laikmetis.lt
Vokietijos valstybinės televizijos kanalai kuria visą spektrą translyčiams palankaus turinio, o viena iš pagrindinių jų tikslinių auditorijų yra maži vaikai. Šioje prieštaringai vertinamoje vaikų programoje transseksualūs žmonės paprastai vaizduojami kaip drąsios asmenybės, kuriomis reikia ne tik žavėtis, bet ir į jas lygiuotis, beveik visai nediskutuojant apie galimus neigiamus aspektus ar šalutinius poveikius, susijusius su sprendimais, keičiančiais vaikų gyvenimą.
Vienas didžiausių translyčiams palankaus turinio propaguotojų yra vaikų programų gigantas KiKA, kuris gauna didžiulę mokesčių mokėtojų pinigų sumą iš visuomeninių televizijos tinklų ARD ir ZDF – abu tinklai kaltinami kraštutiniu leftistiniu šališkumu. KiKA jau seniai pristato vaikams informaciją apie lyties pokyčius, hormonų blokatorius ir netgi pereinamojo laikotarpio chirurgiją. Visą tai vyksta nepaisant vis daugėjančių gydytojų ir net medicinos institucijų, įskaitant Švedijos nacionalinę sveikatos ir gerovės tarybą, kuri pataria nenaudoti vaikams ir paaugliams hormonų blokatorių dėl nepalankių medicininių ir psichologinių išvadų.
Dar 2016 m. KiKA sukūrė segmentą „Kai manai, kad esi mergaitė, tu esi mergaitė“, kuriame buvo 10-metis berniukas, „pakeitęs“ lytį.
„Įsivaizduokite, kad esate mergaitė, bet kažkas jūsų viduje sako, kad labiau norėtumėte būti berniuku arba atvirkščiai: jūsų kūnas yra berniuko, bet jautiesi kaip mergina. Tai kažkas, dėl ko galite daug kentėti. Tokie vaikai dažnai būna labai nelaimingi, kol iš tikrųjų kada nors vėliau nepakeičia lyties“, – teigė laidos vedėjai.
Kitoje KiKA programoje teigiamai pristatoma 12 metų translytė mergaitė, jos lyties keitimo procesas ir kaip ji sprendžia šią problemą vidurinėje mokykloje.
Šių metų pradžioje pamėgtoje vaikų programoje, žinomoje kaip „Pelė“ („Die Maus“), buvo parodyti šie transseksualizmą skatinantys epizodai, o šis žingsnis pateko į antraštes visoje Vokietijoje.
KiKA taip pat sukūrė programas, leidžiančias vaikams ir paaugliams tiesiogiai bendrauti su translyčiais žmonėmis. „NIck“, gimęs biologine mergaite, bet tapęs vyru, neseniai buvo parodyta KiKA „pokalbyje“, kuriame vaikai iki 16 metų galėjo jo klausinėti translyčių asmenų apie lyties keitimą.
„Ei, aš esu trans vyras, šiandien atsakantis į kelis klausimus vaikams, kurie gali būti panašioje situacijoje arba tiesiog domisi šia tema“, – pradėjo jis diskusiją „PUR+“, kurią prodiusuoja KIKA.
Martino Voigto komentare vokiečių laikraštyje „Junge Freiheit“ rašoma, kaip Nikas buvo rodomas vaikams ir paaugliams, o kiekvienas epizodas yra ne tik „teisingas pasirinkimas”, bet ir galimybė laimingais padaryti kitus „transeksualizmo problemų” turinčius vaikus.
18-metę merginą, tapusią “vaikinu” Nicko, televizijos kanalas lydi nuo 2019 m. Jaunieji žiūrovai gali stebėti jos nuolatines testosterono injekcijas, pasikeitimą asmens tapatybės kortelėje, jėgos treniruotes, krūtų amputaciją.
Tačiau programoje nesakoma, kad moters kūnas visada išlieka moterišku kūnu, nepaisant hormonų ir operacijų, taip pat nepaisoma visam gyvenimui kylančių, negrįžtamų pasekmių ir šalutinių poveikių. Mergaitė didžiuojasi gilėjančiu balsu ir nežymiu barzdos šešėliu.
Žinoma, tie, kurie atsakingi už Niko ir Timo istorijų perkėlimą į vaikų televiziją, žino, kad vis daugiau jaunų merginų pakliūna į transseksualų ažiotažą. Gydytojai visoje žiniasklaidoje perspėja, kad pastaruoju metu jaunų mergaičių transseksualių asmenų savidiagnostika auga. Tai psichiškai nesaugios, dažnai emociškai nestabilios merginos, kurios šturmuoja lyčių klinikas, nes yra nelaimingos. Tūkstančiai merginų, kurias dar tik tuoj užklups brendimas, mato istoriją, kaip tapti laiminga ir vyriška, kurią taip įspūdingai pasakoja buvusi mergina Nick.
Jaunų žmonių, norinčių pasikeisti lytį, skaičius auga lygiagrečiai su žiniasklaidos ir kultūros priemonių, propaguojančių tokią procedūrą mastu.
„Dauguma žmonių tikriausiai nežinojo – aš tikrai nežinojau, kol nepradėjau tinkamai tyrinėti šios problemos – kad prieš dešimt metų dauguma žmonių, norinčių pereiti prie priešingos lyties, buvo vyrai. Dabar šis santykis pasikeitė. JK mergaičių, siunčiamų pereinamojo laikotarpio gydymui, padaugėjo 4400 %. Autisčių merginų su tokiais prašymais yra labai daug.
Tačiau pranešimai apie šalutinį poveikį, nevaisingumą ir net vėžį mažai ką atgrasino nuo translyčių asmenų nušvietimo Vokietijos viešojoje žiniasklaidoje. Neaišku, ar vis daugiau tyrimų, kuriuose pabrėžiamas lyties keitimo pavojus, arba daugybės vyrų ir moterų, besigailinčių dėl savo sprendimo, liudijimai pateks į šiuos tinklus, tačiau šiuo metu Vokietijos valstybinio televizijos kanalo žinia yra aiški: lyties keitimas yra drąsus ir teisingas pasirinkimas, ir tai padarys jus laimingus.