Vokietijos vyskupai sinodinio kelio balsavime užblokavo dokumento apie lytiškumą priėmimą

laikmetis.lt

Po to, kai vyskupai Vokietijos sinodo kelyje užblokavo balsavimą, reikalaujantį pakeisti Bažnyčios mokymą apie lytiškumą, organizatoriai penktadienį išreiškė nepasitenkinimą rezultatais ir pažadėjo „kreiptis“ į Romą.

Vienas iš dviejų Sinodo kelio pirmininkų, vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas), išreiškė „asmeninį nusivylimą“, kad blokuojanti vyskupų mažuma sutrukdė oficialiai priimti dokumentą, kuriuo reikalaujama pakeisti Bažnyčios mokymą apie homoseksualumą, biseksualumą, lytinę tapatybę ir masturbaciją.

Nors už teksto, pavadinto „Gyvenimas sėkminguose santykiuose“ priėmimą balsavo beveik 83 proc. sinodo asamblėjos Frankfurte narių, už jį balsavo tik apie 61 proc. vyskupų.

Taigi dokumentui dėl lytiškumo pritrūko dviejų trečdalių balsų daugumos, nes 21 vyskupas atmetė tekstą, trys susilaikė, o 33 vyskupai balsavo už dokumento priėmimą.

Pagal Vokietijos sinodinio proceso įstatus, kad tekstas būtų oficialiai priimtas, už jį turi balsuoti ne tik du trečdaliai posėdyje dalyvaujančių narių, bet ir du trečdaliai dalyvaujančių vyskupų.

Bätzingas sakė, kad atmestas tekstas vis dėlto yra Sinodo kelio produktas ir „todėl mes jį perkelsime į visuotinės Bažnyčios lygmenį, kai lapkritį būsime Romoje per ad limina vizitą, kai su žemyno vyskupų konferencijomis sausio mėnesį imsimės rengti Pasaulinį sinodą“. Vizitas ad limina apostolorum – tai popiežiaus susitikimas, privalomas kiekvienam pasaulio vyskupijos ordinarui, kad būtų pateikta naujausia informacija apie vyskupijos būklę.

Rugsėjo 8 d. balsavimo rezultatai sukėlė emocinių protrūkių Frankfurto salėje, kai kurie dalyviai kaltino vyskupus, kad prieš balsuodami prieš siūlomą tekstą jie neišsakė savo nuomonės.

Po ketvirtadienio slapto balsavimo keli vyskupai sakė, kad iš anksto nepasisakė, nes bijojo sinodo asamblėjos spaudimo.

Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) pirmininkė ir Sinodo kelio bendrapirmininkė Irme Stetter-Karp (Irmė Šteter-Karp) penktadienį tokį paaiškinimą pasmerkė kaip „verkšlenantį“ ir „šiek tiek bejėgišką“.

„Norėčiau, kad dėl to, kas vakar įvyko, dabar vyskupų konferencijoje atsirastų judėjimas, kad pasikeistų bendravimas, kad žmonės kalbėtų atvirai“, – sakė ZdK prezidentė.

Dokumentas apie lytiškumą yra tik vienas iš kelių, keliančių diskusijas. Darbotvarkėje taip pat yra dokumentai, reikalaujantys moterų šventimų ir kunigų celibato panaikinimo, taip pat nuolatinės Sinodo tarybos įgyvendinimo.

Šaltinis: CNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
krikscionybei

KAPUT galutinai.

Al.

Na, labai negerai, kad užblokavo. Kokia gi Bažnyčia be masturbacijos. Labai blogai.

Dzeikas

Sodomitu sturmas atmustas, bet rezultatai optimizmo neteikia.
Kaip Konstantinopolio apgultis 1453m.: kad ir kiek turku buvo numesta nuo miesto sienu ,bet artimiausia krikscioniska karalyste uz tukstancio kilometru,uz giriu ir kalnu.
Vokietijos krikscionims tada beliks palikti Vatikano „baznycia” ir kurti naujaja.

"Sunkus" ir be galo "prasmingas"] Sinodinis kelias

Sinodinio kelio vyskupai labai sunkiai dirba, diena iš dienos skaičiuoja naujas lytis, pluša nuo ryto iki vakaro…

CIRKAI

Yra Biblija, tegul ją skaito, o ne savo fantasmagorijom užsiiminėja, markso pakalikai.

>Cirkui

Biblija ir yra pasaulinės globalios tvarkos instrukcija. Dabartinė globali tvarka – JAHVĖS tvarka, Pagal JAHVĖS instrukciją šoka šiandieninis pasaulis.

ah.ą

JAHVĖS instrukcija – skolink už palūkanas

Dzeikas

Cirkams:
Dar biskis ir uz Biblijos skaityma, tiksliau uz perskaityto platinima duos per snuki.
Katechizacijos metu pasakiau , kad Dievo karalyste reges ne apsikrykstyje , ir ne sakramentu pedantiskai lakesi ,o „nukenteje uz tiesa” …vienzo Kalno pamoksle labai konkreciai pasakyta kas reges Dievo karalyste ir bus pavadintas Dievo sunumi.
Bemaz nevoze su Biblijos foliantu per galva. Pasake, kad nieko nesuprantu ir man galuma skaityti Sv.Rasta tik su kunigu.
Objektyvumo delei pasakysiu,kad katechizacija buvo pravoslavu.Taciau tokios nuostatos laikosi ir katalikai ir kai kurie protestantai.
Gal nebent sekmininkai toleruoja kazkokias interpretacijas.

jėzus

jūs esate dievai ir dievo karalystė jumyse

>>17:39

O kas yra tiesa?

Dzeikas

Nezinanciam tiesos:
Placiaja ar siauraja prasme, neziniuk?

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top