Vokietijos vyriausybė planuoja palengvinti imigraciją, idant užpildytų 1,7 milijono laisvų darbo vietų

Ekspertai šį žingsnį vadina nebūtinu ir siūlo investuoti į vaikų dienos priežiūrą bei mokyklas, kad moterys galėtų dirbti pilną darbo dieną

Pasak Vokietijos federalinės vyriausybės, biurokratija ir formalumai nebeturėtų trukdyti Vokietijos darbdaviams ateityje įdarbinti kvalifikuotus užsienio darbuotojus.

Kaip pranešta Vokietijos laikraštyje Handelsblatt, Vokietijos vyriausybė nori sumažinti oficialius imigracijos reikalavimus norintiems atvykti į šalį – tai žingsnis, kuris visų pirma bus taikomas profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūrai.

„Pramonė, prekyba, sveikatos ir socialinė priežiūra: mums skubiai reikia daugiau kvalifikuotų darbuotojų daugelyje sričių. Turime pašalinti visus trukdžius, kad išnaudotume galimybes namuose ir užsienyje,“ – trečiadienį Handelsblatt laikraščio svečio straipsnyje rašė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser ir darbo ministras Hubertus Heil.

Turint omeny, kad Vokietijoje yra 1,7 milijono laisvų darbo vietų, kurias įmonėms vis dažniau būna sunku užpildyti, Vokietijos Pramonės ir komercijos rūmų asociacijos prezidentas Peter‘is Adrian‘as mano, kad imigracijos politikos pakeitimai yra pavėluoti.

„Mums reikia per ateinančius dešimt metų kompensuoti 4-5 milijonų darbuotojų demografinę netektį,“ – sakė jis šiam leidiniui.

Todėl svarbu, kad kvalifikuotų darbuotojų imigracija taip pat ir praktiškai veiktų. Tai prasideda nuo veikiančių diplomatinių misijų, vizų biurų ir imigracijos institucijų.

„Nepriimtina tai, kad darbdaviai turi persekioti imigracijos tarnybą, atsakingą už leidimų dirbti suteikimą “, – sakė Adrian‘as.

Bus naujas migracijos paketas

„Trūksta ne tik aukštos kvalifikacijos specialistų, bet beveik visų profesijų ir daugumos kvalifikacijų atstovų,“ – tvirtino Vokietijos Ekonomikos tyrimų instituto (DIW) prezidentas Marcel‘as Fratzscher‘is. Todėl Vokietijai ateinančius dešimt metų reikės po 500 000 papildomų darbuotojų kasmet.“

Federalinė vyriausybė jau pristatė pirmąjį migracijos paketą, kuriuo ketinama suteikti užsieniečiams, gyvenantiems Vokietijoje daugelį metų, nuolatinio gyventojo statusą. Faeser ir Heil taip pat nori imtis antrojo migracijos paketo.

Specialistams, turintiems profesinės patirties ir savo šalies kolegijos ar universitetinį išsilavinimą bei sėkmingai kreipusiems dėl darbo Vokietijoje, bus leidžiama atvykti ir dirbti. Darbdaviai turės finansuoti išsilavinimo pripažinimo procedūrą, kuri vyks lygiagrečiai su darbu.

2020 metų kovo mėnesį įsigaliojus Kvalifikuotų darbuotojų imigracijos aktui, profesinę kvalifikaciją įgijusių žmonių imigracija jau tapo lengvesnė. Tačiau prieš atvykdami dirbti į Vokietiją užsienio tautybių žmonės paprastai turi įrodyti, kad jų kvalifikacijos yra sulyginamos su profesinėmis kvalifikacijomis, reikalaujamomis Vokietijoje. Tai reikalauja „vertingo laiko“ ir pinigų, kuriuos moka kandidatas, rašė Faeser ir Heil.

„Mes atsitraukiame su CDU (Krikščionių demokratų sąjungos) ir CSU (Krikščionių socialinės sąjungos) suformuotos migracijos politikos“, – tęsė Faeser ir Heil.

Daugelis mano, kad profesinės kvalifikacijos pripažinimas yra didelis kliuvinys ir barjeras imigracijai, jau vien dėl to, kad suinteresuotoms šalims iš užsienio nėra lengva įvykdyti daugelio kompetentingų valdžios institucijų procedūras.

Remiantis Federaline Statistikos tarnyba, kompetentingos valdžios institucijos ir rūmai 2020 metais atliko apie 59 000 pripažinimo procedūrų, ir 44 800 profesinių kvalifikacijų, įgytų užsienyje, buvo pilnai ar su keletu išimčių pripažintos.

Šviesoforo koalicija nori palengvinti procesą

Faeser ir Heil planai eina dar toliau. Remiantis dabartiniais pasiūlymais, patyrusiems specialistams būtų leista atvykti į Vokietiją be darbo sutarties ir ieškoti darbo laikantis dviejų sąlygų: jie vis tiek turi kreiptis dėl savo kvalifikacijos pripažinimo iš užsienio į atsakingą tarnybą Vokietijoje, kad ji patvirtintų, jog jų kvalifikacija yra bent iš dalies sulyginama su vokiškąja.

Jie taip pat turi įrodyti, kad gali save išlaikyti. Tuomet jie gali ieškoti darbo Vokietijoje, papildyti savo žinias, kurių reikia, kad būtų pripažinti kvalifikuotais darbuotojais, ir įgyti leidimą gyventi šalyje.

Šviesoforo koalicija taip pat nori palengvinti kvalifikuotų darbuotojų, turinčių jau pripažintą kvalifikaciją, imigraciją. Ateityje tai leistų įdarbinti specialistams nepriklausančių profesijų atstovus. Tada apmokytas dailidė, jei jis turėtų profesinę kvalifikaciją, pripažintą Vokietijoje galėtų įsidarbinti, pavyzdžiui, pardavimuose.

„Mūsų imigracijos sistema vis dar yra per daug inertiška, per daug biurokratinė, per daug atmetanti. Kaip šviesoforo koalicija, mes nusprendėme tai pakeisti “, – rašė Faeser ir Heil. „Jei turite pripažintą profesinę kvalifikaciją, tai galėsite dirbti visuose darbuose“.

Be to, universiteto absolventams, kurie atvyksta į Vokietiją su vadinamąją mėlynąja kortele, uždarbio ribos bus mažesnės. Minimalios algos limitas yra 56 400 eurų per metus.

Iki šiol Vokietija patyrė didžiulį migrantų darbo jėgos antplūdį dėl Europos Sąjungos judėjimo laisvės principo. Tačiau migracijos balansas su kitomis ES šalimis 2015 m. pasiekė 382 000 ir nuo to laiko mažėja.

Stabilizuojantis imigracijai iš Europos Sąjungos liberali vyriausybė dabar taikosi į migrantus iš trečiųjų šalių, kad užpildytų laisvas darbo vietas.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top