Vokietijos migracijos reformos, skirtos Afrikos darbuotojams pritraukti

Geresnė alternatyva demografinei krizei spręsti būtų labiau skatinanti šeimos politika, portalui „The European Conservative” teigė Vokietijos europarlamentaras.

Tamás Orbán

Vokietijos darbo ministras Hubertusas Heilas (SPD) paskelbė apie planus reformuoti šalies migracijos įstatymą, siekiant palengvinti kvalifikuotų Afrikos darbuotojų migracijos į Vokietiją procesą, pranešė „Deutsche Welle”. Tačiau ne visi Vokietijoje – nei Afrikoje – yra tokie entuziastingi.

Darbo ministras Heilas tiki, kad naujasis įstatymas galiausiai sukurs modernią darbo sistemą Vokietijoje, ir tikisi, kad jis bus priimtas dar šiais metais, kad būtų užtikrinta kvalifikuota migracija, kuri užtikrintų būsimą Vokietijos darbo jėgą, sakė jis DW anksčiau šią savaitę. Reformomis siekiama išspręsti biurokratinius sunkumus ir pagreitinti kvalifikacijų pripažinimą, kad būtų supaprastinta migracija iš Afrikos.

„Vokietija yra moderni migracijos šalis”, – sakė Heilas DW, prieš tai pažymėjęs, kad vidutinis vokiečių amžius yra 49 metai, o daugelyje Afrikos šalių šis skaičius nesiekia 20 metų. „Dėl mūsų demografinės struktūros Vokietijai ateityje reikės kvalifikuotos migracijos”.

Numatomos Vokietijos migracijos reformos atspindi ankstesnių mokslinių tyrimų rezultatus, kurie rodė, kad norint patenkinti šalies darbo rinkos paklausą, Vokietijai kasmet reikėtų daugiau kaip 260 000 imigrantų, kurių didžioji dalis būtų iš ne ES šalių.

Tačiau šalies viduje didėja pasipriešinimas šiems ambicingiems planams, nes tam tikros politinės frakcijos nuo 2015 m. garsiai priešinasi masinei migracijai, nurodydamos susirūpinimą dėl nesėkmingų integracijos pastangų ir vadovų nepaisymo žmonių valios.

Kalbėdamas su „The European Conservative”, AfD europarlamentaras Markusas Buchheitas sakė tikįs alternatyviais gresiančios demografinės krizės sprendimais. „Jei mums iš tiesų reikia daugiau darbuotojų, galbūt dabar pats laikas paskatinti vokiečių poras susilaukti daugiau vaikų. Tai alternatyvus planas, kuris tikrai nusipelno daugiau apmąstymų nei žmonių iš labai skirtingų kultūrų importas iš viso pasaulio”, – mūsų laikraščiui sakė M. Buchheitas. „Jei ketiname eiti imigracijos keliu, prioritetas turėtų būti suderinamumas su Vokietijos kultūra.”

Be to, Buchheit teigė, kad tokie svarbūs ir tikriausiai negrįžtami klausimai niekada neturėtų būti sprendžiami pirmiausia neatsižvelgiant į žmonių valią. „Visa Vokietijos migracijos politika turėtų būti grindžiama Vokietijos žmonių poreikiais, susijusiais su mums reikalingais įgūdžiais, kultūra, kurios tikimės, ir saugumu, kurio norime”, – pridūrė europarlamentarė.

Konservatyvūs vokiečiai nėra vieninteliai, kurie jaučiasi galėję likti nuošalyje. DW duomenimis, Afrikos šalių pareigūnai vis labiau nerimauja dėl to, kad Europa išsiurbia jų kvalifikuotus ir išsilavinusius darbuotojus, kurie kitu atveju padėtų pakelti jų šalių ekonomiką.

Pavyzdžiui, Johanas Ivanovas, Frydricho Eberto fondo Ganoje direktorius, įspėjo, kad Vokietija neturėtų išnaudoti Afrikos šalių, siekdama išspręsti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą. Bendradarbiauti reikėtų tik siekiant abipusės naudos, ko ministras Heilas dabar aktyviai siekia savo kelionės į Ganą ir Dramblio Kaulo Krantą metu, tačiau Ivanovas vis dar nėra tuo įsitikinęs. Jis pasiūlė Vokietijai ieškoti novatoriškų būdų, kaip spręsti savo darbo jėgos krizę, o ne silpninti kitų šalių darbo jėgą. Ilgainiui Berlynui tiesiog teks „pagerinti [savo] problemas kitomis priemonėmis”, pridūrė jis.

Šaltinis: europeanconservative.com

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Vokietija iš lėto, bet nuosekliai stengiasi nusižudyti. Žmonėms būna pagalbos telefonai; o kur gauti pagalbos telefoną tautoms?

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top