„VOX“: istorijos žinojimas yra pasipriešinimas

laikmetis.lt

Antrąjį spalio savaitgalį, prieš vasariškiems orams galutinai užleidžiant vietą rudeniui, Ispanijos dešinioji partija „VOX“ surengė savo kasmetinį suvažiavimą didelėje Madrido aikštelėje po atviru dangumi.

Nuo šeštadienio ryto visuomenė buvo kviečiama dalyvauti šeimyninėse pramogose: pripučiamos pilys vaikams, rėmėjų drabužių ir knygynų parduotuvės užėmė erdvę, kurios gale stovėjo didelė scena su plakatu, skelbiančiu mitingo pavadinimą „Istorija, kurią sukūrėme kartu“.

Renginio vietos veją juosė penkiasdešimt dvi palapinės, po vieną kiekvienai Ispanijos provincijai ir dviem Afrikos miestams. Kiekvienoje iš jų buvo po aktorių, persirengusį svarbiu tos teritorijos istoriniu asmeniu.

Sekmadienį, po kelių politinių kalbų ir prieš muzikinius atlikėjų (nebijančių sudeginti tiltų su populiariais prodiuseriais) pasirodymus, šie aktoriai užlipo į sceną ir suvaidino keletą iliustratyvių epizodų. Didysis pasakojimo karkasas, jungiantis įvairias dramas, buvo senelio, pasakojančio istorijas iš Ispanijos istorijos metraščių savo anūkui, dabartinių amžių paveldėtojui, balsas.

Ši renginio dalis priminė Renesanso mugę. Joje akivaizdžiai trūko griežtos, autoritarinės estetikos, kurią spauda galėjo sieti su partija, kurią mėgsta vaizduoti kaip fašistinę grėsmę Ispanijai.

Tuo norėta pasakyti, kad tikroji istorinė atmintis (o ne jos padirbtas variantas, kuriuo siekiama suskaldyti visuomenę, kad ją būtų galima kontroliuoti) yra apsauga nuo socialinės inžinerijos: istorinė atmintis yra pasipriešinimo forma.
Po kelių partijų vadovų įžanginių kalbų išgirdome Chega’os Andre Ventura’os kalbą, kurioje jis pabrėžė žiniasklaidai būdingą orvelišką prasmės apvertimą:

„Jie mus vadina fašistais, nes norime skaidrumo, rasistais, nes norime, kad būtų laikomasi įstatymų prie mūsų sienų, ksenofobais, nes norime išsaugoti savo tapatybę.“

Ventura taip pat perspėjo rinkėjus nepakliūti į spąstus balsuojant už pagrindinę dešiniųjų partiją – Liaudies partiją (PP) – kaip už saugų variantą, galintį pakeisti socialiai entropišką ir ekonomiškai katastrofišką kairiųjų vyriausybę.

Portugalijos politikas baigė kalbą tuo, kas tapo visuotiniu mitingo šūkiu, iš dalies dėl to, kad Giorgia Meloni naudojo šūkį „Dievas, tėvynė ir šeima“, prie kurio politikas pridėjo ketvirtąjį – „Laisvė“.

Vėliau mitinge kalbėjo Jose Antonio Ortega Lara, kalėjimo pareigūnas, kuris praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje praleido 532 dienas pagrobtas ETA teroristų. Jo kalboje skambėjo perspėjimas jaunimui: valstybė yra tam, kad sukurtų sąlygas, kuriomis jie galėtų siekti, bet kai politikai pradeda siūlyti kyšius, trumpalaikes paskatas nuraminti, o ne ilgalaikius sprendimus, juos reikia atmesti, kad ir kokie viliojantys jie būtų (kaip bebūtų, jie yra gana menki – tai 400 eurų obligacijos, kurias vyriausybė skiria jaunimui, kad šis užsiimtų „kultūrine“ veikla).

Vaizdo pranešimus atsiuntė buvęs kandidatas į Čilės prezidentus Jose Antonio Kastas, pareiškimus atsiuntė šiuo metu kalinama buvusi Bolivijos prezidentė Jeanine Áñez, JAV senatorius Tedas Cruzas, taip pat Donaldas Trumpas, Viktoras Orbanas ir Giorgia Meloni.

Aiškiai matyti, kad VOX kuria sąjungas dviem frontais: Iberijos pusiasalio -Amerikos ir Europos. Iš tiesų, praėjus kelioms dienoms po Viva22, Abaskalas Madride surengė konferenciją, skirtą Iberosferai. Tai visiškai tinkama strategija, kuri atitinka Ispanijos istorijos puoselėjimo idėją.

Įdomiausias buvo G. Meloni vaizdo pranešimas. Ji (ispanų kalba) kalbėjo apie Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių kolegų rūpesčius, įskaitant pramonės praradimą ir nesaugų energijos tiekimą.

