VRK leido teismui suvaržyti kandidato į EP G.Songailos laisvę

Gegužės 14 d., trečiadienį, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apsvarstė Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo prašymą leisti suvaržyti kandidato į Europos Parlamentą (EP), tautininko Gintaro Songailos laisvę.

Pranešimą perskaitęs VRK narys Rokas Stabingis supažindino ir su nutarimo projektu – tenkinti teismo prašymą. Gavęs žodį kandidatas į EP G.Songaila trumpai paaiškino faktines ir juridines aplinkybes, dėl kurių yra teisiamas, ir neprieštaravo, kad VRK patenkintų teismo prašymą – panaikintų kandidato į EP teisinę neliečiamybę.

Šiam VRK sprendimui pritarė 12 komisijos narių – prieš balsavo tik viena VRK narė Irena Malinauskienė.

Kaip skelbia portalas alkas.lt, gegužės 14 d., reaguodama į tautininko G. Songailos teisinį persekiojimą, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija (LŽTGA) kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Leonardą Talmontą protestuodama dėl Seimo nario Povilo Urbšio užregistruotų Susirinkimų įstatymo pataisų projekto Nr. XIIP-1709 vilkinimo. LŽGTA nuomone, neseniai įsigaliojusio Susirinkimų įstatymo 4 straipsnio nuostatos, neleidžiančios pilietinių akcijų po 22 val., pažeidžia konstitucines piliečių teises reikšti savo įsitikinimus.

LŽTGA pabrėžė, kad šios nuostatos akivaizdžiai yra „neproporcingos ir neatitinka tų atvejų, kurie numatyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnyje, kai susirinkimų laisvė gali būti apribota įstatymu. Būtent šios Seimo nesvarstomos įstatymo pataisos ir sudaro sąlygas vykdyti neteisėtą asmenų persekiojimą. Tautininkui G. Songailai ir buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas kaip tik už tai, kad jis organizavo pilietinę akciją po 22 val. prie Seimo, nors jokių kitų viešosios tvarkos pažeidimų nebuvo ir akcijos dalyvių skaičius neviršijo 15 asmenų./

Jei teismas pripažintų, kad susirinkimo organizatoriai pažeidė įstatymo reikalavimus, pagal ATPK 188 (7) straipsnį maksimali bausmė, kuri gali būti pritaikyta G. Songailai, – bauda iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuvoje gyventi nesaugu!

Lietuviska „demokratija” ! Ar dar liko Lietuvoje nors vienas neteistas zmogus ?Kas cia,valdzios karas pries lietuvius?Grizta baisus laikai!

aAlgirdas

mano galva, laikas pradėti akcijas prieš atitinkamų įstatymų siūlytojus

Kaip mes galime

padėti?G.Songaila tampa disidentu.

AAA

O kas atsakys, jei teismas nutars, jog ponas Songaila nekaltas? Kas tada mokės tuos 2000 Lt arba atsisės 30-čiai parų į daboklę? Gal. sakau, policijos komisariato vadovas privalėtų tada būti nubaustas tokiomis pat bausmėmis?

G Songailai

PAGARBA

vargas

galvojau neiti į EP rinkimus, bet dabar eisiu ir balsuosiu už gerb. Songailą.

nuo kada

VRK yra auksciau uz teisma?

zero

Ir šiaip galvojau apie tautininkų sąjungą, o po VRK demaršo tikrai balsuosiu už juos ir Songailą kelsiu į pirmą vietą.Įšgraužkit, suskiai valdantieji.

Palaikau G.Songailą

Balsuosiu už tautininkų sąjungą ir jus kviečiu prisidėti, jų Nr. sąraše 7

nesuprantu

Kovo-11 uždegta laisvės ugnis ir ji kišama į rėmą iki 22 ir po 22-os ar po 22 jau nereikia laisvės tęstinumo?Kaip per 23 metus daug kas užmiršta,net nejauku.

KGBistų demokratija

Pasisakai prieš „šventąsias karves” -kaltas,
nori žinoti,kaip išleisti iš ES gauti pinigai- būsi teisiamas,
pastovėsi su plakatu – gausi baudą…
Tik šuleriai gali meluoti,vogti,plėšti,tyčiotis-jie patriotai.
Gerbiamas Songaila, kaip ir „Respublika” pavojingi „dvasios ubagams”
savo nuomone,drąsiais pasisakymais. Demokratija pas mus-utopija.

Lietuva

Pirmyn į Rusiją pas Putiną. Kai jis ateis , nereiks jokių įstatymų keisti -visi į laisvą visuomenę nukreipti varžantys įstatymai atitiks 1:1 rusiškuosius.

virsune

uz ka ? Ka blogo padare Lietuvos valstybei, ka pavoge ?

seimo klanas

baigia suesti visus padorius ,saziningus piliecius , kada , po galais ateis jiems galas ?

blondinė

„virsune 2014-05-15 21:43
uz ka ? Ka blogo padare Lietuvos valstybei, ka pavoge ?”-Už tai ,kad nevagia ar kitko ,blogo nedaro,už tai ir persekioja.

Pensininkė

Puikiai prisimenu pokarį ir visus stribus ir komunistų pakalikus. Grįžta tie kraupūs laikai, nes valstybės galva – tos pačios komunistinės sistemos atplaiša.
Kodėl net a.a.A. Brazauskas, buvęs tos sistemos viršūnėje, taip nesielgė, būdamas prezidentu, nes jis buvo tautos dalis, Grybauskaitė kaip ir Landsbergis – neaiškios kilmės ir kas gali pasakyti kas jie per hibridai, jei taip elgiasi???

Anikė

„Lįskit į kampus runkeliai,patvoriniai,nemąstantys.Mes -šios žemės šeimininkai.
Galvojančius kitaip morališkai sunaikinsim”-šiaudinių patriotų darbai ir svajos.
Gaila,kad žmonių niekas negina,liko prieš monstrus vieni,o juos negailestingai
po vieną traiško.Lietuva,šiandien Tu kankinių ir negailestingų kankintojų-sadistų apiplėšta žemė.Stiprybės,sveikatos,kantybės gerbiamam Songailai.KGB
priemonės ir metodai šiandien sėkmingai naudojami prieš žmones,tai parodė Garliavos pogromas prieš taikius žmones ir mergaitę,niekas nepasikeitė,tik žulikai aršesni…

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top