Vokietijos vyskupas leido krikšto apeigas atlikti pasauliečiams

laikmetis.lt

Eseno (Vokietija) diecezijos vadovas vyskupas Franzas-Josefas Overbeckas (Francas – Jozefas Overbekas), leido pasauliečiams, įskaitant 30 moterų, teikti krikšto sakramentą, pranešė vyskupijos interneto svetainė.

2022 m. kovą Eseno vyskupijoje 17 moterų buvo leista atlikti krikšto apeigas. Šių metų spalio 23 d. vyskupas šias apeigas atlikti leido dar 13 moterų.

Vyskupija mano, kad „pasauliečių įgaliojimas krikštyti yra pagrįstas išimtine bažnytinės teisės nuostata“. Pavyzdžiui, „pavojaus gyvybei atveju krikštyti gali bet kuris krikščionių tikėjimo žmogus ir net nekrikštytas asmuo“.

Overbeckas pabrėžė, kad „struktūrinių permainų ir kunigų trūkumo laikais darosi vis sunkiau išlaikyti gerą ir labai svarbią tradiciją, giliai įsišaknijusią Bažnyčios ištakose“, pagal kurią priėmimą į bendruomenę vykdo vyskupas.

Todėl „iš pastoracinės būtinybės krizės metu“ vyskupas Overbeckas „pasinaudojo šia kanonų teisės galimybe, kad Bažnyčia neprarastų savo misionieriškos galios“.

Jis pažymėjo, kad vyskupija žengs „tolesnius žingsnius kuriant tarnavimo teologiją“, nes „krizės metas, kurį išgyvename, kartu yra ir nuostabus galimybių metas“.

Savo ruožtu Eseno vyskupijos liturgijos ir katechezės vadovė Teresa Kohlmeier (Tereza Kolmejer)mano, kad „jei parapijoms vadovauja pasauliečiai, jie taip pat turėtų turėti galimybę krikštyti ir taip priimti naujus narius“.

„Kai kurios šeimos vienareikšmiškai nori, kad krikštytoju būtų moteris, kitos – kunigas. Visi šie dalykai yra įmanomi“, – sakė Kohlmeier.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Komedija

Pažangioje Vokietijoje tiek daug tikinčiųjų ir norinčių pakrikštyti savo vaikus, kad net bažnyčių ir kunigų ir vyskupų trūksta. Vienas kitam prieštaraujantys teiginiai. Kas čia man nori išpisti protą.

Dzeikas

Siuo klausimu Biblija nenurodo kas konkreciai gali teikti kriksto sakramenta.Aisku tiek, kad turi buti sios salygos:
– Norintis krikstytis turi zinoti Biblinius teiginius ir tiketi jais.T.y.turi suvokti krikscionybe ir savo poelgio t.y. kriksto, turini.
– Asmuo teikiantis kriksta turi buti pats priemes kriksto sakramenta.Gali buti moteris jeigu nera fizines galimybes atlikti tai vyrui.
Katalikiski ismislai apie kudikiu kriksta, tik kunigu teise krikstyti yra parizieju ismislas nenorinciu traukti kanopu is auksinio lovio.

Anaiptol

tai ne komedija – tai eilinė Bergoglio pradėto esminio Katalikų Bažnyčios naikinimo priemonė.

Rejestracja na Binance US

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/pl/register?ref=B4EPR6J0

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top