Vokietijos pilietis Holger Lahayne apie konservatorių pamėgtą argumentą „Hitleris atėjo į valdžią per referendumus“: Kubilius klaidina žmones

Andrius Kubilius („Kubilius: Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų susikūrė per referendumus“): „Aš vis paminiu Vokietijos prieškario ar tarpukario istoriją, tai Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus. Jis turėjo keistą sampratą apie savo teisėtumo įtvirtinimą ir bet kokiems savo veiksmams paprašydavo tautos, kad ji tą teisę suteiktų. Vokiečių tauta, jos dauguma didele balsų dauguma iškankinta po Pirmojo pasaulinio karo, balsavo su dele balsų dauguma suteikdama jam absoliučią daugumą.“

Kaip Vokietijos pilietis, turiu pareigą pataisyti buvusio premjero istorijos žinių spragas. Sunku tikėti, kad protingas politikas darytų tiek daug klaidų keliuose sakinuose.

Referendumai Hitlerio atėjimui į valdžią ir įsitvirtinimui joje didelės reikšmės išvis neturėjo. Pirmas įvyko 1933 m. lapkritį – išstojimas iš Tautų sąjungos: 95 proc. už. Žinoma, tai nebuvo sąžiningas, atviras, demokratiškas referendumas. Antras – 1934 m. rugpjūtį, kai tauta po prezidento Hindenburgo mirties palaimino kanclerio ir prezidento pareigų sujungimą. Panašus rezultatas.

Bet visas valdžios užgrobimo procesas iki tol vyko be „tautos daugumos“ balso (vėliau dar vyko referendumai dėl Reinlando užėmimo ir Austrijos prijungimo). Galima net pasakyti, kad Hitleris per referendumus nieko nesusikūrė. Tokie balsavimai buvo farsai ir tik pagražino jau įvykusius faktus ar jau priimtus sprendimus, taigi tautos valia iš tikrųjų niekam nerūpėjo.

Lemtingus įgaliojimus 1933 m. davė Reichstagas (žinoma, jau įbaugintas, komunistai jau pogrindyje/kalėjimuose). Hitleris 1933 m. žinojo, kad tautos dauguma jo (dar) nepalaiko (!), todėl elgėsi gudriai ir šaltakraujiškai. Padėjo ir dešiniųjų (ultrakonservatorių) naivumas (galvojo, kad Hitlerį suvaldys).

Taigi demokratiškais būdais – ar per parlamento rinkimus ar per referendumą – tauta Hitleriui nesuteikė absoliučios daugumos. Net per rinkimus 1933 m. kovą (jau po valdžios paėmimo!) NSDAP surinko ‘tik’ 44 proc. (rinkimai jau tik iš dalies demokratiški).

Kubilius klaidina žmones.

Pirma, jis turėtų tos šalies istoriją suprasti, paskui – vis minėti.

Siūlyčiau tekstą melo detektoriams. Vokietijos tų metų patirtis Lietuvos diskusijose, sakyčiau, ne prie ko. Po karo buvo pasistengta sustiprinti parlamento ir kanclerio poziciją, sąmoningai susilpnintos prezidento galios.

Dėl referendumų geriau žiūrėkime į Šveicariją…

Trumpai apie autorių: Holger Lahayne – Lietuvos Evangelikų Reformatų Bažnyčios katechetas, Vilniaus parapijos antrasis dvasininkas; LKSB (Lietuvos krikščionių studentų bendrija) tarybos pirmininkas; EBI (Evangelinis Biblijos institutas) dėstytojas; Vokietijos pilietis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kis

Kubiliaus fiureris dar laukia,Andriuk,kaip besuktumei pasturgali,jis tau jau nebepades.Teks pakloti ataskaita uz visus „nuopelnus”kiek pamenu ekonominiai nusikaltymai berods senaties termino neturi?Nepades jokie Mizeriai.

Ponuli Andriau

„Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus.“ O ivalidai: mažumos ar žydai? Kodėl trykšti atjauta mažumoms ir žydams, ir kodėl niekini invalidus?! Mane kaip antros grupės invalidą labai įžeidi – palikdamas už borto.