Šiuo atžvilgiu būsimoji Italijos vyriausybės vadovė pasiūlė politinę sistemą, pagal kurią tiekimo grandines būtų galima padaryti atsparesnes, kalbėdama apie friend-shoring ir near-shoring, o ne apie bendrą off-shoring, t. y. pirmenybę teikiant ryšiams su politiškai susijusiomis ir geografiškai kaimyninėmis šalimis. Šiuo atveju norima pasakyti, kad VOX turi draugą Italijoje, jei jai pavyktų sudaryti būsimą koalicinę vyriausybę su PP.

Po to scenoje pasirodė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, kuris fiziškai dalyvavo ir gynė idėją, kad Europa nėra Europos Sąjunga ir kad įsišaknijęs, organiškas Europos projektas turi išsaugoti istorines tautas, o Ispaniją ir Lenkiją apibūdino kaip du tokios Europos sparnus vakaruose ir rytuose.

Galiausiai svarbiausias renginio akcentas buvo VOX pirmininko A. Abascalio kalba, kurioje jis tiksliai apibūdino iššūkius, su kuriais reikia susidurti, ir pateikė aiškų planą, kaip juos spręsti.

„Mūsų priešą sudaro nedora sąjunga tarp postmodernistinio, entropinio, dekonstruktyvaus, kairiųjų postmodernizmo ir tarptautinės milijardierių klasės, iš vienos pusės, ir tarptautinės milijardierių klasės, iš kitos. Kartu jie nori pažeminti „liaudį“ (el pueblo), darbininkų ir viduriniąją klases, ir panaikinti „tautą“ (la patria) kaip atgyvenusią kliūtį, trukdančią sukurti jų numatomą visiškai lanksčią pasaulinę rinką.

Štai čia ir yra „España Decide“ iniciatyva – referendumų serija, leidžianti visuomenės nariams, nepriklausomai nuo to, ar jiems patinka VOX, ar ne, išreikšti savo nuomonę įvairiais klausimais. Dauguma žmonių sutinka, kad Ispanija turėtų siekti didesnės energetinės nepriklausomybės, kad reikia pažaboti imigraciją ir su ja susijusį nusikalstamumo augimą, kad separatistų mažuma neturėtų laikyti visos šalies įkaite ir t. t.“

Apibendrinant galima pasakyti, kad Viva22 buvo geras laikas, ir nors jos pranešimai ir estetika buvo laisvi, tiek, kiek Abascalio kalbą laikome kanonu, kartu su Lenkijos, Vengrijos ir Italijos parama, yra pagrindo optimizmui.

Šaltinis: European Conservative

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
matas

Padėk Dieve kad tai virstų kūnu…

Mokytis iš istorijos

Labiausiai reikėtų karingiesiems Lietuvos pseudopatriotiniams klounams. O istorija moko, kad kare Rusijos dar niekam nepavyko nugalėti, nors ją galvojo lengvai įveikti ir Napoleonas, ir Hitleris.

Al.

,,Mūsų priešą sudaro nedora sąjunga tarp postmodernistinio, entropinio, dekonstruktyvaus, kairiųjų postmodernizmo ir tarptautinės milijardierių klasės, iš vienos pusės, ir tarptautinės milijardierių klasės, iš kitos.” – redaktoriaus aplaidumas; originale:
,,I will not provide the details here, as this speech and its accompanying initiatives deserve a separate analysis, but it’s worth emphasising the diagnostic: that the enemy consists of an unwholesome alliance between the postmodern, entropic, deconstructivism of the ‘woke’ Left on the one hand, and an international billionaire class on the other.” (https://europeanconservative.com/articles/commentary/voxs-viva22-remembrance-as-resistance/)
Ir, ponai, be šaltinio pavaduinimo dar nurodykit autorių ir nuorodą į originalų tekstą.

Jules

Tiesa arba jos siekis, jos paieškos be pono leidimo, be tijūno leidimo, be Pasaulio kunigaikščio samdinių leidimo yra kriminalizuotos. Runkeliams nevalia to siekti. Kita vertus, lenkai taip pat meluoja dėl Pietryčių Lietuvos ir jos okupacijos, ir į jokias kalbas apie reparacijas už okupaciją iš tolo nesileidžia, o lietuvių neobolševikinės kilmės elitas, valdžia, stambusis verslas su viskuo sutinka, ko nori ir siekia stipresnis – karo nugalėtojai ir ta pati Lenkija. O jau apie Gegužės Trečiąją (Lenkų valdžios įstatymas, vadinamas konstitucija) lietuvių atžvilgiu išvis nėr ko kalbėti.

to Mokytis iš istorijos

Pats, matyt baigei Kapsukę su pagyrimu, kad taip gebi meluoti ir nerausti? Rusija buvo nenugalima tol, kol jos pagrindine sąjungininke ir gelbėtoja buvo Anglija, na, ir žinoma, jos globėja Amerika.

