Pasak naujosios šalies užsienio reikalų ministrės, Vokietijos vyriausybė ketina remti Prancūziją siekiant, kad Europos Sąjunga taptų „suverenesnė“.
Annalena Baerbock, naujos kairiųjų vadovaujamos koalicinės Vokietijos vyriausybės užsienio reikalų ministrė, pažadėjo, kad jos šalis rems Prancūziją kuriant „suverenesnę Europą“, t. y. tokią, kuri turėtų daugiau įtakos savo valstybių narių nacionalinėms vyriausybėms.
Deklaracija paskelbta Prancūzijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungai ateinantiems šešiems mėnesiams.
„Mūsų draugai prancūzai gali tikėtis mūsų paramos nuo pirmos iki paskutinės dienos, kad padėtų teisingus pamatus ES: tvariam ekonomikos atsigavimui, kovai su klimato krize, skaitmeninimui ir suverenesnei Europai pasaulyje. “, – sakė Baerbock, kaip teigia AFP.
Vokietijos ministrė tęsė, kad Prancūzijos pirmininkavimas yra svarbi galimybė „sustiprinti Europą ir padaryti ją tinkamą rytojaus iššūkiams“, o Vokietija ir Prancūzija, kaip „artimiausios draugės Europos širdyje, prisiima ypatingą atsakomybę už vieningą Europos Sąjungą, galinčią veikti ir orientuotą į ateitį“.
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas jau pažadėjo, kad per savo pirmininkavimą blokui, kuris prasideda sausio 1 d., tauta sieks padidinti Europos galią pasaulinėje arenoje.
„Mes norime turėti… galingą Europą pasaulyje, visiškai suverenią, laisvą rinktis ir valdyti savo likimą“, – sakė E. Makronas, rašoma naujienų agentūros Associated Press pranešime.
Makronas taip pat perspėjo apie „kai kurių valstybių manipuliavimą“ ir „bandymus destabilizuoti, įtampas, įskaitant ir mūsų artimoje kaimynystėje“.
Prancūzijai pradėjus pirmininkauti ES, Vokietija tą pačią dieną pradės pirmininkauti G7, o Berlyne birželio mėnesį vyks septynių valstybių viršūnių susitikimas.
Polish Deputy Prime Minister Accuses Germany of Using EU to Create 'Fourth Reich' https://t.co/tJ6YxCOmZ4
— Breitbart London (@BreitbartLondon) December 26, 2021
Vokietijos deklaracija remti „suverenesnę“ Europos Sąjungą atitinka naujosios vyriausybės modus operandi.
Kanclerio Olafo Scholzo vadovaujama koalicija pareiškė, kad per visą savo gyvavimo laikotarpį sieks sukurti vadinamąsias „Jungtines Europos Valstijas“.
Dokumente, kuriame išdėstyti vyriausybės tikslai, trys koalicijos narės įsipareigoja „vadovauti Europos federalinės valstybės kūrimui“, o dokumente pažymima, kad šis žingsnis yra „ypatinga Vokietijos, kaip didžiausios ES valstybės narės, atsakomybė“.
Baerbock palaikė dokumentą, sakydama, kad „stipri Vokietijos užsienio politika gali būti tik europinė“.
Vokietija netgi buvo apkaltinta besinaudojanti ES kuriant „Ketvirtąjį Reichą“, o Lenkijos Ministro pirmininko pavaduotojas Jarosław Kaczyński lygino bloką su Šventąja Romos imperija.
Prancūzijos vyriausybė taip pat ne kartą pritarė raginimui stiprinti europinius ryšius, o vienas vyriausybės šaltinis netgi teigė, kad Makronas nori užleisti savo vietą JT Saugumo Taryboje blokui mainais už Europos armijos sukūrimą.
Hungary PM: ‘United States of Europe’ Plotters Using Mass Migration to Create Post-National, Post-Christian Super-state
https://t.co/UVShf8EcVj— Breitbart London (@BreitbartLondon) November 14, 2017
Šaltinis: breitbart.com