Stiklo valytuvas

„… Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus.“
.
Kaip čia suprasti „… tuos pačius žydus…“? Negi dar yra kažkokie ‘kiti’ žydai? A taip… yra.
Yra žydai ir yra kiti žydai – sionistai.
Labai ačiū už konkretumą.
Mano klausimas žydams: kada viešai ir nedviprasmiškai atsiribosite nuo sionistų?
O kol kas kartoju: kodėl necituojami „Siono išminčių protokolai“?
——
… > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > …

tuoj seks atsakas

Kubilius, o gal Juknevičienė – tai tas pats – paskelbs, kad Holger Lahaine yra „kremliaus agentas” 🙂

Dar vienas

Kapsukės absolventų demagogijos meno ir dezi propagandos šedevras čia. Gal pirma reiktų paklausti tų, kurie ten gyveno tuo metu iki 1933 metų Vokietijoje ir kokia ten buvo socialinė-ekonominė padėtis. Juk lietuvių, Pirmojo pasaulinio karo belaisvių, ten būta – tad reiktų jų pirma pasiklausti arba jų vaikų ir anūkų, kad žinotum, kas ten dėjosi iki Hitlerio. Tiek autorius, tiek Kubilius su Rasele vienodi – abu demagogijos meno specialistai.

Dalia

Niekas neabejoja Kubiliau „protu”-ta jis jau irode budamas premjeru.Negi protingas zogus skolintusi Uz 9% palukanas? O krizes ayvaldymas? Giresi,giresi negi mano kad zmones nesupranta ir t.t.

kubilius

platina žydų pasakaites

tiek

kabylius – menkai prasilavinęs žmogelis su arkliškomis pretenzijomis į minties galiūnus. Aiškus Napoleono sindromas po tiesiog epinio ,ilgo išbandymo valdžia.

Negi Kubilius jau

tampa runkelyno nuomonės formuotoju, influenceriu ar kaip, patikslinkite? Taip žemai puolė, kad sunku patikėti, kad iki to galėjo nusiristi. Kažkas čia ne taip. Reiktų greitojo konservatoriaus Romaškino klausti.

Juozas

Šiandien Juknevičienė per televiziją gyrėsi, kad tiki Dievą ir lanko bažnyčią. Kubilius, ko gero, taip pat. Jei sąžiningai atlieka išpažintį (kuo aš labai abejoju), tai kokio sunkumo atgailą jiems kunigas skiria už tiek melo paskleidimą? Niekada negirdėjau jų kalbose nei kruopelytės krikščioniškos artimo meilės, atjautos ar supratimo.

Jooo,

Viešas smūgis Kubiliui nuo dvasininko tiesiai į nosį, viešas pažeminimas ir palydos į pragarą…

Raigerdas

A. Kubilius yra unikalus savo paistalais. Jis pastoviai nusišneka. Štai ir Holder Lahayne labai teisingai pastebėjo šią A. Kubiliaus savybę:”Kaip Vokietijos pilietis, turiu pareigą pataisyti buvusio premjero istorijos žinių spragas. Sunku tikėti, kad protingas politikas darytų tiek daug klaidų keliuose sakinuose”. Bet mes turime rimtai spręsti šią problemą, nes kaip atsitiko taip, kad mūsų politikai daro gėda ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai? Kodėl konservatoriai nenori atsakyti už savo nusišnekančius partijos kolegas? Klausykite, paskaičiuokite kokius jie gauna pinigus ir pasiūlykite mūsų specialistams, ką galima nuveikti už tokius pinigus. Kodėl konservatoriai nesiima jokių priemonių, kad ištaisyti tą ydingą savo atstovų delegavimą į tokius aukštus postus, kai jie ten daro gėdą visai Lietuvai? Konservatoriai dėl to neraudonuoja, bet mūsų daugybei tautiečių… Skaityti daugiau »

Nepasirašysiu

Deja, Lietuvos protestantai – Vokietijos kolonija. Užtenka pasižiūrėti, iš kur ateina pinigai ir kokios dvasininkų pavardės. Mano įspūdis – silpna bendruomenė, gerokai labiau apgailėtina, nei Lietuvos katalikų bažnyčia. Protestantizmas be vieno svarbiausių savo šonkaulių – tautinės bažnyčios.

Nepasirašysiu darkart

P.S. Katecheto interneto puslapis net neturi lietuviškos versijos (tik vokišką), nors žmona lietuvė. Turbūt nekyla klausimų, kuo save laiko vaikai 🙂

ko notėti?

