti masinę imigraciją ir perrašyti šalies įstatymus, kad pasiektų šį tikslą.

„Mes turime suteikti galimybę žmonėms turėti daugiau nei vieną pilietybę,“ – pridūrė ministrė.

Federalinė vyriausybė šiemet pateiks tokio įstatymo juodraštinį variantą.

Integracijos pareigūnų pavasario susitikimai vyksta kasmet. Šį kartą dėmesys buvo nukreiptas į ukrainiečius ir afganistaniečius, o taip pat į taip vadinamąją antirasistinę veiklą.

Metų pradžioje Alabali-Radovan kreipėsi į plačiąją visuomenę sakydama: „Mes visi turime būti antirasistai!“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
60 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
60
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top