Vokietijos vidaus slaptosios tarnybos galės pasinaudoti visomis turimomis priemonėmis jaunimo grupei sekti.
Vokietijos federalinis Konstitucijos apsaugos biuras (BfV), kuris veikia kaip šalies vidaus žvalgybos tarnyba, AfD partijos jaunimo padalinį Junge Alternative (vok. – Jaunoji alternatyva)(JA) priskyrė prie „tam tikrų siekių turinčių dešiniųjų ekstremistų“. Naujasis įvardijimas ne tik sudaro prielaidas sustiprinti JA stebėseną ir prieš šį padalinį nukreiptus veiksmus, bet ir yra politinis smūgis motininei AfD partijai tuo metu, kai išaugo jos populiarumas.
2019 m. BfV jau buvo įtraukusi AfD jaunimo grupę į „įtartinų atvejų” sąrašą, o dabar, po naujojo įtraukimo, agentūrai leidžiama naudoti visas žvalgybos priemones, kad stebėtų JA. Be vadinamųjų konfidencialių informatorių naudojimo, tai bus ir telefoninių pokalbių pasiklausymas bei slaptas stebėjimas, rašo Vokietijos laikraštis Die Welt.
BfV savo žingsnį, be kita ko, grindė koncepcija, kaip ši organizacija esą vertina vokiečius. BfV teigia, kad JA požiūris nesuderinamas su šalies konstitucija, dar vadinama Pagrindiniu įstatymu.
„JA supratimas apie tautą, aiškiai matomas jos pareiškimuose ir pasisakymuose, prieštarauja Pagrindiniame įstatyme išreikštam tautos supratimui ir neva gali atstumti kitų etninių grupių narius bei nuvertinti migracijos kilmės Vokietijos piliečius kaip antrarūšius vokiečius,“ – trečiadienį pranešime spaudai rašė agentūra.
BfV teigė, kad agitacija prieš migrantus yra pastovi Junge Alternative tema.
„Ypatingai (spėjamiems) musulmoniškos kilmės imigrantams plačiu mastu priskiriamos neigiamos savybės, pavyzdžiui, kultūrinis atsilikimas ir neproporcingai didelis polinkis į nusikaltimus ir smurtą, vien dėl jų kilmės ir religijos,“ – rašoma BfV pareiškime.
Neaišku, apie kokius konkrečius komentarus kalba BfV, tačiau jau seniai pranešama, taip pat ir pagrindinėje žiniasklaidoje, kad užsieniečių, ypač iš Vidurio Rytų ir Afrikos šalių, nusikalstamumo lygis yra itin aukštas, ypač sunkių nusikaltimų, tokių kaip žmogžudystės, užpuolimai, apiplėšimai ir išžaginimai, atvejais. Be to, patys Vokietijos pareigūnai nurodė, kad užsieniečiai iš šių šalių yra atsakingi už dramatiškai išaugusį vaikų santuokų ir moterų lytinių organų apipjaustymų skaičių. Kitose srityse, pavyzdžiui, antisemitizmo, vyraujančios grupės yra kilusios iš Vidurio Rytų.
BfV taip pat teigia, kad AfD ne kartą reiškėsi antidemokratiškai. Agentūra teigia, kad JA nariai niekina „ne tik politinius oponentus, bet ir valstybę bei jos atstovus kaip tokius“. Tai esą rodo, jog Jaunajai alternatyvai rūpi ne demokratinis diskursas, „o bendras Vokietijos Federacinės Respublikos demokratinės sistemos menkinimas”.
Pačios vyriausybės duomenimis, AfD yra labiausiai Vokietijoje puolama partija. Jos nariai patyrė daugybę padegimų, o didžioji dalis politinės valdžios – tiek kairiųjų, tiek centro dešiniųjų – ragino šią partiją visiškai uždrausti. Be to, partijai buvo iš esmės uždrausta dalyvauti šalies politinėse pokalbių laidose, transliuojamose ARD ir ZDF kanalais, privalančiais skleisti daugybę požiūrių, atspindinčių Vokietijos visuomenę, nes jie yra finansuojami valstybės.
Junge Alternative federalinis vykdomasis komitetas sumenkino BfV pranešimo svarbą.
„Vadinamosios konstitucinės apsaugos klasifikacija mūsų nestebina,“ – paskelbė partijos jaunimo skyriaus valdyba.
Pareiškime teigiama, kad šalies slaptosios tarnybos tiesiog vykdo savo misiją – slopina šalies opoziciją.
„Nepriklausomai nuo to, ar jie kritikuoja migraciją, ar koronaviruso priemones, ar pasisako už taiką – bet kokia autentiškos opozicijos forma šioje šalyje šitos valdžios yra sistemingai stigmatizuojama,” – įspėjo JA valdyba. Šiuo metu JA svarsto savo teisines galimybes dėl tokio apibūdinimo.
AfD lyderiai Tino Chrupala (Tino Chrupalla) ir Alisa Vaidel (Alice Weidel) taip pat paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame rašo: „Šiuo metu neturime nei pagrindimo, nei atitinkamų dokumentų, kurie padarytų šį žingsnį suprantamą“.
AfD susiduria su įvairiais teisiniais ginčais, kurie gali baigtis tuo, kad BfV šiai partijai suteiks panašų „dešiniojo sparno ekstremistų“ statusą. Partija įtaria, kad BfV ėmėsi veiksmų prieš JA, siekdama sustiprinti savo argumentus prieš AfD. Jei toks apibūdinimas būtų suteiktas AfD, tai galėtų atverti kelią visiškam partijos uždraudimui Vokietijoje.
Taip pat kyla įtarimų, kad BfV naudojasi naujuoju JA klasifikavimu siekdama daryti įtaką teisiniams ginčams su AfD.
Sausio mėnesį AfD kreipėsi į Miunsterio aukštąjį administracinį teismą, prašydama panaikinti partijai, jos jaunimo organizcijai ir išformuotam partijos skyriui Der Flügel BfV suteiktą įtariamųjų dešinio sparno ekstremizmu klasifikavimo kategoriją.
Federalinė vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser) (Vokietijos Socialdemokratų partija – SPD), žinoma kaip rašanti žurnalui Antifa ir teigianti, jog dešinieji kelia didžiausią grėsmę Vokietijai, pagyrė BfV už partijos priskyrimą dešiniojo sparno ekstremistų grupei.
„Esame stipri ir atspari demokratija. Mes labai ryžtingai ginamės nuo rasizmo ir kitų nežmoniškumo formų,“ – sakė ji trečiadienį. „Darome viską, ką galime, kad išsausintume dirvą, kurioje tarpsta dešiniojo sparno ekstremistų smurtas”.
Šaltinis: Remix News