Tai klasikinis atvetis kai į valdžią veržiasi vidutinybės.

hmm..

ponas evangelikas gal irgi pamirso VEIMARO respublika 1923–1929 m, kai po lapkricio revoliucijos daugiausia vyriausybes kedziu uzeme is Rytu Prusijos kile zd. kilmes socialistai su socdemais, glaudziai bendradarbiave su porevoliucine Rusija ir dosniai daline Vokietijos zemes kaimynems… Ankstesne wiki rase, kad del to, kad sios salys palaikytu Izraelio, kaip socialistines salies ikurima Tad tuo nepatenkintus piliecius socialistui Hitleriui nebuvo sunku itikinti savom tiesom pries desini Hindenburg’a ir itvirtinti diktatoriska Treciaji Reicha…
argi ne Zd kongreso pirmininkas Chaim Weizmann pirmas paskelbe ekonomini kara Hitlerio vokietijai?..

hmm..

siaip tai musu knygynuose ilgai gulejo H. Kardel knyga HITLERIS – IZRAELIO IKUREJAS. galetu europarlamentarai paskaityt.

Visi karai

pirmiausia ekonominiai dėl svetimų turtų ir teritorijų.

elfe > Stiklo valytuvas

ar ir jus isvien su Putinu ir Soros skelbiat kova pries mazu saliu „nacionalizma”, nacionalines valstybes?..
sionizmas – tai zydu nacionalizmas.
siandien desiniajam nacionalistui, Trumpo, Orbano draugui Natanyahu, kuris Soros isvadino „antisionistu”, galimai dirbtinai sukurta „politine krize” su Hamas antpuoliais… mes girdim tik viena puse is musu kairiosios masmedijos..
gal klauskit kodel Soros nesigaili dalyvaves su naciais zydu turto atemime jaunysteje, kaip kad liudijo youtubej?..

Pagal konservatorius

ir pagal kubilių tai referendumai yra blogis,rusų arba nacių pramanai. O tai kaip su referendumu dėl nepriklausomybės? Gal paskelbkit jį neteisėtu ir grįžtam į TSRS?

Pirmasis pasakė A, antrasis - B

Pirmasis įspėjo, kad referendumai yra blogis, bet nepaaiškino – kodėl, tik nurodė tarpukarį. Antrasis – paaiškino pirmojo mintį. Nes referendumai yra klastojami, rinkimai – diversifikuojami. Taip valdžioje atsiduria anarchistinės, užsienio pinigais remiamos grupuotės, palaikomos vietinių, savo galią ir įtaką saugančių, valdžios lobistų. Paskui – referendumų klastotės. Paskui – įsileidus anarchiją – ir teritorijos perdalinimas. Lobistai tikisi sutilpt į lėktuvus, bet eilė gali pasirodyt ilga, – irgi istorijos paliudyta. Kai kam teko ne nusimatyta vietytė su pinigų maišu, o skurdukėlių stovyklos. Pirmajam už geras paslaugas irgi gali pasidaryt ankšta plačiojoj sąjungoj.Atidirbę tepalai paprastai mažai kam rūpi. Taip išduodama valstybė. Be abejo – istorija parodo ir kas laukia išduotos tautos. Tautos uždavinys – susirūpinti rinkimų ir referendumų aiškumu. Nes kentės būtent tauta.

Al.

,,Nes referendumai yra klastojami” – o rinkimai? Gal apsieit be rinkimų ? Juk ir be jų žinoma kas turi valdyti, ar ne ?

na taip

pasake A, nepasake B.
naciai ne Vokietijoj dare referenDUMA, bet su Gebelso propaganda Austrijoj pries anfliusa.
Panasiai kaip Putinas Kryme.
gerai A.Jokubaitis sako, politiku neturim, tik politinius artistus, isvien su ziniasklaida zaidziancius keista zaidima… su Laisves partijos diegiama neotrockistine Soros ideologija.

Dobrovolskai nepasiseke idiegt cenzuros per „hate speach” tai emesi „tautiniu mazumu” „gelbeti”?.. atsizymes teritorija lentelem, kaip Donbase, o po to kels „referenDUMA”?..KAM ISVIS MUMS TOKIA TEISINGUMO MINISTERIJA?..
kai R.Simasius su pavaduotoju Stefanovicium isdave disidenta Beliacki, ar tuo neirode kieno interesams tarnauja?.. tada jam pavyko surast „atpirkimo ozi” ir atleist viena moterele, bet kuo siandien uzsiima Laisves partija?.. kam tai naudinga?..

elfe > Al.