>to Mokytis iš istorijos

Amerikos (JAV) strateginis tikslas yra sužlugdyti ne tik Rusiją, bet taip pat Europos sąjungą, Angliją ir kitas Europos valstybes. Taip kaip per II pasaulinį karą sužlugdė „savo globojamą” Britų imperiją ir vietoje pasauliniuose tarptautiniuose atsiskaitymuose dominavusios svarų sterlingų valiutos atsirado ir iki šiol karaliauja doleriai.

Dzeikas

Mokytisuj:
Netiesa kalbi.
Tik 2 pavyzdziai paneigiantys tavo teigini:
– 1854-55mm Krymo karas.Rusijai atsparde subine ekspedicinis Anglijos ir Prancuzijos ekspedicinis korpusas.Jos, Rusijos zemeje.
– 1904-05mm karas su Japonija.Paskandino Rusijos imperijos Ramiojo ir Baltijos laivynus.
Abiem atvejais Rusija 20 metu tapo balta, pukuota ir mandagi uzsienio politikoje.

Dzeikas

Ka gi, grazi iniciatyva.Ir jei straipsnis nemeluoja gerai organizuota.
O tai reiskia , kad buvo sponsoriai.Neneigiu zmoniu iniciatyvos, taciau pazymiu , kad kapitalas nera vieningas sodomijos ir svetimsaliu anarchijos klausimu.

skaudžiausias rusų pralaimėjimas

kai landsbergis sugriovė visą rusų imperiją, vardu TSRS
putinas, nabagas, bando atstatyt, bet dar daugiau sugriaus:)

Pasakėčia

Girdėjau kitaip. Varna (Ukraina) turėjo daug gėrybių, o ją paklausė: “ar nori į Europos Sąjungą?”… Pyst,…ir iškrito viskas …

pasakėčia apie apsišikusį rusą

rusas, prisigėrė vodkos, ir prisiško
kasdienybė
dabar rusas visus bando įtikinti, kad jis kvepia 🙂

kas čia ką iš tiesų naikino?

žvėriškas Vokietijos gyventojų genocidas per karą ir po jo:

exulanten.com/hell

justice4germans.wordpress.com

Lietuvos plikbajoriai,

baigę Kapsukę, loja ant Vokietijos kaip patrakę.

Pone Džeikai,

Krymo karas „jerunda” – draugiški pasipešiojimai tarp draugų arba brolių, ne daugiau. O va sąjunga prieš Napoleoną ir du pasauliniai karai visai kas kita.

Dzeikas

Ponui Dzeikaijui: „Sajunga pries Napoleona”, Pirmas pasaulinis, Antras pasaulinis… Tada is eiles: – Napoleonas buvo 1 (vienas) pries valstybiu koalicija kur Rusija buvo ne pirmasis smuikas ir net paciame Rusijos kampanijos ikarstyje Napoleonui teko kautis su Anglija Ispanijoje.Napoleono „sajungininkai” iskart atsuko durtuvus pries ji vos tik pajutokad karo sekme tolsta nuo Prancuzijos. Rusijos kariuomene gi Napoleono buvo lupama i vienus vartus.KARO LAUKE Prancuzija pries Rusija NEPRALAIMEJO.Leme priesininku gausa, o ne Rusija. – Pirmajame pasauliniame Vokietija kovesi su Rusija viena ir kairia ranka.Baigesi Imperijos zlugimu ir kaizerio kariuomenes gurguolininku pergale prie Narvos, kai bolsheviku ginkliotos gaujos issilakste kaip tarakonai susidure su jais. – Antras pasaulinis: Netgi agonizuojanti Lenkija sudave skaudziu smugiu „asvabaditeliams”, o susidure su Vermachtu …girdejosi tik kudakavimas ir plunksnos… Skaityti daugiau »

Žinai, Džeikai,

Rusiją lupo visi-prancūzai ir vokiečiai, bet ją gelbėjo anglai ir amerikonai, o va Lenkijos negelbėjo, kaip žadėjo, davę Karo garantiją Varšuvai 1939 metų kovo 31 dieną. Čerčilis be skrupulų ją irgi atidavė Stalino Rusijai tik kiek kitokiame lygmenyje – geresniame nei Baltijos šalys. Čerčilis nevertino Baltijos šalių ir laikė jas amžinuojų Rusijos paveldu – nuosavybe. Istorija turi savybę kartotis spiralės principu – turėtum šito nepamiršti.

