laikmetis.lt
„Twitter“ turi griežčiau kovoti su šmeižtu ir neapykantos kalba. Taip teigiama trečiadienį priimtame Vokietijos Frankfurto miesto apylinkės teismo sprendime.
Teisėjai nurodė tarnybai aktyviai šalinti rodomą neteisėtą turinį, taip pat „panašaus turinio“ komentarus, kuriuose kartojamos neapykantos kalbos. Priešingu atveju „Twitter“ gali būti skirta bauda už tai, kad to nepadarė, jei akivaizdžiai pažeidžiamos asmens teisės. Apie tai praneša Vokietijos žurnalas PRO.
Šis nuosprendis – tai Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės antisemitizmo komisaro Michaelio Blume (Michaelio Blūmo) laimėjimas. M. Blume save laikė „Twitter“ kampanijos auka. Jis buvo apkaltintas antisemitizmu, kaip CNE pranešė anksčiau šiais metais. Remiamas Berlyno konsultacinės organizacijos „HateAid“, jis ėmėsi teisinių veiksmų.
Teisėjas ne tik įpareigojo „Twitter“ ištrinti neteisėtas žinutes, bet ir savarankiškai ieškoti kitų žinučių su tokiais pačiais ar panašiais teiginiais. Tuomet tokios žinutės taip pat turi būti pašalintos. Tas pats taikoma ir tvytams su trintinu turiniu, kuriais per 24 valandas pasidalijama daugiau nei dešimt kartų. Priešingu atveju bendrovei gali būti skirta 250 tūkst. eurų bauda už kiekvieną atvejį arba laisvės atėmimas.
Tačiau teismas nemano, kad „Twitter“ turi bendrą pareigą tikrinti 237 mln. vartotojų komentarus, o tik tuo atveju, kai konkrečiai užginčijamas asmens teisių pažeidimas. Prieš Blume buvo paskelbti komentarai, kuriuose jis buvo kaltinamas „artumu pedofilijai“ ir „neištikimybe“ bei menkinamas kaip „antisemitų gaujos dalis“. Todėl antisemitizmo įgaliotinis inicijavo skubią procedūrą.
Teismo sprendimas nėra galutinis. Jį galima apskųsti apeliacine tvarka Frankfurto aukštesniajam apygardos teismui.
Šaltinis: CNE News