paskutinius JAV rinkimus nueme „soros masinos”.
ir Bidenas tai zino. ie yra rimtai susirupines, nes jas bandoma diegti ir visur kitur..
gal visai ne gandas, kad „flantropas” del to teisiamas?..
https://headlineoftheday.com/2020/11/10/fraud-alert-george-soros-employee-owns-defective-switch-vote-biden-machines/

o vat si open society-antifa puslapi reikia labai atidziai panagrineti, nes jis skelbiasi rinkimu priziuretoju ES ir kitur… o vadovybe tai Maskvoj!
cia rasime ir visas tas desiniasias partijas, pries kurias turi kovot Kremliaus ir „filantropo” remiama ANTIFA. Lietuvoj, anot sio puslapio, desiniu partiju nera. nusitaikyta pries kai kurias Latvijos, Estijos partijas, Lietuvoj rinkimus priziuri S.Muravjovo/soros Transpierance Internacional labai stropiai.:)

http://www.unitedagainstracism.org/european-elections-campaign/makethemsmallagain/

elfe > Al.

beje, nuoroda i UNETED aptikau Dobravolskajos ikurtam puslapyje pavadintu EUROPOS ZMOGAUS TEISIU FONDAS, registruotu Naujininkuose.
https://lt.efhr.eu

ech

butu gerai, jei kas nukopypeistintu siuos komentarus su nuorodom i Prezidento feisbuka. Gal jis nezino, kokias uzduotis vykdo jo paskirta ministre Dobravolska?..

Stiklo valytuvas

>>> elfe > Stiklo valytuvas 2021-05-31 20:43 1. elfe, kodėl būdamas vyru ‘pseudoniminiesi’ kaip moteris? Kurioj vietoj susisuko „šarnyrai“? A! 2. Kodėl rašai NELIETUVIŠKAIS rašto ženklais? 3. „siandien desiniajam nacionalistui…“ Lietuvių kalboje sakiniai pradedami rašyti didžiaja raide. 4. „siandien desiniajam nacionalistui…“ Negi yra (gal atsirado?) ‘kairieji nacionalistai’? 5. „sionizmas – tai zydu nacionalizmas.“ Sionizmas ne žydų, o žydų elito (+ chazarų?) nacionalizmas kylantis iš paties Jahvės PRISAKYMŲ. Be to nacionalizmas yra rūpestis ‘sava’ tauta! O kai tauta pabrėžtinai keliama virš kitų tautų (Jahvės prisakymai!), va tada yra fašizmas!!! Neklaidink ir neskleisk melo! 6. „… Natanyahu, kuris Soros isvadino “antisionistu”…“ Atsikvošėk, nuo kada žydas žydui „kerta į akį“, ir dar gojų akivaizdoje?! … vykdomas tautų kiršinimas, nes tai yra SKALDYMAS dėl… Skaityti daugiau »

nusigyno

Kažkada Debilių net Kremliaus propagandistas Pozneris LRT studijoje išmaudė. Pamenate? Buvo tokia bendra laika, „Jukos” perkant „Mažeikių naftą”. Kremliaus propagandistas įdėmiai klausėsi Debiliaus tauškalų vertimo ir tada dar kartą paprašė atsakyti į klausimą, nes atsakymo neišgirdo. Ir nebuvo ten kažkoks nepatogus geopolitinis klausimas ar bandymas pagauti už liežuvio galo. Tiesiog Debilius pliurpė beprasmybes savame repertuare. 🙂
Dabar štai, pagaliau, lietuvių kalbą pramokę ir Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai jau nebegali pakęsti Debiliaus demagogijos. 🙂
Debilius melavo, per tiltą važiavo
Tiltelis sugriuvo, Debilius sužlugo.

P.S
Konveibinčiau, škac iš komentarų! 🙂

habilitās

Jei kalbėti apie straipsnį, tai ponas Vokietijos pilietis labai kuklus arba per daug diplomatiškas. Citata: „Referendumai Hitlerio atėjimui į valdžią ir įsitvirtinimui joje didelės reikšmės išvis neturėjo.“ Atvirai sakant, skamba nelabai korektiškai, nes logiškai mąstant arba „didelės reikšmės neturėjo“, arba „išvis neturėjo“. Bet tiek jau to, tuos lingvistikos niuansus. Esmė – straipsnis atvirai parodo, kad 65 tūkstančių km² teritorija turi politikierių, kuris istorijos nesimokė, bet sėdi Europos parlamente ir gauna solidų atlygį, už tai, kad meluoja tiems, kurie jį rinko. ✂✂✂ Jei kalbėti apie referendumus, rengtus Veimaro respublikos laikotarpiu, tai A. Hitleriui nei vienas jokios naudos nedavė, absoliučiai. Net paskutinis, kai 1934 metų rugpjūtį buvo likviduotas Vokietijos prezidento institutas, formaliai – referendumas vyko dėl dviejų postų sujungimo, kaip rašo straipsnio… Skaityti daugiau »