Prašalietis

„VOX“: istorijos žinojimas yra pasipriešinimas.. „su veją juosusiomis 52 palapinėmis,po kelių politinių kalbų ir prieš muzikinius atlikėjų pasirodymus, Čiabuviams „dalinai priminusius Renesanso mugę”…”svarbiausias renginio akcentas buvo VOX pirmininko A. Abascalio kalba,-„„Mūsų priešą sudaro nedora sąjunga tarp postmodernistinio, entropinio, dekonstruktyvaus, kairiųjų postmodernizmo ir tarptautinės milijardierių klasės, iš vienos pusės, ir tarptautinės milijardierių klasės, iš kitos. Kartu jie nori pažeminti „liaudį“ (el pueblo), darbininkų ir viduriniąją klases,…” Didelis dar neišsivaikščiojęs lansberginio durnių laivo „patriotis” runkelis, paskaitęs „VOX” renginį, šiame šou „pasigedo” „pasaulio ir žmonijos gelbėtojos” iš Švedijos Tumberg „politinio”pasirodymo. Na o visa kita kas buvo demonstruota ir pasakota „VOX” politiniame šou didesnę gyvenimo patirtį turintis žmogus jau girdėjo dar prieš 1985 metus: apie „antagonistinius ir amžinus prieštaravimus tarp išnaudojamųjų ir išnaudotojų”, apie… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Zinajui:
Transliuoji rusu „istoriografijos” pasakas.

Dzeikas

Prasalaiciui: „ciabuviai” – tai Putino kondomai tipo taves.

Jules

Žinai, Džeikai, negudrauk ir nemedžiok čia runkeliokų ant durniaus bei visus kitus vakcinuotus-edukuotus Kapsukės absolventus ir prapiesorius, pats gerai žinodamas, kad, kai 1911 m. Winston‘as‚ įėjo į ministrų kabinetą kaip pirmasis Admiraliteto lordas, visos tautos tuomet pripažino Didžiosios Britanijos viršenybę pasaulyje, be jokios abejonės, o Baltijos valstybių tada apskritai nebuvo. XX a. pradžioje Londonas buvo didžiausios pasaulio imperijos centru. Anglija tada buvo savo galios ir šlovės viršūnėje, nežinai? Na, o 1919 m. Paryžiaus taikos konferencija, kuri sunaikino vokiečių, austrų-vengrų imperijas ir į pasaulinę areną atvedė Trockį, Leniną ir Staliną, ir jų priešingybę Hitlerį, kaip atoveikį tokiam Versalio veiksmui. Juk būtent Didžioji Britanija abu Europos vietinius karus pavertė pasauliniais karais. Taip pat ir Amerika nebūtų įsitraukusi į karą, jei Didžioji Britanija… Skaityti daugiau »

Jules

Kodėl Anglija paskelbė karą Vokietijai šiuos du kartus, nežinai? Juk visuotinai žinoma, kad nei kaizeris, nei Hitleris nesiekė sunaikinti Britanijos ar jos imperijos. Abu žavėjosi tuo, ką Britanija sukūrė ir turi. Abu siekė sąjungos ir draugystės su Anglija. Kaizeris buvo vyriausias karalienės Viktorijos anūkas, nežinai? Taigi esminis klausimas: ar šie du niokojantys pasauliniai karai, kuriuos Anglija paskelbė Vokietijai buvo jau tokie būtini? Nebuvo kito pasirinkimo? Ir ar pats gebi čia gaudytis, turi tam tikrų žinių, o ne remiesi pseudo istorikų deziuku? Remiesi apsišaukėliais demokratais ar kuo nors dar kitu? Churchill‘io karai supartalino Angliją ir jos mylimą Britų imperiją. Ir niekas kitas, o būtent Winston‘as S. Churchill‘is buvo karingiausias britų įsitraukimo į 1914 m. Europos karą ir į 1939 m. Vokietijos… Skaityti daugiau »

Jules

Karo garantija Lenkijai neišvengiamai susiejo Didžiosios Britanijos „likimą su režimo, kuris buvo toks pat nedemokratiškas ir antisemitiškas, kaip ir Vokietijos, likimu“. Taip neatsakingai elgdamiesi anglai savo pačių imperijos atžvilgiu Kovo 31 dieną nulėmė ne tik savo imperijos likimą, suteikdami tą garsiąją Karo garantiją Lenkijai. Jei kovo 31 d. nebūtų buvę jokios Karo garantijos, britai nebūtų paskelbę karo Vokietijai rugsėjo 3 d., o tada nei 1940 m. gegužę ar kada nors nebūtų buvę jokio vokiečių įsiveržimo į Prancūziją ir dalinės Prancūzijos okupacijos. Rugsėjo 1-ąją, Vokietijai įsiveržus į Lenkiją, praėjus šešiems mėnesiams po to, kai Varšuva gavo Karo garantiją, juk į Lenkiją nebuvo atsiųsta nė viena britų bomba ar kulka, tiesa? Didžiosios Britanijos kreditas nebuvo pratęstas. Britanija gi nesirengė padėti Lenkijai, tiesa?… Skaityti daugiau »

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top