elfe > Stiklo valytuvui

apsiziurejau, apsiciupinejau – nei barzda nei tarp koju dar nieks neuzaugo!:)
tad nezinau ar priimt kaip komplimenta, kad mane laikot vyru?
kas del Natanyahu vs Soros pasiguglinkit.
kai tauta save kelia virs kitu tautu – sovinizmas!
visgi „isrinktaja tauta” galima vadint ta, kuria Dievas pasirinko Dievo Sunaus gimimui.
ir ji tikrai nebuvo tada pirmaujanti, bet kelias vergijas atkentejusi ir vel Romos pavergta …

o apie „sifonu ismincius” atsakiau kitam poste.
dekui uz demesi.

The Epoch times

JAV vis dar tikrina balsavimo rezultatus. Marikopos grafystėj iš 2,5 milijono biuletenių patikrino pusę. Nepaisant aršių trukdymų iš ,,demokratų” pusės. Iki birželio galo tikisi pabaigt.

https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/50-percent-of-maricopa-county-ballots-have-been-counted_3839524.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-06-01-1&mktids=ddaeda60d8721442b57b2e68bdfeb59c&est=l515ST4ZE9yHzr4p0iUES2xOXoxp04DC6pkRQJ1SFLccCKux8m5/AsWlINoROw==

na ka?

dekui tiesos reakcijai, kad leidzia padiskutuoti.

ah1

kada yra meluojama? ogi tada kai nepasiekei to ko nori bet nori kad kiti manytų kad taip yra, vienu žodžiu kiti klaidinami.

nuomonė

Mano nuomone,minimas politkas yra seniūnijos ( na gerai,tebūnie savivaldybės) lygio politikas. Jei neklystu,šis politikas,būdamas Vyriausybės vadovu,vis mėgdavo pabrėžti,kad yra Antakalnio patriotas, ir ,kiek pamenu,įvairiomis progomis „traukdavo per dantį” kauniečius,kurie rinkimuose daugiausia balsuodavo už konservatorius ir ,matyt, norėjo permainų, daugiau valstybės investicijų mieste. Pašiepti tuos,kurie balsuoja už tavo partija,manau,nėra gero politiko požymis. Vėliau tokios politikos rezultatai netruko pasirodyti.

dar

Ar ne gerb. Kubiliaus premjeravimo laikais buvo padidinti autorinių sutarčių mokesčiai, panaikinti verslo liudijimai intelektinei veiklai? Jei neklystu ,Anglijoje,Vokietijoje yra mokestinės lengvatos menininkams ir kitiems autoriams (authors), bei dirbantiems savarankiškai ( self-employed). Vieno ekonomisto iškelta ” gyvulių ūkio” naikinimo,mokesčių suvienodinimo idėja,matyt, labai patiko Kubiliui,nors Vokietijos ar Anglijos patirtimi jis,ko gero,net nepasidomėjo?

///

-> habilitās 2021-06-1 17:07

Esate tikras, kad vardą ir pavardę ,,Ernstas Hanfšaengelis” parašėte teisingai? Kodėl apie tokį, atrodytų, įžymų asmenį internete nėra nei žodžio?

15 d. reikalaukime ir referendumo...

Liberalkonservatoriai prievartauja daugumą mažumų ir savo naudai.Nelaisvės partijos, viso valdančių lagerio beprotiškos pastangos padaryti mus iš Suvereno prievartaujamais kumečiais, referendumo baimė ir žydrųjų nepakantus lipimas normai, tradicijoms , visuomenei ant sprando, turi būti stabdomi nesumankurtėjusių, blaivaus proto nepametusių piliečių pastangomis…,Žydrieji , padedami oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) režimo ir globalaus kapitalo pinigų, nori nesamones padaryti visiška norma, beprotybę skelbia protu, šeimomis nori patvirtinti bet ką su bet kuo, ir bet kaip. ONS struktūros žydrųjų politinę organizaciją, atspindinčią tik radikalų raskevičių, rudomanskių ir Ko interesus, naudoja tam ,kad pats režimas liktų nepastebimas ir nepakeistas. Mes kovojame už valstybingumo, šeimos , doros, sveiko proto išlikimą su žydrųjų politine organizacija ir globalistų pinigais, o ONS šulai tuo tarpu klastingai trinasi rankas, nors nuo supuvusio… Skaityti daugiau »

Ernst Hanfstaengel
Trumpai

Kubilius tiesiog niekšas.

39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top